Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yurtdışı siparişin gümrüğe takılması

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    selamün aleyküm.

Yurtdisindan (dx.com dan) siparis ettigim ürünler gelmedi. 40 günü oluyor nerdeyse. Ürünlerin barkod nosu yok ( $15 dolari geçmediginden ücretsiz kargo (free shipping) olarak yollanmis ).

2 farkli paket, bir paket 7$ diger paket 12$ di. 1-2 hafta ara ile gönderildi.

yil içinde 5 kez alis-veris hakkimi doldurdugumdan gelmemis olabilir mi ?

yani Türkiye ye geldi ama gümrükte mi bekliyordur,

nereden gidip alabilirim ?

ptt genel merkezi aradim, yenimahalle gümrük müdürlügünden sorun dediler.

ne yapabilirim bu durumda, tecrübesi olan var mi ?

ürünler orada ise almak için ne yapmam lazim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    sözü geçen gümrüğü aramayı denedinmi mesela
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sözü geçen gümrüğü aramayı denedinmi mesela
    mesai saatini geçmişti, yarın ilk işim o olacak

tecrübesi olan varsa yazayım dedim

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesai saatini geçmişti, yarın ilk işim o olacak

tecrübesi olan varsa yazayım dedim
    iyi yapmışın mutlaka bu tarz olayları atlatmış arkadaşlar vardır sen yarın mesai saatinde bi ara bakalım eminim güzel bi uslupla soruna cevap alacağına inanıyorum
    makseli bunu beğendi.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yil içinde 5 kez alis-veris hakkimi doldurdugumdan gelmemis olabilir mi ?
    Bu uygulanamıyor, çünkü herkesin alış verişlerini takip edecek sistemleri yok daha .

Barkod yoksa elimiz kolumuz bağlı, Aldığınız paketlerin düşük fiyatlı olması sevindirici. Siteden kargolar ulaşmadığını söyleyin. Tekrar barkodlu yollasınlar.

Benim başımdan geçen benzer olaylar şöyle:
    Japonyadan barkodsuz kargoyla ürün aldım, 1 ay gelmedi. Tekrar yolladılar bu sefer barkodlu. Bu sefer de iki ürün birden geldi. Ellerinde tutuyorlarmış, defalarce sormama rağmen barkod olmadığı için hiçbir şey yapamayız demişlerdi.
    Sendit'ten aldığım paket kayboldu, sendit cevap bile atmadı, para boşa gitti, o yüzden o siteden hiçbir şeyi barkodsuz almıyorum. Yine aynı şekilde shopto'dan aldığım kargo barkodsuzdu yine ulaşmadı. Neyse ki firma ulaşmazsa parayı iade ediyor, öyle paramı geri aldım.

Kısacası barkod yoksa ve gelmiyorsa muhtemelen size yakın bir PTT'de boş boş bekliyordur ama sorsanız bulamayız derler.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    yenimahalledeki yere işin düşerse telefonla halletmen çok zor...gidip halletmek gerek...

Lütfücüğüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sinirlerini bozmadan telefonla görüşebiliyorsan işini halledebilirsin; oradan oraya yönlendirilmek biraz sinir bozabiliyor ama sonunda işin görülür.

10 larca ürünüm gelmedi ebay den, elime ulaşmayan bir ürün olduğunda oturuyorum telefon başına önce nereyi aramam gerektiğini, kiminle görüşmem gerektiğini öğreniyorum; bir müddet telefonla konuştuktan sonra hep adres eksikliğinden elime ulaşmadığını öğreniyorum; benim paketimin zimmetli olduğu personelin şefi ile görüşüyorum, ertesi gün elime ulaşıyor ürün, mümkünse görevlinin de telefonunu alıyorum gerekirse bir daha telefon trafiği yaşamayayım diye.
    makseli bunu beğendi.

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Alıntı Lütfücüğüm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinirlerini bozmadan telefonla görüşebiliyorsan işini halledebilirsin; oradan oraya yönlendirilmek biraz sinir bozabiliyor ama sonunda işin görülür.

10 larca ürünüm gelmedi ebay den, elime ulaşmayan bir ürün olduğunda oturuyorum telefon başına önce nereyi aramam gerektiğini, kiminle görüşmem gerektiğini öğreniyorum; bir müddet telefonla konuştuktan sonra hep adres eksikliğinden elime ulaşmadığını öğreniyorum; benim paketimin zimmetli olduğu personelin şefi ile görüşüyorum, ertesi gün elime ulaşıyor ürün, mümkünse görevlinin de telefonunu alıyorum gerekirse bir daha telefon trafiği yaşamayayım diye.
    şuan elinde telefon veya herhangi bir isim var mı ?

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    benim kargoyu çin postası göndermiş aldıktan 40 gün sonra elime ulaştı
    eğer hongkong kargolarsa biraz daha hızlı oluyormuş
    makseli bunu beğendi.
    "Özgürlük ve Bağımsızlık Benim Karakterimdir"

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Bizim millet internetten alışveriş yapmaya çekiniyor, siz yurtdışından alışveriş yapıyorsunuz. Helal olsun vallahi. Bende sırf tecrübe olsun diye birşeyler almayı düşünüyorum.

Lütfücüğüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu sayfadakilerden başla aramaya

http://www.ptt.gov.tr/index.snet?wap...eryTracking_tr
    makseli bunu beğendi.

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Ebay vb. yerlerden 100'ün üzerinde alışverişim olmuştur.

Bu zamana kadar tek tük gelmediği olmuştu siparişlerin. Fakat son 3-4 aydır siparişlerimin çoğu ulaşmıyor.

Bu siparişler gümrüğe takılacak türden ve muafiyet tutarı olan 75 Euro'yu geçecek şeyler değil.

Hâlihazırda birkaç parça şeyin gelmesi lazım. Sorun olmasın diye bu şeyleri 3-5 gün, 1 hafta aralıklarda sipariş ettim fakat bunların hiçbiri elime ulaşmadı.

Önceden postalarım Çin,Hongong,Singapur gibi yerlerden çıktıktan sonra elime 15-16 günde,taş çatlasa 23-24 günde geliyordu.

Geçenlerde bir ürün sipariş tarihinden 50 gün geçtikten sonra geldi. Yuh dedim.

Önceden sorunsuz gelen siparişler mahallemize posta dağıtımı yapan bir hanımefendi zamanında geliyordu.

Bu postacı hanımefendiyi artık göremiyorum. Sanırım bu hanımefendinin yeri değişmiş.

Kimsenin günahını almak istemem ama bana ulaşmayan postaların sebebi dağıtım kaynaklı sanırım.

Bu sorunumu PTT'ye mail yolu ile ilettim.

Bir zaman pahalı bir siparişimde sorun olduğunda Yenimahalle'deki PTT merkezine gitmiştim ve kayıtlı posta olmadığı sürece yardımcı olamayız, sizin oraya posta dağıtan kişiye ulaşmanız lazım demişlerdi.

İnşallah bu mail ile bir gelişme olur.

Durumu göre tekrar Yenimahalle'ye gideceğim sanırım.
    makseli bunu beğendi.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Postacı diğer mektuplarınızı düzgün getiriyorsa Adi posta ile gönderilen yurtdışı gönderimler de gelir. Bazen 45 günden fazla takıldığı oluyor. Geçen aynı yerden 2 farklı şey aldım, biri 15 gün sonra geldi diğeri 2 ay sonra!!!!...Plak, cd, kitap gibi şeyler çabucak ve sorunsuz gelir. Büyük hacimli şeyler adi posta ile yollandıysa posta işleme merkezlerinde takılır. Kağıt gelince kalkar gidersiniz, yarım günden evvel iş bitmez, kırtasiyesi vardır. Ayrıca gelen şey gümrükçüler ve sizin huzurunuzda açılır değer tespiti yapılır, ona göre vergisi belirlenir, ödeyip alırsınız. Parfüm, içki, sigara, değerli ziynet eşyası KATİYYEN sipariş etmeyin.. Kayıtlı posta ile gönderilenler aps veya gene postacı eliyle gelir. Cep telefonu, tv, radyo bunların ekstra vergileri ve bandrolleri var, bunlar da tavsiye edilmez. İngiltere postası çok pahalıdır, amerikadan ise en ufak kargo 40 dolardan aşağı tutmuyor, çinliler çabucak ve ucuza yollarlar, bazı çinlilerin hollanda ve isviçrede acenteleri var, oradan da posta yapabiliyorlar. Aramızda malzemeyi alıp sonra almadım diye parayı da geri almaya çalışan uyanıklar olduğundan ve gümrük süresi de uzun olduğundan yakın bir gelecekte hepimize dolandırıcı damgası vurulup NİJERYALI üçkağıtçılar gibi gönderim dışı kalacağımızdan; heves ettiğiniz ufak tefek şeyleri alın. Heee bir de paypal haricinde mesela western union gibi tefecilerle para göndermeyin, hem çok acayip fahiş kazık fiyata gönderiyorlar hem de hiç bir şekilde giden para geri gelmez!
    makseli ve speed_dream bunu beğendiler.

Motosikleti
    -None-
    Yurtdışı alışverişlerimin tamamını PayPal aracılığı ile yapıyorum. Kargodaki gecikmeler, bozuk ürün, yanıltıcı eksik ürün vb. sorunlarımı detayları ile birlikte PayPal'a yazıyorum çünkü her zaman müşteriyi koruyor ve çok sert yaptırımları oluyor. PayPal kanalını da tavsiye ederim

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu aralar Çin de sorun var sanırım.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Bende 3-4usd lik ürün almıştım sipariş vereli 35 gün oluyor elime ulaşmadı...

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Ben ebayden çok alışveriş yaptım 10 u bulmuştur.Çoğu Hong Kong posta ile gönderildi,elime ulaşmayan hiç olmadı.en geç 25 günde geldi.

MeHMeTK. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Paypal aracılığı ile yaptığınız alışverişte barkodsuz ürünleriniz elinize geçmez ise, önce satıcıyla temasa geçin. Satıcının olumsuz feedback alma kaygısı olduğundan size ya ürünü tekrar yollar ya da para iadesi yapar.

Eğer hiç birisine yanaşmaz ise, işi paypal çözer. Havuzda bekleyen paranızı satıcıya aktarmaz ve size parayı geri öder.

Benim de başıma geldi. Satıcı ''30 günü dolduralım eğer hala gönderiğim ürün elinize geçmez ise size paranızı iade edeceğim'' dedi. ''Lütfen Paypal'i karıştırmayın ve ürünler için bana 5 yıldız işaretleyin'' demeyi de unutmadı. Bir de ''samimiyetinize inanarak eğer ürünler size geç te olsa gelirse bana parasını tekrar gönderirsiniz değil mi?'' diye de sordu...
    KYMCO Agility City 125
    01 BUG 66

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Aynı durumdayım mustafa. DX ten epeeey oldu, siparişim gelmedi... Bu 2. siparişimdi, ilkinde sorun olmamıştı, 20~25 günde gelmişti. Dur bi arayım ben seni...
    #sürenadam

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Evet arkadaşlar ben de bu olaydan muzdaribim, bgerçi benimkiler barkodlu ama 23. gün ve hala barkodunu sorgulayamıyorum kargoya verilmesine rağmen. Çünkü; Chine Post Air Mail şu sıralar çok sorunlu. Sanırım kargo uçağında patlayan bir batarya yüzünden pili olan cihazları kargolama prosedürleri değişmiş. Bu yüzden kargolar titizlikle inceleniyormuş ve haliyle gecikmeler yaşanıyor. Ay başında resmi tatilleri vardı bi hafta. Orda da birikme yaşandığını ve bu yüzden uzun sürdüğünü söylüyorlar. Ben aliexpressten yapıyorum alışverişimi. DX ten de yaptım bikaç defa numarasız da sorun çıkmadı
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)