Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bıçak Koleksiyonum

Motovento
    REKLAM ALANI
    glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba Arkadaşlar,
    Motosiklet hobim haricinde çocukluğumdan beri meraklı olduğum alanlardan biride bıçaklar, silahlardır...
    şimdilik size ufak çapta koleksiyonumu göstermek isterim,
    merakı olan arkadaşlarımın yorumlarını bekliyorum...

Buck STRIDER TANTO 420HC
    Buck Sirius yarı otomatik
    Buck 110T klasik çakı
    Koleksiyon amaçlı Special Victorinox çakı
    Diğer Buck Serileri ve Modeller...
    En Sevdiklerim, Spyderco Police ve Spyderco Cricket (VG10-Sekicity JAPAN)
    Bu ürün çok ilginç COLDSTEEL TORPEDO (youtube'dan izleyebilirsiniz)
    Şimdilik bu kadar, ilerleyen zamanlarda başka resimler yüklemek üzere... Keyifli seyirler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende ava gittiğim için çakı lara merakım vardır ama bende sadece 1 tane var
    sizin çakı larda güzel miş
    hele bu Buck 110T klasik çakı
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

sezginkalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    üniversitedeyken bir hocamda da vardı bıçak merakı. ama onunki aşırıydı sanırım, japonyadan falan samuray kılıcı, isviçreye üşenmeden gidip, mağazadan değil, özel yapım yerlerden alırdı..hatta ufak baltaları bile vardı :D..
    güzel bir hobi, buck kılıfı çok güzelmiş...
    Sezgin KALKAN
    A RH+
    0554 776 76 64

teşekkür ederim arkadaşlar, bende neler neler vardı bir zamanlar... fakat resmini çekmediğim bıçaklarımda var.

Faruk.UZN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Victorinoxlar favorim çakı olarak bendede var bir kaç tane uygun bir zamanda resimlerini eklerim babamda var bir adet victorinox ortalama 15 sene olumş hala gram pas yok üzerinde koleksiyonun inş dahada genişler.
    Asayiş berkemal

isviçre kaliteli yapıyor,
    bende de 4-5 tane victorinox çakı var fakat resimdeki en kalınıydı
    şuan victorinox'un bir modeli var Rescue Tool, eğer çok amaçlı çakı almak isteyen varsa mutlaka alsın, ödül almış ve çok harika...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:57 ----------

Alıntı Faruk.UZN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Victorinoxlar favorim çakı olarak bendede var bir kaç tane uygun bir zamanda resimlerini eklerim babamda var bir adet victorinox ortalama 15 sene olumş hala gram pas yok üzerinde koleksiyonun inş dahada genişler.
    yavaş yavaş genişleyecek bu gidişle beğendiklerimi alıp, topluyorum... Teşekkür ederim!

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Bıcak dedimmi üstüne tanınam ; Captain Comando Mack

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    aslen sürmeneli olmaktan mıdır nedir, çocukluğumdan beri bende de bıçak kılıç gibi şeylere merak çoktur
    çocukken tenekeleri dövüp kılıç yapardım, diğer çocuklarda da en iyi ihtimalle düzgün fındık çubuğu olurdu
    ama asıl ilgi alanım bıçaklar
    kendi bıçağımı yaptığım da oldu
    istanbulda eminönüne her balık ekmek yemeğe gidende bizim ahmeti kandırır av bayilerinin oraya çıkar bir bıçak alırdım kendime
    çoğu, beleşçi eş-dost tarafından talan edilmiş olsa da birkaç çeşit çakı ve bıçak bende de var halen

solingenli karl haynz gerber abim , caponya okinawa dan hattori hanzo emmim le sektörün gidişatı hususunda sürekli iritibat halindeyiz

Faruk.UZN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer gerekli maddi imkanlara sahip olsam çakılar çok ilgimi çekiyor 3 5 tane ile yetiniyoruz ancak ama bir bıçak var imkanlar el verse heman alaçağım
    BORA M 509 BLACK

Asayiş berkemal

çoğu marka çin, tayvan, kore gibi ülkelerde de üretim yapıyor,
    fakat bazı modeller USA - JAPAN - Swiss gibi ülkelere özgü çelik modelleri üretilmektedir...
    örnek: vg10 çeliği sadece japonya ya özgüdür ve SekiCity adında biryerde yapılmaktadır (samuray kılıçlarının yapıldığı bıçak ve çelik dövme sanatının olduğu biryer)
    Hattori Hanzo kılıçlarıda eğer orjinalse çok aşırı pahalı olabiliyor
    bu arada solingen demişken, çocukken fransada bir bıçak dükkanından herbertz marka solingen çeliğinden kelebek almıştım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:35 ----------

bora yerli olmasına rağmen çok beğeniyorum özellikle tanto modelinde bir bıçağını görmüştüm gayet hoş...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:38 ----------

