Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Lütfen Arabadan Anlayanlar Yardımcı olsun

Motovento
    REKLAM ALANI
    ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    ilanı örnek göstermek amaçlı koydum. http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-sahibinden-satilik-vw-golf-l-109281258/detay/ ben de öğrenciyim ve önümüzdeki sene golf 1 almayı düşünüyorum.
    Find what you love and let it kill you.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CrosseR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kesinlikle lada samara derim. 92-93 modele de inmene gerek yok 5bin tl ye 100-150bin km arasında çok temiz lada lar bulabilirsin,hatta 5-6bin gibi komik rakamlara 99 ve 2000 modelli enjeksiyonlu makyajlı yeni göstergeli ladalar bile var,parçası ucuz kolay kolay sorun çıkarmayan az yakan seri araçlardır..

(istisnalar hariç) o paraya saydığın diğer araçların anca 92 model civarlarını alabilirsin,km leri genelde oldukça yüksektir,temiz olan maruti için gereksiz yüksek fiyatlar istenir,reno 9lar kmleri yüksekse hor kullanılmışsa yağ yakar,şahini saymıyorum bile,fanatikliğiyle doğru orantılı olarak fiyatları uçar gider.. kısaca temiz lada,skoda 5bin,temiz uno,şahin,reno 9,maruti 7-8 bin tl..
    Ladayla skoda arasında büyük farklar yoktur,skodaların birazdaha düşük modelini bulursun içi kutu gibidir birazdaha fazla ses alır tıkırtı gelir,yani lada

Bu arada lada sahibi falan değilim
    haojin2005 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy X
    satacağın zaman zorlanmamak istiyorsan renault 9.

Alıntı fatihkesan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satacağın zaman zorlanmamak istiyorsan renault 9.
    Sahibinden.com da dediğiniz gibi reno 9 yığılması olduğundan ağır gider seçim zordur çünkü,ama görücü usulüyle en kolay giden araçtır kendileri..

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı Ölüborlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden Açıklar mısın ?
    bahsettiğin bütçedeki arabalar benim uzmanlık alanım
    lada samara, reno 12, reno flaş sahibi oldum, broadway kullandım, çok araba itekledim
    bu fiyat aralığında rahat kullanabileceğin, rahat satabileceğin, az yakan, nisbeten dayanıklı, parçası manavlarda bile bulunan araba reno 9 broadway'dir.
    samara sahibiydim; bahsedildiği gibi dayanıklı bir araç değildir. malzeme kalitesi düşüktür, sert kullanımda sağı solu patlak verir.
    senin el beyaz bi broadway alır.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahsettiğin bütçedeki arabalar benim uzmanlık alanım
    lada samara, reno 12, reno flaş sahibi oldum, broadway kullandım, çok araba itekledim
    bu fiyat aralığında rahat kullanabileceğin, rahat satabileceğin, az yakan, nisbeten dayanıklı, parçası manavlarda bile bulunan araba reno 9 broadway'dir.
    samara sahibiydim; bahsedildiği gibi dayanıklı bir araç değildir. malzeme kalitesi düşüktür, sert kullanımda sağı solu patlak verir.
    senin el beyaz bi broadway alır.
    Biraz atlamış gibi oluyorum ama Tecrübenize saygı duyarım ancak sahibinden.com da 5bin tl yazıp lada ile reno 9 da arama yaptığınızda 2 araç arasındaki km ve model farkları hiçte azımsanacak kadar değil,dediğiniz gibi kullanıma bağlı olarak samaralarda da sorunlar çıkabilir ama bu durum o fiyat aralığındaki her araç için geçerli,tabiki reno 9 kendini kanıtlamış bir araçtır yinede temiz bir reno 9 için çıtayı birazdaha yükseltmek gerekir..

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Arabada herkesin istediği az yakması, konforlu olması,ve tamir bakım maliyetlerinin düşük olmasıdır. Sanırım sende alacağın arabada bu özelliklerin olmasını isteyenlerdensin
    Şimdi bakalım bu saydığımız özelliklerin hepsi senin saydığın araçlardan hangisinde var,
    Skoda ve Lada : Bu iki aracı tek grupta değerlendiriyorum çünkü ikisinin birbirinden çok fazla farkı yoktur, Herikisininde yakıtı düşüktür, fakat her ikisininde konforu düşüktür ve her ikisininde tamr bakım maliyetleri düşüktür lakin skodanın yedek parça fiyatları Ladaya göre biraz daha pahalıdır
    Fiat Uno 60s : 1100 cc motora ve İtalyan teknolojisine sahip bi arabadır, az yakar çokda olmasa konforludur , fakat tamir bakım maliyetleri 1100 motor olması ve parçalarının zor bulunur olması sebebiyle pahalıdır onun yerine 1400 motorlu 70 s modelini tavsiye edebilirim fakat temizini sahip olduğun bütçeye uygun olarak bulabilirmisin bilmem (çok zor)
    Tofaş kuş serisi : (Şahin,Kartal,Doğan,Serçe) -Şahin,Doğan,Kartal 3 lüsü - Yakıtları ekonomik değildir Şu ana kadar saydığımız bütün arabalardan konforludurlar Tamir ve bakım maliyetleri parçalarının kolay bulunabilmesi ve ucuz olması işçiliklerinin basit olması sebebiyle düşüktür
    Ek öneri : -Serçe- Yakıtı ekonomiktir En az Abileri sayılan Doğan,Şahin,ve Kartal kadar konforludur Tamir ve bakım maliyetleri yedek parçalarının daah ucuz olması sebebiyle abilerinden daha düşüktür
    Renault 9: Yakıtı ekonomiktir Konfor yönünden bi tofaş kadar olmasada Lada,yada Skodadan konforludur Tamir bakım maliyetleri orta seviyededir yani skoda lada tofaştan pahalı,Fiattan ucuzdur.
    Buraya kadar saydığım ve değerlendirmesini yaptığım arabaların hepsini kullandım ve sahibi oldum şu an ekonomik olması ve sunduğu ekonomiye göre konforunun gayet iyi olması sebebiyle 91 model serçe kullanmaktayım sanada tavsiye ederim Lakin;
    Saydığın sonuncu seçenek olan Suzuki Marutiye ise ( kulaktan dolma edindiğim bilgilerin ışığında çok kapsamlı bi araştırma yapmamakla beraber) sıcak bakmaktayım, yakıtının ekonomik olması su götürmez bi avantaj olsada konforu nasıldır,tamir bakım maliyetleri nasıldır iyi araştırmak gerekir bu zamana kadar Suzuki markasından sadece 1991 model swift g.t.i sahibi olmuştum yakıtı ve performansından çok memnundum tamir ve bakımı yedek parçasıda ucuzdu fakat ( Kütahyada yaşıyorum) burası küçük bi şehir olduğu için parçalarını bulmakta zorlanıyordum sadece ikiside aynı Marka olmasına rağmen bu durum ikisi içinde aynımıdır dediğim gibi araştırmak gerekir

Yukarıda yazdıklarıma göre sanırım bi model şekillenmiştir kafanda Her ne alırsan al şimdiden hayırlı olsun kazasız belasız kullan inş.
    CrosseR bunu beğendi.
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Bende kucuk arac al diyorum gitsin gelsin niyetinde isen 4000 e cok serce var.. Serce diyorum murat124 deyil.. 4 vitesdir bende bi ara niyetlendim uno aldım.. ama..

Sayın ÖZALTIN..

O golf tamamda kaputtaki menteseler ne ayak onu anlamadım..
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bu tür araçlarla uğraşmak istiyorsan elin anahtar tutuyor olmalı.

Yoksa her problemde tamirciye gideceksen bununla başedemezsin, zaten öğrenci adamsın.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    sayın TATLIHIZ..
    O ilanı örnek gösterme amaçlı koymuştum menteşeleri de siz söyleyince fark ettim.5000 tl civarı daha bakımlı ve temizleri bulunabiliyor.Yakıtı düşük, konfor yönünden yeterli ama parça konusunda bi bilgim yok. Benim ilgimi çeken aracın tipi sırf bu yüzden bunlardan bi tane alıp modifiye etmeyi düşünüyorum.
    Find what you love and let it kill you.

Motosikleti
    Gilera Runner 180 Sp--- Pgo Kaldera 110 cc
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tür araçlarla uğraşmak istiyorsan elin anahtar tutuyor olmalı.

Yoksa her problemde tamirciye gideceksen bununla başedemezsin, zaten öğrenci adamsın.
    En yakın arkadaşım Oto tamir atölyesi açtı geçen sene 14 Senedir Yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmiyor o derece En iyi Arkadaşım.
    Yanında bayağı takıldım ama fazla bişey kapamadım. Ufak tefek şeyleri halledebilecek Seviyedeyim.

