Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yurtdışı siparişin gümrüğe takılması

Motovento
    REKLAM ALANI
    HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    YIL İÇİ 2 SEFER hakkınız var ..
    TRANSALP.GR.COM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    O hakka genelde bakılmıyo. Bi yıl içinde ikiden fazla çok siparişim oldu. Sorunsuz ulaştılar. Hatta şuan kargoda 4 adet ürünüm var onları bekliyorum.
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Arkadaşlar ne alıyorsunuz genelde?
    Bir fikir verin de bizde o ürünleri takip edelim.

---------- Post added at 12:11 ---------- Previous post was at 12:04 ----------

Birde kargo ücretini kim ödüyor? Yaklaşık olarak ne tutuyor?

MeHMeTK. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    En son termometreli yağ göstergesi aldım.
    Gümrüğe takılacağını sanmam...

KYMCO Agility City 125
    01 BUG 66

SEÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSR600
    arkadaşlar çin'den gelecek ürünleriniz için yazıyorum sitelerinde de açıklama oldu geçen ay onların bayramları vardı 15 gün boyunca kapalı gibilerdi. personel azaldıgı için gönderiler gecikecektir hava yolları da buna dahil. ben verdigim siparişleri aldım bekledigim 5 ayrı paketim daha var bunlardan biri de telefon.
    buberk bunu beğendi.
    ÖNCE LAFA BAKARIM, LAF MI DİYE. SONRA ADAMA BAKARIM, ADAM MI DİYE...

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Alıntı Lütfücüğüm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elinde barkod no olanlar burdaki linkten arattırma yapabilirler.

bana en yakın ptt ye gittim ben. sordum, yok gelmemiş dediler.

barkod no olmadığı için şuan birşey yapamıyor.

işyerinden bi izin alıp yenimahalle gümrüğe gidcem olmadı

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Alıntı SEÇ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar çin'den gelecek ürünleriniz için yazıyorum sitelerinde de açıklama oldu geçen ay onların bayramları vardı 15 gün boyunca kapalı gibilerdi. personel azaldıgı için gönderiler gecikecektir hava yolları da buna dahil. ben verdigim siparişleri aldım bekledigim 5 ayrı paketim daha var bunlardan biri de telefon.
    o zaman bekleyecez :(

Alıntı HELLAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YIL İÇİ 2 SEFER hakkınız var ..
    Buna açıklık getirelim. Yönetmeliğe göre ayda bir veya yılda beş defa 75 euro değerin altında (kargo ücreti dahil DEĞİL) kargolar için gümrük muafiyeti hakkı var. Yalnız bu uygulanamıyor, çünkü denetleme sistemleri yok. Yönetmelik değiştikten sonra 50'den fazla paket aldım yurtdışından, 75 euro altı bedelli olanların hepsi gümrük vergisinden muaf geçti.

Onun harici gümrük vergisini ödeyip, 1500 euro altında bedelli sınırsız kargo getirebilirsiniz. (yasaklı ürünler dışında, bunlar da kozmetik ürünler, gıda veya cep telefonu vs.)

ferguson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 xmax
    2 ay oldu dx.com dan bluetooth interkom sipariş etmiştim, hala gelecek. barkod var pay pal kullanmıştım. mail attım, iki hafta daha beklememi rica ettiler. sanırım yeniden yolluyorlar.
    meğerse aşk imiş canın mayası

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    arkadaşlar benim $12 olan siparişim geldi

ama bundan 1 hafta çnce verdiğim 7 $ lık sipariş gelmedi.

tee ne zaman söylediydim anca gelebildi bu yazlış eldivende :D yaz bitti anasını satiim

http://4.bp.blogspot.com/-qXGi7qCXNC...0/IMAG0707.jpg

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    arkadaşlar,yurt dışı alışverişinde ücret limiti varmı?kaç paraya kadar gümrük vergisi vermeden alabiliyoruz
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    100 € dan 100 $ a çekildi diye biliyorum ben. Ayrıca kanunen ( veya kararname artık neyse ) belirtildiği halde takibi yapılamadığı için uygulanamayan 1 yıl içinde 5 kez alış-veriş yapma maddesi de var !

s.a makseli qardes bende dealextreme'den ürün siparişi verdım ama adresimi nasıl yazıcam ingilizcemı yazmak gerekiyor

