Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Masaüstü Bilgisayar Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Merhaba;
    Toplama masaüstü bilgisayar için tavsiyeleriniz neler olabilir? İnternet,film izleme için kullanacağım,bilgisayarı en çok zorlayacağım konu arada bir olursa oyun dvd'si alıp oynamak.Oyun oynadığımda fanın yetersizliği,cihazın zorlanması olsun istemiyorum.

Kendimce nette araştırdım.Benim bilgisayarla ilgilendiğim dönemlerde birkaç marka parça ve ürün vardı,arasından tercih yapardık.Şimdi baktığım ürünlerden başım döndü.Birinin bir özelliği güzelken öbürünün başka birşeyi daha cazip.

Kullanmayı düşündüğüm monitör : http://www.hepsiburada.com/liste/sam...79&SKU=BD57014

Toplama bilgisayar hedefim,herşeyiyle tek bir marka istemiyorum.Dizüstü ve tabletlerden uzak duruyorum.
    Meramımı anlatabildim sanırım.

Yardımlarınız için çok teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    monitöre bakaraktan bayagı bir bütçe ayırmışsınız sanırım...

Motosikleti
    Mondial 150mr Vulture.
    3500 liraya kadar çıkar bu monitör haric :D

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    monitör fena :D :D
    Hocam monitöre çok bütçe ayırmışsınız şöyle bir sistem topladım bu işinizi görür
    http://www.teknobiyotik.com/checkout/cart/
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    cpu : INTEL Core i7 3770 Soket 1155 3,4GHz 8MB Cache 22nm İşlemci
    anakart : ASUS P8Z77-V LX Intel Z77 Soket 1155 DDR3 2400MHz(O.C.)SATA 3.0 USB 3.0 HDMI Anakart
    ram : CORSAIR 8GB (2x4GB) Vengeance 1866MHz DDR3 CL9 Ram
    power supple : COOLER MASTER HAF 932 FULL TOWER SİYAH KASA
    ekran kartı : POWERCOLOR HD6870 GDDR5 1GB 256Bit AMD RadeoN DX11 Ekran Kartı
    hard disk : TRANSCEND 128GB 320 Serisi Sata 3.0 SSD(560MB Okuma / 530MB Yazma)

al sana işin sonu bilgisayar her parcanın kendine has bi özelligi var standart tutmaya calıstım.ama biraz pahalı
    Motosiklet mucidi

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bütçe ne kadar ?

Bilgisayarda ne iş yapacaksınız ?

Bilgisayardan ne kadar anlarsınız ?
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu monitör benim toplayacağım sistemin de monitörü.
    120hz olması kesinlikle muhteşem.
    Fakat sabit olması biraz sıkıntı , sürekli yukarı bir eğimle duruyor.
    Bu canımı sıkıp düşünmemi gerektiren faktörlerden oldu.
    Teknosada mevcut , incelenebilir.
    Bu monitörü de dahil edersek iyi bir sistemin maliyeti 3500tl civarı tutuyor.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2012 esd :)
    Çok pahalı motor fiyatı resmen

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Butce nedir?
    We are many...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar ilginiz için teşekkür ediyorum.

Monitör hariç 2000 liraya kadar bütçe ayırmayı düşünüyorum.Mümkünse canavar gibi olsun istiyorum.

Yukarıda bir arkadaşımız sormuş ne için,nasıl kullanacağımı; office programlarını kullanıyorum genelde.Benim için çok ekstra uygulama oyun dvd si alıp oynamak olacak o da sürekli değil,tadımlık.Autocad vb. tarzda programlar kullanmıyorum.Bilgisayar gerçekten zevkim için sorunsuz hizmet etsin istiyorum.

Ayrıca; 2000 - 2006 yılları arası bilgisayarla müthiş ilgiliydim şimdi haftalık market indirimlerini kovalayacak kapasitede bilgisayar müşterisiyim O derece geride kaldım yani.