COLDSTEEL TORPEDO hakkında,
    http://www.youtube.com/watch?v=vVngZM_MU4M izlemenizi tavsiye ederim, çok ilginç ben aldım henüz denemedim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:44 ----------

en üstte görünen siyah bıçak (Buck Strider 890 Tanto)
    STRIDER' a özgü tarzıyla 420HC (yüksek karbon çelikten imal edilmiştir)
    sap-bıçak yekparedir fakat sap üzerinde ele oturması için G10 denilen malzemeden yapılmış kabze bulunmaktadır (G10 sıkıştırılmış fiber malzemedir, ağır ve hafif silahlarda kullanılır.)
    http://www.youtube.com/watch?v=XqjgwhUNfMU bu vidyoyu izlerseniz, normal bir çakıyla kıyaslandığında aradaki farkı göreceksiniz resimde anlaşılmıyor.

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Bende ki bundan galiba:http://static6.businessinsider.com/i...army-knife.jpg

En az 15 senedir bende,birde aynısının ufağı var.Sürekli kullandım,tüm fonksiyonlarıyla(cımbızından kürdanına kadar).En ufak bir eskime belirtisi yok.Balığa giderken kullandım,seyehate çıkarken bir sürü şeyde yanımdaydı,üzerinde tuzlu suda kurudu,çamurdada kaldı.Hiç birşey olmadı helal olsun valla.Bıçak ya da silahlara en ufak bir ilgim yok ama,konuyu görünce emektarı biraz öveyim dedim:D

Gerçekten bıçaklara ilgin varsa , iyi bir koleksiyon yapmayı düşünüyorsan fotoğraflarını eklediğin bıçakları çöpe at . Finlandiya,iran,isveç,japon hatta yatağan ve sürmene yapımı el emeği,göz nuru bıçak'lardan temin etmeye çalış.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Kargodan bugün alıp daha oynamaya zaman bulamadığım gerber imi kurcalarken böyle konu ile karşılaştım moralimi bozdun yaw
    Hepsinden istiyorum bende :(
    glock bunu beğendi.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

fikir vermesi açısından bir tane ekleyeyim dedim

glock ve babaduru bunu beğendiler.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    evde kesen bir bıçağım olsun diyorsanız, sürmene pıçağından şaşmayacaksınız
    klasik manada güzel modelleri var ama aynı çeliği bir de artistik patanaj modellerde işleseler, sürmene pıçağı baya meşhur olurdu
    glock bunu beğendi.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çakı merakı bende de var! Sanırım serde avcılık olduğundan kesici, biçici aletlere karşı dayanılmaz bir istek duyuyorum!

Kütükcan'la Yatağandan kemik çakı almışlığım var. 3 victo, 2 çinli, 1 mersin boynuz, birde yatağan çakım var. İleride fırsat bulursam iyi kondisyonda orjinal yatağan kılıç edinmek isterim.
    glock bunu beğendi.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

patron_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero xl 1000
    Sivas bıçağı 1 numara gerisi hikaye..... :D

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Deniz Çakıcı...soyadı biyerden tanıdık ama....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Harika piçaklar glock...
    glock bunu beğendi.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten bıçaklara ilgin varsa , iyi bir koleksiyon yapmayı düşünüyorsan fotoğraflarını eklediğin bıçakları çöpe at . Finlandiya,iran,isveç,japon hatta yatağan ve sürmene yapımı el emeği,göz nuru bıçak'lardan temin etmeye çalış.
    anladım ne demek istediğini, fakat o kadarda çöpe atılacak cinsten değiller. sadece seri üretim kaliteli bıçaklar bunlar, sizin kastettikleriniz iyice vitrin amaçlı oluyor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:26 ----------

[QUOTE=Samet Ağır;2773098]Deniz Çakıcı...soyadı biyerden tanıdık ama....:p
    yok benim soyadım değil...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:29 ----------

bu arada benim bıçaklarımın hiçbirisi çin veya tayvan değildir...
    amerikan patentli ürünler olup amerika ve japon imalattır.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)