Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Hundai accent era crdi (dizel) bilgisi olan ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Era crdi fiyatlarında zaten başka dizel az yakan araba bulamazsınız tahminimce.Eğer fiyat kısıtlıysa alınabilir bi araç.Çok fazla yakmıyomuş Şehir içi 100 km de 5,5 litre civarı diye biliyorum.Benim 1.4 2012 corsa şehir içi 8,5 lt yakıyo Eğer sadece şehir içi kullanıcaksanız,ayağımı yerden kessin diyosanız 2. el temiz 15-17 arası c2 1.4 dizel bulabilirsiniz.Şehir içi 5 litre civarı yakar oda.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Taksici ne kullanıyorsa onu almak lazım. Temiz bir albea da iyidir ama kullanması kötü.ve yavas

2000 model 2000 motorlu Renault laguna tartarini sıralı lpg ile 9400 km lpg ortalaması 870 kusur litre lpg.

100 kmde 9 küsur litre lpg yakıyor yani.

Bakımı düzgün yapılmıyor. Ilk aldığımızda 1 litre daha az yakiyordu. 28 litre lpg de 300 kusur km gidiyor.

200 üstünü de görüyor. Güçten düşme yok gibi. Sollamalarda gazi topuklayinca koltuğa yapışıyorsun.

6 senedir tek.arızası benzin pompası oldu. 180 tl...

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Era crdi fiyatlarında zaten başka dizel az yakan araba bulamazsınız tahminimce.Eğer fiyat kısıtlıysa alınabilir bi araç.Çok fazla yakmıyomuş Şehir içi 100 km de 5,5 litre civarı diye biliyorum.Benim 1.4 2012 corsa şehir içi 8,5 lt yakıyo Eğer sadece şehir içi kullanıcaksanız,ayağımı yerden kessin diyosanız 2. el temiz 15-17 arası c2 1.4 dizel bulabilirsiniz.Şehir içi 5 litre civarı yakar oda.
    Şehirlerarası yola pek uygun olmayacağını düşünüyorum. Ayrıca C2 ve Corsa muadili araçları hiç düşünmüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taksici ne kullanıyorsa onu almak lazım. Temiz bir albea da iyidir ama kullanması kötü.ve yavas

2000 model 2000 motorlu Renault laguna tartarini sıralı lpg ile 9400 km lpg ortalaması 870 kusur litre lpg.

100 kmde 9 küsur litre lpg yakıyor yani.

Bakımı düzgün yapılmıyor. Ilk aldığımızda 1 litre daha az yakiyordu. 28 litre lpg de 300 kusur km gidiyor.

200 üstünü de görüyor. Güçten düşme yok gibi. Sollamalarda gazi topuklayinca koltuğa yapışıyorsun.

6 senedir tek.arızası benzin pompası oldu. 180 tl...
    LPG hakkında önfikirliyim takmak istemiyorum.
    .................................................. .................................................. .................................................. .........................

Sonuç olarak hali hazırdaki aracımı bir süre daha kullanmayı düşünüyorum.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

ferrari_gani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4 ruhlu karakaçan enduro&touring&race GETZZZ
    benzer fiyatlara, aynı markanın i20 yi tavsiye ederim. yaklaşık 3 ay her iki aracı da kullandım. iş gereği o gün hangisi denk gelse onu kullanıyoduk. era da 120'yi geçtiğimde korkuyodum. i20'de 160 ile gayet rahat sabit hızda gidebiliyosun. yol tutuşu çok fark ediyo. yakıt ise çok az daha düşük. ama era'nın hızlanması da ayrı bi güzel hani. baya güzel gidiyo.

edit: corsa muadili araç düşünmüyorum demişsin şimdi gördüm.
    dünyada her erkeğe 4 kadın düşüyor. benim hakkımı her kim yiyosa haram zıkkım olsun elinde patlasın

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Şiddetli derecede fren sorunu olan bir araçtır. Hayatımda daha kötüsünü kullanmadım.Benzinlisini 1 yıl kullandık admire ve era çok kötü bu konuda . Daha yenilerini bilmiyorum.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Üstad kücük demezsen al bir polo1,2 dizel
    100km/3 litre
    komik ama parasal olarak hesaplarsak cbf 150 kadar yakıyor)))
    ben bu aralar bakınıyorum birtane

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    illa dizel alacaksanız ve hız da yapıyorsanız, toyota corolla öneririm... ancak lpg konusundaki önyargılarınızı bence aşmalısınız

agresif sürüş için ve uzun yolculuklar için hyundai, kia vb. markalar sizi üzebilir.
    dizeli var mı emin olmamakla beraber, eğer yüksek hız ve güvenlik istiyorsanız mitsubishi lancer ların şasesini incelemiştim, oldukça yüksek bir mühendislik vardı. bir değerlendirin derim.
    motoseyyah bunu beğendi.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Önerileriniz için teşekkür edrim arkadaşlar şimdilik bir süre daha kendi aracımla yola devam diyorum ,yaza Allah kerim...
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    abi al bi tane yeni araba ne olacakki
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    2004'te Hyundai Accent Dizel, dünyanın en çok izlenen otomobil programı Top Gear tarafından "yılın en kötü otomobili" seçilmişti. O zamandan bu yana değişen çok birşey yok. Accent dizellere de baktım, sonra 1.25 benzinli Fiesta aldım kendime.

