Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mercedes ve Jaguar arasında kararsızım.!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Mercedes Candır,kandır Yahu Mercedesten şaşılmaz
    Jaguar Kullanan Hiç bi yakınım tanıdığım yok Ama Otomotiv bölümünden bir arkadaşın amcası galerici Motor ömrünün Pek uzun olmadığından bahsediyor
    Ben onun yalancısıyım
    He benim fovori Modelim dersende İşte bu derim
    Biraz Tuzlu amma Param olsa Ne Bugatti Ne farrari Nede Lamborghini Bilmiyom Mercedesde İnsanı etkileyen bir tip var
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...02349199/detay
    Ve Sonrada bu
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...05528573/detay
    osmanba bunu beğendi.
    Sado

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Birçok kişi malesef jaguar hakkında yanlış bir yargıya sahip....

geçmişten ismine duyulan meraktan ve ilgiden dolayı çok kaliteli teknolojik ve lüks algısı var ama malesef tam tersi... Jaguar X-type jaguarın d segmentinde çıkardığı ilk araç ve çok ticari bir düşünce. Bu otomobilin şasesi şanzımanı ve motoru bildiğiniz ford mondeo dan alınma yani allanıp pullanmış bir mondeo bu.. Çıktığı yıl hep daha büyük sedan araçlarla bilnien jaguara hiç sahip olamamış bir kitle tarafında merakla karşılandı ve balon bir satış yaptı( çok kısa bir süre) Bütün karşılaştırmalı testlerde audi, bmw ve mercedes gibi alman rakiplerinin kalite ve klas olarak yanına yaklaşamadı..

Avrupalı bilinçli tüketici oladuğndan ve birçok otomobil dergisi tarafın dan yapılan testleride takip ettiğinden bu otomobile kalitesi ve başarısı kadar değer verdi.. Yani baby jauguar satışlarda da avrupada A4, 3 seici ve C seirisi satışalarının çok gerisinide kaldı , büyük bir hezimete ugradı..

Bu otomoıbil özellikle C serisi ile karşılaştırıldığında ne teknoloji, ne yol tutuş ne işçilik nede sağlmalık konusunda şansı yok.. Jaguar zaten 70'li 80'li yıllarda el yapımı üretimlerle ünlenmiş bir marka seri üretime ve ve d segmenti gibi Almanların teknoloji yarıştırdığı bir kulavarda maceradan baska birşey değil..
    osmanba bunu beğendi.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    bir kaç gün E 270 CDI avantgarde kullandım 2008 model... mercedes mercedestir bence. lüks suv'ler bile o hazzı veremedi bana.

lüks otomobil meraklısı, sıkça yurt dışına giden ve araştıran bir tanıdığımdan jaguarın son 1-2 yıl hariç 2000lerden bu yana türkiyedeki bütün modellerinin afrika pazarına satılan modeller olduğunu, malzeme kalitesi ve işçiliğin europe jaguarlara yaklaşamadığını öğrendim.

ha ne var ki XKR modelinin bendeki yeri ayrıdır. size hitap etmeyecektir muhtemelen. ancak jaguar alana kadar bence çok daha iyi seçenekler var...

XKR:
    osmanba bunu beğendi.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizim burda eksoz tamiri yapan arkadaşta jaguar var 0 aldı dizel birde mersedez vito minibüsü var (bu parayı nerden bulup nasıl alıyor eksoz tamiriyle öyle arabaya binilirmi yav ama soramam ki)

savatage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDiAL 125 MH DRIFT
    allah başka dert vermesin

Emodog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DL-1000 V-STROM
    Bence birde volvo'lara bakılmalı.Küçükken babamda e200 den 450 sel 'e kadar bir çok model vardı.(tabi eskidendi şimdi öyle bir durmumuz yok çok şükür yinede beterin beteri vardır).Bir gün evimize volvo s80 t6 getirince mercedes'in araba olmadığını fark ettim.Bam başka bir dünya.Bam başka bir viraj kabiliyeti ne bileyim volvo araba üretmiyor bunu söylüyebilirim.Hem sadece hem şık hem canınız sıkıldığınızda her türlü mercedes ve bmw den daha atik.Hemde şöyle bir şey var volvo mercedes den daha ucuza çok rahat bulunabilir.Unutmadan söylüyeyimde eğer aile binecekse bir araca kesinlikle volvo tercih edilmeli.Bilindiği üzere dünyanın en güvenli aracı.Yıl 97 mercedes c 2 yıldız , bmw 3 kasar 1.5 yıldız, daha düşük segmentte bulunan volvo s40 aynı yılda 4 yıldız almıştır.
    osmanba bunu beğendi.
    Sür gari

