Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Ne zaman Japonya, İsveç, İsviçre ya da İngiltere gibi olacağız ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Anıl_88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Para biriktiriyor.
    Belgesellerde izliyorum. Örneğin japonya konulu bir belgesel vardı bugün. Adamların trafik sistemi şöyle eğer özel garaj ya da park alanınız yok ise araç alamıyorsunuz. Devlet gelip özel mülkünüzü kontrol ediyor araç parkı için uygun olup olmadığını. Ona göre araç satın alabiliyorsunuz. Ehliyet fiyatları seviyelerine göre alınmakta ve başlangıç dedikleri sistem 3000 dolar civarıymış. Günlük gazete tirajı 65 milyon adetmiş. 2 kişiden birisi gazete okuduğu anlamına geliyor.

İsveç ya da İsviçre gibi ülkeler ise refah, huzur, sağlık gibi etmenlerde dünyaya öncülük eden ülkelerdir. İngiltere dünyanın en gelişmiş devletlerinden birtanesi dünyaya tamamen kapalı para birimleri farklı , ağırlık birimleri farklı.

Sizce imkanınız olsa bu ülkeden gitmek ister miydiniz?
    the A.G.Z

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Aşağıda Mashar Fuat Özkanın " Belediye Nerede ? " isimli şarkısının sözlerini yazdım. Belki soruna cevap olur

Belediye nerede
    Susuz kalmis derede
    Istanbul neden böyle
    Benzeyemez viyana ya

Neden viyana
    Çünkü atalarimiz da
    Sik sik viyanaya gidip gelirlerdi
    Peki siz neden viyanaya gittiniz
    Biz zaten bile bile gitmistik oralara
    Çok önceden sezmistik
    Kalacagimizi kapilarda
    Operaya hayran olduk
    Bosu bosuna dizimizi yorduk

Imparatorluk neden batti
    Gide gide yoruldu
    Patetesslere ne oldu
    Bir hal oldu bozuldu
    Parayi ver bize
    Sen gerisine karisma

Biz zaten öylesine gitmistik viyana ya
    Çok önceden sezmistik
    Kalacagimizi kapilarda

Kuzulari baliklari kümesteki tavuklari
    Kuslari böcekleri bulamazsak
    Kendi kendimize asarizda keserizde
    Ezeriz gecerizde eyvallah

Motosikleti
    Honda CBR 600RR
    Herşey çok güvenli olduğunda yaşam imkansız hale geliyor. Her ülkenin karakteri var. Herkes dışarıdan herkesin beklediği şekilde görünmeye programlı ama kimse içindekini dışa vurmuyor. Dışarıya karşı kitap okumayı severim, gazete okurum dersin ama aslında bu eylemlerin hiçbirini sevmezsin ve yapmazsında. İsteyince birşeyler oluyor. Bence ülkelerle ve onların yaşam şartlarıyla ilgisi yok. Şu an bu ülkelerden birindeysen gerçekten orda olmak istediğin için ordasındır. Bülbülü altın kafesede koysan o yine bildiğini okuyacak.

Motosikleti
    Mondial 150 Mr Vulture ''
    İmkanım olsa bu memlekette bir dakika durmam.Kimse de gelip nankör demesin 1 alabilmek için 2 veriyoruz.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    ben 2 ocak 2012 den beri KKTC deyim...
    şuanki iş yerim bitti,buraya kadar derse ben gene cebimdeki para bitene kadar burda kalır, masraflarımı karşılar, iş ararım...ki bulurumda...
    eeeen son çare olarak geri Ankara ya dönerim...
    16-24 agustos tarihleri arasında Ankara da idim...
    o 8 günde KKTC yi özledim...

