Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Km Sayaci

Motovento
    REKLAM ALANI
    gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    Merhaba arkadaslar,

Bu seferki konum araba icin Oyuzden konu disina actim konuyu. Simdi benim aracimda km sayaci calismiyor. Ve calisacak gibide durmuo, sebebi sanzimandan gelen disli herzaman siyiriyor. Bu sebepten dolayi benim dijital falan bisey almam lazim diye dusundum.

Var mi onerisi olan? Kac km yol gittim gostersin yeter. Sonra araba kac kurus yakti hesaplayamiyorum. Bisiklet km sayaclari olmaz diye dusundum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Navigasyon?

fromghetto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM 850, Tiger 250
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Navigasyon?
    +1111111

Motosikleti
    Hysong GV 250
    Alıntı fromghetto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +1111111

Navigasyonun km leri toplama gibi bir ozelligi war mi? Bana hizimi degilde, yaptigim km yi gostersin.. Ben her dakka yaptigim km yi toplicak miyim? kagida mi yazicam? Bende war tomtom xl navigasyon. Boyle bir ozelligi oldugunu hic gormedim. Ona konum girersin ve gider.

fromghetto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM 850, Tiger 250
    aracın orj. yapısında olmayan herhangi bir düzeneğin doğru sonuç vereceğini sanmıyorum ama gps verilerini kullanarak herhangi bir yerde anlık hızını görebilirsin( tüneller ve kanyon gibi dar geçitlerde değilsen) onun dışında yapılan seyehati kayıt eden cihazlar var benim telefonumda seyehatı kayıt edebiliyo ama sonuç olarak dediğin gibi her seyehat kmsini kağıda yazman gerekebilir ama seni bu eziyetten kurtaracak cihazlarda olabilir bilmediğimden öneremiyorum... iyi geceler üstad...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı gorkemuls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Navigasyonun km leri toplama gibi bir ozelligi war mi? Bana hizimi degilde, yaptigim km yi gostersin.. Ben her dakka yaptigim km yi toplicak miyim? kagida mi yazicam? Bende war tomtom xl navigasyon. Boyle bir ozelligi oldugunu hic gormedim. Ona konum girersin ve gider.
    Igo yazılımında katettiğin yol, ortalama hız vs. olan bölüm sen sıfırlamadıkça sıfırlanmıyor. Hatta yeni versiyonunda girdiğin yakıt tüketimi ve benzin fiyatı üzerinden gideceğin yolda kaç paralık benzin yakacağını söyleyip üzerine bir de kaydettiğin bakım aralıklarını (mesela 5.000 km'de yağ değişimi gibi) sana hatırlatabiliyor. Tomtom'da bu durum nasıldır bilmiyorum. Eğer böyle bir özelliği yoksa da telefonunun GPS desteği varsa odometer yazılımı yükleyebilirsin. Böyle bir telefonun yoksa sadece bu iş için kullanmak için bile ucuz bir telefon alabilirsin. Mesela az önce google play'den baktım bu şekilde ücretsiz ve 2-3$'lık programlar var.

Motosikleti
    Hysong GV 250
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Igo yazılımında katettiğin yol, ortalama hız vs. olan bölüm sen sıfırlamadıkça sıfırlanmıyor. Hatta yeni versiyonunda girdiğin yakıt tüketimi ve benzin fiyatı üzerinden gideceğin yolda kaç paralık benzin yakacağını söyleyip üzerine bir de kaydettiğin bakım aralıklarını (mesela 5.000 km'de yağ değişimi gibi) sana hatırlatabiliyor. Tomtom'da bu durum nasıldır bilmiyorum. Eğer böyle bir özelliği yoksa da telefonunun GPS desteği varsa odometer yazılımı yükleyebilirsin. Böyle bir telefonun yoksa sadece bu iş için kullanmak için bile ucuz bir telefon alabilirsin. Mesela az önce google play'den baktım bu şekilde ücretsiz ve 2-3$'lık programlar var.
    Yardimin icin tesekkurler, telefonum var. GPS destegide mevcut. Bende bir bakayim, gerci ilk aklima gelen o oldu ama. Internet paketinde asim yapar mi diye dusundum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı gorkemuls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yardimin icin tesekkurler, telefonum var. GPS destegide mevcut. Bende bir bakayim, gerci ilk aklima gelen o oldu ama. Internet paketinde asim yapar mi diye dusundum
    GPS için internet bağlantısına ihtiyaç yok. Sadece ilk bağlanırken internet bağlantısını kullanırsa daha hızlı bağlanıyor bunu da kapatabilirsin istersen. (android'de kapanabiliyor en azından)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)