Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Bangkokta yasamak isteyip motosiklet kiralama isine ortak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    iyi gunler, Tayland Bangkokta yasamak isteyen ve motosiklet kiralama isini yapabilecek ortak ariyorum, Bangkok disinda motosiklet kiralama cok yaygin ama Bangkokta fazla yapan yok, Pattaya gibi bolgelerde ise nerdeyse her motor kiraliktir ve kiralama cok ucuz (10Tl gunluk ), Bangkokta ise kiralamak cok zor, 3-4 kisi var kiralama yapan ve genelde gunluk kiralama yapmiyorlar, aylik veya uzun donem, Turkiye gibi dusunursek istanbulda motor kiralama yok ama kucuk tatil beldelerinde fazlasi ile var kemer-kusadasi v.s.
    burada hayat cok daha rahat,ucuz ve eglenceli, benzini 2tlnin altina, 15kg mutfak tupunu 15tlye, aylik kalacak otel odasi seklindeki apartmanlara ortalama 70-200TL odeniliyor. genel olarak calisanlarin geliri dusuk oldugu icin az bir bedelle Turkiyeden cok daha rahat yasamak mumkun, zaten genelde Avrupadan Amerikadan gelen issizlerin durak noktasi, sirt cantalari ile gelip, ellerindeki az bir miktarla uzun sure kalabiliyorlar.

ortaklik konusuna gelince ilk basta 6 adet CUB ve scooter ile ( honda-yamaha-kawasaki-suzukiden olusan ) baslamayi dusunuyorum, gunluk-haftalik-aylik kiralama olacak, 6 adet yetersiz geldigi durumda cevredeki genclerden ( nerdeyse herkesin motoru var, 12yasindaki cocugun bile ve paralari olmadigi icin kiralama yapiyorlar ) aylik yada haftalik dusuk bedellerle kiralamayi dusunuyorum, zaman icinde kazanca ve talebe gore daha fazla motor alarak devam edebiliriz. Kalacak yer, cevre ve her konuda yardimci olacagim, yabanci dil bilgisi gerekmiyor, yapilacak is kiralama yapanin kimlik fotokopisini almak, formu doldurtmak, motoru teslim alirken kontrol etmek, ilerki asamada ise musterinin adresine motoru teslim etme ve adresten alma seklinde. pattayada ozellikle cok fazla turk kiralama isini yapiyor, hem zahmetsiz bir is, hem de motor seven biri icin eglenceli. kiralanma olmayan motorlari istedigimiz gibi kullanma hakkimiz var, bir yere bagli kalman gerekmiyor, duruma gore yeni motor alip isi buyutme yada memnun kalmadiginiz takdirde hepsini satip yada yari yariya bolusup isi birakma imkani da mevcut, baglayici bir is degil sonucta, onemli olan kafaca anlasabilecegimiz, sorunsuz ve guzel bir ortaklik. is icin 6000TL, bilet icin ortalama 800-1000TL yeterli olacaktir, adresi yurtdisinda kayit ettirecegimiz icin zorunlu saglik sigortasi icin odediginiz miktar var ise otomatik olarak onu da odemeyeceksiniz, evli iseniz esinizi de getirmeniz mumkun.
    mete_han ve polo34 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bekar olsam kesinlikle düşünürdüm...batsa batsa 10 bin batarki hepside batmayacağına göre...ama hanım cazgırdar...olmadı gezmeye geliriz kürşat...
    hayırlı olsun şimdiden....
    kursattekin bunu beğendi.

