Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

motosiklet.net deniz taşıtları meraklıları (bot-gezi teknesi-motor yat-yelkenli vb.)

Motovento
    REKLAM ALANI
    vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    bir arkadaşımın vasıtasıyla eski bir sürat teknesiyle turlamamız sonucunda başladı merakım. o güne kadar fiyat olarak hiç incelememiş ve ilgilenmediğim bir konu olduğundan bilgi alma ihtiyacı duymamıştım. denizcilikle alakalı işleri hep burjuvanın tekelinde olarak gördüğümden (ki aslında öyledir) bizim bütçemize uyabilecek bişeyler olacağı hiç aklıma gelmemişti.şimdi deniz kenarında dolaşırken gözüm hep su üstünde duran nesnelere kayıyor (bikinili hatunlara bakmıyorum valla) ilk başlarda fiyat olarak fiber tekneler makul geliyordu fakat ne kadar fiyat olarak bana çok pahalı gelmesede istanbulda teknenin bağlanma sorunu, sezon sonunda denizden çıkarılıp nakliyesi, kışı geçirebileceği yer sorunu, yıllık bakımı derken baya baya meşakkatli yönlerini görmem sonucu arkadaşın tavsiyesiylede şişme bot fikri bana daha yakın gelmeye başladı. zaten sürat yapmak veya mavi yolculuğa çıkmak gibi kullanım hedefim olmadığından, kıyıdan kıyıdan seyredebileceğim, ufaktan açılıp balık tutabileceğim. istediğim yere yanımda taşıyıp ister tatlı suya ister denize açılabileceğim portatif yapısı yüzünden mantıklı geldi. istanbul harici bir kıyı şehrinde yaşıyor olsaydım kesinlikle fiber tekne alırdım ama istanbul dayım.

şimdilik bir girişimim yok fakat işler yolunda giderse seneye birşeyler yapmayı planlıyorum.

internette denizcilik ve yatçılık üzerine forum siteleri mevcut, onlardanda faydalanıyorum yeri geldikçe. fakat bizim sitemizdede bu konularla uğraşan, bilgisi olan veya belki bu konu başlığıyla bilgi edinip bu işe merak salacaklar olabilir.

evet mt nin varsa denizci veya denizle alakalı üyeleri. bildiklerinizi esirgemeyin. her türlü bilgiye açığız.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Arac arkasi romork ve cekici vinc ile rahatlikla kucuk bir yelkenli yada motorlu tekneyi gunu birlik suya indirip kullanabilirsin. Hatta atolye imkanin var ise kendi kendine imal bile edebilirsin. Internette 200-300 USD projeler var. Her sey yaziyor.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    yaklaşık 1-2 ay önce ben 3.60 ahşap taban bot 2 zamanlı 8 lik motor aldım gayet memnunum fibere bulaşma çok zor hele yanında 3 kişi daha yoksa fiber adeta eziyet biz botu 2 kişi çok rahat kurup taşıyıp söküp herhangibi bir yerde kullanabiliyoruz her ne kadar 2 aylık bot tecrübem olsada internette çok araştırma yaptım bot ve motorlarıyla ilgili herşeyle iiilgili danışabilirsin ama fibere bulaşma
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    merhaba. Ben de meraklı sayılanlardanım. Motorlu teknelere ilgim olsa da daha çok yelken üzerine. Lisanslı yelken sporcusuyum. Seneye filikadan çevirme motorlu tekne yapıcaz inşallah burdan da paylaşırım ufak tefek

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ben baglantili olarak baska bir sey sorayim.
    Tekne merakim yok ama olurda bu ergenekon, balyoz davalari bisekilde biterde Türkiye'ye gelmekten tirsmazsam(su an tirsiyorum), yaz tatillerinin bir bölümünü deniz kenarinda geçirmeyi severim.
    Bu tatil suresince bir hafta onbes gün,kisa kosu kiyilari gezebilecegim, aksam üstleri veya sabah biraz açilip olta balikçiligi yapabilecegim bir teknem olsa tadindan yenmez.
    Tabi senede ya da iki senede bir gelip kisa zaman geçirecegim bir tekneyi satin almak pek mantikli görünmüyor.
    Bunun bakimi var, muhafazasi var, var da var
    Diyecegim su ki,
    bu türden tekneleri, bir hafta, onbes gün gibi periyodlarda kiralamak mümkünmü Türkiye'de?
    Tekne dediysem de 4 kisilik aileyi risksiz gezdirebilecek bisey olsun, yani sandal degil.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekne merakim yok ama olurda bu ergenekon, balyoz davalari bisekilde biterde Türkiye'ye gelmekten tirsmazsam(su an tirsiyorum), yaz tatillerinin bir bölümünü deniz kenarinda geçirmeyi severim.
    Bu tatil suresince bir hafta onbes gün,kisa kosu kiyilari gezebilecegim, aksam üstleri veya sabah biraz açilip olta balikçiligi yapabilecegim bir teknem olsa tadindan yenmez.
    Tabi senede ya da iki senede bir gelip kisa zaman geçirecegim bir tekneyi satin almak pek mantikli görünmüyor.
    Diyecegim su ki,
    bu türden tekneleri, bir hafta, onbes gün gibi periyodlarda kiralamak mümkünmü Türkiye'de?
    Tekne dediysem de 4 kisilik aileyi risksiz gezdirebilecek bisey olsun, yani sandal degil.
    Yalova'ya gelirsen ayarlarız bişeyler
    Sen hala bana segman bakacaksın ama
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    Diyecegim su ki,
    evet var kiralayabilirsiniz çok pahalı değil tabi teknesine göre
    http://www.sahibinden.com/kiralik-araclar-deniz-araci
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

