Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ağlamak Rahatlatıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    hondacbr1100xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Cbf 150
    FRANSIZ psikiyatr Patrick Lemoine, Gözyaşlarının Cinsiyeti adlı kitabında, ağlamanın depresyona iyi geldiğini belirtiyor. Lemoine, kadınların erkeklere oranla daha çok ağladıkları için duygularını da daha iyi kontrol altında tutmayı başardıklarına inanıyor. Fransız uzman, gözyaşlarının duyguların bir çeşit iletişim yolu olduğunu, kızgınlık, korku, öfke, mutluluk ve üzüntünün gösterilmesinde önemli bir araç vazifesi gördüğünü düşünüyor.

Psikiyatr Patrick Lemoine'a göre, erkekler de ağlamayı becerebilseler şiddet kullanma ve alkolizm tehlikesinden kısmen kurtulabilecek ve kendileriyle daha barışık yaşayabilecek. Doktor Lemoine, 21. yüzyıl erkeğinin, ağlamanın hüner sayılmadığı bir kültür ortamında yetiştirildiğini, oysa ortaçağda erkeklerin ağlamasının yadırganacak bir durum değil, doğal bir tepki olarak görüldüğüne dikkat çekiyor.

Lemoine, hormonal etkenlerin, kadınların erkeklere oranla daha fazla ağlamasında etkili olduğunu da düşünüyor.
    www.gitme.net adresinden alıntıdır...

Ben şahsen ağlamayı beceremeyen birisiyim.. Eğer becerse idim inanıyorum ki çok şeyi daha iyi halledebilirdim..Ya siz
    Bilgi;kucuk adami kibirlendirir,vasat adami sasirtir ,buyuk adami ise mutevazi yapar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    bazen gözlerim dolsada yapamıyorum
    ERASER WİLL COME BACK

Motosikleti
    Kymco Agility City
    en son ağladığıma (97 sene si idi 12 yaşındaydım) dayım lmüştü hıçkıra hıçkıra ağlamıştım

swalbard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla ben ne zaman tvde veya başka bir yerde türk askeri hakkına birşeyler yazılıp yada gosterılıyorsa gozlerim dolar ama hçkırıklara bogulmam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler