Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

1 lt yağ 50 tl çok mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    arkadaşlar isim vermeyeceğim..

bu gün bir servise gittim, amacım motoru göstermek bazı konularda teyid almaktı. servis yetkilisi "gelmişken yağıda değiştirelim" dedi, elbette dedim! ilk kez gittiğim bir sevis ve forumdan önemli 2 kişinin selamı ile gittim..

15 yaşında çırak vidayı söktü yağı hortumla doldurdu (nereden bileyim ben o hortumdan gelen yağın 5w-40 selenia yada castrol olduğunu!?)

motor hakkında teknik ve teorik bilgisi olmayan bir çırak! bu model ile teknik seminer görmemiş (ustası görmüşmü ki?) daha ne kadar yağ koyacağını bilmiyor..

neyse uzatmıyım

1lt yağ =50tl

sizce çok mu?

selam ve tavsiye ile gitmesek ne olurdu merak ediyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ben 11 tl ye kendim değiştiriyorum. Ama geçen bi baktım bizim 11 tl lik yağ 19 tl oluvermiş zam gelmiş yani

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Mobil1 tam sentetik full koruma yağ bile o kadar değil...
    En pahalısı 25 lira...
    Çok insafsız kakalamış yağı sana..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    butarz aldatmacalara ve sıkıntılara maruz kalmamak için GKN motors kızıltoprakta .. hizmet vermekte .. motül yag koysalar 50 lira dan ucuza degişir 1 litresi .. .. sizi acemi görmüş olmalılar ..
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    sato sen tongaya gelcek adam değilsin yav...bir kez yolmuşlar seni... yağın markası neydi...

millet yağa 14-15 lira veriyor benzinliklerden alıp..(castrol)...ben servis de mobile 25 veriyordum 20 olduğunu bilerek...ama sağlam toslamışlar paşam...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sato sen tongaya gelcek adam değilsin yav...bir kez yolmuşlar seni... yağın markası neydi...

millet yağa 14-15 lira veriyor benzinliklerden alıp..(castrol)...ben servis de mobile 25 veriyordum 20 olduğunu bilerek...ama sağlam toslamışlar paşam...
    yağın markası HORTUM abi

abi bilirsin elimden her iş gelir

bari bu motorda elimizi yağa sokmayalım belki yetkili servisin bir bildiği vardır birşey farklıdır dedik.

vidası başka tapası başka filtresi var tapa altı filtresi var

yok ben havada değişirim biliyorsun

yağıda fizandan getirtirim ama oluyor işte

sağlık olsun..

Motosikleti
    harbiden şaşırdım...sen ne emrivakiye ne kazığa gelcek biri değilsin..bilincli sorgulamacı adamsın...yağı değiştirip tak 50 gayme denmesi ayıptır ya aga...keşke soraydın hacu...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    servıs sana yağ parası kadar işçilik yazmışlar

Motosikleti
    harbiden şaşırdım...sen ne emrivakiye ne kazığa gelcek biri değilsin..bilincli sorgulamacı adamsın...yağı değiştirip tak 50 gayme denmesi ayıptır ya aga...keşke soraydın hacu...
    abi ben paraya tama etmem, bana orada 100 dese gık demem çıkartır veririm

olay başka

benim gibi müşteriyi kaybeden düşünsün..

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Benim cub'un yağını değiştiriyorum hortumun ucundan litresi 8.5 liralık 20W-50 yağ akıyo Exen 20W-50 madeni yağ. 125cc commuter motorumun 2000km bakımı için Castrol Power1 10W-50 tam sentetik 1lt yağ aldım 22.5 lira. 50 lira çok be.

Motosikleti
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ben paraya tama etmem, bana orada 100 dese gık demem çıkartır veririm

olay başka

benim gibi müşteriyi kaybeden düşünsün..
    panpa şöyle bişey var ama...Honda da cbf ile bakıma gittiğimde 45 lira bayılıyordum...sadece 1000 bakımda yağ ücreti alıyorlardı...ana bakımda 90 çakıyorlardı...

o geldi birden aklıma aga...yani yağ 50 değil bence yağ 30 gayme...ama işçilikten çakmışlar

İtalyan servisleri seni bozcak gibi aga ...

clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet, pahalı...

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim cub'un yağını değiştiriyorum hortumun ucundan litresi 8.5 liralık 20W-50 yağ akıyo Exen 20W-50 madeni yağ. 125cc commuter motorumun 2000km bakımı için Castrol Power1 10W-50 tam sentetik 1lt yağ aldım 22.5 lira. 50 lira çok be.
    çok olduğunun zaten farkındayız kardeşim

amacım fiyat sormak değil zaten, konuyu ve beni anlamış olman lazım

eski mesajlarımı araştırırsan yağ konusunda ihtisas yapmış birisi olduğumu anlayacaksın..

teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:25 ----------

panpa şöyle bişey var ama...Honda da cbf ile bakıma gittiğimde 45 lira bayılıyordum...sadece 1000 bakımda yağ ücreti alıyorlardı...ana bakımda 90 çakıyorlardı...

o geldi birden aklıma aga...yani yağ 50 değil bence yağ 30 gayme...ama işçilikten çakmışlar

İtalyan servisleri seni bozcak gibi aga ...
    beni bozmaz abi benim param var şükürler olsun

olayı sen herkesden iyi anladın benim beklediğim

bir hoşgeldin ayağın alışsın muamelesi görmekti.

sonuçta kimin selamı ile gittiğimi biliyorsun

yağı boşver 50 tl yi boşver

yarın birgün ciddi bişey olsa demekki kucağa alacaklar..

bunu erken öğrenmiş olduk

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Motul 300V bile 50 TL, biraz fazla demişler, ama arkadaşların dediği gibi işçiliğe fazla miktar istemiş te olabilirler.

Eğer kaliteli bir yağ ise zaten 10-15 TL oynar kimseyi etkilemez bu fark. Selam ile gitmişsiniz, yağ da koyalım demişler elbette deyip kırmamışsınız," bulduk allah ne verdiyse" gibi bir etki bırakmaları onların kaybı bencede, katılıyorum!

Zorunda olsada insanın 1 TL bile veresi gelmiyor insanın bu tip hizmetlere !
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster

beni bozmaz abi benim param var şükürler olsun

olayı sen herkesden iyi anladın benim beklediğim

bir hoşgeldin ayağın alışsın muamelesi görmekti.

sonuçta kimin selamı ile gittiğimi biliyorsun

yağı boşver 50 tl yi boşver

yarın birgün ciddi bişey olsa demekki kucağa alacaklar..

bunu erken öğrenmiş olduk
    kanka yanlış anlamada ben çırağa değil yağ motor elletmem...ama ortam başka tabi..ilk defa gittiğin bi servisne nedir ne değildir bilmiyosun vs...olağan şeyler..ama ganga oraya hediye çekiyle veya indirim çekiyle gitmedin güleryüz görecen alaka görcen selamıyla gittin...bir daha gitmezsin olur biter...ciddi bişey olduğunda karşına çıkacak liste zaten euro bazında olacağından kabarık olacak...bu tarz yerler sadece işçilikden yalandan %10 %15 indirim yaparlar...o da yalandan...Konşuğu bilirsin oraylada samimiyiz ama gel gör ki serviste iş emri çıkarıldığında kol gibi girer...gittiğin yer ana distribütörün servisi...artık bi aprılıa sahibisin..aprılıa sahibi gibi girene çıkana eyvallah demelisin...alışmalısın buna...daha ilk günden ağlıyon aga ya... gözüne bi servis kestir...onun müşterisi ol artık böyle en küçük şeyde carlarsan sana servis bulunmaz... tamam biliyom kazık yemek hoş değil ama Honda DB ye gidip bundan daha farklı ne gördün mesela...

BornToBeWild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Cruiser 250 - 2008
    kısa ve net: oha!
    We believe in the sky, and we don’t believe in the sunroof.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    kanka yanlış anlamada ben çırağa değil yağ motor elletmem...ama ortam başka tabi..ilk defa gittiğin bi servisne nedir ne değildir bilmiyosun vs...olağan şeyler..ama ganga oraya hediye çekiyle veya indirim çekiyle gitmedin güleryüz görecen alaka görcen selamıyla gittin...bir daha gitmezsin olur biter...ciddi bişey olduğunda karşına çıkacak liste zaten euro bazında olacağından kabarık olacak...bu tarz yerler sadece işçilikden yalandan %10 %15 indirim yaparlar...o da yalandan...Konşuğu bilirsin oraylada samimiyiz ama gel gör ki serviste iş emri çıkarıldığında kol gibi girer...gittiğin yer ana distribütörün servisi...artık bi aprılıa sahibisin..aprılıa sahibi gibi girene çıkana eyvallah demelisin...alışmalısın buna...daha ilk günden ağlıyon aga ya... gözüne bi servis kestir...onun müşterisi ol artık böyle en küçük şeyde carlarsan sana servis bulunmaz... tamam biliyom kazık yemek hoş değil ama Honda DB ye gidip bundan daha farklı ne gördün mesela...
    abi, zaten seni gören çırak, kalfa neyse, arkasına bakmadan kaçar. senin motorun yağını değiştirselerdi 50 lira değil, 25 lirayı zor isterlerdi o asalet varya asalet.

Motosikleti
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi, zaten seni gören çırak, kalfa neyse, arkasına bakmadan kaçar. senin motorun yağını değiştirselerdi 50 lira değil, 25 lirayı zor isterlerdi o asalet varya asalet.
    serviste ustaya giriştim desem inanırmısın ganga...senin yapacağın işide dedim senide...sübap ayarı yapıyor senteyi diğer arkadaşına soruyordu çakçiki...

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    serviste ustaya giriştim desem inanırmısın ganga...senin yapacağın işide dedim senide...sübap ayarı yapıyor senteyi diğer arkadaşına soruyordu çakçiki...
    ustana söyle senin motoru tamir ederken kafasına kask, ve ful koruma giyinerek çalışsın

Motosikleti
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustana söyle senin motoru tamir ederken kafasına kask, ve ful koruma giyinerek çalışsın

ben motorun her daim yanındayım tongaya gelmem ama ustamada güvenirim...ustan olcak aga...huzurla motorunu teslim edebileceğin...şimdi bende aprılıa olsa ben stres sahibi olurum...en uyduruk parçası zart zurt eurodur Allah bilir...ateşden gömlek...

senin cg..cbf 250..dylan 150 falan hep riskli model..servisin hep öpeceği cinsten...

Honda Dylan ön diski ne gader bilin mi..550 gayme civarı...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)