Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Polis ters yöne girdi: 1 ölü (motosiklet sürücüsü) - Polis yandaşlarına atfen!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (bu olaydan bağımsız ) camia olarak polisleri savunanlara geliyor benim de sorum:

görevdeyken kurallara uyan ne bileyim dönüşlerde falan sinyal veren bir tane trafik polisi gördünüz mü?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:32 ----------

ha bu arada trafik cezaları bu ülkede yüzde 70 bütçeye gelir olsun diye yüzde 30 da ceza niyetine kesiliyor. bu devletin polisinden çok şey beklemeyin yani.
    Boşversene bizim burada neredeyse hepsi kasksız dolaşıyor birde trafik kurallarından bahsederler.Ben kask taksalar tamam diyecem geçtim sinyalden.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Alıntı KRAL1146 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    polisleri kıskanıyorsunuz. hepinizde kuyruk acısı var.sanki hepiniz bütün trafik kuralına harfien uyuyorsunuz.polşislerde sizlerin amcası dayısı kardeşi babası.yani aynı toplumdan uzaydan gelmedi. polis düşmanı olmayın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:55 ----------

kaskınızı takın.gözümüz üstünüzde
    kaskı takmayınca gözünüz ters yönde mi olacak arkadaşım?

---------- Post added at 01:26 ---------- Previous post was at 00:54 ----------

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kim o bütün polisler serefsizdir diyen arkadaslar?
    Ben kaçirmisim kusura bakma.
    Simdi tüm postlari tek tek okuyacak vaktimde yok.
    Nasilsa sen biliyorsun.
    Tüm polisler serefsizdir yazan arkadaslarin niklerini paylasirsan sevinirim.
    Tesekkurler.
    öyle bir cümle yada söz yok aga ben okudum tek tek.
    olacak olacak...

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/111390-polisimize-feda-olsun.html

Polis yandaşlarını şu sayfaya bekliyorum. Yine münferit olay değil mi? Arada çıkar böyle zibidiler.
    Arkadas biz bunlari yapanlari savunuyomuyuz aferin helal olsunmu diyoruz...
    Yandas filan diyorsun..
    Dun haberlerde ehliyetsiz motosikletli genc oldu bir suru baslik attilar motosikletciler soyle boyle diye?
    onlarida paylas ayni camiadayiz sadece polisi degil kendi icimizdeki pislikleride paylas..

Yandas diyorsun ben polisim diye yandasmi oluyorum...
    Once kendine kuralsiz kuryelere kaldirimdan surenlere bir seslen sonra bende senin gibi yaparim...
    Allah seni polise muhtac etmesin...
    Edersede bana etsin ki artniyetin ortadan kalksin
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Birkannn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadas biz bunlari yapanlari savunuyomuyuz aferin helal olsunmu diyoruz...
    Yandas filan diyorsun..
    Dun haberlerde ehliyetsiz motosikletli genc oldu bir suru baslik attilar motosikletciler soyle boyle diye?
    onlarida paylas ayni camiadayiz sadece polisi degil kendi icimizdeki pislikleride paylas..

Yandas diyorsun ben polisim diye yandasmi oluyorum...
    Once kendine kuralsiz kuryelere kaldirimdan surenlere bir seslen sonra bende senin gibi yaparim...
    Allah seni polise muhtac etmesin...
    Edersede bana etsin ki artniyetin ortadan kalksin
    Polise muhtaç olmak gibi bir durum yok. Muhtaç ne demek önce kelime anlamına bir bak. Devletin görevlisi halk için var, halka hizmet için var. Maaşını alıyorsa hizmetini verecek. Ortaya bir ürün çıkartmadığına, üretim yapmadığına göre bir zahmet hizmet edecek!

O türde motosiklet kullananların hakkında yazı yazmayı polis yandaşlarına bırakıyorum. Yazarım yazmam sanane ? Neyi yazıp yazmayacağıma da mı karışacaksın ? Polislik damarın kabardı herhalde?

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    ee israil nerde israil
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polise muhtaç olmak gibi bir durum yok. Muhtaç ne demek önce kelime anlamına bir bak. Devletin görevlisi halk için var, halka hizmet için var. Maaşını alıyorsa hizmetini verecek. Ortaya bir ürün çıkartmadığına, üretim yapmadığına göre bir zahmet hizmet edecek!

O türde motosiklet kullananların hakkında yazı yazmayı polis yandaşlarına bırakıyorum. Yazarım yazmam sanane ? Neyi yazıp yazmayacağıma da mı karışacaksın ? Polislik damarın kabardı herhalde?
    Arkadaş nasıl bir önyargıdır sende ki...

polis yandaşı nedir?

Sen benim yazdıklarımı yanlış anlama derdindesin..
    Bu paylaştığın polis nefret ettiğin polislerden bende senin kadar nefret ediyorum..
    Ama konuşmalarda sen dahil burada aynı sitede arkadaşlarınız olduğunu unutup her konuda sert bütün polisler şöyle böyle diye yorum atıyorsun...
    Neyse kusura bakma polislik damarı da dedin ben daha bir şey yazmayacağım
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı Birkannn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş nasıl bir önyargıdır sende ki...

polis yandaşı nedir?

Sen benim yazdıklarımı yanlış anlama derdindesin..
    Bu paylaştığın polis nefret ettiğin polislerden bende senin kadar nefret ediyorum..
    Ama konuşmalarda sen dahil burada aynı sitede arkadaşlarınız olduğunu unutup her konuda sert bütün polisler şöyle böyle diye yorum atıyorsun...
    Neyse kusura bakma polislik damarı da dedin ben daha bir şey yazmayacağım
    Üstad sen neyi savunuyorsun en baştan beri.. Diyeceğin ve yapacağın bana göre şudur. Alıntılarsın sana dokunan rahatsız olduğun mesajları, nickler belli , rahatsız olduğun muatabın adam cevabını verir. Kimse sana ş.siz polis demiyor. İstisnasız tüm polisler de ş.siz demiyor hiçkimse. Bütün polisler cümlesi geçen yerleri de alıntılar mısın. Alıntıla ki arkadaş ben bunlardan değilim özür dilemeni bekliyorum de. Bakalım yaklaşım nasıl olacak.

Söylenilen şu, ilk mesajdaki gibi mesleği polislik ama kendisinin ne olduğu belli olmayan insanların ( bak genel yazıyorum ama hitab ettiğim kitle belli) bu kadar rahat bu kadar ş.siz olmaması gerektiği..
    Herkes de kötü biliyor polisleri, çünkü kötüler göze batıyor. Onlarca video var kelepçeyi takıp götürebileceği yerde birden fazla polisin aciz insanlara girdiği. Yaşına, statüsüne, suçsuzluğuna karar verilmeden kendini o cezayı vermeye hak gören insanlardan bahsediyoruz.
    Ha sen üstüne alınıyorsan bu söylediklerimi yazıklar olsun. Almıyosan da neye karşı çıktığını anlamadım ama cevap olsun diye cevap veriyorsun gibi geliyor.

Aklıma geldi belki çok iyi bir örnek değil ama Zonguldaktaki madenciler de işlerini yaparken ölüyorlar. İnşaattaki işçiler de iş kazasında ölüyorlar. Yani görev sırasında ölünen tek meslek sizinki değil ama kimse diğer meslek gruplarına böyle bir yakıştırmada bulunmuyor. Çünkü yok öyle bir şey.

Tüm bunların üstüne, 6 senelik ehliyetimde bir tane ceza yok, bir tane benden şikayetçi olunupta karakola gitmişliğim yoktur. Önemli olan yaklaşım, ben ne kadar empati yapıp kibarlık yaptıysam o kadar gereksiz artislik yapan polisle karşılaştım. İnsan aklından geçirmeden edemiyor hepsinde mi ansikiyete vardır ve buna bağlı bu davranışları sergilerler diye.

Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstad sen neyi savunuyorsun en baştan beri.. Diyeceğin ve yapacağın bana göre şudur. Alıntılarsın sana dokunan rahatsız olduğun mesajları, nickler belli , rahatsız olduğun muatabın adam cevabını verir. Kimse sana ş.siz polis demiyor. İstisnasız tüm polisler de ş.siz demiyor hiçkimse. Bütün polisler cümlesi geçen yerleri de alıntılar mısın. Alıntıla ki arkadaş ben bunlardan değilim özür dilemeni bekliyorum de. Bakalım yaklaşım nasıl olacak.

Söylenilen şu, ilk mesajdaki gibi mesleği polislik ama kendisinin ne olduğu belli olmayan insanların ( bak genel yazıyorum ama hitab ettiğim kitle belli) bu kadar rahat bu kadar ş.siz olmaması gerektiği..
    Herkes de kötü biliyor polisleri, çünkü kötüler göze batıyor. Onlarca video var kelepçeyi takıp götürebileceği yerde birden fazla polisin aciz insanlara girdiği. Yaşına, statüsüne, suçsuzluğuna karar verilmeden kendini o cezayı vermeye hak gören insanlardan bahsediyoruz.
    Ha sen üstüne alınıyorsan bu söylediklerimi yazıklar olsun. Almıyosan da neye karşı çıktığını anlamadım ama cevap olsun diye cevap veriyorsun gibi geliyor.

Aklıma geldi belki çok iyi bir örnek değil ama Zonguldaktaki madenciler de işlerini yaparken ölüyorlar. İnşaattaki işçiler de iş kazasında ölüyorlar. Yani görev sırasında ölünen tek meslek sizinki değil ama kimse diğer meslek gruplarına böyle bir yakıştırmada bulunmuyor. Çünkü yok öyle bir şey.

Tüm bunların üstüne, 6 senelik ehliyetimde bir tane ceza yok, bir tane benden şikayetçi olunupta karakola gitmişliğim yoktur. Önemli olan yaklaşım, ben ne kadar empati yapıp kibarlık yaptıysam o kadar gereksiz artislik yapan polisle karşılaştım. İnsan aklından geçirmeden edemiyor hepsinde mi ansikiyete vardır ve buna bağlı bu davranışları sergilerler diye.
    Savunduğum bir şey yok üstad.laf olsun diye yorum atmadım bak üstüne basarak söylüyorum önceki konularda da oldu sadece bu konu değil bu konuyu geç diğer konularda demediklerini bırakmadılar arayıp bulup özel olarak atıcam müsait bi vaktimde ...verdiğin örnekteki şerefsizlere şerefsiz denmesi dokunmuyor kanıma ...bende diyorum.
    demek istediğim aynı camiada aynı formdayız bazı yorumlar kırıcı demek istediğim bu...
    Kendimi anlatamamış olabilirim tepkim sadece bu konuyu değil bundan önceki konularada..
    Kırdığım varsa affola
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A
    Polislerin uzaydan gelen yaratıklar olmadığını düşünürsek şayet, aslına bakılırsa sorun polis ya da asker falan olmakta değil. Toplumun içersinde.

Sonuçta defalarca dendiği gibi çürük adamlar her kurumda var fakat halk ile trafik, asayiş ve çeşitli işlemler mütevasıtlığı ile epey iç içe olan, otomobil-motosiklet forumlarında da adından epey söz ettiren bir meslek polislik. Öyle de olmalı zaten, anayasal bir devlette, kanunun vatandaşı bağlayıcılığının, devlet ile temasının ilk merhalesi polistir.