İlgiyle takipteyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:06 ----------

Alıntı Karlıyollar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    monitör fena :D :D
    Hocam monitöre çok bütçe ayırmışsınız şöyle bir sistem topladım bu işinizi görür
    http://www.teknobiyotik.com/checkout/cart/

Kardeş linkin ucu boş alışveriş sepetine çıkıyor ne yazık ki.Acaba tek tek vermeniz mümkün mü?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:10 ----------

Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cpu : INTEL Core i7 3770 Soket 1155 3,4GHz 8MB Cache 22nm İşlemci
    anakart : ASUS P8Z77-V LX Intel Z77 Soket 1155 DDR3 2400MHz(O.C.)SATA 3.0 USB 3.0 HDMI Anakart
    ram : CORSAIR 8GB (2x4GB) Vengeance 1866MHz DDR3 CL9 Ram
    power supple : COOLER MASTER HAF 932 FULL TOWER SİYAH KASA
    ekran kartı : POWERCOLOR HD6870 GDDR5 1GB 256Bit AMD RadeoN DX11 Ekran Kartı
    hard disk : TRANSCEND 128GB 320 Serisi Sata 3.0 SSD(560MB Okuma / 530MB Yazma)

al sana işin sonu bilgisayar her parcanın kendine has bi özelligi var standart tutmaya calıstım.ama biraz pahalı

İlginiz ve emeğiniz için çok teşekkürler.Ciddi anlamda ilgi çekici eklemeler yapmışsınız.Gözümün önünden ayrılmayacak bu liste.

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    TeknoBiyotik PC Konfigüratör Bu Sayfayı Yazdır

Kasa: Aerocool Syclone II High Power 550W Güç Kaynaklı Siyah Oyuncu ve Performans Kasası (DK-AC-U3A35X2 Panel Hediyeli) - 138,60$ - 252,53 TL (KDV Bizden!)
    Güç Kaynağı:
    İşlemci: INTEL Core i5-3550 LGA 1155 6MB 3.3GHz Dört Çekirdekli 22nm İşlemci (Ivy Bridge) - 244,80$ - 446,03 TL (KDV Bizden!)
    İşlemci Soğutucu: Thermalright Silver Arrow SB-E Intel ve AMD İşlemci Soğutucusu (LGA1155 / 2011 ve FM1 Soket Uyumlu) - 99,75$ - 181,74 TL (KDV Bizden!)
    Anakart: Asus P8H77-V LE Intel 1155 Soket DDR3 USB3 SATA3 ATX Anakart (Ivy Bridge) - 124,80$ - 227,39 TL (KDV Bizden!)
    Bellek: Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 2x4GB Dual Kit Bellek - 65,25$ - 118,89 TL (KDV Bizden!)
    Ekran Kartı: Sapphire ATI HD7870 GHz OC Edition 2GB DDR5 256 Bit PCI Ekspres Ekran Kartı (11199-03-40G) - 310,00$ - 564,82 TL (KDV Bizden!)
    HDD: Seagate Barracuda 1,5 TB 7200 RPM 64 MB Ön Bellek 3,5" SATA III DISK (ST1500DM001) - 122,85$ - 223,83 TL (KDV Bizden!)
    SSD:
    Kart Okuyucu:
    Optik Sürücü:
    Ek Kasa Fanı:
    Fan Kontrolcü:
    Ses Kartı:
    Klavye:
    Fare:
    Klave+Fare:
    Monitör:
    Hoparlör:
    Kamera (Webcam):
    Kulaklık:
    Mousepad:
    İşletim Sistemi:
    Anti-Virüs ve Güvenlik Yazılımları:

USD TOPLAM: 1106.05$ (KDV Bizden!)
    TL TOPLAM: 2015.22 TL
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

i7 3000 serisi her hangi bi islemci.
    USB 3.0 destekli, olabildigince yuksek ram MHz destegine sahip yeni cikanlardan herhangi bi anakart(Gigabyte olur Asus olur fark etmez)
    Ram icinde MHz i en yuksek ne kadarina paran yetiyorsa, minimum 4gb olmak kaydi ile.
    Kasa olarak Cooler Master HAF 932 tavsiyemdir, bende su anda bu kasa var ve memnunum.
    Hard disk cok fark etmez ucuz yollu kendine yeticek bisey al yeter.
    Ekran karti icinde NVDIA 68.. serisi yada 69.. serisi bi ekran karti, yada AMD HD 7970,7870 olabilir.
    Ekran karti secerken ilk rakam ve sondan ikinci rakam ne kadar buyukse o kadar iyi olur, ozellikle sondan ikinci rakam onemli.
    Yani AMD HD Rodeon 7750 daha yeni nesil olmasina ragmen 6670 le performansi asagi yukari aynidir.
    En az 750W bilindik bi marka power supply.(1000W idealdir)
    Alicagin islemciye uygun bi sogutucu.(eger su sogutma istemiyorsan).
    Guzel bide blu-ray okuyucu.
    We are many...

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    i7ye ihtiyacınız yok. amd fx6100 işlemci,
    asus m5a97pro anakart,
    8gbx2 1600 mhz corshair vegneangce ram,
    OCZ vertex 4 120 gb. ssd,
    seagate 5400 rpm 1 tb hdd,
    ekran kartı olarak ati radeon 6870,

kasa konusunda da, hoşunuza giden bir psu suz kasa,
    250 lira civarı veya daha pahalı bir 600-650w power supply. kasa ve psu ayrı alınmalı, çünkü kasa üzerinde gelen psu ların %90ı ucuz ve bilindik marka bile olsa genellikle çok iyi olmayan ürünler.

bir de, thermaltake marka, uygun bir model (örneğin frio), thermalright veya noctua marka işlemci spğutucusu. (sessiz ve serin bir sistem için)

aslında, ne alırsanız alın ama bence intel almayın. çünkü teknoloji üssü bile israilde, üstelik bu işte tekelleşmeye başladı ve açıkçası ben ve çevrem bundan endişe duyuyoruz ve rahatsız oluyoruz. (bilgisayar öğretmenliği okuyorum)
    ayrıca faiş fiyatlara satışlar yapıyor, her ne kadar teknoloji satsa da 3 yılda orta boyutta bir 3. dünya ülkesinin dış borcunu kapatacak kadar kâr etmesi durumu ortaya koyuyor.

bir de, ssd konusunda sandforce kontrolcülü ssdlerden ve asenkron ssdlerden uzak durunuz...
    anakart konusunda da gerek zamanında çıkan ve çok kolay yüklenen bios güncellemeleri, gerek yetkili servisi, gerek distribitörü, gerek malzeme kalitesi beni herzaman asus a yönlendirmiştir.
    son olarak, psu bilgisayarın en önemli parçasıdır bu yüzden kaliteli seçilmelidir. marka tercihim coolermaster oldu. corshair ya da xigmatek de olabilirdi. 700w üstü psu ev kullanıcısı için boşa elektrik sarfiyatı olacağı gibi(unutmayalım ki elektrik üretimi=CO2 gazı), ve boşuna masraf olacaktır.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    hiç öyle uçuk sistemler almaya gerek yok
    amd fx serisi bir işlemci ile yüksek okuma yazma hızlı ssd harddisk aldığında olay bitiyor
    ne pahalı bir anakart (yine de kaliteli olsun) ne de pahalı ram e gerek yok (4gb yeterli)
    arada oyun oynarım, ekran kartım fena olmasın dersen: tıkla
    veya daha iyisi ve daha pahalısı tıkla

Motosikleti
    KTM Duke 125 ve CBR 250R
    Ben imac 27 inc alip kullanmanizi tavsiye ederim hem kompakt hemde her isinizi gorur oyun iynayacagim dediginiz zamanda hard diskin belli kismina windows kurarsiniz acar sıkıntısız oynarsınız konfigürasyonları gayet yeterli piyasadaki oyunlar için hem öadem 3500tl bütçeniz var kablolarla boğuşmazsınız ve windows illetinden kurtulmuş olursunuz.
    Barış Şuşut bunu beğendi.
    En iyi motorcu torununu motorunun arkasına alıp dolaştıracak kadar yaşayan motorcudur.Kötü motorcular bu günleri asla göremez.

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı Flashock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben imac 27 inc alip kullanmanizi tavsiye ederim hem kompakt hemde her isinizi gorur oyun iynayacagim dediginiz zamanda hard diskin belli kismina windows kurarsiniz acar sıkıntısız oynarsınız konfigürasyonları gayet yeterli piyasadaki oyunlar için hem öadem 3500tl bütçeniz var kablolarla boğuşmazsınız ve windows illetinden kurtulmuş olursunuz.
    adama hem o kadar para harcatacağız hemde dual boot ile mi uğraştıracağız? Ayrıca apple donanımında Windows, mac kadar performans vermez; pc donanımında mac, Windows kadar performans vermez

Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    i7ye ihtiyacınız yok. amd fx6100 işlemci,
    asus m5a97pro anakart,
    8gbx2 1600 mhz corshair vegneangce ram,
    OCZ vertex 4 120 gb. ssd,
    seagate 5400 rpm 1 tb hdd,
    ekran kartı olarak ati radeon 6870,

kasa konusunda da, hoşunuza giden bir psu suz kasa,
    250 lira civarı veya daha pahalı bir 600-650w power supply. kasa ve psu ayrı alınmalı, çünkü kasa üzerinde gelen psu ların %90ı ucuz ve bilindik marka bile olsa genellikle çok iyi olmayan ürünler.

bir de, thermaltake marka, uygun bir model (örneğin frio), thermalright veya noctua marka işlemci spğutucusu. (sessiz ve serin bir sistem için)

aslında, ne alırsanız alın ama bence intel almayın. çünkü teknoloji üssü bile israilde, üstelik bu işte tekelleşmeye başladı ve açıkçası ben ve çevrem bundan endişe duyuyoruz ve rahatsız oluyoruz. (bilgisayar öğretmenliği okuyorum)
    ayrıca faiş fiyatlara satışlar yapıyor, her ne kadar teknoloji satsa da 3 yılda orta boyutta bir 3. dünya ülkesinin dış borcunu kapatacak kadar kâr etmesi durumu ortaya koyuyor.

bir de, ssd konusunda sandforce kontrolcülü ssdlerden ve asenkron ssdlerden uzak durunuz...
    anakart konusunda da gerek zamanında çıkan ve çok kolay yüklenen bios güncellemeleri, gerek yetkili servisi, gerek distribitörü, gerek malzeme kalitesi beni herzaman asus a yönlendirmiştir.
    son olarak, psu bilgisayarın en önemli parçasıdır bu yüzden kaliteli seçilmelidir. marka tercihim coolermaster oldu. corshair ya da xigmatek de olabilirdi. 700w üstü psu ev kullanıcısı için boşa elektrik sarfiyatı olacağı gibi(unutmayalım ki elektrik üretimi=CO2 gazı), ve boşuna masraf olacaktır.
    O Ram leri kimseye tavsiye etmem.
    Memnun kalmadim.
    OCZ black edition aldim onlarda fos cikti.

Ayrica her ne kadar bende Intel urunlerini sevmesemde AMD butun benchmark testlerde i7 serisinin gerisinde.
    Bende AMD kullanicisiyim ama, yigidi oldur hakkini yeme.
    Bence verilen parayi hak ediyorlar.
    http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?...0K+%40+3.50GHz
    We are many...

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı kaanklky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adama hem o kadar para harcatacağız hemde dual boot ile mi uğraştıracağız? Ayrıca apple donanımında Windows, mac kadar performans vermez; pc donanımında mac, Windows kadar performans vermez
    mac in power pc li güncel versiyonları var mı? bildiğim kadarıyla yok. artık tamamen standart pc ile aynı konfigürasyonlara sahipler
    dolayısıyla güncel bir mac e yükleyeceğiniz windowsu da diğer bilgisayarlarla aynı performansa kullanabilirsiniz

aynı zamanda macosx işletim sistemini güncel pc konfigürasyonlarına kurabiliyoruz (biraz zahmetli)
    mesela bu satırları mac os x snow leopard işletim sistemli bir pc den yazıyorum

bunun dışında, sentetik benchmarklara bakarak işlemci almayın derim
    normal kullanıcılarda bir ton fark ödemeye kesinlikle değmiyor
    hatta amd-fx serisi, gördüğümüz en iyi standart kullanıcı masaüstü performansını sağlıyor diyebilirim, ötesi bir ihtiyaç yok
    ucuz da olduğu için fiyat performans işlemcileri bunlar
    işin aslı uzun zamandır bilgisayar piyasasında fark oluşturan tek şey ssd harddiskler
    başka alacağınız hiç bir donanım size "işte budur" dedirtecek bir fark sağlamıyor
    ne intel core2duo mimarisine ne de amd athlon mimarisine; ne ati hd4xxx' in ne de nvidia g92' nin (8800gt) üstüne çok şey ekleyemedi
    (fransız kalanlar için: 4-5 yıldır pek bir şey değişmedi)

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mac in power pc li güncel versiyonları var mı? bildiğim kadarıyla yok. artık tamamen standart pc ile aynı konfigürasyonlara sahipler
    dolayısıyla güncel bir mac e yükleyeceğiniz windowsu da diğer bilgisayarlarla aynı performansa kullanabilirsiniz

aynı zamanda macosx işletim sistemini güncel pc konfigürasyonlarına kurabiliyoruz (biraz zahmetli)
    mesela bu satırları mac os x snow leopard işletim sistemli bir pc den yazıyorum
    biliyoruz efendim bizde biliyoruz PC 'a Mac OS kurmayı, zahmetle alakası yok donanımın uysun yeter. Apple 'ın üreticiden aldığı donanım ile bizim dışarıdan alacağımız aynı değil

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı kaanklky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apple 'ın üreticiden aldığı donanım ile bizim dışarıdan alacağımız aynı değil
    mesela farklı bir işlemci mi alıyor?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)