Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

5 ağustos 2012 hakkari geçimli karakolu baskını

Motovento
    REKLAM ALANI
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    bu tarz konuları açmayı sevmem ama durumu normalleştirmemek adına şu an için elimden gelen tek şey bu olayların farkındalığını taze tutmaktır. 12 gündür şemdinlide askerlerimiz pkk ya karşı mücadele vermekte...pkk ise yıllarca yaptığının aksine vur kaç taktiğini bırakmış, alan savunmasına geçmiş durumda...yani şu an orda cephe savaşı vermekteyiz. olay medyada gerektiği kadar yankı bulmadı. herkes sadece yıllardır yapılan bir operasyon sanıyor..günlerdir şemdinliyi alamıyoruz. terör örgütü önemli yolları tutmuş durumda. bölgede bulunan gazeteci arkadaşım şehit sayısının bahsedilenden fazla olduğunu söylüyo..ortada çok büyük bir bilgi kirliliği mevcut. gen kurmay adam akıllı açıklama yapmıyo..terör örgütünün basın organı da bizim basınımız da karşı tarafın kayıplarını abartmakta...

bunun üzerine bugün de bu saldırı..bölgede her gün bu tip saldırılarla 2-3 şehit verilmekte ama halk tarafından sallanmamakta...bugün 8 tane olunca facebook ta yazılmaya başlandı anca...hükümet sözcüleri ramazanda yapılan bu saldırıyı kınayarak gönüllerimize su serpti sağolsun...dosta güven düşmana korku verdik...

başımız sağolsun...

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21152524.asp

milletle alay etme işlemi de yerine getirildi...

http://www.haberturk.com/gundem/habe...yi-isaret-etti
    makseli, djan ve Raphae1 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Ne olucak bu haller ya.. İmkanmı yok yoksa, bilerekmi yok edilmiyorlar..
    MotoBolu14 bunu beğendi.
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Basın bunu kendi iradesiyle mi yoksa hükümet baskısıyla mı yapıyor bilemiyorum ama, bu sessizlik aslında durumun vehametini gösteriyor. Şimdi öncelikli olarak Suriye destekli PKK, Kürt halkını ayaklandırma, daha doğrusu galeyana getirme çabalarında. Bir Türk - Kürt savaşı başlangıç denemesi bir kez daha yapılmakta.

Böyle gittikçe ne bu oyunların, ne de denemelerin ardı kesilecek. En son 300 PKK'lının sıkıştırıldığını hatırlıyorum... sonucun ne olduğunu bilenimiz var mı
    estelik bunu beğendi.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    büyük orta doğu projesi var, olur öyle
    mterayes26 bunu beğendi.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Basın bunu kendi iradesiyle mi yoksa hükümet baskısıyla mı yapıyor bilemiyorum ama, bu sessizlik aslında durumun vehametini gösteriyor. Şimdi öncelikli olarak Suriye destekli PKK, Kürt halkını ayaklandırma, daha doğrusu galeyana getirme çabalarında. Bir Türk - Kürt savaşı başlangıç denemesi bir kez daha yapılmakta.

Böyle gittikçe ne bu oyunların, ne de denemelerin ardı kesilecek. En son 300 PKK'lının sıkıştırıldığını hatırlıyorum... sonucun ne olduğunu bilenimiz var mı
    300 pkk lı alınan çemberde bekletiliyo yıllardır...
    mterayes26 bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ateş düştüğü yeri yakar.................
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

jimpam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    başlarlar şimdi yine,
    ''Bıçak kemiğe dayandı'' diye...
    ...

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)

MotoBolu14, cbr1100 xx, estelik ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

MotoBolu14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 Esd (Siyah)
    Allah hepinizi kahretsin soysuz itler şimdiye kadar kaç eve ateş düşürdünüz kim bilir hepsinin hesabı bir gün sorulur sizden şerefsizler
    BornToBeWild ve cbr1100 xx bunu beğendiler.