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Yaşınızı, konumunuzu vs. bilmem.
    Ancak burada böyle bir konu açmanız bence görgüsüzlüktür...
    lycantrophic ve [Turan] bunu beğendiler.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen ne yazıyorsun MotorKafa haddini bil!
    Güzelin ve güçlünün yanında olmayı görev bilen moderatörler benim açtığım konuda olduğu gibi "Anlamsız" ve "Alaksız" bularak seni geri dönüşüm kutusuna yollayıverirler.

Bu başlıkla ilgili çok kalın,net ve derin çizgiler var ama moderatör ekibi bu ayrıma dikkat çeken başlıkları uzaklaştırmayı görev bilirler.

Eee ülkemiz gerçeği; güçlü olan her zaman haklıdır.
    [Turan] bunu beğendi.

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    O konu niye geri dönüşüm kutusuna gitti hakikaten? Sitedeki üyelerin çoğu yıllar önce aldıkları cub ya da düşük cc motora koyacak benzin parası bulamazken "bakın ben ne kadar zenginim mercedesle jaguar arasında karar veremiyorum" der gibi böyle bir konu açılması görgüsüzlük hakikaten. Burda, motosiklet sitesinde böyle bir konunun olması da görgüsüzlük, araba forumuna üye olup böyle bir konu açılsa neyse. Para da güç demek değildir bence ama ona katılamayacağım, asıl güç insanın kendi içinden, hayata karşı duruşundan, başkalarıyla olan ilişkilerinden gelir; Jaguarla Mercedes arasında kararsız kalacak bir konumda olmak güç değildir, saçmalıktır bence.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Müstehcen bir konu mu eleştiye açılmış ?
    Uçak veya helikopter alımından mı bahsedilmiş ?
    Yoksa bir servet beyanında mı bulunulmuş ?
    Yayınlanması veya arkadaş gurubuna danışılması site kuralları dışında olan bir konudan mi bahsedilmiş ?

Bu tamamen sizin şahsı görüş açınızdır. Belki sizin düşüncenizde olan bazi arkadaşlarda olacaktır. Herkese eyvallah. Ben bu konuyu açarken böylesine eleştirilere maruz kalabileceğimi de düşündüm. Fakat benin sadece araştırmasını yaptığım araçları defalarca eskitmiş ve kullanmakta olan birçok arkadaşlarımız bu sitenin içindedir. Kısa sürede karar vermem gerektiği için bende onların teçrübelerinden ve yönlendirmelerinden yararlanmak için bu konuyu açma gereksimini düydüm. Aracını satan kişi veya ilgili servis sen benim aracımı alma diye bir öneride bulunmazlar. Akıl akıldan üstündür diye de bir söz vardır. Tecrübeli ve akıllı arkadaşlar sayesinde bu konuda bilgi edinmeye başladım. Yoksa kakıldıktan sonra mi araştırma yapmam gerekırdı ?
    Konum çok önemli ise neden bunu bana sormaya kalkıyosun ki ? Bu sitede kimin ne konumda olduğu hiç önemli değil. Önemli olan arkadaşların bir birleri ile dayanışma ve fikir alış verişinde olabilmeleri. Birdahaki sefere bilgi edinmek istediğim konuyu buda açmadan önce size danışırım. Bu seferlık kusura bakmayın. Ama unutmayın ki bu site sermayesi ve düşüncesi sadece bir mobilet'le kısıtlı olan kişilere ait değil. Ve bu insanları da asla küçümsemiyorum.
    Tüm arkadaşlara teşekkürlerimle.
    " Aslanların terk ettiği diyarı çakallar istila eder"

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    Osmanbabacim sen takma, cikar ole arada bir boyle arkadaslar. Bu konuyu gorgusuzlukle nitelendiren insanlar, kendi egolarinda bir kucukluk sezmis olacaklarki tepkilerini dile getirmislerdir.
    osmanba bunu beğendi.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    o zaman anadol mu murat 131 mi?

görgüsüzlük olarak nitelendirilebilecek bir konu değil, 40-50 bin tl ye alınabilen araçlarmış bakıldığında
    bu gün "sıfır araba alacam" diyen birine de aynı tepkiyi gösterir miyiz? onlar da aynı fiyatlara

çok arabadan anlamam
    ama bir şey alacaksam, parçası bulunur mu diye düşünmem
    kaliteli mi? ona bakarım
    sanayide hiç uğraştırmayacaksa parçasının zor bulunuyor olmasının önemi yok
    şu "bu şahin çok iyi araba, parçası bol ve ucuz" mantığı da akıl karı değil
    bu zıkkım parça yakarak gitmiyor, benzin yahut mazot kullanıyoruz; hatırlamak gerek
    osmanba bunu beğendi.

