Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Biz Kuşa Bakmıyoruz

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    İğneyi kendinize çuvaldızı veterinere batırın.Bi insan hasta olduğu zaman eş dost akraba toplaşır doktora bıçak parası verirsiniz.Fahiş fiyatlar da olsa doktorun her isteğine tamam dersiniz.Ama bi hayvan için vereceğiniz 3 kuruş para içinizi cız ettirir.Boşa giden para gibi gelir size.Ne de olsa hayvan işte.Bi köpeğin ömrü boyunca vurulması şart olan 3-5 tane aşı için vereceğiniz 100-150 lira para zorunuza gider de yine de hayvanseverliğinize mok sürdürmezsiniz.
    dreamkiller bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Dostum haklisin ama hayati boyunca hic barinak ve pansiyonda kalmayacak olan kopegime zorla. .... Asisi yapmaya kalkan veterinerin iyi niyetinden suphe ederim.. Asinin adini hatirlayamadim ama bak simdi.. Sanirsam sık sık pansiyonda kalacak olan hayvanlara diger hayvanlardan bilmemne virusu almamasi icin vuruluyormus
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı platipus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar hayvanları sev, veterinerlere demediğini bırakma, birisi sülün deyince seviye eleştirisi yap.
    ironik oldu biraz ercüment bey.
    hayvanları seviyorsan sülün gibi güzel bir kuşun ismini kullandım diye seviye eleştirisi yapmak, hele de üniversite mezunu birisini eleştirmek olmuyor.
    ben olsam vardır bir bildiği ne de olsa üniversite mezunu adam derdim.
    Yazdığım ilk mesaj buyrun.
    İnsanlar mide ağrısı çektiğinde KBB niye gitmiyorsa her veterinerde her hayvandan anlamaz gayet normal bir durum.
    Burada kimi savunuyorum gibi gözüküyor.

İkinci mesaj dikkatli okuyun lütfen süs havyanı ibaresi varmı?
    Bencede böyle bir hakları olmaması lazım. Zaten günümüzde veterinerlik hayvan sağlığından çok hayvan süsüne hizmet veren bir sektör haline gelmiştir özellikle büyük şehirdlerde. Hatta bazılara sadece mama satışı yapmamaktadır.

Öncelikle üniversite bitirmekle adam olunmaz. Her üniversite mezununa adam denilse vay halimize. Seviye meselesine gelince hayvanlara uğraşan birinin karşısındakine bu tarz yakıştırmalar yapması rahatsız edici hayvanın cinsi ne olursa olsun.
    36 yıldır evimde bir çok hayvan besledim. Hala Balık, ve kuşlarla yakında ilgilenmekteyim. (Özellikle Discus balıklarıyla ilgili okumadığım makale kalmadı) Görünen o ki en az sizin kadar veterinerlerle muhataplığım var. Öyle klinikler gördüm ki klinik demeye bin şahit lazım neredeyse market olmuşlar yumurta bile satıyorlar.

platipus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yazdığım ilk mesaj buyrun.
    İnsanlar mide ağrısı çektiğinde KBB niye gitmiyorsa her veterinerde her hayvandan anlamaz gayet normal bir durum.
    Burada kimi savunuyorum gibi gözüküyor.

İkinci mesaj dikkatli okuyun lütfen süs havyanı ibaresi varmı?
    Bencede böyle bir hakları olmaması lazım. Zaten günümüzde veterinerlik hayvan sağlığından çok hayvan süsüne hizmet veren bir sektör haline gelmiştir özellikle büyük şehirdlerde. Hatta bazılara sadece mama satışı yapmamaktadır.

Öncelikle üniversite bitirmekle adam olunmaz. Her üniversite mezununa adam denilse vay halimize. Seviye meselesine gelince hayvanlara uğraşan birinin karşısındakine bu tarz yakıştırmalar yapması rahatsız edici hayvanın cinsi ne olursa olsun.
    36 yıldır evimde bir çok hayvan besledim. Hala Balık, ve kuşlarla yakında ilgilenmekteyim. (Özellikle Discus balıklarıyla ilgili okumadığım makale kalmadı) Görünen o ki en az sizin kadar veterinerlerle muhataplığım var. Öyle klinikler gördüm ki klinik demeye bin şahit lazım neredeyse market olmuşlar yumurta bile satıyorlar.
    bakın ercüment bey, iki mesajınızı da gördüm ilkinde zaten doğru olan bir şeyi söylüyorsunuz, bu durumda bunu bile anlayamayanlaraydı eleştirilerimin bir kısmı.
    ikinci mesajınızda yazdığınıza gelince; belki inanmayacaksınız ama veteriner tabelasını gördüğü halde bana yumurta dahi soran olmuştu bir keresinde. tam da eleştirinize denk düşmüş bir olaydır. insanlar bir şeyler talep ederse siz de karşılık verirsiniz ve bundan para kazanırsınız ki işleriniz yürüsün. eğer klinik mama satmazsa hayvan sahibi pet shopa gider ve onlardan da veteriner olmadığı halde aşı yapmaya kalkışanlar var. ve bizim hayvan severlerimiz gidip hem mamasını alır hem de paşa paşa aşı yaptırır petshopçulara. ben az ürün bulunduğum için de eleştiri alırdım. bunda eleştirecek bir durum yok.
    ama siz tutup da sırf eleştiri olsun diye mama satıyorlar, süse önem veriyorlar derseniz benim cevabım da yazılı zaten.
    gelelim diğer mevzulara istediğiniz kadar hayvan besleyin, milyon tane veterinerle tanışın ama bu size onu dışarıdan alelade eleştiri hakkı tanımaz. zira eleştirdiğiniz noktalar pek onları tanımadığınızı gösteriyor.
    üniversite konusunu siz açtınız ben ironi yaptım ama onu da pek anlamamışsınız ama olsun önemli değil.

yakıştırma konusuna hiç girmeyelim isterseniz, bana mesleğimden dolayı kendince hayvan demeye çalışanlar da oldu:
    "yauuv veteriner, veteriner hayvan demekmiş doğru mu?" ben üzerime alınmadım, alınmam da zaten. zira hayvanları gerçekten tanıdığıma inanıyorum ve insanla arasındaki farka bakarsak pek alınacak bir durum yok.
    sülün yakıştırması da aklınızda kalmasın, sesini pek sevmem o yüzden yukarıdakilerinin yazdıkları bana sülün ötüşü gibi geldi. anladınız mı?

bu arada sayın dreamkiller şu söylediğin aşıyı çok merak ettim. benim bildiğim hiçbir virüs ben barınakta pansiyonda takılayım başka yerde yaşayamam demez. küçük bir anekdot sizin için:
    bir gün aşılarını rutin yaptıran bir hasta sahibim geldi ve "ya bu zaten hasta olmuyor daha aşı yaptırmasak olmaz mı?" dedi. aşı önlemdir, önlemin her türlüsünü almak gerekir. veterinerlere karşı bu kadar da önyargılı olmayın yahu!

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Platipus açıklama için teşekürler.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Tartisma guzelde ulke yanlis,, Turkiye gibi bir yerde ev hayvani caizmidir diye TV de tartisan , Insan yaralandiginda bile ambulansi cagirdiginda vaktinde gondermeyen bir devlette boyle bir konu tartisilmasi hayli luks kaliyor.

Daha yeni kediye eziyet edip olduren adam serbest kaldi. Kendimizden baskasini dusunmeyen bencil bir toplumuz.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    ercüment bey hayvanlar hariç herkes bize düşman (hayvan sahipleri, kadrolu hayvanseverler, pet shoplar, klinik komşuları, klavye hayvanseverleri, internetten iki ucuz bilgi aşırıp veteriner kesilenler, köylü, çiftçi, daha kimleri sayayım? unuttuklarım beni mazur görsün). hayvanlar değil ama. işimizi yaparken canlarını yakıyoruz ama inanın çoğu ne yaptığımızın farkında. ve bazen o bile yetiyor. ama işte kaderin cilvesi onlar da para vermiyor
    o yüzden kusura bakmayın doluyum çok, zaten bu nedenlerden ötürü klinisyenlik de yapamıyorum iyice doldum.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendimizden baskasini dusunmeyen bencil bir toplumuz.
    kendi adına konuş

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Alıntı platipus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada sayın dreamkiller şu söylediğin aşıyı çok merak ettim. benim bildiğim hiçbir virüs ben barınakta pansiyonda takılayım başka yerde yaşayamam demez. küçük bir anekdot sizin için
    valla dostum o zaman böyle bir aşı yoksa o dönemlerde köpeğimi götürdüğüm veteriner ısrarla bu asıyı yapmamız lazım diyorsa durum daha da vahimdir!!! anlatabilmişimdir umarım.. Ha sen benim hikayeyi bir tarafımdan uydurduğumu düşünüyorsan da o senin bileceğin birşey.. saygılarla..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:24 ----------

bu arada bakındım internetten Bordetella sanırsam bahsettiğim aşı.. Solunum yoluyla geçen hızla yayılan ve barınak, pansiyon gibi çok fazla köpeğin bir arada olduğu yerlerde sık görülen bir virüs için önlemmiş..
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendi adına konuş
    Emrin olur padisahim , baska istegin varmi , soyle bir aci kahve yapiyim istersen sana yaninda sadrazamdan gonderme bir lokum iyi gider bak.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Ducati 797
    her fırsatta giydiriyorsun bu millete
    dinime küfreden müslüman olsa bari
    bak seni gasteye veririm, sürüm sürüm sürünürsün

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    her fırsatta giydiriyorsun bu millete
    dinime küfreden müslüman olsa bari
    bak seni gasteye veririm, sürüm sürüm sürünürsün
    Yedek don varmi ? Ben simdi korkudan ustume yaptim da

Motosikleti
    Ducati 797
    Yedek don varmi ? Ben simdi korkudan ustume yaptim da
    baksır mı giyersin yoksa tuman mı?

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    baksır mı giyersin yoksa tuman mı?
    Bilmem padisahim siz ne uygun gorur iseniz artik....

Motosikleti
    Ducati 797
    Bilmem padisahim siz ne uygun gorur iseniz artik....
    tuman öneririm, pişik yapmaz
    ...nün numeresini söyle de yollayayım

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Yobazlık (bigotry) yabancı forumlarda en büyük suçlardan biridir. Hemen hemen hiçbir zaman tolerans gösterilmez yobazlık yapana.

Konuya gelirsek. Kendi düşüncelerim var elbette ama şu an yorgunum uzun uzadıya yazacak halim yok. Yazsam da anlayabilecek insan çok az. Onlar anlatmadan da anlarlar zaten.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla dostum o zaman böyle bir aşı yoksa o dönemlerde köpeğimi götürdüğüm veteriner ısrarla bu asıyı yapmamız lazım diyorsa durum daha da vahimdir!!! anlatabilmişimdir umarım.. Ha sen benim hikayeyi bir tarafımdan uydurduğumu düşünüyorsan da o senin bileceğin birşey.. saygılarla..[COLOR="Silver"]
    işte gene aynı şey, ben ne diyorum ön yargıyla yaklaşmak doğru değil diyorum. sen durumu iyice dramatikleştiriyorsun. aklı başında hiç bir veteriner hekim aşı uydurmaz ama hayvan sahipleri hastalık uydurabiliyor. bir hayvan sahibi olarak veteriner hekimlere yaklaşımın çok dramatik. bence veterinere hiç götürme çünkü güvenmiyorsun. yalan yanlış bilgiler sanırım daha doğru geliyor.
    bordotella ve bazı hastalıklarda aşı bulunulan bölgeye, mevsime, barınma şartlarına göre hekimler tarafından gerekli veya gerekli değil olarak yorumlanır. bunlar tamamen izafi ve hekimin anlayışına kalmış. ben bugüne kadar bir iki defa bordotellaya rastladım ve bu durum da benim için aşı yapılmasını gerektirir. ama başka bir arkadaş rastlamamıştır gerek görmez ama bu durum nedense gerek gören hekimin kazıklamaya çalıştığı yorumuna yol açar.
    ha bunları neden anlatıyorum? belki bir parça da olsa mesleğime bakış açınız değişir. güvenin demiyorum ama bu kadar da insafsız olmayın yahu!

