Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kredi Kartı Aidatları ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    fireblade1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugüne kadar ödediğimiz yıllık kart aidatları , bir dilekçe yazılıp ilgili kuruma gönderildiğinde bize geri ödeniyormuş sanırım..Bu konu hakkında beni bilgilendirebilecek olan var mıdır acaba ? Nasıl ve nereye başvuracağım gibi ? Daha doğrusu bu haber kesinlik kazandı mı ?
    Here I'm,on the road again.... ultrAslan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    benim bildiğim mahkeme yoluyla geri alabiliyorsun belki bi ihtimal tüketici haklarını koruma komisyonu dilekçeyle senin yerine vekaleten ilgilenebilir
    Asfaltı öpmeyen motorcu,motorcu değildir...

Onlara göre şeytan icadı, bize göre fizik kanunları..

MeHMeTK. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Axess kredi kartı olan arkadaşlar bankanın müşteri temsilcisini arayıp en son ödediğim yıllık üyelik ücretinin kartıma iadesini istiyorum derse işlemi hemen yapıyorlar. Geçmişe yönelik olanlar için mahkeme gerekiyor sanırım.
    Ben bir hafta önce aradım son üyelik ücretinin kartımdan kesilmesini iptal ettirdim.
    KYMCO Agility City 125
    01 BUG 66

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    müşteri temsilcileri aracılıgı ıle,
    veya şahsen bankaya müracat et ve orada danış...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    müşteri hizmetlerini ara ve yıllık kullanım bedeli kesildiği için kredi kartını kapatmak istediğini söyle hemen geri iade ederler. buna rağmen iade etmezlerse mahkemeye ve tüketici haklarına şikayet edeceğini söyle.

birde bu kullanılan kredilerle ilgili benim bir sorum olacak; geriye dönük 10 yıl içerisinde çekilen kredilerin masrafları iade ediliyormuş. çekilen her bir kredi için ayrı ayrı mı başvurmam gerekir yoksa sadece tek bir kere başvurmam yeterli midir? yani ben geriye dönük 10 yıllık dönemde 3 defa kredi çektim 3'ü içinde ayrı ayrı mı başvurmalıyım tek bir kere başvursam üçününde kesintisini geri alabilir miyim?
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

fireblade1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bankanın müşteri temsilcisiyle görüştüm,konuyla ilgileneceklerini ve en kısa zamanda bana bilgi verileceğini söylediler.umarım gerçekten ilgilenirler bilgilendirmeler için teşekkürler
    Here I'm,on the road again.... ultrAslan

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Sözleşmen geçerli ve tamsa, banka vermek istemezse istediğinle kalırsın Çıkan haberlerde hiç bahsedilmez neden mahkemenin neden bu kararı aldığını, gerekçeli kararını...

Sözleşme Tüketici kanununa ve Kredi kartları kanununa uygunsa hiç bir mahkeme sizi haklı görmez. İadelerin çoğu sözleşmenin bulunamaması, 12 puntodan küçük eski sözleşmelerin olması (ki bankalar kart yenilediklerinde yeni sözleşmeyi de gönderiyorlar size imzalamazsanız teslim alamıyorsunuz) gibi sözleşmelerin hukuğa aykırı olması.. Eğer sözleşmem şekil şartlarını taşımıyor, 8 senedir yeni sözleşme imzalamadım diyorsanız şansınız var, hatta kart borcunu bile size yüklemeleri hukuksuzluktur (sebepsiz zenginleşme davası açarlar o ayrı) ama sözleşmenizde şekil şartları tamsa hiç bir şey elde edemezsiniz..

Bu haberlerde tv ve medyanın rating kaynağı oldu, tıpkı tüketici kredisi komisyon haberleri gibi..
    cousinecruis bunu beğendi.
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler