Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Lütfen Arabadan Anlayanlar Yardımcı olsun

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gilera Runner 180 Sp--- Pgo Kaldera 110 cc
    Hayırlı Akşamlar Arkadaşlar Tekeriniz Hep Düz Bassın İnşallah.
    Motoru çok seviyorum. Hatta bi süre kullandım. Antalya da Fakat Bir gün bir polis durdurup 1.500 lira Ceza yazmak isteyince Satmak zorunda kaldım. Bi dahada almak Nasip olmadı Zaten Motor Ehliyeti almak Nasip olmadı bir türlü. Zaten ailemde motora karşı Artık motor olayı benim için bitti herhalde çok güzeldi. Ama Bitti Sadece güzel Anıları kaldı.

Asıl konuya Gelelim. Motosiklet Forumuna bu soruyu sorsam mı diye çok düşündüm. Ama tek üye olduğum forum burası Hem Kesinlikle forumda Arabadan da anlayan birileri Vardır.

Şuan Üniversite Öğrencisiyim.Araba Almaya karar verdim.
    5.000 tl param var.
    Alabileceğim Arabalar ise ;

Skoda Favorit 94-95 Model
    Lada Samara 92-93 Model
    Fiat Uno S60 93-94 Model
    Tofaş Şahin 87-93 Model (Pek Düşünmüyorum gibi ama belli olmaz :D :D)
    Renault R9 93-95 Model
    Suziki Maruti 94-95 Model

Genellikle Araçlar bunlar ve Hepsi 93-94-95 model

Hangisini Önerirsiniz ?
    Şimdiden Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    apranax77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Bence aralarından en iyisi marutti 800 motorları var oldukçada az yakıyor. fakat samara'larında sağlam ve güçlü olduklarını duymuştum.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    sen zaten sıralamayı yapmışsın tofaş kuş serisini aradan çıkar yukardan aşşağıya 1,2,3 diye benim görüşüm
    tofaş kuş serisi şahin olarak 10 yıl kullandım fakat ne yaparsan yap çok çabuk çürür önünü alamazsın
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Fazla bozulmamış bir lada samara öneririm.Renault 9 da güzel araba ama samara kadar kaçmıyor.5.000 tl üzerine 1.000 tl ekleme imkanı varsa 99 üstü ladayı şiddetle tavsiye ederim.karbüratörlü eski modellerde hararet sorunu vardı ama 99 üstünde yok ve enjeksiyonlu.Km de lpgde 18-20 kr arası yakar.Arka koltukları yattığı için her türlü eşya da içine sığar.Ayrıca bizde 2001 samara var da 0 km toyota corllayla kapışıyor.
    ugrgnr bunu beğendi.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    valla arabadan cok anlamam ama tip olarak goze ıyı gozuken bence bı unıversıte ogrencısı ıcın, Lada samara güzel ufak bi modifiye ile ve bi de temizse süper oluyo. sonra fiat uno da guzel. ama benden tavsiye cok tıpe takılma beygırlere ve yaktıgı benzıne bak. hadı kolay gelsın
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    tartışmasız reno 9
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    piyasası olmayan arabalarla uğraşma bence illaki değiştireceksin çalışmaya başlıyınca öğrenci için az yaksın parçası kolay bulunsun ucuz olsun bi de tipi oldu mu tamamdır bunların toplamı da TOFAŞK eder 5000 e alacağın şahin pek iyi olmayabilir iyisini bulursan hiç affetme ama uno ve serçe daha iyi olur kanaatim çünkü 5000 e kazasız darbesiz boyasız temiz bişey bulabilirsin bunlar sadece tavsiye karar senin serçe düşünürsen de irtibata geçebilirsin geçmessen bile ya uno yada serçe senin işini görücektir emin ol TOFAŞK
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Bende bu yollardan gectim..

Suzuki maruti. 800 cc motor var 12 inc jant var.. 100 km de 5 litre yakıyor diyeni duydum.. 7-8 isteyenler var.. Kucuk aractır.

Lada samara.. 3 vitesi kuvvetlidir diyen var.. Fakat görsel bir felaket.. iç dizayn olsun dısı olsun..

Sahini anlatmaya gerek yok.. bilen bilir.

Skoda Favoriti bilmiyorum..

Renault R9 93-95 arası orta kasa derler ve cok tutulan modeldir.. 5000 tl ye r9 ne durumda bilinmez..

Fiat uno60 S italyan yapımı.. 94 sondur.. 1100 motor olup az yakmaktadır.. fakat.. parcaları hakkında birsey diyemicegim..

Bende arastırdım.. Fiat uno 70 s aldım 96 model 148 binde 6.900 tl ye ..

Ama içinden en iyisi Bence unodur..

Sahin in motoru kucakta gibi..
    Uno dan inip samaraya binince bu neya demeden edemedim,iç gögüslük berbat..rahatlık yok..
    R9 gercekten cok az yakar topraga tasa gelir..Fakat frene bastınmı arka hemen sallar ve oldugun yerde dönersin.
    Maruti ve Favorite binmedim.

Fiat Uno60 S 70 lere örnek vericem.. Ön takımları naziktir.. 1.4 motor 70 hp ve 895 kilodur motor aracı cok iyi tasır ve kucuktür..

Fakat 70 alıcaksanız Sakin Sx Sxei Almayın.. Uzak durun.. tek nokta enjeksiyon lpg yi kaldıramıyor rölanti sorunu oluyor ve asla ayar tutmuyor..En sorunsuzu 70S dir 60S de temiz olursa cok iyi olur..
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    suziki parçası pahalı ve varmı ? uno' ya dikkat et ! "60' lık o tutulmuyor ! , parçada problem var diye biliyorum. reno ve tofaş fazla yakacak , skoda ve lada arasında seçim yap bence az yakarlar , internette sitelerinden üyelik al , bilgi edin ne yakar , parça varmı ucuzmu diye , hayırlısı olsun.
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

Motosikleti
    Arkadaşlar Sessiz kaldım. Susuyorum. Fakat tüm önerileriniz dikkatlice okuyorum. Bilgilerinize çok ihtiyacım var. İlgilenen tüm Arkadaşlardan Allah Razı olsun. Zamanınızı ayırıyorsunuz. Çok Saolun.

just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    Daewoo lara bakabilirsin 5000tl ye güzel arabalar var ticoların dışındaki diğer modellere bakmanı tavsiye ederim tico biraz tipsiz.Ayrıca daewoolar da opel motoru olması lazım biraz araştırırsan bulabilirsin

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Diğerlerini bilmem amma Bu Skoda favoritin motoru hararet yapıp duruyor ( 2 sene kadar Favorit kullandık 94 modeldi )

Motosikleti
    Unoda suanda sorunum yok 80 derecede acıyor..kalkıslarda falan cok iyi eger boyunuz bnim gibi 1.65 ise cok daha rahat edersiniz
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Tipo nasıl araba datlı

Motosikleti
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tipo nasıl araba datlı

Tipolar güzel dıstan fakat elektronik göstergesi olsun. sorun cıkartıyor.. onunda uno sx sxie gibi sorunlu olanları vardır.. Uno nun genişi diyelim karburatörlü bulmak lazım italyan olanıda vardır.. uno gibi adı tipo

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    uno 70s alabiliyosan ilk tercihin olsun 60s tavsiye etmem. 70s bulamam dersen r9 alınır.

Motosikleti
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diğerlerini bilmem amma Bu Skoda favoritin motoru hararet yapıp duruyor ( 2 sene kadar Favorit kullandık 94 modeldi )
    Anladım. Tüm araçlarımı öyleydi yani Favoritlerin Kronik sorunumu Hararet. Yoksa Sadece sizin araçta mı öyleydi ? Bir Bilgin var mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:52 ----------

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tartışmasız reno 9
    Neden Açıklar mısın ?

Motosikleti
    Ölüborlu..

Suanda varmı eledigin ekledigin listene arac ?

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1902021/detay#
    Bu fiyata alabileceğin en enonomik ve en yüksek model arabadır.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Benimde işimi görücek sıcak ve kuru bir araca ihtiyacım vardı. subaru vivio aldım. Felaket birşey çıktı
    Ufak arabalar hiç dışarıdan göründüğü gibi değil . Vee 50 tl benzinle 250 km yol gidiyorum en güzel tarafıda bu benim için. Tüp takanlar var aynı yolu 30 tl ile gidiyorlar.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler