Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gerçek Limitsiz Internet Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    nedenamaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    rezerved
    Dur, dinle. Hep konuşursan hiç bir şey duyamazsın.
    http://www.inciswf.com/korkuttunpic.swf

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Topic sayesinde faturayı yatırmayı unutmuşum onu gördüm .

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şu adil kullanım alanı saçmalığından bıktım süuperonline 20 megabit sınırsız var sözde 50 gb doldu mu 1 megabite düşüyor bunu bağlarken böyle bişey söylememiştiniz diyorum arkadaş atlamıştır diyorlar dedim peki kotasız olanı yok mu var ee bağlatalım o zaman ne kadar ki dedim 199 tl dediler aylık resmen ayak üstü adam ...... çalışıyorlar

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    süperonline tek geçerim ama interneti baglattıktan sonra kontrol et bazen girişleri yanlıs yapıyolar

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Adil kullanım kotası eskiden dert olmazdı.25 GB sınırım vardı fakat ben her ay 100-150 GB kullanırdım.Sonra bir aralar dikkat etmeye başladılar.Şu an son durum nedir TTNET'te bilemem ama ben size eğer var ise Superonline fiber internet öneririm.

Tamamiyle sınırsız internet paketleri aşırı pahalı ve bence o parayı vermeye değmez.O yüzden eğer fiber altyapı var ise 20 MB'ye kadar 125 GB'lik sınırı olan paket en ideali gibi duruyor.Eğer altyapı yoksa isteklerinize göre tek çare 10 Mbps'e kadar 99 TL / AY paketi.
    ANGARAJ

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ttnet kadar kullanıcıyı sömüren kuruluş yok iptal edip doping adsl aldım yavaş ama napıcan

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uydunet avantajlı. Fakat kablonet ile birlikte alma zorunluluğu çok kötü.
    Kullanmadığın hizmet için ayrıca para vermek pahalıya geliyor o halde.

Superonline'ın fiber ağı çok yaygın değil. Buraya da gelmemiş. Bu yüzden ne yazıkki yararlanılmıyor.
    Diğer tarifelerinde 50gb sınır var. Kesinlikle yetersiz. 3 film indirdin mi biter.

Ttnetten yıllarca çektik. Hala da ttnet kullanıyorum. Ama değiştirmem gerek , çünkü inanılmaz kötü bir hizmet. Hız yerlerde , sürekli kesilir.

Şu an makul bir internet hizmeti yok gibi desenize...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Superonline'ın fiber ağı çok yaygın değil. Buraya da gelmemiş. Bu yüzden ne yazıkki yararlanılmıyor.
    Diğer tarifelerinde 50gb sınır var. Kesinlikle yetersiz. 3 film indirdin mi biter.

Ttnetten yıllarca çektik. Hala da ttnet kullanıyorum. Ama değiştirmem gerek , çünkü inanılmaz kötü bir hizmet. Hız yerlerde , sürekli kesilir.

ttnet 8 mb akıcı bir filmi izlemen icin yeterli 50 gb kotayı nası aşıcaksın onuda cözemedim :S günde 10 saatmı pc başındasın.
    güzel bi modemle saglam temiz bi kurulum10mt yi aşmıcak cat5 ile baglancan wireles ile deil gayet iyi olur hızı.ttnet cok yaygın onu tercih etmen yerinde olur.

Motosiklet mucidi

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İnternet fiyatları aşırı pahalı.Benzin gibi bununda en pahalısını kullanıyoruz Dünya'da.Dediğim gibi bazen firmalar aşılan kotayı dikkat almıyorlar, şans işi biraz.Bu gidişle sizde bizim gibi indirme plan programı yapacaksınız. Şunu bu ay diğerini diğer ay indireyim gibilerinden

ttnet 8 mb akıcı bir filmi izlemen icin yeterli 50 gb kotayı nası aşıcaksın onuda cözemedim :S günde 10 saatmı pc başındasın.
    güzel bi modemle saglam temiz bi kurulum10mt yi aşmıcak cat5 ile baglancan wireles ile deil gayet iyi olur hızı.ttnet cok yaygın onu tercih etmen yerinde olur.
    Zaten internette dolaşmak bile reklam dolu siteler yüzünden kotaya büyük etki ediyor.720p ve 1080p kalitesinde filmler için 50 gb kota çok az.
    ANGARAJ

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Şu an 8mbit 50gb AKN Smile ADSL var, fena değil. 20MBit Superonline fibere geçmeyi düşünüyorum. Ping süreleri iyiyse (oyun oynarım arada) geçeceğim. İşyeri de 50Mbit fibere geçiyor bu ay, filmleri mesaiye kalınca indiriyorum, zaten bol bol kalıyorum mesaiye.

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    internette izliyebilecegin bir filmin boyutu maksimun 800mb olsa ki üstü olursa akıcı zor izlersin ayda 30 film izlesen 0,800 * 30 = 24 gb facede video izlesen ki artık izliyen pek yok oda sana 0,110mb*30=3,3gb
    reklam bannırmıymış fln onlar sana kota aştırmaz senelerce bilgisayarla ugrastım kusucak kadar bilgim var son diyecegim 50gb kota herkeze yeter şayet rapit vs. sitelerde üyeligin olupta onlardan devamlı oyun vs. indirmiyosan yada 7/24 pc acık torrent yüklenmiyosan aşman zor kotayı ha aşıyosan dicek bişeyim yok
    Motosiklet mucidi

Arkadaşlar güzel bir filmi ses sistemiyle doğru düzgün izlemek film sitelerinden olacak iş değil.
    Veya tsrip , dvdriplerden kalitesiz filmi zevkle izlemek de hoş değil.

Çağ iyice değişti her birimizin evinde incecik ekranlar ses sistemleri var.
    Eh durum böyle olunca 3d full hd bir led tvde kalkıp da 800mb film izlemeniz biraz saçma olur.
    DTS ses desteği olan güzel bir film de 1080p (full hd) olduğunda 10gb ile 30gb arası değişir. Bir de 3d olanı var.

Indireceklerinizin sadece bunlarla sınırlı olmadığınızı düşünürseniz benim gibi bilgisayarı fazla açık bırakmayan bir için bile (örn geceleri) 50gb çok az bir sınır. Ukraynada sınırsız internet ile sadece gündüzleri kullanarak 200gbdan fazla dosya indirdiğimi bilirim.
    Ama ne yazıkki ülkemizdeki hız ve kota imkanları buna elvermiyor ve insanlar interneti zevkle kullanamıyor.
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    internette izliyebilecegin bir filmin boyutu maksimun 800mb olsa ki üstü olursa akıcı zor izlersin ayda 30 film izlesen 0,800 * 30 = 24 gb facede video izlesen ki artık izliyen pek yok oda sana 0,110mb*30=3,3gb
    reklam bannırmıymış fln onlar sana kota aştırmaz senelerce bilgisayarla ugrastım kusucak kadar bilgim var son diyecegim 50gb kota herkeze yeter şayet rapit vs. sitelerde üyeligin olupta onlardan devamlı oyun vs. indirmiyosan yada 7/24 pc acık torrent yüklenmiyosan aşman zor kotayı ha aşıyosan dicek bişeyim yok
    İnternette 720p filmler 5gb civarı, 1080ler 10gb. Gidip de 800mb'lık film izleyen kaldı mı? Gidip internetten öyle bişeyler izleyeceğime VCD teknolojisine geri dönerim. Kota da çok rahat aşılıyor, herkese yeter filan yalan. Sadece youtube'da 720p film izlesen günde bir tane, günde 5gb'den 10 günde gider kota.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an 8mbit 50gb AKN Smile ADSL var, fena değil. 20MBit Superonline fibere geçmeyi düşünüyorum. Ping süreleri iyiyse (oyun oynarım arada) geçeceğim. İşyeri de 50Mbit fibere geçiyor bu ay, filmleri mesaiye kalınca indiriyorum, zaten bol bol kalıyorum mesaiye.
    Ping bende 3-5 arası hiç çift haneye geçmedi valla. Superonline çok öneririm muhteşem oldu. hem ev telefonunu da taşırsan 10 lira indirim+ telefondan sabit ücret almıyolar yani kullanmazsan ev telefonuna para vermen gerekmiyo. TurkTelekom illetinden kurtulmuşta oluyosun tabi
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

mLh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    tcs'ninde dediği gibi, (smile'dan uzak dur). ttnet'in alt yapısını kullanıyor biri miri ıvır zıvır netler gibi yalnız hiç çekilmez.. o kadar ilgisiz o kadar baştan savma ve o kadar da umursamazlar ki, inanın artık can sıkıntısına haftada bir telefon açar hasret gideririm "küfür içerikli" resmen ahbap olduk çalışan elemanlarla.. Tamam onların suçu olmayabilir, onları oraya koyanlara 'buz pateni' yapmak gerek yalnız, birazda can sıkıntısı işte bahsettiğim üzere..

Hakkınıda yemiyeyim şimdi smile'ın.. Download ve Upload hızları 8mgbit değerlerine göre idare eder.Down "5-7mgbit" Up "0.67" gibi değerlerde süzülüyor.Tamam ping'de yok maşallahı var '5' ile '30' arası bir değerlerde yalnız ama loss? Evet "LOSS" ..! Bağlantı sürekli kopup duruyor bu loss yüzünden... Download + ping orantılı yalnız bu loss 2 tane modem kırdırdı bana 1 yıl içerisinde ne yazık ki ... Netten yaptığım tüm görüntülü veya sesli haberleşmelerimde full sıkıntı çekiyorum 'Halen daha'.. Online oyun desen içler acısı 'kopma yüzünden'..

Baya bir yazmışım gibi hissettim kendimi ama özete gelirsek;

Smile yada dsmart kötüdür. Çirkin çirkin, resmen mide bulandırıyor o derece..

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Benim 2008-2009 yıllarında rapidshare premium üyeliklerim vardı, 2009 yılının başında download'un dibine vurduğum zamanlarda 1 mbit sınırsız internetle ayda 180gb'ı görmüştüm. her ay 140-160gb arası indiriyodum ortalama. Bikaç tane bilgisayarım olduğu için laptop'umu download'a ayırıyodum, gece gündüz açıktı, günde 18-20 saat download yapardım. 2010 yılında da torrent ile ayda 100 gb'ı geçtim sanırım 1mbit olmasına rağmen. Açıkçası 5-10mbit yada daha fazla gerçek sınırsız internetin yasal işler için kullanılacağı tartışılır, varmıdır delikanlı gibi ben internetten 20-30 dolara film satın alıyorum indiriyorum o yüzden kota yetmiyor diyebilecek biri ?

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşasın Backtrack =)
    Bimin Post Cihazları için Wirelless Modem Kondu
    Evim yanında Sömür babam sömür :D
    nasıl olsa sınırsız :D
    Backtrack wireless kirmada cok tirt.
    Zaten icindeki cogu program devsirme programlar.
    Ubuntu ustunde calistigi icinde cok fazla acigi var.
    BSD surumlerini dene, adami kendi internetine sokmazsin.
    We are many...

Wireless kırmak pek ahlaklı bir iş değil.
    Şirketlerin marketlerin wireless'ini kırandan bu işi öğrenen millet sağda solda evinde 2mb sınırlı interneti olan ailenin de internetini kırmaya başlıyor.
    Bunun sonunda interneti sadece facebookta akrabaylarıyla konuşmak için açan teyzenin evine milyonlarca fatura geliyor.
    Wireless kırmayı hiçbirzaman desteklememek lazım.
    onurpark bunu beğendi.

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Wireless kirmak ahlakli degil katiliyorum.
    Ama zaten bi kac basit onlemle nerdeyse kirilmasi imkansiz wireless kurulabilir, en azindan hazir bulunan programlari acip wireless kirilmasi engellenebilir.
    Cogu kisi modemi ne update eder nede arayuzu kullanmasini bilir, oturup 15 dakika ayirsa millet bak bakalim cakma hacker kaliyo mu ortada.
    We are many...

Mustafa N.r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam Valla Eğer Varsa Etrafınız da Metro Net Var Akk Siz http://www.metronet.com.tr/ Sitesini İnceleyin Baya Uygunlar
    HONDA CBR 125R Yükleniyor %45

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)