Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motorlu bisiklet yapma

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Geçen haftadan bugüne projemdeki icraatlarım

Kasnak mili namıdiğer "Driveshaft"

İşporta jantı ve köşebent profilden imal ettiğim dişli göbekli arka jantım. Çok fena antisimetrik görünse de kocaman arka dişliyi yarım santimden az yalpalatıyor. Dişliyi göbeğe merkezlemesini ve göbeği delme işlemini henüz yapmadım ama zor bişey değil.

Bu da benim motorlu bisikletimde kullanacağım motor, 51cc çalı tırpanı, 2.2 beygir gücünde ve otomatik debriyajı var. Mobilet dişli kasnak ve benim sabit kasnakla motorun devrini arka tekere 15 kat düşürerek iletmiş olucam heralde 51cc motor beni baya uçuracak her ne kadar şuan 90 kilo olsam da

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Motorda temizmiş hani, üzerinde sigara bile içilmemiş Mengu

Bu teknik parçalardan pek anlamam ama, çizime göre motor uygulanabildiği en alt bölgeye indirilse yada ayak, bacak ilişkilerinden kopartmak için arkaya alınsa mis gibi olmazmı

Birde motorun montajı nasıl olacak, çift taraflı levhalara, titreşim emizi kaucuk takoz civatalarla bağlansa, yine ayak, bacaktan izole olur o da miss gibi

Genel olarak hertürlü miss gibi bi proje çıkacak bence. Birde MT ender yarım bırakılmamış bi proje görecek bu bile başlı başına bi başarı, başlayan yarım bırakıp kayboluyor biliosun

Alakasız bi soru : reklamları forumdan temizledim şimdi, son forum konularınıda en üste taşıdım bunuda buldum forum listesini sağa nasıl taşıdın aanda burda dıkandım
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Motor daha geriye takılabilir ama bisikletin ağırlık merkezi iyice arkada kalır ön kuş gibi zaten. Hem arkaya bagaj demiri ve benzin deposu koymayı düşünüyorum. Motorda çok fazla titreşim yok gibi rölantide motor tıkanıp öksürür gibi oluyor o zaman sallanıyor o kadar. Motor kayış gergi salıncağı üzerinde olacağı için seleye fazla titreşim geleceğini sanmıyorum. Bu arada motoru daha aşağı alırsam pedalları çevirmemi engelliyor arka jantın sağ tarafında da cırcırlı dişli olacak biliyosun mobiletlerde pedalla tahrik de var ben de komple mobilet kasnak dişli sistemi aldım. Hem motorda sıkıntı çıkarsa yolda kalmamak hem de polisin olabileceği yerlerde pedalla gidip polise yakalanma tehlikesi geçince motoru çalıştırıp gazlamak için bunu düşündüm.

Motosikleti

Çim tırpan motoruma mobilet egzozu taktım. İlerleyen günlerde egzozun ucundan motorun egzoz bağlantı kulağına uzunca bir paslanmaz çelik lama bağlayacağım titreşimden sarsıntıdan silindirin veya egzozun kopmaması için.

neocasarea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi egsozdan sonra motorun sesinde degisiklik oldumu yoksa hala bagiriyormu.ha birde abi motora gaz verdikce pedal donecekmi ne, motoru ortaya baglamissin ya.

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    Bence orjinal egzosunu tak, sıkıştırma çok fazla düşecektir bu egzosla, o da çekişten yer fazlasıyla. Motor çok yüksek devirde çalışır haberin olsun. En kötü ihtimalle 9bin devir çevirir. Hesaplarını ona göre yaparsan iyi olur. Aynı tip motordan ben de yapmıştım çok güzel oluyo, kolay gelsin.

Motosikleti
    Alıntı neocasarea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi egsozdan sonra motorun sesinde degisiklik oldumu yoksa hala bagiriyormu.ha birde abi motora gaz verdikce pedal donecekmi ne, motoru ortaya baglamissin ya.
    Sesine henüz bakamadım benzin deposunu bağlamak ayrıca yerden yüksek bir yerde çalıştırmak lazım egzozun uzantısından dolayı. eskisi çok çok fazla bağırıyodu umarım bu sesini biraz azaltır. Motora gaz verince pedallar dönmez mobiletlerde nasılsa aynen öyle olacak kasnakla pedallar bağımsız arada iğneli rulman var.
    Alıntı drumstar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence orjinal egzosunu tak, sıkıştırma çok fazla düşecektir bu egzosla, o da çekişten yer fazlasıyla. Motor çok yüksek devirde çalışır haberin olsun. En kötü ihtimalle 9bin devir çevirir. Hesaplarını ona göre yaparsan iyi olur. Aynı tip motordan ben de yapmıştım çok güzel oluyo, kolay gelsin.
    Eski egzozu çok ama çok fazla ses çıkartıyo sıkıştırma bu egzozla düşmez tam tersine artar bence çünkü kendi egzoz çıkışı 4 köşe mobilet egzozu yuvarlak. ikisini denk getirdiğimde eksoz çıkış kesit alanı 10 birimden 8 birime falan düştü. Motorun yüksek devirde çalışması sorun değil mobilet kasnak dişli sistemi kullanıyorum. Teknik verilerde maksimum 8500 devir diyo orta devirleri 5 bin 6 bin.

Shiria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yakında ...Honda :)
    bitmiş halini çok merak ediyorum takiptesin
    [Hotel|Oscar|November|Delta|Alpha] [Charlie|Bravo|Romeo]

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    ne olursa olsun devir problemi en önemlisi
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

Motosikleti
    Alıntı c90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne olursa olsun devir problemi en önemlisi
    Ne problem olacak motor çıkışını 15 kat yavaşlatıyorum. motor 6 bin devirdeyken bisiklet 36 km hız yapacak 8500 devirde 50km falan 2.2 beygir motor için ne az ne fazla bir hız.

Motosikleti
    Konuda adı geçen katlanır bisikletim de budur. Motoru boştan üzerine koymak saçma oldu belki ama şu an için motor askısını yapmadığım için anca böyle oldu. Motoru önceleri öne koymayı planlamıştım ama baktım motoru sürerken ayaklarımı sünnet çocukları gibi iki yana açmam gerekecek ben ve arkaya koymaya karar verdim. Bisikletin arka çatalında biraz kaynak işi olacak ama olsun o kadar artık. Yeni egzozla motoru çalıştırmaya çalıştım ama motoru bi yere sabitlemeden ipi çekemiyorum. Projeye 2 hafta kadar ara veriyorum 13'ünde toefl sınavım var.

Shiria, tezer ve haojin2005 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Çok başarılı görünüyor doğru söylüyorsun önde rahatsız eder motor..aslında görüntü açısındanda arkaya koyman iyi olmuş =)
    st max neo diye bir biisklet var elektrikli,ona benzemiş
    Mengu16 bunu beğendi.

Motosikleti
    Sağolun teşekkür ederim. Şekli şemali düzgün bişey olursa fazla kullanmadan satmayı da düşünüyorum doğrusu. 150-200 lira kâr edeceksem niye satmayım yeni projelere kaynak olur.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Rica ederim... satmak güzel fikir,şayetki benim az önceki bahsettiğim bisikletin fıyatına bakılırsa eğer müşteriniz olur bence =)

Motosikleti

Yeni bir güncelleme
    Shiria, cenkito ve haojin2005 bunu beğendiler.

Motosikleti

haojin2005 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bisikletimin şasesinin komple aluminyum çıkmasından dolayı ve pedal göbeğini mobilet pedal miline uygun hale getirme sorunlarından dolayı projem epey sekteye uğradı ama bir çıkar yol buldum gibi şaseye ve demirlere M10 diş çekip vidalıyorum.

Alttaki resimde görülen garip şekilli cisim de motor bağlantı demirim olur kendim yaptım. Ufacık bisiklet üzerinde çalışmak çok zor hele bide aluminyum olunca, demir borudan sıfır bisiklet yapsam bu kadar uğraştırmazdı.
    tezer, Shiria ve haojin2005 bunu beğendiler.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mengu motoru bitir ankaraya bir tur atmaya gelicem ona göre ama havalar azıcık ısınsın

Motosikleti
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mengu motoru bitir ankaraya bir tur atmaya gelicem ona göre ama havalar azıcık ısınsın
    Olur abi sırada bide atv yapmak var belki ona da binersin

Motosikleti
    çok başarılı

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)