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    o dediğin ülkelere girdiğin zaman sahte bir cennette sanıyorsun kendini, çünkü geldiğin yer insanlarıyla beraber düşünüldüğünde oralara ve oradakilere hiç benzemiyor, benim londra gezim sonucu istanbulda arkadaşlarıma yaptığım yorum şuydu "biz çöplükte yaşıyoruz", lütfen oraları ziyaret etmemiş kişiler itiraz edip yorum yazmasın, biz şöyle iyiyiz böyle iyiyize girmeyelim, çünkü biz öyle değiliz... o dediğin ülkelerin dışındaysan o ülkelerinin devletlerinin senin ülkeni yerle bir etmek için uğraştığını biliyorsundur, çünkü orada yaşanan lüks için maddi kaynak gerekli, değirmenin dönmesi lazım, orada olup yaşamak gerekiyor, eğer düzenli biriyseniz, kurallardan hoşlanıyorsanız oralarda yaşamaktan hoşlanırsınız, insan gibi yaşayıp, iyi de kazanırsınız, sonuç bizim ülkemiz ne zaman düzelecek, cevabı basit, ne zaman devlet büyüklerimiz (!) torunlarının torunlarına kalacak yüklü bir miras bırakmaktan vazgeçtikleri, karılarını çocuklarını, bilimum akrabalarını zengin etmekten vazgeçtikleri zaman düzelecek, devletin malı deniz yemeyen keriz lafı boşuna çıkmamış, bu durumun düzelmesini biz görürmüyüz, göremeyiz, neden çünkü kafaların içi değişmiyor, millet her şeye aç ...
    mankind1976, maxi97, c90 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    Para biriktiriyor.
    Açıkcası Türkiyede birlik ve beraberlik var dayanışma var ama çalışkanlık yok. Devlet, vatandaş içindir.Ancak ülkemizde durum böyle değil. Ben adalet yönünden iyi bir devlet olduğumuzu düşünmüyorum. Verdiğimiz vergilerden tutun , eğitimdeki kalitesizliğe kadar herşey bıktırmış durumda. Dünyanın hangi ülkesinde gençler böyle çocuk oyuncağı gibi eğitimde oynatılmıştır ? İngilterede harçlara %10 zam geldi diye bütün ingiltere kraliyet binası taşlamıştır ve harçlar tamamen kaldırılmıştır. Peki şu duruma ne demeli kaza geçiren bir kazazede hastane hastane gezdiriliyor? Ya da benzini 5 liradan almak hangi 2. ya da 3. dünya ülkesinde var?
    the A.G.Z

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Öyle internetten tv'den özenip görüp burayı küçüksemek imkanım olsa giderim durmam yok şöyle yok böyle demek yerine ; yaşadığımız yeri güzelleştirmek refaha kavuşturmak çalışmak işimize gelmiyor, '' fiş almazsam ne kadar olur'' deyip devleti hortumlayanlara laf atarız camı açar kül tablasını boşaltır sonra '' yaa avrupada yere sigara izmariti atana ceza kesiyolarmış biliyomusuuun '' deriz ,çünkü tembeliz çünkü işimize gelmiyor çünkü adamların 300 yıl önce çözdüğü meseleleri biz 10 yılda çözmeye çalışıp elimize yüzümüze bulaştırır armut pişsin ağzımıza düşsün isteriz, hep şikayet hep şikayet, imkanım olsa giderimmiş gidin arkadaşlar tutan mı var al TOEFL'ını GRE'ni bas git Amerikaya Avrupaya ama yok illa burda tembel tembel oturup çabalamadan mücadele etmeden sistemi kötüle, sistemi oluşturan sensin benim yani burayı bu hale biz getirdik .
    Oralar da öyle filmlerde gördüğümüz gibi değil, o çok özendiğin avrupada ırkçılıkla karşılaştığında 3. sınıf insan muamelesi gördüğünde, o amerikan filmlerinde özendiğin bahçeli müstakil evi alıcam diye eşşek gibi mesai sonrası bir de ek iş yaparak ucu ucuna mortgage taksidini ödeyebildiğinde de buraya gelip bizim memleket şöyle böyle dersin..
    sefir67 bunu beğendi.

Motosikleti
    Para biriktiriyor.
    trgy kardeşim bahsettiğimiz konuların ekonomi en sonunda geliyor dikkatini çekerim.Eğitim sistemimiz çok güzel çok düzgün işliyor diyebilir misin? Ya da sağlık hizmetlerimiz kusursuz işliyor diyebilir misin? Sana yüzlerce örnek bulurum hastane hastane gezdirilirken ölen insanları. Ya da tecavüzcüyü serbest bırakan adaleti ?
    the A.G.Z

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    o sayılan ülkelere vasıfsız eleman olarak giderseniz karşılaşacağınız muamele ve koşullar arkadaşın dediğin gibi olur, burada herkes hakkını alsa durum farklı olurdu, neyse bir gemicik ile bir kdv fişindeki yolsuzluğu nasıl bir tutabiliyorsunuz hayret, devlet büyüklerimiz (!) kepçe mi dersiniz tankerler mi dersiniz öyle götürüyorlar, sonra ekonominin açığını vatandaşa vergi olarak yansıtıyorlar, vatandaş ne yapacaktı, bu haksızlığa boyun mu eğecek, o da baştakiler ne yapıyorsa aynısını yapıyor devleti soyuyor, elbette kötü yapıyorlar, zaten 80 sonrası tüm iktidarlar öyle yapmadı mı? hanedanlıklar iktidarla beraber gelmedi mi? hanedan öldükten sonra miras kavgaları olmadı mı? söyletmeyin şimdi, başa sarmayalım yine, onların çaldığı çıptığının haddi hesabı yapılamaz, hiç bitmeyen servetleri olanlar var, mecliste kavga edenler akşam can ciğer kuzu sarması, bunu herkes biliyor, çıkarlar ortak, milletvekili olma koşullarının da düzenlenmesi gerekiyor, herşeyin en iyisini onlar bilseydi şimdi bu halde olmazdık ...

