Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gerçek Limitsiz Internet Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    Önceki evimde uydunet 5mbps kullanıyordum. ttnet'i her türlü yer. ping süresi ve sürekli 5mbps'yi verebilmesi ile.

Lakin, yeni evimde uydunet yok. bu yüzden mecburen ttnet aldım... rahatsız mıyım? değilim pek. Ama 50gb kota uyuzluğu yüzünden download yapamıyorum çekinmeden. tam sınırsız'ı da tam sınırsız değil gene anladığım kadarı ile
    !?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Bulunduğunuz yerde uydunet varsa hiç düşünmeyin bile. Direkt geçin.
    2 sebebi var.
    ADSL asimetriktir. Yani kullanıcı sayısına göre hızınız azalır/düşer. Özellike yoğun kullanım olan yerlerde sıkıntı çok oluyor. Dsmile vs. tüm ADSL abonelikleri TTnet altyapısı. Birbirinden bir farkı yok. İmkan varsa mutlaka uzak durulmalı.
    Uydunet simetriktir. Hızınız başkasına bağlı değil. Daha doğrusu sadece binanızdaki kullanıcılara bağlı. Abone sayısı daha az olduğu için hem hız ADSL'e göre çok daha iyi hem de müşteri hizmetleri çok daha iyi çalışıyor. Gerçi abone olduğum süre boyunca bende hiç kesinti olmadı ve ihtiyaç duymadım
    Fiber de asimetrik ama anormal hızlar aldığınız için yavaşlama gibi bir durum yok. Superonline bu konuda çok iyi. İmkan varsa 1. tercih bence fiber olmalı. Ama tabii adil kullanım kotası var.

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    He bide çok önemli bişi var arkadaşlar, ttnet avrupanın fiber altyapısını satın aldı, avrupa bazlı serverlardan veri indirmek + avrupa bazlı siteleri gezmek çok hızlı. Büyük bi avantaj ama Superonline tercih ederim yinede.
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Görkem en güzeli Ukraynadaki arkadaşalrına link ver indirip hafta da bi kargolasınlar filmleri daha ucuz olur

Yıllardır 1 mbps limitsiz kullanıyorum ayda 45 tl ye, aklıma geldikce yada bir yerde tavsiye okudukca film de indiririm divx formatında.

Full HD izleyeceğimde boyum göğe mi eğecek

Benim için ses ve görüntü senkronizasyonu tutsun yeter
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uydunet..Kullanıyorum.. 1 Mbgt.. Sınırsız..Tv side var.. Modem'ide Wifili.. (Hediye) 29 Tl gibi komik bi rakam ödüyorum..Kasma.Gec girme diye birsey yok..
    :D bende geçircem uydunete kanki internetin hızı falan yavaşmı
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görkem en güzeli Ukraynadaki arkadaşalrına link ver indirip hafta da bi kargolasınlar filmleri daha ucuz olur

Yıllardır 1 mbps limitsiz kullanıyorum ayda 45 tl ye, aklıma geldikce yada bir yerde tavsiye okudukca film de indiririm divx formatında.

Full HD izleyeceğimde boyum göğe mi eğecek

Benim için ses ve görüntü senkronizasyonu tutsun yeter
    Abi 8mbit adil kullanımlıya geç, 4 lira fazla ver, ilk 50GB'ta hızın 8mbit, 50'yi aşarsan 3mbit olsun. 1mbit sınırsız önceden iyiydi ama şu an mantıksız.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi 8mbit adil kullanımlıya geç, 4 lira fazla ver, ilk 50GB'ta hızın 8mbit, 50'yi aşarsan 3mbit olsun. 1mbit sınırsız önceden iyiydi ama şu an mantıksız.
    Ne zaman böyle yaptılar eskiden 25gb'ı geçince 1mbit oluyodu ?

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Metronet fiyatları iyiymiş , 10mbps'e kadar simetrik interneti 60'a veriyorlar. Lakin kullanan eden var mı nasıldır bilinmiyor pek.
    Uydunet bağlattığında + olarak kablolu fiyatı ne kadar ödeniyor acep?
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olm ben muhafazakar adamım uğraştırma beni böyle şeylerle

Geçen aylarda taahhütüm bittiği için yeni arayışlar yaptıydım ama mantıklı hiç bir paket bulamamıştım. Dur bir daha bakayım, hem yeni PS3 aldık cracklı oyun indiririm belki
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Olm ben muhafazakar adamım uğraştırma beni böyle şeylerle

Geçen aylarda taahhütüm bittiği için yeni arayışlar yaptıydım ama mantıklı hiç bir paket bulamamıştım. Dur bir daha bakayım, hem yeni PS3 aldık cracklı oyun indiririm belki
    1mb'la uğraşılmaz hiç hakikaten. Şu anda hız en kötü 3mb arkadaşın söylediği gibi.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    iyide bakındım yine en ucuzu 59 tl

neden 14 tl fazla vereyim ki?