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    Alıntı jimpam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başlarlar şimdi yine,
    ''Bıçak kemiğe dayandı'' diye...
    yıllardır bıcak kemiğe dayanıyor hatta bugünler kemiğide kesmeye calısıorlar.
    ama şuda var Kürt Türk aslında kardeş araya fitne fesat katıyorlar.Eğer suriye bölgesinde bi şavaşa girişecek olursak ağıtlar Türkçe,Kütçe,Arapça yakılacak.Ama zafer nameleri İbranice ve İngilizce olacak
    cbr1100 xx bunu beğendi.
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu tarz konuları açmayı sevmem ama durumu normalleştirmemek adına şu an için elimden gelen tek şey bu olayların farkındalığını taze tutmaktır. 12 gündür şemdinlide askerlerimiz pkk ya karşı mücadele vermekte...pkk ise yıllarca yaptığının aksine vur kaç taktiğini bırakmış, alan savunmasına geçmiş durumda...yani şu an orda cephe savaşı vermekteyiz. olay medyada gerektiği kadar yankı bulmadı. herkes sadece yıllardır yapılan bir operasyon sanıyor..günlerdir şemdinliyi alamıyoruz. terör örgütü önemli yolları tutmuş durumda. bölgede bulunan gazeteci arkadaşım şehit sayısının bahsedilenden fazla olduğunu söylüyo..ortada çok büyük bir bilgi kirliliği mevcut. gen kurmay adam akıllı açıklama yapmıyo..terör örgütünün basın organı da bizim basınımız da karşı tarafın kayıplarını abartmakta...

bunun üzerine bugün de bu saldırı..bölgede her gün bu tip saldırılarla 2-3 şehit verilmekte ama halk tarafından sallanmamakta...bugün 8 tane olunca facebook ta yazılmaya başlandı anca...hükümet sözcüleri ramazanda yapılan bu saldırıyı kınayarak gönüllerimize su serpti sağolsun...dosta güven düşmana korku verdik...

başımız sağolsun...

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21152524.asp

milletle alay etme işlemi de yerine getirildi...

http://www.haberturk.com/gundem/habe...yi-isaret-etti
    Bölgede bazı arkadaşlar görevli dediklerin doğru vur kaç yok orta da.
    Şehit olan asker polis sayımız daha fazla ...bundan eminim ...
    Dikkat ederseniz o kadar sindirildik ki, neredeyse her gün 1 2 şehidimiz var ama biz 8 10 şehit olduğun da sesimizi çıkarıyoruz..
    Buna bir çare bulunmalı yoksa durum hiç iyiye gitmiyor..Pkk kendini büyük bir topluluk sanıyor domuz topluluğu...
    Allah yardımcımız olsun buna sebep olan kimse bunlara göz yumanların Allah belasını versin..
    cbr1100 xx bunu beğendi.
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Büyük orta doğu projesi..."Ben bopun eşbaşkanıyım"... Arap baharı... Suriye ve Irak'ın kuzeyi, kürdistan... Ve nihayet Türkiye'nin güneydoğusu, büyük İsrail.

İyi uykular Türkiye'm, ülkeyi İsrail'e, Amerika'ya satanları baştacı etmeye devam
    BornToBeWild, KeaSH-07, k4d1r ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Forumdan Uzaklaştırıldı
    üniversiteden sonra 7 yıl yurt dışında askerlik yaptım,Türk ordusunun yapısını çözemiyorum.Askerlikte temel kurallar vardır bu kurallar m.ö den beri vardır.Kurallardan biri şudur yüksek tepeye hakim olursan düşmanına üstünlük sağlarsın,diğeri ise savaş bölgesindeysen uçan kuşu bile düşman bilirsin.Yeni ginede 4 yılım geçti sonrada chadda 3 sene.Üssümüz hep coğrafyaya hakim noktadaydı ve 24/7 uçan kuş bile düşman bilinir hiçbirşey yaklaşamazdı.Zaten yaklaştıklrı anda imha ediliceğini yerel halkda ve yerel vahşi yaşamda biliyordu
    Gelelim Türk ordusuna 5.5 ayda Türk ordusunda erzurum,ağrı ve ıgdırda 5. hudut taburana baglı olarak askerliğimi yaptım.Nöbetlere boş şarjörle çıkartıldık komutanın emriyle.Düşman geldiğinde ıslık çalmamız söylendi.Düşünsenize düşman ateş edicek size siz ıslık çalıp boş tüfekle savaşacaksınız.Nöbetçilerin tamamı nöbette uyuyordu.Nöbet kulubeleri en kötü yerlere kurulmuştu.Karakolların ise konumu içler acısıydı.
    Burdaki örnekde de oldugu gibi iki tepenin arasına vadiye kurulmuş bir karakolu emin olun iyi eğitilmiş 5 asker ateş altına alır ve inanılmaz zaiat verdirir.
    Türk ordusunun özel kuvvetlerinide tatbikatta gördüm bizim bölgeye bir manga borda bereli getirdiler,güzel ingilizce konuşuyorlardı çok hoşuma gitti.1 tanesi askeri atışda ulusarası birinciliği oldugunu anlattı ve olimpiyatlara katılcagını anlatıyordu.Lakin formasyonlar dan haberleri bile yoktu.3 adam formasyonu 7 li saldırı formasyonları gibi.Üzerlerinde techizatları ve haberleşme ekipmanlarını görünce gerçekten çok üzülmüştüm.Fransız ordusu en sıradan askerine bile daha iyi techizat ve haberleşme imkanı sunuyordu.Benim mangam bir yere saldırıcaksa elimizin altında hava desteği,topçu desteği ve termal görüntü alabildiğimiz gözlem uçaklarının desteği vardı hepside real time idi.
    Bu yaşanan düşük yogunluktaki savaşda birşeyler ters gidiyor.Ordu gerçekten güçsüz ve eğitimsiz,ekipma ve askeri taktikler demode.Ama karşınızdaki düşman hergün kendini yeniliyor.Eskiden 10 dakkalık eylem yaparlar imha olurlardı,şimdi günlerce eylem yapıp orduyla dalga geçiyorlar.Amerikalılar talibanla ilk karşılaştıklarında dağgı savaşçı birlikleri rangerlar vardı sadece.Ranger afganlar gibi yüksek irtifada savaşamıyorlardı.Ve centcom taktik değiştirdi afganistnda askeri üsler kurma kararı aldı bunlara firebase adını verdi,orta çağın ileri karakolu niteliğinde yapılardı.Çevresi elektironik tüfeklerle çevrili yüksek ve korunaklı yapılar maximum 1000 min 50 askerlik birimlerdi.Taliban dağlardan indi tabi amerikalıları bu sefer yollarda avlamaya başladılar.Centom bu sefer ben neden devriyeye çıkıyorum dedi ve devriye işini afgan ordusuna bırakıp kendini korunaklı yapılara iyice soktu ve bekledi.Taliban ülkeyi kontrol etmesi için o yapılara hakim olması gerektiğini biliyordu.Yapılara saldırdı ve ağır kayıplar verdi.Aynı anda predatorlerde talibanları tek tek avladı.Savaş amerikalıların lehine döndü.Türk ordusunu yönetenler ise bodrumda golf oynuyor.Aradaki fark bu.
    k4d1r, Arda_Karaca, Birkannn ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Çok gücüme gidiyor ya kız arkadaşlarımızdan biri konu açsa 100 mesaj atılır böyle konuları takan sayılı insanlar var
    k4d1r, Arda_Karaca ve MotoBolu14 bunu beğendiler.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yeni nesilin tek taktıgı şey sim kartı,survivor ve anlamsız muzikler.Çünkü yeterli eğitim alamıyor zavallılar.Bir tanesiyle düzgün bir sohbet edebilmeniz sadece 1 dakika sürüyor,çünkü dünya ile igilli herşeyleri 1 dakkaya sıgmış.O yüzden önemli değil.Neyse ben zaten yarın yola çıkıyorum 6-7ay sonra geliceğim sınırda durur bir bakarım iyiyse durum girerim kötüyse fransda yaşarım.