gemicik lafını ettik, unutanlar varsa hatırlasın ... eski iktidarlar içinde onlarca link verilir itina ile

http://blog.milliyet.com.tr/gemi-var...?BlogNo=370359
    mankind1976, anaconda84 ve ergün1968 bunu beğendiler.
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gitmek ne kelime uçarım uçarım! O derece yani.

Ali Sungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 125 cc
    Ülke boşalır bence...

Konuyla pek alakası olmayabilir ama avrupa da yaşayanlarla ilgili gözlemlemiş olduğum bazı tespitlerim var . Bunlar okadar da kültürlü , anlayışlı , saygılı insanlar değiller bana göre yola çöp ve sigara atanı gördüm , otelin içine ufak tuveletini edeni gördüm , aynı şekilde otelin plajına edeni gördüm , alkol aldıktan sonra birbirlerine gireni gördüm , sokakta gece 4 te bağıranını gördüm , restorant ta aşırı yüksek sesle konuşanını gördüm , aklıma gelmeyen birsürü şey var daha demem o ki madem bu kadar çağdaşlar niye ülkeleri dışında da çağdaş bir şekilde yaşayamıyorlar , kurallara uymuyorlar .

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:38 ----------

Alıntı tcs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyla pek alakası olmayabilir ama avrupa da yaşayanlarla ilgili gözlemlemiş olduğum bazı tespitlerim var . Bunlar okadar da kültürlü , anlayışlı , saygılı insanlar değiller bana göre yola çöp ve sigara atanı gördüm , otelin içine ufak tuveletini edeni gördüm , aynı şekilde otelin plajına edeni gördüm , alkol aldıktan sonra birbirlerine gireni gördüm , sokakta gece 4 te bağıranını gördüm , restorant ta aşırı yüksek sesle konuşanını gördüm , aklıma gelmeyen birsürü şey var daha demem o ki madem bu kadar çağdaşlar niye ülkeleri dışında da çağdaş bir şekilde yaşayamıyorlar , kurallara uymuyorlar .
    Bu arada bu saydığım olumsuzlukların içinde iskandinav ülke vatandaşları yok o yüzden düzeltiyim . İngiltere , irlanda , almanya sırp , rumen , bulgar bunlar o saydığım olumsuzlukların başını çekiyo

Motosikleti
    Para biriktiriyor.
    Bizim ülkemizde adama niye baktın diye 30 yerinden bıçaklanma olayları dönüyor. Sanat uğruna italyadan çıkan bir bisikletli bayan türkiyeye geldiğinde bıçaklanıp, tecavüz edilerek öldürülüyor. Hangi avrupa birliği üye ülkesinde kadına şiddet bu kadar fazla ? Çocuklarının gözleri önünde öldürülen kadınlarla dolu. Ben ülkem için bişeyler yapmaya çalıştım. Üniversiteden yeni mezun oldum. Kendi alanımda yüksek lisans yapmak istedim. Bilimsel araştırmalarıma üniversitede başladım. Üstelik bunlar Uluslar arası spor bilimleri kongresinde yayımlanma hakkı kazandı. Bir üniversite öğrencisi için büyük başarıdır. Ardından gerekli sınavlara girdim. Bölüm hocalarımızdan birinini odasına akademik kariyer ile bilgi almaya gittiğim de ise şu cümlelerle karşılaştım. '' Anıl, biz yüksek lisans öğrencilerimizi 3 ay önceden belirledik.'' yani bu ülkede çabalarınla ya da çalışmanla bir yere gelemiyorsun. Kendi alanım dışında araştırma yapmak istedim. Engelliler entegre meslek yüksek okulun da otizmli çocuklar üstünde parietal kortekslerinde ki büyümeyi araştırmak istedim. Ona da izin verilmedi. Bölüm başkanları izin veriyor ama başka yerlerden birileri tarafından engelleniyordu. Okulunuzda, akademik hayatınızda batsın dedim ve bitirdim. Şimdi kalkıp ülke çok güzel ya da avrupalılar sağda solda öpüşüyor, kusuyor ahlak kalmamış demesin. Ben diyorum ki bizim ülkemizde niye baktın diye adam öldürülüyor. Kadınlar her gün tıkır tıkır öldürülüyor. Kpss diye bir illet var öğrencilerin hayatları eriyor. Eğitim sistemi göçmüş durumda.

Almanyadan buraya gelen bir abi ile tanıştım 50 küsür yaşında. 30 yıldır almanya da çalışıyor. Bu tarz insanları bulduğum zaman hemen oradaki eğitimi, askerlik kanunu ya da yaşam standartlarını sorarım. Almanya da eğitim şöyle işliyor: Çocuk eğitime küçük başta başlıyor.(6-7 yaş) Ardından belirlenen sürede ortaokula geliyor ve lise de mesleki becerisine ve diploma notuna göre yönlendiriliyor. Mesela benim otomotiv sektörüne merakım var. Diploma puanım uygun benim otomobil ile ilgili yerlerde eğitim görmem sağlanıyor. Devlet 18 yaş üstü okuyan her öğrencisine maddi imkan sağlıyor. Bunları sallamıyorum. Bizzat orada 3 çocuk yetiştiren adam anlatıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:38 ----------

Bu arada bu saydığım olumsuzlukların içinde iskandinav ülke vatandaşları yok o yüzden düzeltiyim . İngiltere , irlanda , almanya sırp , rumen , bulgar bunlar o saydığım olumsuzlukların başını çekiyo
    the A.G.Z

serkanunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 2012 esd :)
    Ben hiç sevmem pisliklerdır hepsi yaşayan bilir

Motosikleti
    RKS Cruiser 250

dediklerinizde haklısınız, o insanlar kendi sınırlarının dışında sapıtıyorlar, çünkü kendi ülkeleri bbg evi gibi, sürekli izleniyorlar, şikayet edilmeleri durumunda ceza almaları mümkün, sonuca bakmak lazım, o sınırlar içinde iyimisin iyisin ...insan her yerde aynı insan, medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar ...

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O ülkelerde yaşayan üyeler varsa eğer yorumlarını merak ediyorum. Konunun takipcisiyim. Bakalım filmlerde gördüğümüz gibi güllük gülistanlıkmı oralar.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    asgari ücretin buradan fazla olduğu
    benzin in buradan ucuz olduğu
    insan hayatına önem verilen
    adam gibi hukuk yasası olan
    doğru düzgün eğitim verilen
    TERÖR ÜN OLMADIĞI
    insanların zorla askere gitmediği

HER ÜLKEDE YAŞAMAYA RAZIYIM....
    Mengu16 bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Roe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İki teker olsun da..
    Yıllardır değişmeyen bir zihniyet var o yüzden o devletler gibi olabilmek için çok şeyin değişmesi gerekiyor ki bence bu imkansıza yakın.Adam kendi ülkesindeki teröristi öldürtmüyor askerler ateş açmak için hazır beklerken; biz burada japonya ingiltere gibi olabilir miyiz ? diyoruz.Ülke katil ve sapık kaynıyor.1 aksam dikkat edin bakalım bakalım kaç tane yüzünüzün güleceği haber göreceksiniz ? Bundan 5-6 yıl öncesinde asgari ücret açlık sınırının altındaydı.Vergilerden kafamızı kaldıramıyoruz, onca sıkıntıyla boguşuyoruz.Belli bir yastan sonra arkada dönüp baktıgındaysa bomboş bir hayat.Avrupa'da yasam kalitesi ve kazanç yüksek oldugu için çok cazip geliyor sadece Türk halkı kadar samimi degiller.
    Motorcuya kız verilmez
    Motorcuyla arkadaş olunmaz
    Motorcuyla yola çıkılmaz

yasin_942 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    Avrupa bu yaşam kalitesini(?) nerden kazanıyor. Ülkelerinde bor mu cıkıyor, elmas madenleri mi var yoksa taşı toğrağı altın mı gerçekten? İnsanlara zulum edip refah yaşam seviyesine ulaşmak kolay.... o dediğin ülkerin çoğuna ve daha fazlasına gittim. Ama benim Türkiyem en güzeli bunu anladım. Avrupa o eski yaşam kalitesini(?) kaybediyor.
    YZFR 125 2011-2012 16.000 KM / SYM WOLF SB250Ni 2012-....

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)