Doğru, polis kişisi herkesten biraz farklı olmalı, kanun namına ordasın, cebri bir güçsün. Bu bağlamda mükemmel kimse olamaz ama, mükemmele yakın olmalısın polis olarak, ha öyle misin? Elbette hayır, asker de değil. Hırsızı da var, şerefi için merminin önüne atlayanı da var. Örnekleri devlet memurluğunu muhteviyatında barındıran her kurum için çoğaltabiliriz. Şimdi BDDK'da çalışan kaypak bir memur eminim vardır, güneydoğuda izbe bir karakolda yıldızlara kafa atmadı diye askerini döven uzman çavuş da vardır, sınıfında öğrencilerine haksız ayrımcılık yapan bir ilkokul öğretmeni de vardır vs...... uzar gider evet, fakat yukarda dediğim üzere polis sadece bize en yakın, en müeyyideci olanı. O yüzden çok gözümüzün önünde.

Şunu unutmayın, her toplum, hakettiği muameleyi görür.

Ben sigara içiyorum, X üniversitesinde öğrenciyim, akşamları amfide de içiyorum, hava soğuk diye koridorda da içiyorum.

Güvenlik geliyor, selamı aleyküm, aleyküm selam. Devam....

ABD'de kaldığım dönemde ise bırakın kapalı bir yerde sigara içmeyi, yere izmarit atamadım ulan! Kanun ile olmaz bu işler. Al kanun, kapalı yerde sigara içilmez, içiyorum, ters yöne girilmez, giriyoz aha. Hani kanun?

Yere izmariti bile atamadım ABD'nin dağ başında çünkü kimse atmıyordu ve atan adamı bakışları ile eziyordu toplum. İnsansal kalite ve bilinç yüksek, bizde değil.

Başlık sahibi abimizi her ne kadar yakından tanısam da haddim olmayarak "polis yandaşlarına atfen" yazmasını biraz anlamsız buluyorum, toplum bu, polis de toplumdan türeme basit bişey, seçip meclise koyduğun adam da yanından gitti, seçip muhalefete diktiğin beceriksiz de içinden çıktı, aynı okuldan çıktık, aynı kültürdeniz işte.

Genimize işlemiş bozukluğu evvela onarmamız gereklidir, polis düzeldikten sonra biz düzelmemişiz nolur? Biz düzeldikten sonra polis düzelmemiş ne olur???

Normalde ben de polislere ön yargılı bakarım bazı zamanlar. ama amerikan polisinin yanında bizim polisler melek kalır bizim polisler en azından nazımızı çekiyo .

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı tcs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normalde ben de polislere ön yargılı bakarım bazı zamanlar. ama amerikan polisinin yanında bizim polisler melek kalır bizim polisler en azından nazımızı çekiyo .
    yanlış düşünce, bir toplumda kanunlara uyulmama, o toplumun kanunlarla değil kişisel ilişkilerle yönetildiğini gösterir.

Polis toplumdan çıkıyor, demek ki toplumumuzda sorun var..
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış düşünce, bir toplumda kanunlara uyulmama, o toplumun kanunlarla değil kişisel ilişkilerle yönetildiğini gösterir.

Polis toplumdan çıkıyor, demek ki toplumumuzda sorun var..
    kısaca patronaj diyoruz. kanunların hakların hukukun olmadığı yerde patronaj vardır. bunu da iyi bir şeymiş gibi göstermeye çalışırız ya insanız en azından muhabbetimiz var, tanıdık var bu işler böyle diye...

bu ülkede ben dahil sürücüsü de kurala uymuyor polisi de... savcısı milletvekili hiç uymuyor...
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Ben insanların bu kadar dolmasındaki tek sebebi çoğu zaman devlet görevlileri için adaletin tecelli etmemesinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.3 yıldır dosyası gelmeyen hali hazırda bir davam varken adalet nereye diyor insanlar.Bir denetim ve adalet yarası var maalesef Türkiye'de
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hakancım o şekilde neden yazdığımı aslında forumda daha uzun süre takılsaydın anlardın kardeşim. Körü körüne savunuculuk yapanlara lafım ama tabi anlarlar ya da anlamak isterlerse ...