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    bende linea dizel 90 hp var...ondan çok seri ama yol tutuşta lineayı önde gördüm
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

Attalos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba KB150-25
    Era nın dizeli yakıt konusunda gerçekten çok ekonomik. Kayınpederim çok büyük hata yaparak 98 moden Honda Civic arabasını model yükselteyim diye satıp yerine 2011 model dizel Era aldı. Son derece seri ve az yakan bir araba fakat gerçekten çok konforsuz ve güvensiz konserve kutusu bir araba...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2004'te Hyundai Accent Dizel, dünyanın en çok izlenen otomobil programı Top Gear tarafından "yılın en kötü otomobili" seçilmişti. O zamandan bu yana değişen çok birşey yok. Accent dizellere de baktım, sonra 1.25 benzinli Fiesta aldım kendime.
    2006 yılından önce hyundai'nin dizelleri 3 silindirliydi.3 silindirli dizeller hem performans hem de gürültü açısından berbat motorlardır.Ancak 4 silindirliye geçildiğinde hyundai'nin dizeli gerçekten güzel motor.Hem sorunsuz hem de kolay arıza yapmaz.Performans da mükemmel.

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben de 2011 model var dizel, yakıtından ve arabamdan çok memnunum alırsan da mutlaka absli modelini al araç hafif olduğu için çok atak abs ye çok ihtiyaç duyarsın durdurmak için..parçası da ucuz düzgün de binersen sıkıntı yaşamazsın 85 tllik mazotla ist ankara arası 470 km yol yaptım daha gecen hafta

Motosikleti
    Hyosung Gt 250 Comet
    fiat albea 1.4 multijet öneririm su anki mazot fiyatıyla 1100 km de 210 tl yaktı

oguz1327 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2001 honda cbr 600f4i
    Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili forumdaşlarım ; Aracıma benzin yetiştiremiyorum (megane 2),bir de üstüne üstlük oğlum da benden fazla kullanmaya başlayınca aylık benzin masrafım 1.000-1.500 TL yi bulmaya başladı.Küçük ve az yakan dizel bir araç (muhtemelen Hundai era crdi) alacağım.Bu aracı kullanan arkadaşlar varsa artı-eksileri ve tecrübelerini aktarırsa memnun olurum.
    Hyundai accent era
    Az yakar, cok kacar, hic durmaz alacaginiz aracta lastikler eskiyse hemen degistirin, mumkunse abs li modelini secin.

Motosikleti
    Bu arada 2010 ve sonrası bir araç alacaksanız kesinlikle şu anki Ford Fiesta'yı tavsiye ederim. Yol tutuşu muhteşem, frenleri çok iyi, yüksek hızda bile çok dengeli. Bende 1.25 benzinli var, motorun gücü yeterli, kullanması da çok zevkli. Sürekli trafikte 6.5-7lt yakıyorum (her gün sabah-akşam köprü geçişi). Dizelin yakıt tüketimini bilmiyorum, ama benzinliden daha az.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Abs konusuna bende katılıyorum.Era'ya abs'siz binmek hiç hoş olmaz.Bende esp'de var.Gayet memnunum.

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    az yakmasını yada yakmamasını istiyorsanız albea çok mantıklı 2010 2011 model filan çok iyi olur eradan kalite olarak bi tık düşük olabilir ama ondan geniş ve bagaj hacmi çok güzel
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

Motosikleti
    Alıntı TheAzReaL07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    az yakmasını yada yakmamasını istiyorsanız albea çok mantıklı 2010 2011 model filan çok iyi olur eradan kalite olarak bi tık düşük olabilir ama ondan geniş ve bagaj hacmi çok güzel
    Albea bugüne dek kullandığım en kötü araç 2007 modelini bir süre kullandım, 120'yi geçince direksiyon hafifler, virajda önden kayar, frenleri yeterince iyi değildir, dünya kadar yol sesi alır, çarpışma güvenliği de çok azdır; ama az yaktığı doğru

Çarpışma demişken, Albea'nın en korktuğum özelliği, güvensiz olmasıydı.

Fiat Albea (2008) EuroNCAP: 3 yıldız

Hyundai Accent (2009 öncesi) EuroNCAP: 2 yıldız, 2009 sonrası EuroNCAP'i bulamadım.

Ford Fiesta (2008 ve sonrası) EuroNCAP: 5 yıldız

Kia Cee'd (2007 ve sonrası) EuroNCAP: 5 yıldız

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)