bakın size bir örnek: motosiklet tamircilerini sevmeyiz çoğumuz değil mi? bu iş motor tamirciliğine de benzemez, elinizdeki canlıdır ve tıpta kesinlik yoktur, yorum vardır. bunu hep göz ardı ediyor vatandaş nedense.

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    anladığım kadarı ile kuş dediğimiz özelde martı. e martı olunca adamın midesi ağrıdı. vakti ile yediği martı dönerler geldi aklına. doğal seleksiyona ayak uyrdurmanı istedi. kuş özel bir kuş olsaydı o zaman ilgilenebilrdi. aslında kuş deyip geçmemek lazım. her kusun eti de yenmez. e öyleyse nereye varacak bu konu. siz zıpırmanlaştırabildiklerimizden misiniz zıpırmanlaştıramadıklarımızdanmısınz demenin zamanı geldi galiba.
    kısaca nesli ve cinsi çok falza olduğundan yokluğu ise kimseye bir üzüntü vermeyeceğinden martı kuşumuza dokunmaya gerek görmemiş veterinerci. hayvana da yazık herşey para değil lakin her gün onlarcası eminönü ve çevresinde cam çarpması yada kavga sebebi ile yaralnıyorlar. adamlar kim bilir kaç tanesine baktılar. ben vatan caddesini birbirine katan yavru bir martı görmüştüm. durup alayım dedim de sağolsun benden önce yunus polisler durup hayvancağızı alıp migrosun bahçesine bıraktılar.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

DNGe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Konu ve altındaki yorumcu arkadaşlar öyle bir gazladınız ki az kalsın veterinerlere kin duyacaktım

sn Platipus veterinerliğinizi öldürmeyin bence ,bir avrupa ülkesinde devam edin kurtarın kendinizi burdan...ben arkadaşları oyalarım

atiTheSun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E Beyaz'2012
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu ne seviyesizliktir.
    Bende kedi için kedi demek istiyorum.
    Bu konuda olan bütün seviyesiz mesajları alt alta toplayalım. Sonra tüm bu seviyesiz mesajları, o meslegi icra eden birine söyleyelim. Sonra birde ondan eee, kem, küm diye bir cevap bekleyelim.

Veteriner bey gayet gerçekçi cevaplar vermiş. Ancak ; herhangi bir konuda, herhangi bir meslekte olan birinin, forumlarda nasıl sayıp sövüldügünü görüyoruz. Üstelikte bir kısmı gayet önyargı ile, gayet acımasızca yapılıyor. Çünkü kendi tutmadıgı takımı tutanlara şerefsiz, kendi vermedigi partiye oy verenlere kıllı, kendi alamadığı ihaleyi alanlara üçkağıtçı demek, zihniyetimizde var,bize hergün televizyonlarda ve gazetelerde SAYGIN sunucu ve yazarlar tarafından ögretiliyor, ezberletiliyor.

Bir veterinere kasap demişiz çok mu.. Pardon, sizin meslek neydi?

Edit : Bende galiba Ercüment bey'i yanlış anlamışım... Öyleyse, kusuruma bakmayın Ercüment bey, yazdıgımı silmek istemiyorum. Sizin yerinize gerekli başkalarına ithaf ediyorum..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)