Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Motorlu bisiklet yapma

Motovento
    REKLAM ALANI
    haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Çok iyi gidiyor bende heves ettim bir tane yapacağım.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bugün de çalışacaktım da yağmur var. Açık havada çalışıyorum sıkıntı oluyor yağmur çiselese bile. Mis gibi profil demirlerin paslanmasını istemem.

Motosikleti

Bisikletin kendi pedal göbeğine mobilet orta milini takamayınca ben de kendi pedal göbeğimi yaptım 17mm yataklı rulmanlardan. Mobilet orta mili de 17 değil 16 mm idi o yüzden de mili kesip araya 17'lik demir kaynattım, epey iş çıktı daha sol pedalın sabitleme vidası girintisini de açmam gerek avuç taşlama ile.
    tezer ve Shiria bunu beğendiler.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-motorlu-bisiklet-kiti-70-cc-114569815/detay

320 tl burda
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    2 haftadır griptim hiç kaynak vuramadım motorlu bisikletime. bugün biraz çalışabildim üzerinde.

Orta mil biraz uzun geldi. Kesip yeniden kaynatmak gerekecek. Sıfırdan bisiklet yapsam daha az uğraşırdım daha önce dediğim gibi, ama acemilik işte olsun o kadar. Bisiklet demir şaseli olsa daha az uğraşırdım aluminyummuş sonradan fark ettim sıkıntı oldu.
    Shiria ve cenkito bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ufak bi güncelleme

Çekiş zincirini bugün takacaktım ama kısa geldi. Anlamadım doğrusu kullandığım parçalar mobilet parçaları, benim bisiklet mobiletten büyük mü ?
    Hala da çalışıyorum atölyeyi kurdum yine terasa
    cenkito ve ilkerabi bunu beğendiler.

Motosikleti
    Projeye 2 gündür devam ediyorum, haftaya bitebilir ancak motor takmak için seçilebilecek en kötü bisikleti seçmişim Aluminyum şaseli olması beni epey kısıtlıyor.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Bitmedi gitti la bizde burada çocukluğumuzda hep yapmak istediğimiz bu şey nasıl olacak diye bekliyoruz
    bykemik bunu beğendi.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    Katlanır bisiklete motor takmaya ne kadar uğraşsam da, şasenin dar olması, zayıf olması ve ayrıca alüminyum olmasından dolayı motor takamadım.
    Yine de pes etmedim balkonda duran 26 jant bisikletlerden birine motor takmaya giriştim.
    Şu ana kadar önüme bi engel çıkmadı bikaç günde bitirebilirim çok hızlı çalışıyorum, bisiklet pedalları işlemeyecek sadece motorla gidecek ama olsun

Ön tekeri 26 arkası 20'lik garip bir bisiklet olacak ama sürüşüne bi engel çıkaracak bişey değil.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Önede 20 Tak,Hadi bitir artık.

Motosikleti

Bitecek gibi, yarın antalyaya gidicem haftaya ankaraya döndüğümde motoru da takarım biter artık. Ne bisikletmiş ha, youtubedaki veletler kadar olamadım aylardır bitmedi

Motosikleti
    Değerli mt'ciler bu bisikleti bitirdim yola da çıkardım geçen hafta ama topu topu 1 km falan yapabildim motorla. Bikaç kere zincir attı sonra bisikletin şasesinin şaftı kaydı ayar tutturamıyorum.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Yazık ya..

minibike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/121825-mini-bike-motorsiklet.html

yukarıdaki konu hakkında bir yorumda sen yazabilirsen sevinirim.
    kolay gelsin.

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün bir 52cc misinalı çim biçme makinesi aldım. Bisikletime takacağım, makinenin otomatik kavraması var merkezkaçlı. Bisiklete motor takan varmıdır hiç burda ? sizce motora bir mil bağlayıp direk lastiğe mi sürttüreyim, yoksa kayış kasnak uğraşayım mı ?

Son günlerde müthiş takıntı yaptığım bir konu ve bunu birgün kesinlikle yapıcam. Önce testere motorları düşünmüştüm ama yapı itibarıyla en uygun olanın tırpan motorları olduğuna kanaat getirdim. Daha yolun başındayım ama kafama yatan araştırmaları senle paylaşmak istedim.

Öncelikle internette en kompakt uygulamanın aşağıdaki video ile uygulandığını gördüm. Aktarma zinciri kısa olduğu için başarı sağlanmış bence. Tek parça sac ile hem motoru hem aktarma çarkı sabitlenmiş. Bu kiti motor ve parçalar dahil 12bin ruble> 700TL'ye satışı yapılıyor. https://fun-bikes.ru/p218710463-dvigatel-dlya-velosipeda.html

Bu videodan sonra hızar motorlarını araştırmaya koyuldum. Çıplak halde hızar motor satışları da var fakat yaygın değil ve beklediğimden pahalı. 250TL civarı. Sıfır halde testere motorlarının ucuzunu 150TL civarları bulunabilirken tırpan motorları daha pahalı.
    http://www.tarimmakinamarket.com/52CC-TIRPAN-MOTORU,PR-230.html

Fikirlerinizi duymak isterim.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)