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Ben de kişisel yorumlarımı katayım. Jaguar'a eski kasa S type dışında binmedim. Fakat gayet konfurlu bir araçtı. Aracın bir ara şarj dinamosu arızalanmıştı ve parça yurtdışından arkadaşlarımıza ulaşmıştı. Bence Jaguar memnun kalınacak bir marka. Fakat ülkemiz de marka değeri oldukça düşük ve yedek parça bakımından sıkıntılı. Yeni modeller nasıldır bilmiyorum.

Mercedes bana göre eski kalite de bir üretim yapmıyor. Eski C serisi ile, yeni C serisi arasın da dağlar kadar fark var. Bence orta segmentte bir araç tercih etmek istediğiniz de, VW passat gibi bir araçtan daha çok memnun kalacaksınızdır. Diğer alternatif modeller opel insignia, ford mondeo olabilir. Eğer amaç prestij ise bunu en iyi sağlayan marka Mercedes olur. Eğer mercedes'e karar verirseniz, imkanlarınızı genişletip e serisi tercih etmeniz bence daha sağlıklı olacaktır.
    osmanba bunu beğendi.
    Önce emniyet, sonra hareket...

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buda ilk arabamız 77 Opel...asalete bak...milletin murat 124 e araba dediği günler düşün yani...

http://img7.ressim.net/out.php/i6371752_adsiz99.bmp

konu dışı ama eski bir tanıdığı gördüğüm için yazmadan edemedim,Metehan bizde de 1994-2005 arası 1977 model record berlina 2000 vardı,çok severdim.gençliğim üstünde geçti desem yeridir.

bu arada tercih olarak bende kesinlikle C kasa mercedes derim.X-type bildiğim kadarıyla eski kasa Ford Mondeo platformunu kullanıyor,mondeodan çok farklı bir sürüşünün olacağını düşünmüyorum,tek artısı imajı, yazılan yorumlardan da anlaşılacağı gibi ...brn C serisi derim.kolay gelsin.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müstehcen bir konu mu eleştiye açılmış ?
    Uçak veya helikopter alımından mı bahsedilmiş ?
    Yoksa bir servet beyanında mı bulunulmuş ?
    Yayınlanması veya arkadaş gurubuna danışılması site kuralları dışında olan bir konudan mi bahsedilmiş ?

Bu tamamen sizin şahsı görüş açınızdır. Belki sizin düşüncenizde olan bazi arkadaşlarda olacaktır. Herkese eyvallah. Ben bu konuyu açarken böylesine eleştirilere maruz kalabileceğimi de düşündüm. Fakat benin sadece araştırmasını yaptığım araçları defalarca eskitmiş ve kullanmakta olan birçok arkadaşlarımız bu sitenin içindedir. Kısa sürede karar vermem gerektiği için bende onların teçrübelerinden ve yönlendirmelerinden yararlanmak için bu konuyu açma gereksimini düydüm. Aracını satan kişi veya ilgili servis sen benim aracımı alma diye bir öneride bulunmazlar. Akıl akıldan üstündür diye de bir söz vardır. Tecrübeli ve akıllı arkadaşlar sayesinde bu konuda bilgi edinmeye başladım. Yoksa kakıldıktan sonra mi araştırma yapmam gerekırdı ?
    Konum çok önemli ise neden bunu bana sormaya kalkıyosun ki ? Bu sitede kimin ne konumda olduğu hiç önemli değil. Önemli olan arkadaşların bir birleri ile dayanışma ve fikir alış verişinde olabilmeleri. Birdahaki sefere bilgi edinmek istediğim konuyu buda açmadan önce size danışırım. Bu seferlık kusura bakmayın. Ama unutmayın ki bu site sermayesi ve düşüncesi sadece bir mobilet'le kısıtlı olan kişilere ait değil. Ve bu insanları da asla küçümsemiyorum.
    Tüm arkadaşlara teşekkürlerimle.
    Hiddetli bir giriş yapıp, gayet sakin devam edip sonlara doğru tekrar hiddetlenmişsiniz
    Yorumumda da belirttiğim üzere, bence görgüsüzlüktür.
    Ayrıca konuyu açarken böylesine eleştirilere maruz kalabileceğinizi düşündüyseniz, şu anda " bir dahaki sefere size danışırım, kusura bakmayın " gibi ironilere girmeniz anlamsız olmuş.