Bu arada arkadaşım hep Skoda Favorit i tavsiye etti. Çünkü Baştan motor yapacak kadar parçası var elinde. Hatta kaportacı olmamasına rağmen Favoritin kaporta parçaları bile var elinde. Bu arada Fiat,Renault ve Woswagen Ağırlıklı tamir atölyesi ama uno R9 u önermiyor hep Skoda yı önerdi.
    Az önce konuştuk söylediklerini aynen yazıyorum.
    Tofaş: Parçası ucuzdur. ama Hiç Sağlam Değildir.
    Renault : Yedek parçası pahalı Ama Cefakardır. Fakat Hantal Arabadır. Öğrenciye gitmez.
    Suziki : yanaşma bile bozulursa ben bile kurtaramam :D Parçası Sıkıntı
    Uno: 60S zaten olmaz. 70 S Belki Ama Pek Önermiyorum.

Lada Samara ve Skoda Favorit: Aynı kasa gibi görünselerde Lada Rus, Skoda 93 ve sonrası Woswagen el değmiş bir araçtır.
    Samara 1.5 motor Favorit 1.3 Motordur.
    Samara Daha güçlüdür Seridir. Ama Yakıtı Favorite göre Daha Fazladır.
    Samara Daha geniştir. Fakat İçi Favorite göre Daha kötü malzemeden Yapılıştır.
    Samara Rus Arabası olduğu için Kaloriferi çok iyidir. Favorit Sıcak yer arabası Samara kadar iyi ısıtmaz.

Favorit; Üretildiği yerin hava durumu iyi olduğu için ülkemizde bu araçlarda Hararet sorunu yaşanıyor. Fakat Ben Sana bi tesisat kuracam. Fanı içeri çekip Fan müşürünü küçültecem. o zaman Sıkıntı olmayacak Dedi. ve Aklıma Girdi. Favorit i bir Sevdirdi anlatamam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:06 ----------

Alıntı haojin2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1902021/detay#
    Bu fiyata alabileceğin en enonomik ve en yüksek model arabadır.
    Arkadaşım Araca baktım Fakat bu araba niye bir Senedir. Satılmamış :S Bir sıkıntısı vardır belki

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    uno 70s derim öğrenci için tipi yakıtı çok iyi, olmaza reno r9
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

semih39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Renault flashlara bak yada pejo 106 falan eski kasa öğrenciyim diyosun benım gibi yap eski model bi araba alıp uraşana kadar biraz daha para biriktir iyi bişey al reanult twingolar var 8bin tlye falan alabiliyorsan onlarda iyidir.
    çok eski araba almak pek iyi çürüyorlar zamanla ne kadar dayanaklı bişeyde alsan bana kalsa 2000 modelin altına inme çok uraşırsın sağı soluyla toplamak için yine eliyüzü düzgün bi araba fiyatına gelir harcaman.

cenkşenver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    301 mz kawasaki en 500 gitti honda 600f geldi
    Renault 9 bak derim keçi ğibi tavsiye ederim sahibini üzmez..

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    Beyaz Broadway
    dört tekerde bedenimi,iki tekerde ruhumu taşırım

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    93 model skoda kullandım 2-3 sene kadar herhangi bir sorun yaşamadım.
    temiz bulursan tavsiye ederim. Suzuki yi de düşünmüştük ama fazla küçük
    kaldığından elemiştik.
    Temiz lada da olabilir. Bence tofaşı listeden çııkar derim.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Bu eski araçlar zengin aracıdır. Yakıt tüketimi, açacağı masrafı az gelirliye göre değil zengine göredir. Otobüse bin daha iyi. En azında paran cebinde kalır, para biriktirip ileride daha iyi bir araç alabilirsin.

abdullah_03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    arabayı felan boşver al bi ybr bak keyfine

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    uno ve renault 9 derim parçalarını bulursun ucuzda olur birde tüp takarsan ki karbüratörlü olursa 400 450 tl arsına lpg sistemleri var raht edersin suzukiye hiç bulaşma derim bir hocamda vardı zamanında parçaları çok pahallı diye yakınıyordu hele bir arka amortisörünün patladığını bilirim 4 ay yatmıştı araba

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    adı geçen arabaların hepsinin tadına bakmış biri olarak eğer benim gibi biraderlerin ve baban tamirci değilse hiç bulaşma derim
    harley is making love with davidson

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler