Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Küçükken sorarlardı hep ne olacaksın diye.

Motovento
    REKLAM ALANI
    hayko5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Twin Café racer
    Küçükken sorarlardı ne is yapacaksın diye astsubay olacam derdim. Kız arkadaşımla birgün sohbet ederken ee üniVersitede ne okuyacaksın dedi bende askeriyeye katılmayı düşünüyorum dedim hani bir muhabbet vardır ya ileride yapacağın iş o evliliği ne ölçüde etkiler diye, bu birden eğer asker olursan ailem çekingen davranır istemeye gelirseniz dedi. Nedenide terörmüş gerekirse herkesi karşıma alırım biliyorum terör benimle bitmez ama millet korkar olmuş evladını askere göndermeye çekinir olmuş haklılar ama korkarak olmaz onlar nasıl korkmadan bizim aramıza giriyor ellerini kollarını sallayarak rahat hareket ediyorsa abilerimi kardeslerimi şehit edip anamı babami ağlatıyorsa bende bunlara inat jandarma olacam İnşallah. Daha bir yıl var ama günlerdir olan olaylardan yazmak istedim.

Okuduğunuz için Teşekkür ederim..
    badircik, scorpions_59, eflani ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    şerefi ve namusu ile yaşayan, çalışan
    içinde milli duygular barındıran bir insan
    olmak yeterli teröre karşı savaş için
    illa asker olmaya gerek yok

askerde lazım mimarda doktorda

olurda asker olamazsan mimar ol karakol yap
    mühendis ol silah yap
    makseli, eflani, erimozel ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    "Özgürlük ve Bağımsızlık Benim Karakterimdir"

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    eskiden insanlarımız bizim için ve özgürlükleri için savaşırdı? peki şimdi ne için savaşıyorlar? sen hangi nedenle savaşmayı düşünüyorsun? son 10 yıldır ölenler pisi pisine ölüyor.550 tane kodaman tanesi 5000 tl olan ceylan derisi sandalyelerinde uyusun, sülalesini nasıl zengin ederim planları yapsın diye.ülkenin anasını babasını ağlatan teröristler değil ,radikal bir karar alıp bu işi bir kere de bitirmelerinin işine gelmeyeceğini bilenlerin yüzünden ağlıyor..eli silah tutan 400 binden fazla asker var.ama sen operasyona 5 bin asker ile gidiyorsun. çevre ülkeler bizimle dalga geçip kafa tutar olmuş ama sen kalkıp hala cahil adamlarla uzlaşma derdindesin VUR ULAN VUR türk halkı senden bunu istiyor...daha yazılacak çok şey var ama işte..yazsan ne olacak.. neyse kardeşim sen git asker ol umarım sevdiklerin ile uzun bir ömür yaşarsın.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    John Lennon'ın güzel bir sözü var; "Ben çocukken annem bana hep hayatın anahtarının mutluluk olduğunu anlatırdı. Okula gitmeye başladığım zaman, sınavda bana 'Büyüyünce ne olmak istiyorsun?' diye sordular. Ben de onlara 'Mutlu olmak istiyorum' diye cevap verdim. Onlar bana, soruyu anlamadığımı söylediler. Ben de onlara, asıl onların hayatı anlamadıklarını söyledim." Yapacağın iş yaşamının bir parçasıdır, merkezi değildir kesinlikle; hayatını daha iyiye götürecek mi onun kararını vermen lazım önce. Benim dedem askerdi, çok da severdi askerliği, albaylıktan emekli olduğu için kızgın biçimde, yatalak halde 75 yaşında vefat etti. Hiç mutlu olduğunu görmedim. Babam da askerdi, iki amcam da askerdi; hiçbiri orduda bulunmaktan hoşnut değildi, yarbaylıktan binbaşılıktan emekli oldular. Ben de düşündüm aslında asker olmayı. Yedek subay olarak yaptım askerlik hiç çekilecek bir ortam değil. Komutanların çoğu da antidepresan kullanıyordu, kullanmayanların da kullanması gerekiyordu. Alt rütbedekilerin hali zaten harap. Kariyer seçimini tekrar gözden geçirmende fayda var bence, tabii hayat senin hayatın çok mutlu da olabilirsin ama 3 senede bir yaşadığı yeri değiştiren, özellikle doğuda hoş gözle bakılmayan, risk altındaki bir insanın mutlu olabilmesi çok çok çoookkkkk zor kim olursa olsun.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Bu Türk milleti kalleşten korkar mı hiç?

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    keske olcam deyınce olsa
    devlet benı 2 kez askerı okul kapısından dondurdu sımdı gıtmek ıstemıyorum adrese
    gıttım unıversıteye krallar gibi ıyıkı askerı okula gıtmemısım dıyorum hayatım kayıcaktı

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Alıntı MkD adlı üyeden alıntı Mesajı göster

mühendis ol silah yap
    Adam haklı beyler!
    image is nothing without power, power is nothing without control.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf

mühendis ol silah yap
    Herşeyden önce kardeşlik tohumları eksek...
    Bir Hadis der ki: Biri size bir kötülük yaptığında, siz ona iyilikle karşılık verin. Bakarsınız düşmanınız, kardeşiniz olmuştur...
    Tsubasa ve otopsici bunu beğendiler.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    eskiden otobüs tır şöförü olmak isterdim oldum....
    MotorKafa bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    kucukken hep korkardim buyudugumde kimse bana masal anlatmayacak diye, simdi buyudum ama gel gor ki her onume cikan hep masal anlatiyor

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA

mühendis ol silah yap
    İçinde insanlık barındıran bir insan olmak yeterli savaşları durdurmak için.
    Umarım bir gün mühendislerin yaptığı o silahlarla, ananı babanı, çoluk çocuğunu öldürüp canını yakmazlar.
    rs_guven, otopsici ve timoti bunu beğendiler.
    Motosikletli Kaplumbağa...

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    Solomon adalarında yaşamıyoruz
    askere, vatanı korumaya bunlar içinde silaha ihtiyaç var doğal olarak

teröriste asker benim içimde insanlık duygusu var hadi gel kardeş kardeş yaşayalım ne yapacaksın bomba patlatıp mı desin ?

kimse kusura bakmasında bugün bir parça güvenli yaşayabiliyorsak o sevmediğiniz silahlar sayesinde

bende isterim herkes kardeşçe yaşasın mutlu olsun aç kalmasın
    manyakmıyım herkesin mutlu olmasından rahatsız olayım

oradaki savaştan sanki bir çıkarım var ondan silah üretip satalım mı dedim?

barış demokrasi özgürlük istiyorum diyerek
    taş molotof atıp bomba patlatan ben değilim
    erimozel, teocan94, maxi97 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    "Özgürlük ve Bağımsızlık Benim Karakterimdir"

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Onu yapanlar cahil insanlar. Zaten silahları en çok cahil insanlar kullanır. Onları öldürmeyip, yaptıklarının gerçekten yanlış olduğuna inandırabilirsek, belki yapmaktan vazgeçerler. Çünkü kimse yanlış olduğuna inandığı bir şeyi yapmaz. Gel gör ki günümüzde yanlış-doğru da göreceli olmaya başladı (herkesin doğrusu farklı). Alim insanın mücadelesi için gerekli olan en büyük silahı aklıdır. Kalem kılıçtan keskindir diye boşuna dememişler..

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Solomon adalarında yaşamıyoruz
    askere, vatanı korumaya bunlar içinde silaha ihtiyaç var doğal olarak

teröriste asker benim içimde insanlık duygusu var hadi gel kardeş kardeş yaşayalım ne yapacaksın bomba patlatıp mı desin ?

kimse kusura bakmasında bugün bir parça güvenli yaşayabiliyorsak o sevmediğiniz silahlar sayesinde

bende isterim herkes kardeşçe yaşasın mutlu olsun aç kalmasın
    manyakmıyım herkesin mutlu olmasından rahatsız olayım

oradaki savaştan sanki bir çıkarım var ondan silah üretip satalım mı dedim?

barış demokrasi özgürlük istiyorum diyerek
    taş molotof atıp bomba patlatan ben değilim
    Yazdıklarını okumakta zorluk çeksem de, sonunda anladım.
    Dağdaki adama " gel kardeşçe yaşayalım " diyecek olan kişi asker değil, devlettir.
    Bu savaştan senin bir çıkarın yok elbette.
    Askerin de yok, dağdakinin de yok.
    Ama devletin ve diğer dış güçlerin çıkarı var.
    Terör rant meselesidir yani...
    İmzandan yola çıkarak; özgürlük ve bağımsızlık senin karakterinse eğer, tüm insanların böyle bir karaktere sahip olma hakkı var.
    rs_guven bunu beğendi.

Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçinde insanlık barındıran bir insan olmak yeterli savaşları durdurmak için.
    Umarım bir gün mühendislerin yaptığı o silahlarla, ananı babanı, çoluk çocuğunu öldürüp canını yakmazlar.
    bu neyin kafası diyecem ama belli zaten motorkafası taş atacak heralde arkadaş teröriste düşmana. silah yapana akıl verdiğine göre..
    buberk bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı mavimotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu neyin kafası diyecem ama belli zaten motorkafası taş atacak heralde arkadaş teröriste düşmana. silah yapana akıl verdiğine göre..
    Kan davası nedir bilir misin ?
    Muhtemelen bilirsin.
    Peki destekler misin ?

APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    bizede sorarlardı küçükken ne olacaksın büyüyünce diye !!!! MUTLU diyemedik !! bilemedik ;(
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    asker çocuğuyum. babam ast. subay emeklisi. terör belasının ne olduğunu iyi bilirim içlerinde büyüdüm. o korkuyla yaşadım 8 yaşıma kadar. lise çağıma kadar asker olmak istedim... ortaokuldan sonra sınavı kazandım ast subaylığa hak kazandım ama babam subay olmazsam göndermek istemediğini söyledi. bende dinledim; sonra lise3te ablam sayesinde gördüğüm üniversite hayatı beni çok cezbetti ve şu anda üni 3. sınıftayım. ve 2 yıldır diyorum kendi kendime, iyi ki asker olmamışım çünkü yeni dünya düzeninin bir dişlisi, ya da işleyişine yardımcı olan bir piyon olmak istemezdim. şu anda askere bile gitmek istemiyorum birileri, bir kaç ülke, bir kaç tüccar zenginliğini kaybetmesin diye canımı yok yere veremem.
    MotorKafa bunu beğendi.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı mavimotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Silahı üreten insan, dünyanın en zavallı insanıdır. Değil Motorkafa, onlara senin gibiler bile akıl verebilir. Sen ölmeyi ve öldürmeyi savunur gibi konuşuyorsun...

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    Vatanımı, milletimi çok seviyorum. Bu beladan herkez kadar kurtulmak istiyorum. Ama asker olmak istemiyorum. Daha vatani görevimide yapmadım. Aralıkta gidecem inşallah ama doğru konuşmak gerekirse gitmek cazip gelmiyor. İşe yarıcak olsam alsınlar götürsünler ama gıda mühendisiyim. Askeriyede abuk bi yerde yemekhane şefi yapacalar onun bunun ayak işlerini yapacaz. Askeriyenin artık ciddi bir meslek haline getirilip benim gibi işe yaramıcak adamları alıp beslemeyi bırakması lazım. Onun yerine artık ciddi bir kurum haline gelmeli, asker almalı iyi maaşlar vermeli, iyi eğitmeli eğittiği adamlara değer vermeli. Silah yoluyla bitireceksek askeriye profesyonelleşmeden benim gibi adamlardan beklenti içindeyken bu iş olmaz. Çok dağıttım konuyu ama demem o ki hayat senin, nasıl mutlu olmak istiyorsan öle yaşa ama ölçüp biçmeden hiç bişey yapma. Ve vatanını sevmek için asker olmak zorunda değilsin, tabi bizim hepsine ihtiyacımız var doktorada mühendisede öğretmenede askerede işçiyede
    Gökyüzünün güzelliğini görmeyenler, kuşların neden uçtuğunu asla bilemeyecekler

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)