Alıntı maymunzamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni nesilin tek taktıgı şey sim kartı,survivor ve anlamsız muzikler.Çünkü yeterli eğitim alamıyor zavallılar.Bir tanesiyle düzgün bir sohbet edebilmeniz sadece 1 dakika sürüyor,çünkü dünya ile igilli herşeyleri 1 dakkaya sıgmış.O yüzden önemli değil.Neyse ben zaten yarın yola çıkıyorum 6-7ay sonra geliceğim sınırda durur bir bakarım iyiyse durum girerim kötüyse fransda yaşarım.
    Aynen dediğiniz gibi ve bu hiç iyi bir şey değil özlerini bilmemek kaybetmek..
    Allah yardımcınız olsun hayırlı yolculuklar
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    tracer 900
    sen hiç sınıra kadar boşu boşuna gelme...7 ay da ne değişecek...?

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    üniversiteden sonra 7 yıl yurt dışında askerlik yaptım,Türk ordusunun yapısını çözemiyorum.Askerlikte temel kurallar vardır bu kurallar m.ö den beri vardır.Kurallardan biri şudur yüksek tepeye hakim olursan düşmanına üstünlük sağlarsın,diğeri ise savaş bölgesindeysen uçan kuşu bile düşman bilirsin.Yeni ginede 4 yılım geçti sonrada chadda 3 sene.Üssümüz hep coğrafyaya hakim noktadaydı ve 24/7 uçan kuş bile düşman bilinir hiçbirşey yaklaşamazdı.Zaten yaklaştıklrı anda imha ediliceğini yerel halkda ve yerel vahşi yaşamda biliyordu
    Gelelim Türk ordusuna 5.5 ayda Türk ordusunda erzurum,ağrı ve ıgdırda 5. hudut taburana baglı olarak askerliğimi yaptım.Nöbetlere boş şarjörle çıkartıldık komutanın emriyle.Düşman geldiğinde ıslık çalmamız söylendi.Düşünsenize düşman ateş edicek size siz ıslık çalıp boş tüfekle savaşacaksınız.Nöbetçilerin tamamı nöbette uyuyordu.Nöbet kulubeleri en kötü yerlere kurulmuştu.Karakolların ise konumu içler acısıydı.
    Burdaki örnekde de oldugu gibi iki tepenin arasına vadiye kurulmuş bir karakolu emin olun iyi eğitilmiş 5 asker ateş altına alır ve inanılmaz zaiat verdirir.
    Türk ordusunun özel kuvvetlerinide tatbikatta gördüm bizim bölgeye bir manga borda bereli getirdiler,güzel ingilizce konuşuyorlardı çok hoşuma gitti.1 tanesi askeri atışda ulusarası birinciliği oldugunu anlattı ve olimpiyatlara katılcagını anlatıyordu.Lakin formasyonlar dan haberleri bile yoktu.3 adam formasyonu 7 li saldırı formasyonları gibi.Üzerlerinde techizatları ve haberleşme ekipmanlarını görünce gerçekten çok üzülmüştüm.Fransız ordusu en sıradan askerine bile daha iyi techizat ve haberleşme imkanı sunuyordu.Benim mangam bir yere saldırıcaksa elimizin altında hava desteği,topçu desteği ve termal görüntü alabildiğimiz gözlem uçaklarının desteği vardı hepside real time idi.