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı tcs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerikan polisleri beni bağlamıyor,a eyaletinde öyleyse b eyaletinde farklıdır kanunlar, kurallar, davranışlar 500 milyon insanın yaşadığı bir yerden bahsediyoruz. Bilmem nerenin polislerinin bilmem ne işkencesi varmış buna göre bizimkiler kedicik kalır onların yanında önermesi bana göre yanlış ve böyle bir cevapla geçiştirilecek bir durum değil.

Aslında en başından beri konumuz polislik mesleği değil. Böyle bir fırsat tanındığında bazı insanların neler yapabileceği ya da yapması gerektiği. Bu konudan sonraki açılan bir konu vardı, "psyche" idi sanırım nicki, bu kadar sert konuşmalardan sonra gider bulurdum o yunusu sorardım arkadaş nedir bu motosikletin derdi diye. Sanane demesi onun da beklediği birşey, gelir yazarsın sanane dedi diye ama şu şu sebeptendi derse arkadaşlar o kadar söyledik adamların arkasından bak sebebi buymuş hakkını yemişim özür dilerim demesi de büyüklük göstergesidir.

Velhasıl kelam irdelemek gerekir, haksıza haksızsın demek gerekir, haklıysa da helal demek gerekir.. Burada yazılanların kahvede konuşulanlardan biraz daha yüksek bir seviyede olması dileğiyle..

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eveeet yine geliyor benim klasikleşmiş 99 puanlık uzman sorum.

Sorumuz şu:

A ülkesinin B şehrinde C sanayii sitesinde D fabrikasında çalışan işçiler 6 aydır maaşlarını alamamışlar, patron ise işçileri işten çıkarıp işletmeyi taşerona devrediyor veya fabrikayı komple taşıyıp alacaklılardan kaçırıyor, işçiler duruma isyan edip kapının önünde bekliyor ve içeriye taşeronun girişine mani olmaya çalışıyor. Gelişmeler ne yönde cereyan eder şıklardan uygun olanını işaretleyiniz.

(a): İşçi maduriyetinin tespiti ve potronun kanunsuzluğuna karşı koruma talebiyle polisi çağırır, polis gelir tutanak tutar ve ilgili savcılığa dosyayı intikal ettirir.

(b): Patron polisi çağırır şu ayak takımını fabrikamdan uzaklaştır der polis 2-3 otobüs doluşup gelir ve fabrikaya etten duvar olurlar.

(c): Allah ne verdiyse işçiye girişip gazlar coplar ayaklar altında çiğneyip döver hem tutanak tutup memura mukavemet ettiler, üstelik bunlar bölücü gomaniz diye garagola çekerler.

(d): Durum kafalarına dank edip derhal bir sendika kurarak haksızlık ve hukuksuzlara karşı çalışan kesimlerle dayanışma ve işbirliğine girişirler.

Not: birden fazla şıkkı işaretleyebilirsiniz.

Oylama sonucunda polisin daha çok kimin hizmetinde olduğu açıklık kazanmış olacaktır.
    Oylamayı boşverin.

Ahan da canlı dipdiri örnek burada http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/22390761.asp

Devlet adına polisinin işi kanun ve nizamın ihdas edilmesini sağlamaktır. Ancak işçinin hakkını çalarak kanun ve nizam dışına çıkan bu işverene dokunmayan polisin, ekmek paramı ver diye itiraz eden eden işçiye sus otur demesi abesle iştigaldir.
    35emre35, Mengu16 ve xawa bunu beğendiler.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L

herşeye müdahele eden polis teröriste neden müdahale etmiyor. kaçacak delik araması gereken terörist ve yandaşları artık rahatça boy gösterebiliyor.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)