Motosikleti
    var bişeyler
    Alıntı avciceyhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaklaşık 1-2 ay önce ben 3.60 ahşap taban bot 2 zamanlı 8 lik motor aldım gayet memnunum fibere bulaşma çok zor hele yanında 3 kişi daha yoksa fiber adeta eziyet biz botu 2 kişi çok rahat kurup taşıyıp söküp herhangibi bir yerde kullanabiliyoruz her ne kadar 2 aylık bot tecrübem olsada internette çok araştırma yaptım bot ve motorlarıyla ilgili herşeyle iiilgili danışabilirsin ama fibere bulaşma
    aynen bende şişme botun pratikliği yüzünden sıcak bakıyorum. normal teknen ile kısıtlı alanda kullanmak gibi bir kısıtlanman oluyorken şişme botu aklına esen her yerde kurup kullanabiliyor olmak güzel bir özellik. senin bot+motor maliyetin ne tuttu. markaları neler. ağırlığı nekadar botun ve motorun, neyle taşıyorsun, bagaja sığıyormu. kısaca anlatırmısın.

Motosikleti
    Honda
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalova'ya gelirsen ayarlarız bişeyler
    Sen hala bana segman bakacaksın ama
    hiiii!!!
    Ben onu unuttum gitti.

Ulaaa ne desen haklisin.
    Birak mesajlari da sildim.
    Sen bana bir daha göndersene o mesaji.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adb (amatör denizci belgesi) aldık.. sıra teknede

Coq ayıpsın baba neden kiralıyon gel ortak alak ..

biliyon ben yazları çalışıyom. sen gel kullan .

hatta geri kalan zamanlarda internet üzerinden kiraya veririz .. bana kışın lazım

ben karaya çekme bakım işleri falan ilgilenirim zaten kira parası o giderleri fazlasıyla çıkartır. ne diyon
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

frantisec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet mt nin varsa denizci veya denizle alakalı üyeleri. bildiklerinizi esirgemeyin. her türlü bilgiye açığız.
    önce denizci belgesini al.ehliyet gibi bir kart.kursa gidip sınava giriyorsun.o belgeye sahip olduktan sonra kendine ahşap,yada fiber tekne bakabilirsin.motorsuzlar 1000 tlden başlıyor.

Motosikleti
    var bişeyler
    Alıntı Barış Şuşut adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hatta geri kalan zamanlarda internet üzerinden kiraya veririz .. bana kışın lazım

ben karaya çekme bakım işleri falan ilgilenirim zaten kira parası o giderleri fazlasıyla çıkartır. ne diyon
    tamda yeri gelmişken sorayım. hatta bizim motosiklet işinde kaç cc ye kadar ehliyet gerekmiyor sorusunu soracam
    hangi tip tekne veya bot için ne tür belge alınıyor. mesala sizin aldığınız belge ile kullanabileceğiniz araçlar nelerdir.
    aslında şişme bot için bişeyler almak gerekiyormu.
    denizde eğitimli olmak tabiki hayat kurtaracak derecede önemli ve gereklidir. denizin ciddiyetinin farkındayım fakat yasal olarak zorunlulukları sormak istiyorum.

Motosikleti
    Honda
    Alıntı Barış Şuşut adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Valla bana söyle bisey lazim.
    Simdi baktim internette.

Ustteki iki teknede benim talep ettigim türden.
    Sahibinden de fiyatlar biraz sisik.
    5-6 yil önce benzer bir tekneyi sormustum, 10-15bin euro civarinda alinabiliyordu.
    Ulem 15bin euro sifir S1000RR parasi.
    Tekneye baglamak akillicami diye düsündüm birden!!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    birzamanlar balıkçılık için kendime tekne bakarken keyifli birşeyin 20-25 bin dolarlar olduğunu gördüğümde
    oturup kendi 8 metre teknemizi yapmışlığımızda vardır.
    ozamanlardan link aklımda kalmış
    buyrun sıfır sorun sıfır bakın sıfır depo kirası sıfır yük sıfır falan filan
    http://www.porta-bote.com/index.php
    http://motors.shop.ebay.com/__?_from...ote&geo_id=491

Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    aynen bende şişme botun pratikliği yüzünden sıcak bakıyorum. normal teknen ile kısıtlı alanda kullanmak gibi bir kısıtlanman oluyorken şişme botu aklına esen her yerde kurup kullanabiliyor olmak güzel bir özellik. senin bot+motor maliyetin ne tuttu. markaları neler. ağırlığı nekadar botun ve motorun, neyle taşıyorsun, bagaja sığıyormu. kısaca anlatırmısın.
    botun markası moonstar motor ise parsun 2 zamanlı 8 hp bottanda motordan da gayet memnunum hız bakımından performans yakıt ses açısından güzel bot kullanışlı fiyatına göre biraz daha sağlam 4000 e can yeleği çapası mapası herşeyiyle patladı bana opel combo aracım var motor dahil hepsini çok rahat sığdırabiliyorum bagajın yarısını anca geçiyor motor da içindeyken eğer sürekli farklı yerlerde yani sürekli taşıyacaksan motoru asla 4 zamanlı alma 2 zamanlı al 2 zamanlının da ithalatı yasaklandı ellerindeki stokları satıyolar bu sene biter onlar bu sene alcaksan motoru al yoksa 4 zamanlıyı taşımak eziyet götürmek eziyet sürekli dik tutmalısın vs vs bu arada adb belgesiyle ilgili olarak 9.9 ve altına ne vergi ödüyosun ne de adb ye gerek var botun da 5 metreyi geçmiyecek he bir de botu her türlü kaydettiriceksin bot ve motorun toplam ağırlığı 100 kiloyu geçerse vergi ödetiyolar onun için 100 ün üstündeyse de 100 kg altı söyliyeceksin liman bağlama kütüğüne para ödemiyosun sadece biraz uğraştırıyo ben senin bot ve iki zamanlı motor almandan yanayım
    bu da bizim motor ve bot %70 gazla falan gidiyoruz iki kişi biri 100-105 civarı falan malzemeler falan bayağı doluyuz
    http://www.youtube.com/watch?v=TVDzy7mAfgo
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hiiii!!!
    Ben onu unuttum gitti.

Ulaaa ne desen haklisin.
    Birak mesajlari da sildim.
    Sen bana bir daha göndersene o mesaji.
    Remzi abim, Alamanyalardan halletti sağolsun, babasıyla uçakla yolladı, abim gitti Edirne/Babaeski'den aldı, bizim usta motora taktı topladı, geçen haftadan beri biniyoruz motora şükür. Çok sevap kaçırdın Remzi abim kesin cennetlik oldu, artık sen kendini kurtar abi bir şekilde
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    var bişeyler
    http://www.balikmarketim.com/?urun-4...Sisme-Bot.html

AVCICEYHAN bot güzelmiş, güle güle kullan. motor için ben 4 zamanlı istiyodum ama bir iki gündür 2 zamanlının taşıma pratikliğini okuyorum. 2 zamanlı sanırım daha makul olur benim için. motoru alırsamda zaten büyük ihtimal ikinci el alırım. bot olarakta 2.90-3.0mt olarak bana yeterli olur diye düşünüyorum. 2 bilemedin en fazla 3 kişi olur yanımda. tek tabanca takılmayı severim. verdiğin bilgiler için teşekkürler.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    istersen motoru çalınmış olan yeşil Quiksilver bot ve römorkunu satabilirim..ya 1 yada 2 sezon kullanıldı,sıfır gibi duruyor....marmariste motoru çaldılar,bizde yelkenli aldık...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    http://www.balikmarketim.com/?urun-4...Sisme-Bot.html

AVCICEYHAN bot güzelmiş, güle güle kullan. motor için ben 4 zamanlı istiyodum ama bir iki gündür 2 zamanlının taşıma pratikliğini okuyorum. 2 zamanlı sanırım daha makul olur benim için. motoru alırsamda zaten büyük ihtimal ikinci el alırım. bot olarakta 2.90-3.0mt olarak bana yeterli olur diye düşünüyorum. 2 bilemedin en fazla 3 kişi olur yanımda. tek tabanca takılmayı severim. verdiğin bilgiler için teşekkürler.
    2.90 3.00 iyidir 2-3 kişi için güzel motor konusunda taşıyacaksan 4 zamanlı çok fena eziyet bir arkadaşım 3-4 yıldır teknesi var ikinci tekneyide alınca onlar bi motor daha almaya karar verdi 4 zamanlı tohatsu 9.8 aldılar orada iki kişi yarısına kadar suya düşürdük ben tek başıma 8 lik makineyi kaldırıp takıyorum çok rahat hele tek takılacaksan aman diyim
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    motorun ağırlığı zamanına göre değil hp sine göredir..6 hp lik 4 zamanlı bir mercury var..tek elle istediğin rafa koyabilirsin...

9.9 hp 2 zamanlıda olsa ağır olur...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)