    Bu yaşanan düşük yogunluktaki savaşda birşeyler ters gidiyor.Ordu gerçekten güçsüz ve eğitimsiz,ekipma ve askeri taktikler demode.Ama karşınızdaki düşman hergün kendini yeniliyor.Eskiden 10 dakkalık eylem yaparlar imha olurlardı,şimdi günlerce eylem yapıp orduyla dalga geçiyorlar.Amerikalılar talibanla ilk karşılaştıklarında dağgı savaşçı birlikleri rangerlar vardı sadece.Ranger afganlar gibi yüksek irtifada savaşamıyorlardı.Ve centcom taktik değiştirdi afganistnda askeri üsler kurma kararı aldı bunlara firebase adını verdi,orta çağın ileri karakolu niteliğinde yapılardı.Çevresi elektironik tüfeklerle çevrili yüksek ve korunaklı yapılar maximum 1000 min 50 askerlik birimlerdi.Taliban dağlardan indi tabi amerikalıları bu sefer yollarda avlamaya başladılar.Centom bu sefer ben neden devriyeye çıkıyorum dedi ve devriye işini afgan ordusuna bırakıp kendini korunaklı yapılara iyice soktu ve bekledi.Taliban ülkeyi kontrol etmesi için o yapılara hakim olması gerektiğini biliyordu.Yapılara saldırdı ve ağır kayıplar verdi.Aynı anda predatorlerde talibanları tek tek avladı.Savaş amerikalıların lehine döndü.Türk ordusunu yönetenler ise bodrumda golf oynuyor.Aradaki fark bu.
    Hocam sen sanırım lejyondaydın, ordaki görev yapısı arazi koşulları düşman v.b konularda çok bilgi sahibi değilim ama inan bana burada yürütülen iç güvenlik harekatı tamamen farklı bir olay ,söylediklerin doğru maalesef sınır birliklerimiz hakimde olması gerekirken hemen hemen hepsi mahkumda bu da doğal olarak sürekli kayıp verdiriyor ama bu birlikler zamanında teröre yönelik olarak değil kaçakçılığa karşı inşa edilmiş ve coğrafyanın yapısından ve büyüklüğünden dolayı uçsuz bucaksız hudut birliklerinin hepsini modern bir şekilde değiştirmek çok zor, senin görev yaptığın birlikler sonuçta paralı asker grubu özel birlikler ve mevcut belli,burda ise her askeri o şekilde teçhizatlandırmak mümkün değil,ayrıca kişisel bazda o kadar teçhizatın muharebenin gidişatını çok değiştireceğini düşünmüyorum rangerlarda ya da navylerde daha iyi silahlar var ama 30 senelik g3 te bakımını yaptın mı eğitimin iyiyse attığını indirir, asıl fark yaratan ağır silahlar ve hava desteğidir, bugün o afganistanda ırakta görev alan rangerları getir koy gabar'a besler dereler'e onlar da zayiat verirler, ha 30 senedir çözülememiş bu sorun dersen onu anlarım e onunda dışı seni içi beni yakar, yani uzun lafın kısası artık klasikleşse de çözüm silahla olmuyor ve olmayacak gibi de görünmekte , örgüt marjinalleşse bile zayiat verdirmeye devam eder istediği sürece, meseleyi başka şekilllerde halletmek lazım.

djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    Allah rahmet eylesin askerlerimize, hükuımet diktatör düzeninde o kadar yüzsüzleşti ki, sahilde balıklar karaya vursa Suriye'den bilecek,ne dediler de Tayyip beyi Esad'a karşı bu kadar gazladılar acaba. Allah yardımcımız olsun ülkece.Şu an el bombasının pimi çekildi zaten bir daha ki seçimlere kadar çok geç olacak, toprak kaybedeceğimiz kesin de inşallah canlar kaybolmaz bu saçma oyunlar uğruna.
    Çoğunluğun yaptığı şey daima yanlıştır.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hep yaziyoruz, yazdik. İcraat bekliyoruz, niye icraati hep bekliyoruz? Niye kendimiz icraat olamiyoruz? Niye bu halk hakkini aramaktan aciz? Niye polisten korkar durumdayiz hepimiz? Niye halk bütünleşip tepkisini sokaklarda bagirarak degil de sanal mecralarda yazarak gosteriyor sadece?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)