Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Z-Moto Şikayet Maili Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı enreka_tr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ufak tefek hatalar var evet ama anlaşılmayacak kadar degil sonuçta onların da anadili degil
    Katılıyorum, ingiltereye bile mail atsanız bukadar kasmaya gerek yok. Sonuçta biz ingiliz değiliz altı üstü başka bir ülkeden kullanıcıyız, ilk mesaj bile gayet iyiydi, ingilizce uzmanı felan nedir yahu. Adamlar bizim ingilizcemizi test etmiyorlar sonuçta.

Bir de aynı maili birçok kişi göndermeyi mi düşünüyor yoksa ben mi öyle anladım?
    #sürenadam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum, ingiltereye bile mail atsanız bukadar kasmaya gerek yok. Sonuçta biz ingiliz değiliz altı üstü başka bir ülkeden kullanıcıyız, ilk mesaj bile gayet iyiydi, ingilizce uzmanı felan nedir yahu. Adamlar bizim ingilizcemizi test etmiyorlar sonuçta.

Bir de aynı maili birçok kişi göndermeyi mi düşünüyor yoksa ben mi öyle anladım?
    Aynı maili değilde, mail adresleri paylaşılınca herkes dili döndüğünüce bir şeyler gönderirse daha iyi olur...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Yanlız o da çok gerçekçi bulunmayabilir. Yani aynı dönemde(kısa süre içerisinde) aynı ülkeden, birkaç kişiden aynı konu hakkında mail almaları akıllarında biraz temsilci firma için planlı bir karalama çabası olarak da yer edebilir. Bence bir kişinin durumu düzgün bir biçinde dile getirmesi daha samimi olabilir. Daha sonraki zamanlarda da bir başkasının "daha önce de belirtmiştik...vs, vs,vs,,,,,birçok kişi aynı düşüncede olduğu için tekrar yazıyoruz" şeklide bir mail daha göndermesi de güzel olur diye düşünüyorum.
    #sürenadam

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlız o da çok gerçekçi bulunmayabilir. Yani aynı dönemde(kısa süre içerisinde) aynı ülkeden, birkaç kişiden aynı konu hakkında mail almaları akıllarında biraz temsilci firma için planlı bir karalama çabası olarak da yer edebilir. Bence bir kişinin durumu düzgün bir biçinde dile getirmesi daha samimi olabilir. Daha sonraki zamanlarda da bir başkasının "daha önce de belirtmiştik...vs, vs,vs,,,,,birçok kişi aynı düşüncede olduğu için tekrar yazıyoruz" şeklide bir mail daha göndermesi de güzel olur diye düşünüyorum.
    O zaman 1 mail atalım, altına imzalarımızı ekleyelim imza kampanyası gibi
    eray_uluyazı bunu beğendi.
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Olabilir, birçok kişi adına yazılmış olan yada o görünümü veren bir mail, birçok kişinin atacağı benzer maillerden daha gerçekçi olur gibi geliyor bana. Hem dediğim gibi, imza kampanyası gibi alt tarafta kişilerin belirtilmesi daha dikkat çekici olabilir...
    #sürenadam

teocan94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İmza kampanyasından ziyade; "Bu mail Bir şablon görevi görmektedir. Aynı düşünceleri paylaşan Kawasaki kullanıcısı ve severlerinden aynı maili defalarca alırsanız; Sorunun Büyüklüğünü daha iyi anlayacağınızı düşündük." Diyebiliriz. Bu tarz toplu mail gönderimleri zaten günümüzde yapılmakta. Genelde otomobil firmalarına yapılıyor bence daha sağlıklı olacaktır bu şekilde.
    Selamlar..

soldereminem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı teocan94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İmza kampanyasından ziyade; "Bu mail Bir şablon görevi görmektedir. Aynı düşünceleri paylaşan Kawasaki kullanıcısı ve severlerinden aynı maili defalarca alırsanız; Sorunun Büyüklüğünü daha iyi anlayacağınızı düşündük." Diyebiliriz. Bu tarz toplu mail gönderimleri zaten günümüzde yapılmakta. Genelde otomobil firmalarına yapılıyor bence daha sağlıklı olacaktır bu şekilde.
    Selamlar..
    Aynen en mantiklisi bu cunku soylemeden ayni maili atarsak veya benzeri karalama olabilir derler tek kisi atarsa dikkate almayabilirler ama bu en mantiklisi bence
    You don't Need Anything To Enjoy Life,You Already Have A Life To Enjoy Everything.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar..
    +111111111111111
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Toplu e-posta gönderimi şeklinde yaparsak daha doğru olur diye düşünüyorum. Hepimiz aynı mesajı gönderelim.

Selamlar..
    Bu kısma da katılıyorum.

Gönderim adresi için de beklemedeyiz, halen eklenmedi.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

soldereminem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yanliz sunu soyliyeyim bende iletisim adreslerini cok aradim ama kawa iletisim icin her ulkenin disturbutor bilgilerini yaziyo genel kawa mail adresini bulamamistim
    You don't Need Anything To Enjoy Life,You Already Have A Life To Enjoy Everything.

teocan94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kawasaki'nin sitesinde biraz gezindim. Belli bir mail adresi bulamadım fakat iletişim kısmında görüş bildirimi yapabileceğimiz bir kısım var. Galiba benim belirttiğim şablon düzenlemesini yaptıktan sonra, buraya göndermemiz gerekiyor yazıyı.

http://www.kawasaki.com/OurCompany/C...m.aspx?sub=prd

enreka_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250 Olucak İnş :)
    @teocan94, Amerika sitesi, uluslararası isteklere cevap verilmeyecektir diye not düşmüşler ama bizimki zaten sipariş degil.
    @soldereminem, tmcblogdaki adama mail attım bi ihtimal vardır bi direkt mail adresi

Arkadaşlar,
    İki adet sipariş formu ve birkaç adet resmi facebook sayfası var:
    https://www.kawasaki-cp.khi.co.jp/inquiry/form_e.html
    http://www.kawasaki.com/OurCompany/C...m.aspx?sub=prd
    http://www.facebook.com/KawasakiJPN
    http://www.facebook.com/Ninja.Kawasa...dge?ref=stream
    http://www.facebook.com/pages/Kawasa...009?ref=stream

Dileyen hepsine dileyen sadece en üsttekini şu mesaja adını ekleyerek gönderebilir. Yazının son halini karakter sınırından dolayı şu adrese yolladım:
    http://paste2.org/p/2108007

Hello Dear Sir/Madam,
    We hope this message arrive relevant departments.
    Because of the character limitation we post our complaint here: http://paste2.org/p/2108007
    Please read!
    And this post written as a draft so if you recieve same email from another, you would know how big our problem is.
    Thank you in advance.
    Regards..

Bu haliyle yeterlidir umarım.

KeoS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM EXC 300
    iyi guzel yapmissin ama oradaki uzun satirlari emin ol okumazlar bir paragraf tek satir olmus o sitede

biraz daha uzerinde oynama yapilabilir gibi

Motosikleti
    Peki şunu kullanalım o halde
    http://tinypaste.com/3ecc7b0c
    attıgım mesajı belirli bi dkdan sonra düzenleyemiyorum galiba?

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Sevgili Arkadaşlar,

http://www.khi.co.jp/cgi-bin/other-q...blic-relations

Yukarıdaki linke tıkladıktan sonra " I agree" seçeneğini tıklayıp ilgili sayfaya gidebilirsiniz . Orada bilgilerinizi girdikten sonra 3000 kelimelik yazma imkanı veren kısma metni yapıştırabilirsiniz.

Sevgilerimle
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Peki şunu kullanalım o halde
    http://tinypaste.com/3ecc7b0c
    attıgım mesajı belirli bi dkdan sonra düzenleyemiyorum galiba?
    Sanırım bazı mesajlarda düzenleme sorunu var.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Ingilizce' si, Türkçe'si ayrı konu da mailin içeriği ile ilgili naçizane tavsiyem, daha somut sebepler göstermek gerektiği. Biraz Şeytanın avukatlığını yaparsak,

Sonuçda Z Moto nun Kawasaki ile bir distribütörlük anlaşması var ve taahhütlerine uyuyorsa, Kawasaki için bir sorun yoktur. Kar marjı da buna böyle bir konu.

Nija 250R daha İngiltere de çıkmamış. Z moto ya böyle bir bilgiyi Kawasaki nin vermediğini nereden biliyorsunuz ki ?

Hangi yedekparça fiyatı nerede ne kadarmış ? Z moto ne kadara satıyormuş ? Ve Z Moto nun fiyatından Kawasaki habersiz miymiş ?

Ayrıca, Kawasaki de son 5 yıldır yedek parça sıkıntısı olan var mıyımış ? Hangi parça ? Ne kadar beklemiş ? O neden yazmıyor ? Vs.

Benim gördüğüm, iyi niyetli bir başlangıç ama, siz Kawasaki EUROPA 'un başında olsanız böyle bir mail ile neyi gözden geçirmeyi düşünürsünüz ki ?

Kawasaki Trükiye de yılda kaç motorsiklet satıyor ? Kaç tane satamıyor ? "Biz, bir grup Kawasaki motosiklet sahibi" diyorsunuz ? Kaç kişi ? Siz tüm pazarı mı temsil ediyorsunuz?

Veya somut şikayetiniz 250R için bilgi alamamak mı ? Yollayacağınız mailin sonucunda alınamasını istediğiniz aksiyon Kawasaki yedek parça fiyatlarını mı düşürsün ? Ya da çalışanlarına yeni ürünler hakkında eğitim mi versin ? Ama sadece bir ürünü sormuşsunuz ? Buradan, piyasa bilgileri kıt demek haksızlık olmaz mı ?

Her neyse. Benim yazma sebebim moral bozmak veya karşı gelmek değil. Ama somut bir sonuç istiyorsanız, daha somut argümanla gitmek, kanıtlarla desteklemek gerekir.

Yollayıp yollamamak sizin elinizde. Umarım bir sonuç alırsınız.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Arkadaşlar,

http://www.khi.co.jp/cgi-bin/other-q...blic-relations

Yukarıdaki linke tıkladıktan sonra " I agree" seçeneğini tıklayıp ilgili sayfaya gidebilirsiniz . Orada bilgilerinizi girdikten sonra 3000 kelimelik yazma imkanı veren kısma metni yapıştırabilirsiniz.

Sevgilerimle
    Burayı kullanarak gönderdim. Siz de aynısını yapabilirsiniz arkadaşlar.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    @hello moto, haklısınız hocam, ben de o noktada kullanan arkadaşlardan birşeyler bekliyorum
    Altınelbiseliadamda ordaki konuk arka amortisör için 1400tl istediklerini yurtdışında ise 600$ oldguunu söylemişti örnegin ama dediginiz gibi daha somut şeylerin olması ikna ediciligi artıracaktır

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    baya ugraşılmış faydalı bir çalışma ellerinize sağlık.
    ama kafama takılan şu bu Japan'ların ana dili ingilizce'mi ?
    bizim ana dilimiz ingilizce'mi ?

bence meili direk Türkçe yazalım onlar hangi dile çevirirse çevirsin iyi fikir degilmi.zaten Türkiye ile ihracat fazla oldugundan Türkçe'yi gayet güzel anlıyorlar.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)