Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Köprü ve otoyollar Koç ile Ülker'in

Motovento
    REKLAM ALANI
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O değil de bu Ülker bildiğimiz bisküvici ülker mi? Milletin gözüne sokuyorlar yinede gık demiyor ya kimse güzel memleketimde.
    Bisküvi sokmuşlar da ne olmuş....
    Artık bünye alışmış...
    Püsküvüt ne ki...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O değil de bu Ülker bildiğimiz bisküvici ülker mi? Milletin gözüne sokuyorlar yinede gık demiyor ya kimse güzel memleketimde.
    http://alkislarlayasiyorum.com/iceri...uuleri-reklami

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    konu haberturk te bir iki dakika durdu, sonra saklandi, artik aramazsan goremezsin yani bu haberi
    odemeye gelince, yuzde 30u pesin, kalan 4 vade ama her vade 12 ay, yani yilda bir odemeli ( bilsem girerdim ihaleye pesinati nasil bulcam derdi de yok, cunku ismi pesinat, hemen odemiyon yani, kasada birikenler yeterdi pesinat icin
    gecen arac sayisi 400 milyon, gecis kuruslu mu ki gelir az gosteriliyor, ozellestirmeye ozel gelir gostermislerdir
    tuh cidden uzuldum, ceketimi alip gelsem bile ihale benimdi, ama uzuleyelim kazanan gene
    ULKE

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yabancilara satmamislar derken?
    Kimlerin aldigini bir daha oku istersen.
    Ben Okudumda Galiba sen iyi okuyamadın aga
    Bak bakalım Kimlere satılımış Koç Ve ülker diyor 2 Side Türk markası Türk üreticileri
    Ahanda Koç http://www.koc.com.tr/tr-tr/Kurumsal...im_Kurulu.aspx Kurucusunu zaten biliyon Vehbi Koç
    Ahanda Ülker http://www.ulker.com.tr/tr/ulkerle-tanisin/kurucumuz Orada tarihçesi Kimin kurduğu Felan yazıyor bakabilirsin
    He sen Onları Türkden Görmüyorsan Oda senin Bakış açın derim
    Sado

frantisec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı haojin2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yazsanız ne olacak özelleştirme yapıldığını?
    Zaten halkın %50 si sandıkta özelleştirdi o yolları.
    Yakında donlarımızı da satarlar bunlar,zengini daha da zengin ederler.
    Eee ne dediler hedef 2023!
    kardeşimmmm kusura bakma özür dileyerek yazıyorum bunu.Senin donda, benim donda zaten onların.
    Kıçımızdaki dona kadar imf ye borçlandırdılar bizi.Doğacak çocuklarımızda borçla doğuyor

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Alıntı frantisec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşimmmm kusura bakma özür dileyerek yazıyorum bunu.Senin donda, benim donda zaten onların.
    Kıçımızdaki dona kadar imf ye borçlandırdılar bizi.Doğacak çocuklarımızda borçla doğuyor
    Aynen öyle hocam doğan çocukların da yüzlerce milyar borçla doğduğu söyleniyor.
    Ama hükümetin umurunda değil onlara göre biz imfye borç veriyoruz.Yazıklar olsun bunlara.Daha fazla yazacağım ama daha sonra yasak geliyor bana.
    Mesela geçen gün geldi bülent arınç denen şahıs için birkaç şey yazdım şu anda o konuya giremiyorum.

Alıntı haojin2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle hocam doğan çocukların da yüzlerce milyar borçla doğduğu söyleniyor.
    Ama hükümetin umurunda değil onlara göre biz imfye borç veriyoruz.Yazıklar olsun bunlara.Daha fazla yazacağım ama daha sonra yasak geliyor bana.
    Mesela geçen gün geldi bülent arınç denen şahıs için birkaç şey yazdım şu anda o konuya giremiyorum.
    biz imfye borç veriyorsak,aldıklarımızı ödemiş olmalıyız.Kasada ülkeyi idare edecek paradan daha fazlası olmalı
    Atsınlar yalanı,Sevelim inananı.Devletin peşkeş cekilen kısımlarından elde edilen paralar bir gün iktidardan düşersek düşüncesi ile biryerlere aktarılıyor bence.Sonra yeniden toparlanmak için bu paralar kullanılmak üzere piyasaya girecek.

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Te 80'lerden beri Merkez bankasının dolar rezervleri , Amrikan FED fonlarında yıllık %4 den durur. Amerikan biatıyla gelen hiç bir hükümet bu rezerve dokunamaz.Sadece faiz geri ödenir. Biz İMF den aslında kendi paramızı yıllardır sanki borç alıyormuşcasına ,çok daha yüksek bedel ödeyerek geri aldık. ( İktisattan anlayan bir tanıdığıınız varsa sistemin nasıl çalıştığını bir sorun) Vahşi kapitalizm böyle işler. Bu halk böyle uyutuldu. İMF ye borç vermek haa.. Amerikan red fonlarına para aktarmanın yeni adı İmf 'ye borç vermek demek. Günaydın Türkiye , Halen kendi kendini yönettiğini sanıyorsan uyumaya devam..
    "“Kişinin namazına, niyazına değil; dinar ve dirhemle olan arkadaşlığına bakın”. Hz Muhammed ( S.A.V)
    "İnsanların en cahili, ahiretini başkasının dünyası için satandır." Hz.Ömer

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    imf'ye borç veren, büyüme rekorları kıran, merkez bankası döviz rezervleri dolup taşan türkiye, neden 5 milyar dolar için otoyol ve köprülerini satıyor ki acaba?

hem herhangi bir verimlilik sorunu da yok, bakımı yapılıyor ve geçenden ücret alınıyor. bu kadar. başka bir deyişle para basıyor.

yoksa elde en son bunlar mı kaldı?

özelleştirme, sıcak para ve dolaylı vergilerle daha ne kadar gidebilir ki bir ekonomi?

köprü ve otoyolların özelleştirilmesi, özelleştirme mantığına terstir. hazır yemekten başka birşey değildir.

"5.72 milyar dolara 25 seneliğine koç ve ülker'in işletme hakkını elde ettiği köprü ve otoyollardan 1 ocak 2001-30 kasım 2012 tarihleri arasında geçen 3,3 milyar araçtan 3,8 milyar dolar gelir elde edildi."

hadi biraz hesap yapalım. 12 yılda 3,3 milyar dolar gelir edilen bir işletmeden 25 yılda ne kadar elde edilir? doğrudan 2 ile çarpalım; 6,6 milyar dolar.

peki ya 2001 yılındaki araç sayısı ile şimdiki araç sayısı aynı mı? ya da 10 yıl sonra aynı olacak mı? hayır.

dümdüz mantıkla bile 25 yıllık gelirinin altına satılmış.

sebep ne? acil para lazım. ne ettiğinin, üçün beşin önemi yok. acil para lazım.

alıntı
    Shrieker, Ahmanamra ve pistolpitt bunu beğendiler.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    hangi tartışmamızdı hatırlamıyorum ama sanırım birkaç hafta önce ben bunu söylediğimde,elemanlar otoyolları satacak dediğimde, yine düşman edilmiştim bazı kesimden arkadaşlar tarafından..şimdi görüyorum ki bu kesimdeki arkadaşlar bile şaşırmışlar..

ee ne sanıyordunuz ki?sizi ekonomimiz güzel gidiyor ,herşey yolunda, enflasyon tek rakamlarda diye uyuturlarken böyle vatanı sata sata,milli kaynaklarımızı sata sata .ötü yamamaya çalışıyorlar..taşıma suyla değirmen dönmez diye boşuna söylememiş atalarımız..ama bunlar yıllardır sata sata döndürmeye devam ediyorlar ama atalarımızın haklı olduklarını hepimiz zamanla acı bir şekilde anlayacağız..işte o zaman çoktan çırıl çıplak kalmış olacağız..neyse konu yine uzayıp gidecek..yine yandaşlar almış ihaleyi beklendiği gibi..

boşuna demiyorlar durmak yok yola devam diye
    ünaltürkyazıcı ve timoti bunu beğendiler.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Bu halk yıllardır seçim yaparmı yapar.Beğendiği adamı başa,getirir.Her seçtiği adam Amerikan güdümünde ise demek ki bu halk uyumuyor birşeylerin fakında yöneticiler dansöz.Her kimi secerse secsin Sol ve sağdan başa gelen adam Amerikan uşağı ise Kimi seçsinler ? Ordu komutanları içerde Hain dediler,Şimdiki yönetim hain,Ondan önceki de haindi,Ondan önceki Ondan önceki ondan önceki.Hatta Atatürkün İngiliz Ajanı olduğunu iddia edenler var o bile hainmiş.Ülkenin Kurucusu Dünyaya kafa tutan Liderde Hainse
    Bana o Uşak olmayan yöneticiyi gösterin bakalım ????

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak bakalım Kimlere satılımış Koç Ve ülker diyor 2 Side Türk markası Türk üreticileri
    Ahanda Koç http://www.koc.com.tr/tr-tr/Kurumsal...im_Kurulu.aspx Kurucusunu zaten biliyon Vehbi Koç
    Ahanda Ülker http://www.ulker.com.tr/tr/ulkerle-tanisin/kurucumuz Orada tarihçesi Kimin kurduğu Felan yazıyor bakabilirsin
    Soner yalçının EFENDİ- Beyaz Türkler kitabını okumanı tavsiye ederim.

http://www.idefix.com/kitap/efendi-b...PO1B8BV3JQTEZQ
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    artık gişelerde gofret, çubuk kraker, püskevit falan satarlar
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

Motosikleti
    Coq (İlkay abi) haberde yazanı iyi okumuş ama senin tarihten pek haberin yok galiba..

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Sen simdi derin bir nefes al,
    o haberi bir daha oku.
    Söyle iyice sindirerek.
    Sonra ben bir daha okurum.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Türk Telekom'dan sonra Türkiye'dehnin en büyük ikinci özelleştimesinde en yüksek teklifi veren konsorsiyumda Koç Holding ve Malezyalı UEM'in yüzde 40'ar, Gözde Girişim Sermayesi'nin yüzde 20 payı var.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

bboy_iced - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki zx6r
    Koç ailesinin yurt dışında okuyan fertlerine zamanın da kimlerin burs verdiğini okusun eren özer arkadaş.
    Albert EİNSTEİN derki;
    Biri sana çok kötüsün derse boşver takma. Banada GERİZEKALI sın dediler, ATOMU PARÇALAYIP ELLERİNE VERDİM

Motosikleti
    Alıntı bboy_iced adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koç ailesinin yurt dışında okuyan fertlerine zamanın da kimlerin burs verdiğini okusun eren özer arkadaş.
    Ayrıca Vehbi KOÇ'un naaşının akibetinide bi araştırsın

ünaltürkyazıcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SH 300i
    Daha bunlar iyi günlerimiz. Demişti dersiniz...
    İHANET arkadaşlık zincirini karartır, fakat VEFA onu her zamankinden daha parlak yapar.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yav o kadar detaylarla ugrasmayin.
    Simdi asil mesele sudur.
    Bu satistan devlet karmi etmistir, zararmi?
    Yani hiç siyaset bilimini ilgilendirmeyen
    tamamen matematik biliminin konusu olan bir soru sorayim.
    Satisin kaç tl oldugunu hepimiz biliyoruz.
    Yani yollarin kaça satildigi ortada.
    Peki bu yollar bize kaça mal oldu.

Daha net sormak gerekirse.
    Ihaleyi alan sirketlere,
    kaç km yol satilmistir?
    Bu yollarin km basina maliyeti nedir?
    Toplam maliyeti nedir?
    Satis rakami bu maliyeti karsilamaktamidir?
    Sonra baska sorular gelecektir tabi ama kazik sorular.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)