Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Yılbaşında Napıyosunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Shiria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yakında ...Honda :)
    Düzeltmek isterimki Hz.İsa (a.s)'in Doğumu,Christmas dedikleri 24Aralık akşamı arefesi..ayrıca 25,26sı kutlanır.
    yılbaşının Hz.İsa (a.s.) ile ilgili aslında hiçbir bağlantısı yok
    iptaluyelik02 ve Mengu16 bunu beğendiler.
    [Hotel|Oscar|November|Delta|Alpha] [Charlie|Bravo|Romeo]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Aynı Bizim Peygamber Efendimis (sav) Gibi Doğum günü olarak değilde Kutlu Doğum hafyası olarak kabul ediliyor
    Evet HZ.İSA Doğum günü 24 aralık olarak geçiyor ama Burada Bir iki Hristiyan Var Onların söyledikler bu yöndeydi
    Doğdukdan 1 hafta sonra Doğum haftasını bittiği Gün Olarak kabul ediliyormuş.
    Dedim peki Yıl başını neden bugüne denk Geliyor doğduğu güne yada Öldüğü güne , Başka özel bir güne değilde ? bu güne O kadarını bende bilmiyom Her yılın bir başı olması gerek ve Bu günü seçmişler dedi
    Ermeni Bir abinin sözleri bunlar

Başka bir kaynakdan bakdığımda İse bu yazıyor

Çok eski tarihlerde, Roma takvimine göre 1 mart, yılbaşı olarak kabul ediliyordu. Bunun nedeni ise Roma takviminin 10 aydan oluşması ve ilk ayın da mart olmasıydı.
    Roma' nın 2. kralı olan Numa Pontilius' un, takvime Ocak ve Şubat aylarını eklemesiyle birlikte yeni yıl marttan ocağa taşınmış oldu. Yeni yılın 1 Ocak günüyle başlayacağını kesin olarak Julius Caesar tarafından duyuruldu.
    Günümüzde, bütün dünyada 1 Ocak yılbaşı olarak kabul edilir ve kutlanır.

Yani tam olarak bilinmemekde diye düşünüyorum Her yerde farklı bir şey yazyor
    Ama biz bu Günü benim şahsi düşüncem HZ.İSA a.s Doğumunu Kutlamak Yada yılda bi sefer Eğlenmek için Kutluyoruz
    Bu Günde Eğlenirsek Dinden çıkarmışız diyen Hocalar ve Arkadaşlarım varya Onlara yuh diyorum
    Sado

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Ne kadar aktifsiniz maşallah.. Ben antep fıstığı eşliğinde tv karşısında uyukluyorum.

Shiria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yakında ...Honda :)
    Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı Bizim Peygamber Efendimis (sav) Gibi Doğum günü olarak değilde Kutlu Doğum hafyası olarak kabul ediliyor
    Evet HZ.İSA Doğum günü 24 aralık olarak geçiyor ama Burada Bir iki Hristiyan Var Onların söyledikler bu yöndeydi
    Doğdukdan 1 hafta sonra Doğum haftasını bittiği Gün Olarak kabul ediliyormuş.
    Dedim peki Yıl başını neden bugüne denk Geliyor doğduğu güne yada Öldüğü güne , Başka özel bir güne değilde ? bu güne O kadarını bende bilmiyom Her yılın bir başı olması gerek ve Bu günü seçmişler dedi
    Ermeni Bir abinin sözleri bunlar

Başka bir kaynakdan bakdığımda İse bu yazıyor

Çok eski tarihlerde, Roma takvimine göre 1 mart, yılbaşı olarak kabul ediliyordu. Bunun nedeni ise Roma takviminin 10 aydan oluşması ve ilk ayın da mart olmasıydı.
    Roma' nın 2. kralı olan Numa Pontilius' un, takvime Ocak ve Şubat aylarını eklemesiyle birlikte yeni yıl marttan ocağa taşınmış oldu. Yeni yılın 1 Ocak günüyle başlayacağını kesin olarak Julius Caesar tarafından duyuruldu.
    Günümüzde, bütün dünyada 1 Ocak yılbaşı olarak kabul edilir ve kutlanır.

Yani tam olarak bilinmemekde diye düşünüyorum Her yerde farklı bir şey yazyor
    Ama biz bu Günü benim şahsi düşüncem HZ.İSA a.s Doğumunu Kutlamak Yada yılda bi sefer Eğlenmek için Kutluyoruz
    Bu Günde Eğlenirsek Dinden çıkarmışız diyen Hocalar ve Arkadaşlarım varya Onlara yuh diyorum
    gerçekten herkes çok farklı bir amaçla kutluyor,dediğiniz gibi bilinmiyor aslında tam olarak.. bilgi paylaşım için teşekkürler..
    bende aynen biraz çerez,pc/tv başında takılmayı planlıyor,herkes için hayırlı ve güzel bir sene olmasını dileyeceğim
    [Hotel|Oscar|November|Delta|Alpha] [Charlie|Bravo|Romeo]

düzgünbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    varvarvar
    Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni yıl kutlayan bizlere Hristiyan alemi g..tü ile gülüyordur.. Evinizde oturun sakin sakin ertesi gün tatil zaten. O gün bişeyler yaparsınız. Hem Sahte içki olayları falan çok fazla içecekseniz de yine evinizde için alın büyük bir marketten Alkolünüzü evde tüketin ..
    sadece hıristiyanlar değil tüm dünya,biz kutlasakta kutlamasakta bize herşekilde yıllardır gülüyorlar hemde g..tleri ilede olsa yine iyi,
    giderek dahada cahil, dengesiz ahlaksız, hırsızve rezil oluyoruz.Hamdolsun
    Nail iniz mübarek olsun.
    Mengu16 bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı düzgünbaba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece hıristiyanlar değil tüm dünya,biz kutlasakta kutlamasakta bize herşekilde yıllardır gülüyorlar hemde g..tleri ilede olsa yine iyi,
    giderek dahada cahil, dengesiz ahlaksız, hırsızve rezil oluyoruz.Hamdolsun
    Nail iniz mübarek olsun.
    Allahuekber naralarıyla kafa kesen sözde müslüman araplardan utanıyorum allah belalarını versin tez zamanda ahireti beklemeden inşallah.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    20 tl cik çıkmış çeyrek biletime son rakamı tutturmuşum

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allahuekber naralarıyla kafa kesen sözde müslüman araplardan utanıyorum allah belalarını versin tez zamanda ahireti beklemeden inşallah.
    Cidden Müslüman Olup Olmadığını Sorgularım Senin.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Alıntı MetinK. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir can karşılığında veya yeryüzünde bir fesat çıkarmaktan dolayı olmaksızın, öldürürse, bütün insanları öldürmüş gibi olur." (el-Mâide, 5/32)
    1. Öldürmeye zorlayan zarûret
    Kaide:
    39. Burada kaide, darda kalanın kendini kurtarmak için ölümü haketmemiş bir kimseyi öldüremeyeceğidir. Bunun istisnası oldukça dardır.
    Bu kaidenin gerekçesi: Başkasının hayatı da değer ve korunma hakkı bakımından darda kalanınki gibidir, diğerininkinden daha fazla kendi hayatını devam ettirme hakkına sahib değildir. Öldürürse haksız olarak öldürmüş olur; halbuki Allah Teâlâ: "Ölümü hak etmedikçe Allah'ın haram kıldığı cana kıymayınız" buyuruyor. Başkasının hayatına son verme zarûretine düşmüş olmak da öldürmeyi meşrû hale getirmez; çünkü darda kalmak başkasının hayat hakkını iptal etmez. Başkasını öldürmeye zorlanmış olsa ve böylece zulme uğrasa bile bu ona öldürme hakkı vermez; çünkü zulme uğrayanın, bir başka suçsuz ve günahsıza zulmetme hakkı yoktur; öldürmek ise en büyük zulümdür ve asla caiz olamaz.
    Gerek bu kaide ve gerekse istisnâsı, teferruâtın hükümlerini de verebilmek için biraz daha açıklamaya muhtaçtır.

Ve Şu Linke Kopmle Bak Yüzlerce Soru ve cevabı var ne yazıyor gör

http://www.google.com.tr/#hl=tr&safe...w=1400&bih=740

Kaldı Ki bırak Nefsi Müdafaa Yı O Arapların Çoğu Bir birlerini Mesep farklılığından Öldürüyor bakınız en basitinden Suriye,Pakistanda da bi ara bayağı karışıklık vardı şuanda ne oldu bilmiyorum İktidarı bahane ederek İç karışıklık yaratıyorlar Şimdide birbirlerini Gırtlaklıyorlar Muhalif miş ,Şam ordusuymuş yalan bunlar Mersinde Yaşayan bilir burada suruyeli dolu Bizzat Kendi ağzılarından dinleye bilirsin
    Ya savaş durumda Olsan bile sen Hangi Hakka Hizmet adamın kafasını kesip İnternete videosunu Koyarsın
    Peygamber Efendimiz HZ.Muhammed (sav) Kimin kafasını kesmişde Millete İbret olsun diye dolaştırmış ( Ozamanlar Radyo,TV,PC, yoktu ).
    Bunun Cevabını ver Haklısın Diyelim
    Mengu16 bunu beğendi.
    Sado

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arada ayna ya baksan iyi olur
    kendi kendini sorgulasan iyi edersin
    müslümanlık hoşgörü sevgi dini dir katiller ise günahkar olarak ahirete gidecektir yüce rabbim verdiği canı bir kulunun almasına razı değildir
    eren özer bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Siz Beni Neden Yanlış Anladınız.Arkadaşın Biri Yılbaşı Hakkında Bilir Kişilerin Yorumlarını Yazmış Mengu16 Nickli Kişide Elhamdülillah ibretlik paylaşım İçki içmeyelim kafa keselim ??müslüman?? araplar gibi.
    Ben Arapları Savunmuyorum.Arkadaşın Yorumuna İthafen Yazdım.Neden Müslümanlığı O Arapların Yaptığı Olaylarla Karşılaştırıyor.Cani İnsan Müslüman Hristiyan Diye Ayrımı Olmaz. O Kişinin Kendisiyle Alakalıdır.Şu Güzelim Dini Gidipte Kafa Kesen Müslümanlarla Kıyaslamak Neden?

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Siz Beni Neden Yanlış Anladınız.Arkadaşın Biri Yılbaşı Hakkında Bilir Kişilerin Yorumlarını Yazmış Mengu16 Nickli Kişide Elhamdülillah ibretlik paylaşım İçki içmeyelim kafa keselim ??müslüman?? araplar gibi.
    Ben Arapları Savunmuyorum.Arkadaşın Yorumuna İthafen Yazdım.Neden Müslümanlığı O Arapların Yaptığı Olaylarla Karşılaştırıyor.Cani İnsan Müslüman Hristiyan Diye Ayrımı Olmaz. O Kişinin Kendisiyle Alakalıdır.Şu Güzelim Dini Gidipte Kafa Kesen Müslümanlarla Kıyaslamak Neden?
    Mengu15 Adlı arkadaşı Az bi paylaşımlarından felan takip etsen Tanısan Hangi amaçla yazmış olduğunu anlardın
    Ben kendisini Kesinlikle tanımıyorum Sadece Paylaşım takibi yapıyorum ama Şu amaçla yazdığından Kuşkum yok
    Hani Şeriyat isteyenler yada Yılbaşını Kutlayanları Kafir olarak görenler Yuhuluyanlar Ki bunlada Mengu16 nın Bahsettiği Kafa kesen kişiler oluyor genellikle Yada Bunu Domuz Bağı ile yapanlar oluyor
    Hani Öyle Yapmakdansa İçerim Daha iyi diyor Yada İçmeyen biri ise Eğlenir Geçirim diyor
    Olayı sende biraz yanlış anlamışsın
    Sado

Motosikleti
    Memlekette en müslüman geçinen insanların arap baharı yanlısı olması, ithal teröristlerin yaptığı katliamları sanki o ülkelerin orduları yapıyomuş gibi görmesi yüzünden olabilir mi acaba ? Asıl korktuğumda bu cani arapların kafasında milyonlarca insanın da ülkemizde bulunması, bir gün biz de bir suriye olabiliriz sonra kıble ne taraftaysa o tarafa dönen rüzgar nereye eserse oraya giden zombiler türer iyice.
    http://focushaber.com/erdogan-defol-...-h-231768.html

Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mengu Adlı Az bi paylaşımlarından felan takip etsen Tanısan Hangi amçla yazmış olduğunu anlardın
    Ben kendisini KEsinlikle tanımıyorum ama Şu amaçla yazdığından Kuşkum yok
    Hani Şeriyat isteyenler yada Yılbaşını Kutlayanları Kafir olarak görenler Yuhuluyanlar Ki bunlada Mengunun Bahsettiği Kafa kesen kişiler oluyor genellikle Yada Bunu Domuz Bağı ile yapanlar oluyor
    Hani Öyle Yapmakdansa İçerim Daha iyi diyor Yada İçmeyen biri ise Eğlenir Geçirim diyor
    Olayı sende biraz yanlış anlamışsın
    Herkes İstediğini Yapabilir İçki İçebilir Yılbaşı Kutlayabilir.Hiç Bir Müslümanda Diğer Bir Müslümanı Yılbaşı Kutladı Diye Kafir Sıfatı Yakıştıramaz.İçkini İçersin Eğlenceni Yapar Kutlar Geçersin.Bizim İnsalarımız Diyorki Biz Noeli Kutlamıyoruz Yılbaşını Kutluyoruz.Ecnebiler Noeli Nasıl Kutluyor Noel Baba Çam Ağacı İçki İçerek Vs. Vs. Çok Rastladım.Mağazalarda Evlerde.Çam Ağaçları Çamlar Hepsi Birebir Ecnebiler Gibi Kutluyorlar.Güzel Bir Hadis İle Konuyuda Kapatayım. ''Kim bir kavme benzerse o kişi o kavimdendir'' Bu Yüzden Milletin Gözünde Yılbaşı Kutlayanlara O Gözle Bakıyorlar.
    Tabi Yinede Kutlar Her Koyun Kendi Bacağından Asılır Misali.Kimse Kimse Karışamaz Karışmayada Hakkıda Yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:30 ----------

Memlekette en müslüman geçinen insanların arap baharı yanlısı olması, ithal teröristlerin yaptığı katliamları sanki o ülkelerin orduları yapıyomuş gibi görmesi yüzünden olabilir mi acaba ? Asıl korktuğumda bu cani arapların kafasında milyonlarca insanın da ülkemizde bulunması, bir gün biz de bir suriye olabiliriz sonra kıble ne taraftaysa o tarafa dönen rüzgar nereye eserse oraya giden zombiler türer iyice.
    http://focushaber.com/erdogan-defol-...-h-231768.html
    Yorum Yok Kardeşim.Ben Tamami İle Farklı Konudan Bahsettim.

Motosikleti
    Yorum Yok Kardeşim.Ben Tamami İle Farklı Konudan Bahsettim.
    İçki içmeyelim kafa keselim konusunda saçmalamış olabilirim özür dilerim.
    Shiria bunu beğendi.

İçki içmeyelim kafa keselim konusunda saçmalamış olabilirim özür dilerim.
    Est. Hocam Ne Özürü.

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    bilmem ne gençliği tarafından asılmış "biz yılbaşını kutlamıyoruz" panktartları gördüm birkaç yerde. hadi onu anladık gayrimüslim işi olarak görüyorsunda neden yılbaşından kaynaklı bir tatilden faydalanıyorsun ? ayrıca sizin yaptığınızdan BİZE NE?
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

düzgünbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    varvarvar
    Gördüğünüz pankartlar genç çeriler,daha önce hiç duymadık görmedik sanırım düzen tarafından yeni kurulmuşlar.
    bana kalsa domatesler bile onlardan daha çeridir,memleket sata sata biterken neredeydi bu şeriler bilemedim ama,zaten kafa yormayada değmedikleri aşikardır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:01 ----------

Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilmem ne gençliği tarafından asılmış "biz yılbaşını kutlamıyoruz" panktartları gördüm birkaç yerde. hadi onu anladık gayrimüslim işi olarak görüyorsunda neden yılbaşından kaynaklı bir tatilden faydalanıyorsun ? ayrıca sizin yaptığınızdan BİZE NE?
    ...............
    Mengu16 bunu beğendi.

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Yeni yıl bana yaradı milli piyangodan 45000000 tl'nin İzmir talihlisi ben oldum.
    Bilge değil sadece ahmaklar her şeyi bilir.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)