@Görkemuls : Mesele ego meselesi değil. Şu anda açlıktan ağzım kokuyor da olsa, Ağaoğlu'nu elimde oyuncak yapacak param da olsa yorumum değişmezdi.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı gorkemuls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Osmanbabacim sen takma, cikar ole arada bir boyle arkadaslar. Bu konuyu gorgusuzlukle nitelendiren insanlar, kendi egolarinda bir kucukluk sezmis olacaklarki tepkilerini dile getirmislerdir.
    Cümle baştan sona facia.Önce kurduğunuz cümle nerelere gidiyor onu ölçüp tartın.

Bu forumda madem herkesin söz hakkı var,açılan başlığa yorumlara da kraldan çok kralcı yaklaşılmasın.Herkes kendi bakış açısına göre yorumlamakta özgür.
    Moderatörler hariç,onlar hakim güç

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    riske girmeye değmez abi boşver...A4 ve A6 kullandığım için istemdışı hayatımda gördüğüm tek hatunu karım bilirim diye düşünüyorum..teşbihte hata olmaz... Audı arabaların aslında şahıdır biraz...hem şahı hem padişahı...garanti bankasının yöneticisini taşıdığım dönemlerde eski kasa a4 yeni kasa a4 ve yeni kasa a6 lar ile banka gn.md yardımcılarının a8 lerine sıklıkla bindiğim için benim için araba demek Audı demek...neden Audı almalıyım beni ikna et dersen kusursuz ve sade lüksü bu marka verir...şımarık değildir...babam nedeniyle zaten alman ekolüyle büyüdük...opel audı ve vw üçgeninden çıkamıyorum...ilk arabamızda opel rekord 1977 model...

yeni kasa a6 daki şu dizayna bak abi..ne kadar şık ve karakteristik değilmi...

http://img7.ressim.net/out.php/i6371730_adsiz70.bmp

a4 eski kasa desen çok diridir her anlamda...

http://img7.ressim.net/out.php/i6371731_adsiz71.bmp

http://img7.ressim.net/out.php/i6371732_adsiz72.bmp

ha Opelin Insıgnıa modeli fiyatıylada aslında yollarda beğenilen dikkat çeken bir model...

Mercedes öyle sürprize açık bir arac ki ...makam tipi s 500 kullandım belimizi büktü namussuz araba...masraflıydı..ha yolda millet bakıyormu bakıyor...

http://img7.ressim.net/out.php/i6371769_adsiz55.bmp

buda ilk arabamız 77 Opel...asalete bak...milletin murat 124 e araba dediği günler düşün yani...

http://img7.ressim.net/out.php/i6371752_adsiz99.bmp

Jaguar seçmemen için bir neden daha söyleyeyim hatta en önemlisi...

Allah korusun bir kaza yaptın hata karşı taraf da...farzedelim yani kaskosuzsun...trafik poliçelerinde üst limit 15 bin civarı...karşı tarafın sigortası 15 bin üzerinde ödeme yapmaz ise (hasar durumuna göre tabi) araban perte çıkar...haydi burdan yak...

Bmw 5.20 d kullandım...patron sıfır almıştı ...177 hp ve isteneni fazlasıyla veriyor ...BMW yide düşün..5 serisi de efsanedir...
    OSman abi Lazsa( Profilinde oyle yazıyor diye ) başka alternatif düşünmez Jagurı bile düşünmesi beni şaşaırttı arkadaşlın babası aynı durumda araba alcaktı MErcedes aldı Laz adam Merdese biner dedim ben o gün ki 88 model Otomatik 3000 cc Bir manda kasa mercedes aldı o zaman Passat alma sansı varken. Bende hiç düşünme Mercedes al abi. Kendini üzdüğüne değmez zaman kaybetme senin alcagın araba mercedes.
    osmanba bunu beğendi.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Johnizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV650
    Bence)) insanların sahip olmak için k.çlarını yırttığı her şey başkalarına üstünlük kurmak, onların önüne geçmek, caka satmak için elde edilmeye çalışılmıyor mu zaten? Hız limitlerinin max 120-140km olduğu şu dünyada 250cc üzeri motosiklet almanın, mercedes-jaguar arasında gidip gelmenin mantığı nedir? Tabii ki Egomuz)) Para ve Ego paralel hareket eden zamazingolar... nekadar para okadar ego... seçimimi fakir olmaktan yana kullandım ben)) kuzenim ise zengin... hangimiz doğru yaptı bilmiyorum ama ikimiz de yaşantısından gayet memnun! aşure gibi mesaj oldu kusura bakılmaya))
    Carpe diem!