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    Hocam cok guzel ozetlemissin. Fakat soyle bir sey sormak istiyorum. Orda kazanilacak para da oranin sartlarina gore bir para olcak. Yani ordan kazanilacak parayla napilabilir? Turkiyeye geri dondugumuzde tomarla paramiz olmicagi asikar. Cunku Turkiye sartlarindan refah seviyesi dusuk bir yerde, kazanilan para da haliyle dusuk olacak. Amac hayati idame ettirmek mi? Yoksa macera aramak mi? Tam cozemedim.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    6 motor günlük en fazla 60 tl kazanç demektir. Bu orda kime neye yeter ? ) Tam macera olur, bedava tatıl olur gibi dusunenler varsa kaçırmasın derım. Ha bide TAYLAND yani )
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    21 Yaşındayım 6 bin tl De bulabileceğim Bir rakam ama önümde askerlik var ve Orada kazandığım parayı Aileme görnermeye Kalksam Havale parası Gönderdiğim parayı aşar heralde
    Sado

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Bekar olsam %100 gelirdim.çünkü Türkiye'nin içine ettiler.iyice yaşanmaz hale geliyor...buradaki şeretsizlerle yaşayacağıma ömür boyu orada kalırdım...
    brds ve blue white bunu beğendiler.
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    Daha once hic geldin mi bu taraflara? Yolun duserse beklerim, kucukten baslamayi isteme sebebim aslinda isin gelecegini de gormek,bunun yaninda arkadasi da tanimak, sonrasi zaten kolay, motosiklet parcasi, aksesuar isini de dusunuyorum, ama saglik sorunu nedeni ile hep erteledim, en buyuk hobim motosiklet ve kiralama isine girince cesit cesit motora binmek te guzel olacaktir, bakalim hayirlisi.

Alıntı brds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bekar olsam kesinlikle düşünürdüm...batsa batsa 10 bin batarki hepside batmayacağına göre...ama hanım cazgırdar...olmadı gezmeye geliriz kürşat...
    hayırlı olsun şimdiden....

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:01 ----------

Para konusunu aciklama sebebim burada motor kiralamayi bizdeki ile kiyaslamamak, yani gunluk 10-15TL gibi dusuk bedellerle kiralama olacak, geliri de full is yapsa 6 motor olacak 2000TL, ama bu bedel aslinda kotu degil buranin sarti ile, doke saca yetmez elbette ama Turkiyede 2000TL kazancin olacagina burda 1000TL kazanc sana daha cok sey yaptirir ve daha mutlu yasarsin. Su an burada yeni baslayan devlet memuru maasi ortalama 600-700TL civari, daha dusuktu ama 2011 senesi sonrasi selden sonra biraz artirildi maaslar, kuzey ise cok fakir, ortalama gelir 200TL civari ve oradan cok fazla goc oluyor, aylik 100TLye kalacak sorununu cozersin, yemek nerdeyse bedava,evlerde mutfak kulturu yok, herkes sokakta pisirip yiyor, Turkiyeye tomarla para 6 motor ile imkansiz gerci 20tane de olsa aylik kazancin 5000-6000TL olsa gene yetersiz kalir tomar isi icin ama buranin tadini alinca geri gitmezsin, o kadar cok sirtinda cantasi ile gelen issiz avrupali turist var, sokakta yatiyorlar gene donmuyorlar, cok guzel bir ulke kisacasi, gelen bilir zaten. Baska bir ulke gormek, kultur tanimak, para kazanmak, daha insanca yasamak, hergun stres kavga yerine serbestligi gormek, daha sokakta bir kavga, trafikte bir terslesme gormedim, ucaga binip Turkiyeye indigim anda asik suratlar beni sok ediyor acikcasi, hem para kazanip hem hayati devam ettirmek, macera aslinda benimki idi, hic bilmeden direk geldim, cevremde hic Turk yoktu, 20 gun icin geldim ama gelis o gelis, donus yok

