Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Polis Okuluna Motosikletle Gitmek Mümkünmü

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotoBolu14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 Esd (Siyah)
    arkadaşlar ilerde Allah nasip ederse lise bittikten sonra sınavı kazanırsam polis meslek yüksek okuluna girmeyi düşünüyorum bu okulda yurtta kalınıyormuş (polis yurdunda) yani demem o ki eğer motosikletimi aldığım zaman mecburen başka şehire gidicem okul için orda okul içine motosikleti sokabilirmiyim acaba yasak felan dediler bazı kişiler ama tam emin olamadım cevaplarsanız sevinirim birde bu yurtta haftada sadece bir gün mü çarşıya çıkılıyor yoksa hergün belli bir saate kadarmı izin var şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    Sen kazan okula girde onu sonra düşün.
    mterayes26 bunu beğendi.

tozlukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VT750C Shadow YBR 125
    Doğmamış çocuğa mektup.

serkan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    bende pomem ile polis adayı olarak söyleyebilirim ki pmyodan mezun polis arkadşaımın dediğine bakarsak motor götürmene gerek bile yok
    Asfaltı öpmeyen motorcu,motorcu değildir...

Onlara göre şeytan icadı, bize göre fizik kanunları..

Motosikleti
    arkardaşlar konu o değil babamı ikna etmem gerekiyorda çünkü ben bu motoru hayatımın her yerinde kullanıcam inşallah ben başka şehire gidipte motorumu boluda bırakmak istemiyorum eğer öyle bir durum varsa yani götürebiliyorsak babama okutcam yazdıklarınızı oda izin verir herhalde götürmeme

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Götüremezsin sen 2 sene yatılı okuyacaksın normal üniversite gibi değil yani ;)
    maxi97 bunu beğendi.
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    Alıntı Birkannn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Götüremezsin sen 2 sene yatılı okuyacaksın normal üniversite gibi değil yani ;)
    benim gibi gelmek isteyen bir çok kişi olabilir neden yasaklıyorlar ki şu an okuduğum okulda gitmek mümkün ama

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Götürsen bile dışarda bırakmak zorunda kalacaksın. Motosikletle gelen giden birisi çok dikkat çeker. Böyle okullarda dikkat çekmek çok iyi değildir.
    mterayes26 bunu beğendi.
    Bilge değil sadece ahmaklar her şeyi bilir.

cakturkc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150
    Tabiki de götüremezsin.PMYO, POMEM, PA öğrencileri şahıslarına ait hiçbir aracı eğitim yerleşkesi sınırlarında kullanamaz. Zaten kullanmanı gerektirecek bir durumda olmayacak.Üniversite değilki kafana göre hareket edebilesin.Her şeyi diğer öğrencilerle birlikte yapacaksın. Çarşıya çıktığımda kullanırım diye düşünüyorsan zaten çoğu zaman üniformalı gezeceksin.(Terör tehlikesi yoksa).
    Çarşı izni haftasonları verilir ama olağanüstü bir durumda hemen iptal edilir.Eğer eğitim gördüğün ilde terör tehlikesi varsa dönem dönem çarşılar yasaklanır. ayrıca ceza almışsan ya da sınıf olarak ceza almışsanız izinler iptal olur.Onun dışında çok rahat okursun. Hocalar anlayışlıdır, arıza çıkarmadığın sürece çok rahat okursun, sana tavsiyem eğitim başladığında sınıf sorumlusu, spor sorumlusu ya da diğer işler için görev almaya çalış.Rahat edersin.
    “Deneyen başaramayabilir lakin denemeyen zaten kaybetmiştir.”

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MotoBolu14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim gibi gelmek isteyen bir çok kişi olabilir neden yasaklıyorlar ki şu an okuduğum okulda gitmek mümkün ama
    Ama orası farklı bir kurum sen kurallara uymak zorundasın
    Yatılı okuldasın kafana göre dışarı çıkamazsın dersten kaçamazsın yani motor zaten işine yaramaz senin
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı MotoBolu14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu kafayı polis okulunun kapısında bırakmazsan çok sorun yaşarsın.

2 sene askerlik yapacaksın buna hazırlıklı ol.

yanında 2 yıllık okul okuyup mesela geceleri nöbet tutacaksın. devriye atıp koğus nöbeti de tutacaksın. okuldaki bir çok yerde çalıştırılabilirsin.

her önüne gelene ağam paşam demek zorundasın; senden bir sınıf üsttekilere bile!

6 senedir polis okulunda çalışıyorum. sorun varsa özelden sor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)