4 teker bedeni, 2 teker ruhu taşır!

Hayat; Aldığımız solukların değil, soluğumuzun kesildiği anların toplamıdır!

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı Johnizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence)) insanların sahip olmak için k.çlarını yırttığı her şey başkalarına üstünlük kurmak, onların önüne geçmek, caka satmak için elde edilmeye çalışılmıyor mu zaten? Hız limitlerinin max 120-140km olduğu şu dünyada 250cc üzeri motosiklet almanın, mercedes-jaguar arasında gidip gelmenin mantığı nedir? Tabii ki Egomuz)) Para ve Ego paralel hareket eden zamazingolar... nekadar para okadar ego... seçimimi fakir olmaktan yana kullandım ben)) kuzenim ise zengin... hangimiz doğru yaptı bilmiyorum ama ikimiz de yaşantısından gayet memnun! aşure gibi mesaj oldu kusura bakılmaya))
    hız limitleri ve cc seçiminde haklısınız. haklısınız da bir yere kadar... kendimden örnek vermek istiyorum.,
    250 cc. bir motosiklet harukulade (kelime tam olarak bu sanırım, yanlış yazmış ta olablirim) yeterli benim için. ancak 3lü çanta sistemi, depo üstü çanta, ön cam, elcik koruma, vs. takınca ve 2 kişi binip çantaları doldurunca o motor gitmez... yokuşlarda yığılır.
    400-500 cc bir modern motosiklet işimi görür. ya da nc700x gibi bir model... ya da er6f gibi. ancak düşünce bunlar da hız limitlerini aşabilen modeller. gereksiz mi? bence değil.

hız limitleri ile mercedes jaguar arasında bağıntı kurmanızın sebebi bence ÖTV. yoksa ekonomik durumu iyi olan ülkelerdeki tüm insanlar yanılıyor mu?? (amerikayı konuya dahil etmiyorum, 5-6 litrelik motora sahip araçlar gerçekten gereksiz ve çok zararlı)

40-50 bin liralık araba seçiminde yardım isteyeni görgüsüz görenler, önce o arabanın ülkemizde neden 40-50 bin liraya satıldığını irdelemeli bence.
    hakaret edilmemeli... forum üyelerinden bazıları seviyeyi çok düşürdü bu aralar. (mesajım tek bir kişiye değil 3-4 gündür güncel topiclerde gördüklerim bunlar)
    osmanba bunu beğendi.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Johnizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV650
    insanlar...)))) karakterlerini, kişiliklerini içinde bulunduğu ortamda olgunlaştırır, pişirir (bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim deyimindeki hesap)

insanların kısacık ömürlerinde yüksek meblağlarda para kazanmak için neler yapması gerektiğini düşünün, ne çileler çektiklerini, nasıl travmalara maruz kaldıklarını hayal edin...

binlerce lirası olan insanları yadırgamıyor, yargılamıyorum! seçimler bütünü olan hayat olayında bu seçimlerine saygı bile duyuyorum! herşeyin satılığa çıkarıldığı bu devirde gayet de mantıklı bir seçim aslında))

fakir insan daha sevimlidir, cana yakındır, romantiktir, empatiktir (kendimden örnekler)))) niye? çünkü parası yok))) sahip olmak istediği şeylere bu şekilde ulaşabilir.

zengin insan daha gaddardır, kabadır, görgüsüz vs gibi nitelendirilir... (kuzenimdir kendisi))) niye? işte para onda, satın alıyor zaten üzerine empati, sempati ne gerek? o parayı kazanmak için zaten yeterince taklalar atılmıştır/atılıyordur zamanında ve hâla...

iyice robota, bilgisayara bağladı benim beyin son yıllarda çözümlemeler üzerine amanin))
    Carpe diem!

4 teker bedeni, 2 teker ruhu taşır!

Hayat; Aldığımız solukların değil, soluğumuzun kesildiği anların toplamıdır!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)