Alıntı gorkemuls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam cok guzel ozetlemissin. Fakat soyle bir sey sormak istiyorum. Orda kazanilacak para da oranin sartlarina gore bir para olcak. Yani ordan kazanilacak parayla napilabilir? Turkiyeye geri dondugumuzde tomarla paramiz olmicagi asikar. Cunku Turkiye sartlarindan refah seviyesi dusuk bir yerde, kazanilan para da haliyle dusuk olacak. Amac hayati idame ettirmek mi? Yoksa macera aramak mi? Tam cozemedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:11 ----------

yok oyle ucuk degil buradaki bankalar, mesela baska bankamatikten para cek, baska bankanin hesabina para yatir falan ucretsiz, bizde eft-havale bir dunya, soygun, gunumuz haramileri bankalar, burda oyle abarti yok, bana gelen tum odemeler icin banka sadece 8TL civari kesinti yapiyor ki o da normal

Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    21 Yaşındayım 6 bin tl De bulabileceğim Bir rakam ama önümde askerlik var ve Orada kazandığım parayı Aileme görnermeye Kalksam Havale parası Gönderdiğim parayı aşar heralde

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:14 ----------

sadece bekarlar icin degil ,evliler icin de uygun, bende evliyim ve gayet iyi hersey, ailem ile konusunca bazen sasiriyorum, tupgaz 75tl yok benzin 5tl, yok otogaz 3tl falan, insan bir kere yasayacak ama maalesef herseyin en azindan faydalanmak kotu.

Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bekar olsam %100 gelirdim.çünkü Türkiye'nin içine ettiler.iyice yaşanmaz hale geliyor...buradaki şeretsizlerle yaşayacağıma ömür boyu orada kalırdım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:17 ----------

Aylik bir ciftcinin geliri 180TL ortalama ve hepsinin bankaya borcu var nerdeyse, insaat iscileri ortalama 400TL, devlet memuru 600TL, ust duzeyi ise 1800TL civari aliyor, muhendis maasi 600TLden basliyor, kiyaslamayi boyle yapmak daha mantikli olur. Bangkok gelir olarak en fazla gelir ortalamasina sahip yer, kuzey ise en fakir bolge.
    Bangkok Post economic review average wage in Thailand :Bath 8.309 ( 450TL ) Bangkok posta gore ortalama gelir

Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 motor günlük en fazla 60 tl kazanç demektir. Bu orda kime neye yeter ? ) Tam macera olur, bedava tatıl olur gibi dusunenler varsa kaçırmasın derım. Ha bide TAYLAND yani )

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ortaklık için değil de yaşamaya gelmeyi isterdim. Halihazırda işim var zaten, internet bağlantım olsun gerisi ye-iç-eğlen. Özelden birkaç soru sorayım...
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    birkaç foto atta gezmiş görmüş kadar olalım kürşat. nitekim gelmek isteyen arkadaşlar olacaktır.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    Alıntı sezer aykaç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birkaç foto atta gezmiş görmüş kadar olalım kürşat. nitekim gelmek isteyen arkadaşlar olacaktır.

kesinlikle gezilip görülecek yerler,ama fotolar da olsa daha bir ikna edici olurdu doğrusu...
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Özelden yazacaktım ama benım gibi birçok kişinin kafasında aynı soruların oluştugunu dusunerek burdan yazmaya karar verdim.

Bugun cebıme parayı koydum yarın ucağa atlayıp gelmek istiyorum Vize-çalışma izni gereklimi ?
    Hayat standardı nasıl. Sağlık hizmetleri okul vs. imkanlar ve gerçek anlamda bir düzen kurmak istesek karşımıza ne gibi sorunlar ve çözumler çıkacak
    buberk bunu beğendi.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    benim eski memleketim 96 dan beri gidemedim nasıl dır şimdi daha kalabalaıklaşmıştır bankok anadolu yakasındaysan görüşelim bir gün

baysamin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bakış açısı önemli millet orda kazanıp Türkiyede yemenin peşinde birde şöyle düşünün orda kazanıp orda yiceksiniz parayı o zaman iyi bir gelir elde etmiş olursunuzki bunuda göze alabilecek pek çıkmaz. Göze alanların büyük kısmıda bir heycanla çıkar yola 2 gün sonra yolda bırakır kısacası herkezin yapabileceği birşy değil. Önümüzdeki günlerde Rusya`ya gidiyorum gitmeseydim ayrıntılı olarak konuşurduk.
    Aşk üç harflidir...! BMW binGitSin