Motosikleti
    GV 250
    iyide bakındım yine en ucuzu 59 tl

neden 14 tl fazla vereyim ki?
    1 MB zulmünden kurtulmak için. Dial-up'tan ilk adsl kullanmaya başladığım zaman gibi oldu benim 1mb'tan 8'e geçişim. Hız düşürmüyorlardı başlarda, ay sonuna kadar 8mb gidiyordu 4 ay öncesine kadar da neyse son iki aydır 3mb'a yükselttiler yine de 1mb'dan iyidir her türlü. Download için açık tutuyorsan elektrik parasından tasarruf edersin en azından yine aynı noktaya gelir.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Ben mutluyum 1 mbps ile

Du bakayım ps3 oyun indirme kaynağı bulursam güzel belki geçerim.

Motosikleti
    GV 250
    Torrent kullanmanı tavsiye edebilirim, üyeliksiz olan açık torrentler bile fena inmiyor.

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ttnet 8 mb akıcı bir filmi izlemen icin yeterli 50 gb kotayı nası aşıcaksın onuda cözemedim :S günde 10 saatmı pc başındasın.
    güzel bi modemle saglam temiz bi kurulum10mt yi aşmıcak cat5 ile baglancan wireles ile deil gayet iyi olur hızı.ttnet cok yaygın onu tercih etmen yerinde olur.

http://www.speedtest.net/result/2141960483.png
    50 GB kotayı aşmaya ne varki ?
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wireless kırmak pek ahlaklı bir iş değil.
    Şirketlerin marketlerin wireless'ini kırandan bu işi öğrenen millet sağda solda evinde 2mb sınırlı interneti olan ailenin de internetini kırmaya başlıyor.
    Bunun sonunda interneti sadece facebookta akrabaylarıyla konuşmak için açan teyzenin evine milyonlarca fatura geliyor.
    Wireless kırmayı hiçbirzaman desteklememek lazım.
    Bu arada Gorkem yorumlarin hepsini simdi okudum da, senin de interneti hizli ve kotasiz istemen gercekten inanilmaz ahlakli bi sebebe dayaniyormus.
    monur00006 bunu beğendi.
    We are many...

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Son mesajı yazdıktan sonra torrent morrent PS^oyunlarına giriştim.

Gün itibari ile 2 tane yaklaşık 3 gb lık oyun indirdim bitti, henüz inmesi bitmemiş dosyaların inmiş kısmıda yaklaşık 7-8 cugabayt

Yani bir haftada 24 saat açık pc ile 13 GB filan indirmişim 1 mbps ile.

Az mı la geçeyim mi 8 yada 16 mbps ye

Motosikleti
    GV 250
    Valla internet parasından daha fazla elektrik parası veriyorsun gibime geliyor sanki. Dark Souls'u da indir bence, güzel oyun. Benim 4-5 günde doluyor 50gb 8mb ile. Sonra 3mb'yle de fena gitmiyor.

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önceki evimde uydunet 5mbps kullanıyordum. ttnet'i her türlü yer. ping süresi ve sürekli 5mbps'yi verebilmesi ile.

Lakin, yeni evimde uydunet yok. bu yüzden mecburen ttnet aldım... rahatsız mıyım? değilim pek. Ama 50gb kota uyuzluğu yüzünden download yapamıyorum çekinmeden. tam sınırsız'ı da tam sınırsız değil gene anladığım kadarı ile
    Kota benden uzak dursun 1 mps sınırsız uydunet bana yetiyor film ve resimler beleş
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    senelerdir bende bıkmıştım hem adsl hemde sabit telefon parası vermekten,bu ay kapattırdım komple.
    biraz araştırdım sordum hangisi iyi,hangisi kullanıcıyı sömürmüyor tek görünen kablo net'ti.ama bizim sokak başların'da varmış sokakta yok,sokaga çekilmesi için sokak sakinlerinin en az % 45'i üyelik için başvurması lazımmış akıllarınca kendilerini sağlama alıyorlar.
    aylık ortalama kullanım 30 gb film filan indirmeyle ugraşamıyorum hazır dvd alıp seyrediyorum
    baktım yapacak birşey yok gittim bir bayiye 12 ay tahahüt + kablosuz modem hediyeli 8 mb limitsiz akn 50 kota aşımı sonra hız düşümü 3mb aylık 59 tl yapacak birşey yok.
    meydan tekelcilerden geçilmiyor herzamanki gibi.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)