Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Bangkokta yasamak isteyip motosiklet kiralama isine ortak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    para bitince konsolosluga soyuldum, beni Turkiyeye gonderin ( gecende bangkok konsoloslugundaki yazilarda okudum, biri yazmis soyuldum, konsolos ilgilenmedi diye, o geldi aklima

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    XMAX250
    Kısmet olursa bir gün gideğim thailanda

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başlığı ilk okuduğumda Pattaya nın methini duyup oralara gitmiş,daha sonra bangkok ta yaşamı eğlenceli bulup orada yaşama hayali kuran bir gencin kendine bu maceralı yolda bir ortak aradığını zannetmiştim.
    Fakat başlığa girdiğimde çok farklı bir durumla karşılaştım,mesajların %99 unu okudum. Hemde hiç sıkılmadan..
    2 sene öncesinde olmayı,bu kadar borçla harçla cebelleşmeden buradan kaçabilme fırsatımın olmasını çok isterdim.Bazıları seks açısından bakmış,bazıları orada para kazanıp Türkiye ye dönünce rahat bir hayat sürebilme ihtimalinin olup olmadığından.. Oysa ki bu konuda benim dikkatimi çeken Kürşat beyin gerçekten yaşadığı tecrübelere dayanarak ülkeyi özetlemesi ve benim hayalimde tamda istediğim tablonun çizilmiş olması.Bu genç yaşta kafamda saç kalmadı,her gün sinir,her gün stres. Araç kiralama işi yapıyorum,çok minik bir örnekle bir kaç gün önce tam 1,5 yıl önce kiraladığım 1 sene önce ise sattığım bir aracımın trafik cezası dolayısıyla bankadaki tüm parama haciz koymuşlar. Ceza 270 tl,faiziyle 550 tl olmuş,bir vatandaş tebligat gönderme gereğini duymamış,5 bin lira olan hesabın tamamına el koyuyorlar. Cezayı ödemen lazım haczin kalkması için,cezayı ödeyeceksin tüm para hacizde para çekemiyorsun. Aracı kiraladığın adam 1,5 sene ağaç olmadığı için yer değiştirmiş,ne telefonu ne adresi aynı,bulamıyorsun paşa paşa ödüyosun. Araç ver 70 lira,öde 550 lira.. Bu ve benzeri durumları sürekli yaşıyorum. Her işimiz stres,her işimiz sinir. Geçen ay zincirleme kazaya karıştım(hiç kimseye çarpmadan durabilmişken arkadan çarpan polis sayesinde),hiç kusurum olmamasına rağmen bana arkadan çarpan polis tutanağı meslektaşına istediği gibi doldurtmuş,hatalı bile çıktım. Polise soru soruyorsun,padişah hazretleri ya tenezzül etmiyor ya tersliyor.He polis olmasa normal vatandaş çok mu farklı,değil.İşin düştüğünde doğru düzgün işini çözen adam sayısı bir elin parmaklarını geçmez.Haberleri zaten bir kaç yıldır izleyemez hale geldim terör,cinayet,dolandırcılık,hainlik ne ararsan gırla.Devlet insanına üç kuruş maaş zammını hak görmezken,1 ay geç yatırdım diye 600 tl lik SSK borcumu 900 lira olarak tahsil ediyor.2 sene önce kapattığım işyerinin tüm vergilerini ödememe rağmen hala bana ödeme emri gönderip 20-30-20-30 tırtıklıyor. Bankalara,faizlere,devlete çalışıyorum..
    Ve son baktığımda lamborgini ye binip,lüks villamda havuz başında mojitomu da içmiyordum,peki ama bu neyin stresi ?
    Hiç kendimizi kandırmayalım,Türkiye çok güzel evet ama atalarımızın bıraktığı miras olarak,topraklarımız,doğal güzelliklerimiz olarak.Maalesef başka bir güzelliğimiz kalmadı..

Çok güzel,faydalı bir başlık olmuş,teşekkürler..
    oguz1327, ilkeronat, aloavera ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Başlığı okudum ve ilk aklıma gelen gerçekten gidilebilecek olduğu. Üniversitede 4. yılım ve gayet güzel, önü açık bir mesleğim olacak. Tüm bunlar olmasa hamallık yapar 7-8 lira biriktirir düşünmeden giderdim. Umarım aradığın ortağı bulursun...