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    resimler aldatici olur simdi birini istanbulda yasamaya davet etsen, resimler ile buyulersin ama insanlar, hayattan duyulan tadi resimler anlatamaz gene de birkac guzel resim ekleyeyim

Alıntı sezer aykaç adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:49 ----------

vize olarak Turk vatandaslarina bir ay vizesiz giris var, sonrasinda ister giris cikis ile uzatmak ( ornegin kambocyaya 2saatte gidip giris cikis yapmak mumkun) yada ogrenci vizesi turist vizesi alinabiliyor, cok kolaylikla almak mumkun, calisma izni icin sirketten kagit yapilmasi gerekli ve bu is icin ozel olman gerekli, ornegin ingilizce ogretmenligi icin ingilizcenin anadil oldugu ulkeden olmak gibi, yoksa temizlik,satis falan bu tur isler icin calisma izni alamiyorsun, bizdeki gibi sistem yani, zaten asya toplulugunda birbirleri arasinda calisma izni oldugundan yeterli eleman mevcut, yapacaginiz is icin calisma izni gerekli degil, bildigim kadari ile forumdan bir uye pattayada motosiklet kiralama isi yapiyor, ona da danisabilirsiniz, okul duzeni bana sorarsan cok bos, genclik oyle okumakla falan uzaktan yakindan ilgili degil, tamamen serbest, saglik hizmetleri super, iki kere ambulansla hastaneye gittim ilgi alaka son derece fazla, doktor ucreti 3TL bana, sigortali olmadigim icin, istersen cuzi fiyata sigorta oluyor ama eski hjastaligini kapsamiyor, ben o yuzden yapmadim, ilac bedelleri de gayet uygun, ambulans falan da bedava evlilik icin buradan biri ile evlenirsen evlilik vizesi alabilirsin, her is yapabilir ve 3 seneden sonra vatandaslik basvurusu yapabilirsin, turk ile evlenip yasamak istersen de hersey rahat gene, kiralar ucuz, yabanciya cok deger veriyorlar, insan gibi yasarsin yani, forumda hic burada yasayan yada bulunan yok mu onlarin da gorusunu alalim.

Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özelden yazacaktım ama benım gibi birçok kişinin kafasında aynı soruların oluştugunu dusunerek burdan yazmaya karar verdim.

Bugun cebıme parayı koydum yarın ucağa atlayıp gelmek istiyorum Vize-çalışma izni gereklimi ?
    Hayat standardı nasıl. Sağlık hizmetleri okul vs. imkanlar ve gerçek anlamda bir düzen kurmak istesek karşımıza ne gibi sorunlar ve çözumler çıkacak

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:00 ----------

yok, Bangkoktayim

Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim eski memleketim 96 dan beri gidemedim nasıl dır şimdi daha kalabalaıklaşmıştır bankok anadolu yakasındaysan görüşelim bir gün

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    30 sene önce bir İsveçli, 25 sene önce de İngiliz arkadaşım birer iş seyahati sonrası Bangkong ta evlendiler.
    Çark çevirmenin kolay ve ucuz olduğu yerlerden birisidir Thailand, Bangkong biraz daha pahalı. Sokakta adam kesilen bir yer değil.
    Endonezyaya göre daha iyi, Malezyaya göre biraz daha kötü yaşam standardı var.
    Vietnam daha iyi gelecek vaadediyor canlı. Çin artık belirsiz ve riskli.
    Hindistan pis ve zor, Pakistan hayati risk.
    UAE bilhassa Dubai, Ajman, Sharjah sponsor bulmak koşuluyla harika, poh torbalayıp satabilirsiniz.

Gençler ben 50 me geldim, buradan bir cacık olmaz, cesaret, kuvvetli dil ve girişimciliğiniz varsa Kanada veya USA.
    braveguy bunu beğendi.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    Aslinda tam tersi, Turkiyede kazanip burda yeme pesinde olan o kadar cok ki, buraya gelen zaten tersini dusunmez, daha dogrusu geldikten sonra dusunmez.

Alıntı baysamin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakış açısı önemli millet orda kazanıp Türkiyede yemenin peşinde birde şöyle düşünün orda kazanıp orda yiceksiniz parayı o zaman iyi bir gelir elde etmiş olursunuzki bunuda göze alabilecek pek çıkmaz. Göze alanların büyük kısmıda bir heycanla çıkar yola 2 gün sonra yolda bırakır kısacası herkezin yapabileceği birşy değil. Önümüzdeki günlerde Rusya`ya gidiyorum gitmeseydim ayrıntılı olarak konuşurduk.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:07 ----------

Tayland yabanci emekli cenneti, hepsi aliyor genc bir bayan, hayatlarini yasiyor, Pattaya ise Turklere ozel nerdeyse, Pattaya disinda Turk yok gibi, onlar da turla gelip, gir suraya ver parayi, sunu yap turunden olanlar genelde, cark cevirmek, is yapmak kolay, halki cok bos acikcasi,egitim sifir, tembellik son safhada, biri is kursun calisayim derler, zaten tum isleri yapanlar japonlar cinliler avrupalilar v.s.Bangkok en pahali kismi, kuzeye gittikce hayat cok ucuzlasiyor, belli gelirin varsa garantili, en guzeli kuzeyde yasamak tabi ama baskentin imkanlari da cok, motor fuari sokakta adam kesmeyi birak sabaha kadar cik gez, ara sokak falan yok, her yer rahat, endonezya,kambocya,vietnam falan fakir ulkeler buraya kiyasla, malezya ise musluman ama ulkeye girer girmez urperirsin, taksiciden baslar soygun, suratlar asik sanki kavgalisin, ben hic sevmedim malezyayi, 3-4 sefer gittim. Hintliler cok pis evet, fare ayaklarinda,elleriyle pirinc yerler, fareler de ayaklarindan yer, pakistandan cok gelen var buraya, bir tanidik vardi, turk oldugumu ogrenince gelmisti, turkiyede calismis uzun zaman, ama katara gitti isi nedeni ile. avrupada para var,duzen var ama ruh yok.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Edit: Son cümlemde cacık olmaz buradan derken Türkiyeden bahsediyorum.
    Aramızda kalsın ama, benimle yaşıt İsveçli ve İngiliz arkadaşımla yaptığımız bar sohbetlerinde Thai kadınların erkeklerine çok düşkün olduğunu, o yüzden oraya yerleştiklerini anlatıyorlardı.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    Daha guzel, daha genc, daha az konusan birine ozlemlerindendir ama para varsa Thai kadini yaninda, bittigi an bulamazsin

Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Edit: Son cümlemde cacık olmaz buradan derken Türkiyeden bahsediyorum.
    Aramızda kalsın ama, benimle yaşıt İsveçli ve İngiliz arkadaşımla yaptığımız bar sohbetlerinde Thai kadınların erkeklerine çok düşkün olduğunu, o yüzden oraya yerleştiklerini anlatıyorlardı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:31 ----------

tamami Bangkok resimleri

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Dil bilmek konusunda da biraz bilgi verir misiniz? Halk hangi dilleri kullanıyor ve yabancı dil bilmeyen bir türk ne gibi sorunlarla karşılaşabilir?
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    KONUYU BALTALAMAK İSTEMEM AMA...

Abi biriniz de Kanada hakkında konu açsanız keşke...Bangkok iyi hoş ama şu Kanada'yı yaşamak var ya, içimde kaldı arkadaş.
    kemboo bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)