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    türkçe karakterler kullanma
    "Özgürlük ve Bağımsızlık Benim Karakterimdir"

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    dealextreme den çok ürün aldım ortalama 1 ay içinde geliyor eğer bir ayın üstüne çıktıysa bi sorun olabilir bir diğer ihtimal ptt çok sallıyo ki genelde kapıya gelmeden geldik ama evde yoktu diye işaretleyip geri göndermekteler siparişte bir kod veriliyor ptt resmi sitesinden bak türkiyeye iletilmiş mi çünkü artık ptt o kadar tembelki sana kayıtlara bakmadan gümrüğü ara bile demiş olabilirler kısacası o kodla ne durumda olduğu yazmakta
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı avciceyhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dealextreme den çok ürün aldım ortalama 1 ay içinde geliyor eğer bir ayın üstüne çıktıysa bi sorun olabilir bir diğer ihtimal ptt çok sallıyo ki genelde kapıya gelmeden geldik ama evde yoktu diye işaretleyip geri göndermekteler siparişte bir kod veriliyor ptt resmi sitesinden bak türkiyeye iletilmiş mi çünkü artık ptt o kadar tembelki sana kayıtlara bakmadan gümrüğü ara bile demiş olabilirler kısacası o kodla ne durumda olduğu yazmakta
    Arkadaşın sanırım takip no'su yokmuş. Dediğim gibi, şu sıralar çin postasında sorunlar var. Çoğu gönderi, satıcıya geri dönüyor ya da çok gecikmeli olarak taşınıyor. Beklemekten başka şansınız yok, eğer satıcıya döndüğü bilgisini alırsanız singapur postası ya da hong kong postasıyla göndermesini isteyiniz.
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı MeHMeTK. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paypal aracılığı ile yaptığınız alışverişte barkodsuz ürünleriniz elinize geçmez ise, önce satıcıyla temasa geçin. Satıcının olumsuz feedback alma kaygısı olduğundan size ya ürünü tekrar yollar ya da para iadesi yapar.

Eğer hiç birisine yanaşmaz ise, işi paypal çözer. Havuzda bekleyen paranızı satıcıya aktarmaz ve size parayı geri öder.

Benim de başıma geldi. Satıcı ''30 günü dolduralım eğer hala gönderiğim ürün elinize geçmez ise size paranızı iade edeceğim'' dedi. ''Lütfen Paypal'i karıştırmayın ve ürünler için bana 5 yıldız işaretleyin'' demeyi de unutmadı. Bir de ''samimiyetinize inanarak eğer ürünler size geç te olsa gelirse bana parasını tekrar gönderirsiniz değil mi?'' diye de sordu...
    aynısını ben de yaşadım. bire-bir. ancak ürün bırak 40 günü, 6 ay oldu hala gelmedi o zaman için 40gün bekledik +10 gün istedi satıcı. gene gelmedi, ben de paramı geri aldım.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

arkadaslar ben siprişi verdim ama alirken adresde eksiklik vardı simdi degiştirebilirmiyim adresimi ingilizce olarak nasıl verırım bılen bırısı warsa yardımcı olabılırmı

adresim ankara gölbası oyaca yeşiçam mahallesi fevzi çakmak caddesi no:00000

Aldebaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R
    Bahsettiginiz barkod ne barkodu? Urun mu yoksa gonderiyr ait bisey mi?

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim $12 olan siparişim geldi

ama bundan 1 hafta çnce verdiğim 7 $ lık sipariş gelmedi.

tee ne zaman söylediydim anca gelebildi bu yazlış eldivende :D yaz bitti anasını satiim

Bunu yurtdışından kargo gerçekten geliyor mu diye deneme amaçlı mı aldınız yoksa ihtiyaçtan mı aldınız? Eğer ihtiyaçsa bu eldivenler Turkiye'de 25tl civarında,yaz bitmeden mevsiminde alıp da kullanabilirdiniz....Bazı ürünleri iyi araştırmak gerekli çünkü Türkiye'de çoğunlukla oluyor biraz daha pahalı oluyor oda zaten beklemeydi,geldiydi takıldıydı,yanlış geldiydi demeden görerek aldığımızdan yada muhattap birilerini bulduğumuzdan parasını amorti ediyor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)