Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

araç içi video-kamera hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    merhaba. geçenlerde komple yeni boyattığım tampona arsızın biri gelip çarpmış... hem de tampon kırılmış. olay çok canımı sıktı. ben de araç içi kamera almaya karar verdim. ancak elle tutulur bir cihaz bulamadım... bir tek midland xtc 200 var aparatlı, çekim kalitesi hoşuma gitmedi.
    handy-cam tabir edilen elle tutulan kameralardan araç aparatı olan model de aradım ama bulamadım.
    benim için önemli olan 1080p@30fps min. kayıt kalitesi, gece de idare eder cinsten çekmesi lazım, cama sabitleme aparatı, bir de çakmaklık şarjı olmalı... sabitleme aparatı sonradan satılıyorsa o da olur.

bu konudaki görüşlerinizi ve bilimum bilginizi talep ediyorum iyi forumlar.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Aykut009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    İstediğiniz değerlere sahip GoPro var hem boyutlarıda küçük. Çakmaklık ve gece çekimi konusunda pek bilgim yok. Ancak gece çekimlerinde kalite arıyorsanız kameranın diyafram değerinin sayısal olarak küçük olmasına dikkat edin. Mesela 2,8 yeterli olabilirken 3 ve üzerindeki değerlerden verim alma oranınız oldukça düşer.

enginar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250
    Drift HD diye bir kamera da gopro ayarında, hiçbirisini kullanmadığım için bir yorum yapamayacağım

Motosikleti
    başka bilgisi olan? gopro hd ler için gece çekimi kötü deniyor. hd2 hakkında bilgim yok ancak zaten 800 lira biraz fazla yüksek geldi bana o kamera için... her zaman kullanılamaz ne de olsa.

Mytap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800R
    Yalnız hocam sen 1080p 30fps istiyorsun tamam da şunu unutma. O formatta istiyorsan videoyu hesap makinesiyle ceksen bile terabyte ları gözden çıkarman gerekir. Gece komple çekim 1080 p de çekmezsin zaten. Bende gopro hero2 var. 32gb bellek var. 1080 p de 4s35dk civarı çekebilirsiniz en fazla. Hadi çektin diyelim. Dediğim gibi harici hard disk festivali yapman gerekebilir evde
    Yola çıktığında değil vardığında övün ....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    öyle arabanın içinde açık bırak sabaha kadar çeksin,sabah kontrol edeyim,hem gece çekimi iyi olsun,hem ucuz olsun,tadından yenmesin kameralardan bulursan beraber alalım
    ortalama kameralar iyi kötü en çok 2 -2,5 saat çekim yapar,çünkü SD kart kapasitesi belli,kart dolmasa bile batarya biter
    arabayı kamerayla korumaya kalksan kaç kamera takman gerekecek?
    öne,arkaya,yana?tavana?
    gece karşıdan gelen aracın far ışığı yüzünden zaten karşıdan gelenin plakasını okuyamayacaksın.
    bu araç içi kameraları son zamanlarda Ruslar çok kullanıyor,akıllı tv deki kaza çekimlerinin yarıdan fazlası Rusya'dan çünkü daha sigorta sistemleri gelişmemiş,yollar çarpışan araba pisti gibi,her an kaza,her an vukuat mümkün orada.
    yani kısaca senin iş kamera ile olmaz,alarm belki o da tampona kibar kibar sürtüp gecene ötmez.

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    ben de yakın zamanda meraklanıp bu iş için amerikadan kardeşimden rica ettim bu ucuz yollu,oto HD DVR cihazlardan 4 tane yollaması için sipariş verdim
    elime ulaştılar birini aracımda kullanıyorum ikisini de sattım arkadaşlarımdan isteyenlere,ve kaldı 1 tane eğer düşünürsen 1280*720 30fsp çekim yapıyor içerisine 8GB veya 16GB hafıza da takarsanız,tadından yenmiyor açıkcası.....ben en ucuz haliyle bu şekilde merakımı ve güvenlik olayını giderdim arada çıkartıp SDmemory cardi eve bilgisayarımda izliyorum kontrol ediyorum çekimleri,keyifli oluyor buyuk monitorde izlemek,tabiki go-pro HD tadını vermez fakat tavsiye ederim

bilgi için youtube video linkidir.........

