Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pasaport Çıkartmak ve Maliyet

Motovento
    REKLAM ALANI
    Evranos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abilerim pasaport almayı düşünüyorum 5 yıllık babamla da paylaştım konuyu fakat nereye başvuracağım konusunda bilgim yok. Ve diğer önemli konu 5 yıllık pasaport çıkarmak için maliyet nedir. Babamın yada annemin devletle bir bağlantısı yok yeşil pasaport olmaz yani ve 17 yaşındayım bunlar ilgili mi bilmiyorum belirtmek istedim sadece.
    "Misyonerler Afrika'ya geldiklerinde onların elinde Incil, bizim elimizde toprağımız vardı. Bize gözlerimizi kapayarak dua etmeyi öğrettiler. Gözümüzü açtığımızda bizim elimizde Incil, onların elinde topraklarımız kalmıştı."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    ben bir yıllık çıkarttım ortalama 190-200 gayme 5 yıllık daha avantajlı olur gerekli evraklara internetten bak ödeme yapman lazım ziraat bankasına makbuzlarla beraber en yakın ilçe emniyet müdürlüğüne gideceksin..parmak izi örneği karakolda ücretsiz veriliyor...
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

baysamin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gerekli evrakları il emniyet müdürlüğüne vericeksin ilçeler pasaport işlerine bakmıyor farç parası vs gibi ücretleri var ama özel bir para alınmıyor.
    Aşk üç harflidir...! BMW binGitSin

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Evranos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    17 yaşındayım belirtmek istedim
    Yanlış hatırlamıyorsam 18 yaşına kadar alınan pasaportlar velinin kaydı altında çıkıyor. Ve velinin izni olduğuna dair belgeler falan gerekiyor yurtdışına çıkarken.

Eğer birlikte çıkıyorsanız, anne veya babanın belgelerinde geçiyor senin de adın o şekilde sorun olmuyor. Yani bu bikaçyıl önce böyleydi değiştiyse bilemem.

Okul, iş... veya bu gibi kurumlarla alakalı geziler, firmaların daveti gibi göründüğünden yine sorun olmuyor yaş
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Teşekkür ederim hepinize
    "Misyonerler Afrika'ya geldiklerinde onların elinde Incil, bizim elimizde toprağımız vardı. Bize gözlerimizi kapayarak dua etmeyi öğrettiler. Gözümüzü açtığımızda bizim elimizde Incil, onların elinde topraklarımız kalmıştı."

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Harç Bedeli Defter Bedeli Toplam
    6 AY 80,5 TL 62,5 TL 143 TL
    1 YIL 117,6 TL 62,5 TL 180,1 TL
    2 YIL 191,9 TL 62,5 TL 254,4 TL
    3 YIL 272,4 TL 62,5 TL 334,9 TL
    4 - 10 YIL 383,85 TL 62,5 TL 446,35 TL

17 yaşında olduğun için 2 yıllık çıkart ( 1 yıllık demiyorum .konsoloslukların çoğu 6 ay süresi kalan pasaportu kabul etmiyor. )
    ya da 18 olmayı bekle ve 4-10 yıl olan 446 TL liği çıkart. ki o zatne 10 yıllıktır aslında neden böle yazarlar bilmiyorum .

Alıntı emocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harç Bedeli Defter Bedeli Toplam
    6 AY 80,5 TL 62,5 TL 143 TL
    1 YIL 117,6 TL 62,5 TL 180,1 TL
    2 YIL 191,9 TL 62,5 TL 254,4 TL
    3 YIL 272,4 TL 62,5 TL 334,9 TL
    4 - 10 YIL 383,85 TL 62,5 TL 446,35 TL

17 yaşında olduğun için 2 yıllık çıkart ( 1 yıllık demiyorum .konsoloslukların çoğu 6 ay süresi kalan pasaportu kabul etmiyor. )
    ya da 18 olmayı bekle ve 4-10 yıl olan 446 TL liği çıkart. ki o zatne 10 yıllıktır aslında neden böle yazarlar bilmiyorum .
    Şuan 4-10 çıkaramaz mıyım 18'i bekle demişsin ya o yüzden soruyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)