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    birazda foto benim sayfamdan görebilirsiniz

http://www.yildiz.edu.tr/~dalkilic/thailand.html

bende oradayken thai kız arkadaşım aklıma taksi satın alıp kiraya verme işini sokmuştu, müthiş bir kar vardı, eminim halen öyledir, oradaki taksilerin %90'ı abartısız son model toyota corolla...

neyse ben orada yaşayamasam da bu işe para yatırıp gelirin bir kısmına ortak olmayı düşünürdüm desem işi kim yapardı acaba? işletmeci de lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:51 ----------

Alıntı brds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burada 2 evim var kiraya versem 450+450=900tl eder hiç çalışmasam orada yaşarım...gitsekmiki...
    kardeş aylık 2000 tl gelirin olsa orada her yere taksi ile gidersin, her hafta sonu abartmıyorum en lüks otellerin diskolarında eğlenir, yabancıların söylediği canlı müziğin tadına varırsın, her hafta sonu pattayaya taksi ile gidip orada 4-5 yıldızlı bir otelin havuzunda gününü gün edersin ...

biz burada hayatı yaşayamıyoruz, çalış çalış sonunda elde ettiğin kazanca göz dikmiş bir devletimiz var, orada vergi yok gibi birşey, herkes sokaklarda istediğini satıyor, halk aç değil, herkesin karnı tok, suratlar asık değil, insanlarda sinir yok, korna sesi yok, dilenci yok denecek kadar az, bir sürü motorlu taksi var, işsizlik yok gibi bir şey, çünkü herkes istediğini yapıyor
    benzin 2 tl altında, devlet nasıl bu çarkı çeviriyor? orasını da Kürşat bey anlatsın, gerçi turizm gideri anormal fazladır, bangkok da her yer yabancı dolu, hiç yalnızlık hissetmiyorsunuz, askeri projelere harcama da yapmıyorlardır, buna karşın artık bir sürü dünya devi taylandda üretim yapıyor, pioneer, western digital ilk aklıma gelenler

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:59 ----------

hotel ambassador benim favori otelimdi, 2 büyük havuzu, kendi plajı var, biraz pattaya batakhanelerinden (!) uzakta

http://www.ambassadorcityjomtien.com/main.htm
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    işsizim depresyondayım gaza verip durmayın yahu
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Uzun zamandır buralara birşey yazılmamış. Umarım Kürşat abimizin sağlığı iyidir.Geçmiş olsun allah acil şifalar versin.
    İlgilenenler için;
    http://www.kure.tv/belgesel/5-ayna/a...8-Bolum/79704/
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Gönderdiğin likdeki video sadece türk okullarının tanıtımını yapıyor. Taylanda ait bilgiler il 5 dakikada geri kalan 35 dakika da iki türk okuluna ayrılmış Bolca küfrettim.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Benim için Tayland emekli olmuş Avrupalı ve Amerikalı çocuk tacizcilerinin cenneti...turizm uğruna ülkesini yabancılara peşkeş çeken ülkelere hep antipatim olmuştur...bildiğim kadarıyla taliban kafalı radikallerde mevcut bazı bölgelerde...kafamdaki algısı imajı maalesef bu ülkenin...ama 40 yaşından sonra gezmek istediğim bölgelerden birisi...sırasıyla Ukrayna..Odessa ve Kıev...Rusya st petersburg ve moskova..isviçreden halamdan davet gelir ise şengen alırsam avrupa ve endonezyayı çok gezmek isterim...kafkasyayı motorumla gezmek karadeniz etrafında dolaşıp ro ro ile dönmek veya trakya sınırından daire çizip geziyi sonlandırmak hayallerimden biri...Çine çoğu arkadaşım gitti..piyasa araştırması ve mal almak için..bende nasip olursa güney kore ve japonya da her sene bir ülke projem için aday diyebilirim...konuyla alakasız oldu ama yazayım dedim...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)