http://www.youtube.com/watch?v=lwBmNk-mHU8
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba. geçenlerde komple yeni boyattığım tampona arsızın biri gelip çarpmış... hem de tampon kırılmış. olay çok canımı sıktı. ben de araç içi kamera almaya karar verdim. ancak elle tutulur bir cihaz bulamadım... bir tek midland xtc 200 var aparatlı, çekim kalitesi hoşuma gitmedi.
    handy-cam tabir edilen elle tutulan kameralardan araç aparatı olan model de aradım ama bulamadım.
    benim için önemli olan 1080p@30fps min. kayıt kalitesi, gece de idare eder cinsten çekmesi lazım, cama sabitleme aparatı, bir de çakmaklık şarjı olmalı... sabitleme aparatı sonradan satılıyorsa o da olur.

bu konudaki görüşlerinizi ve bilimum bilginizi talep ediyorum iyi forumlar.
    çok dikkat çekmeyen birşey tavsiye ederim.

malum bu neymiş demek suretiyle meraklı hırsızların gözdesi olmayın !

Motosikleti
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öyle arabanın içinde açık bırak sabaha kadar çeksin,sabah kontrol edeyim,hem gece çekimi iyi olsun,hem ucuz olsun,tadından yenmesin kameralardan bulursan beraber alalım
    ortalama kameralar iyi kötü en çok 2 -2,5 saat çekim yapar,çünkü SD kart kapasitesi belli,kart dolmasa bile batarya biter
    arabayı kamerayla korumaya kalksan kaç kamera takman gerekecek?
    öne,arkaya,yana?tavana?
    gece karşıdan gelen aracın far ışığı yüzünden zaten karşıdan gelenin plakasını okuyamayacaksın.
    bu araç içi kameraları son zamanlarda Ruslar çok kullanıyor,akıllı tv deki kaza çekimlerinin yarıdan fazlası Rusya'dan çünkü daha sigorta sistemleri gelişmemiş,yollar çarpışan araba pisti gibi,her an kaza,her an vukuat mümkün orada.
    yani kısaca senin iş kamera ile olmaz,alarm belki o da tampona kibar kibar sürtüp gecene ötmez.
    Haklısın Savaş abi kamera yetmez bu işe karta kayıt süresini düşünmedim değil. geceleri 720p, 32 gb karta kaydedecek şekilde uzun kayıtlar yapılabilir. ancak far konusunu düşünmemiştim.

Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok dikkat çekmeyen birşey tavsiye ederim.

malum bu neymiş demek suretiyle meraklı hırsızların gözdesi olmayın !
    evet bu aklıma gelmedi değil...

sanırım gopro ya da midland alıcam... hangisini almalıyım? bir de nitro muydu nanya mıydı dişli bir rakibi daha vardı galiba gopro'nun...

Motosikleti
    Güncel (10 karakter)

skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Bu kadar hirsizlik olan ulkemizde kamera cekicem diye gopro hd kameranizdan olmayin bence. Parkettiginiz yerde bir esnaf varsa balkonuna bi kamera yerlestirin sizin arabanin bulundugu yere hem carpan arabanin plaka vb bilgilerine daha kesin ulasirsiniz hemde go pro hirsizlara oyuncak olmaz . Arabanin icindense bence etrafta bi yere kamera koyun.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    16 kasımda a101de araç içi kamera varmış 49 küsur TL nasıl sizce idare edermi? A101den tras mak. Aldım 49 tlye iş görüyordu. Sizce kamerada iş görürmü arabada?
    Linkde burada https://www.a101.com.tr/brosurler/11-17-kasim/aldin-aldin/

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    İş görür, araç çalışırken olayları kayıt altına alır, riskin çoğunu halletmiş olursunuz. Yalnız araç 3-5 gün yatarsa pili biter, ilk açışta çalışmaz o kadar.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İş görür, araç çalışırken olayları kayıt altına alır, riskin çoğunu halletmiş olursunuz. Yalnız araç 3-5 gün yatarsa pili biter, ilk açışta çalışmaz o kadar.
    Siz kullandınız mı kalite nasıl? Orta yollu görüntü olsun yeter. En azından 4- 5 metre ilerdeki plaka falan okunuyor mu? Apaçiler çok önümüze falan kıran oluyor motorla arabayla.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Kullanıyorum evet, 2 arabamda da var, bence yeterli. Çok pahalı bir şeye gerek yok, olayı göstermesi genelde yeter.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    45 TL'li kameranın suluoya gibi çekeceğini düşünüyorum ama yarın ben de denk getirebilirsem alıp deneyeceğim.
    Düzgün bişey çıkmazsa oğlana sana aksiyon kamera aldım diye yediririm ))

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Yok öyle değil, bayağı çekim yapıyor. ama gece çekimi tırt tabii, ayrıca güneş altında kaldığı için plastik kısmı çabucak kırılıyor, düğmeleri bozuluyor falan. 3-4 sene gider ama.
    chopperrider bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)