Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Biz Kuşa Bakmıyoruz

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    İnsanlar mide ağrısı çektiğinde KBB niye gitmiyorsa her veterinerde her hayvandan anlamaz gayet normal bir durum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Ben de geçenlerde sol şeritte bişey farkettim yanından geçerken, aynadan hareket ettiğini görünce durup yüz metre geri geldim motorla yazık yavru kuş yla düşmüş, arabalar falan geçti üstünden ben dönebilene kadar ama neyse ki tekerleri denk gelmedi. Motor eldivenim vardım biraz huysuzlandı ama aldım koydum limonluğa bi can kurtarmanın verdiği huzurla devam ettim yoluma, neticede onlar da can.

---------- Post added at 22:35 ---------- Previous post was at 22:22 ----------

ayrıca davranışınız için teşekkür ederiz
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanlar mide ağrısı çektiğinde KBB niye gitmiyorsa her veterinerde her hayvandan anlamaz gayet normal bir durum.
    Ya bende öyle düşünüyorum aslında.
    Fakat bu yaşıma kadar " kanatlı hayvan veterineri ", " büyükbaş hayvan veterineri " gibi bir şey görmediğim için anlam veremiyorum duruma.
    Gerçekten çok sinirimi bozdu bu durum. O yüzden bir şey çıkmayacağını bilsem de, böyle bir hakları yoksa şikayette bulunacağım.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    CBF150
    Bencede böyle bir hakları olmaması lazım. Zaten günümüzde veterinerlik hayvan sağlığından çok hayvan süsüne hizmet veren bir sektör haline gelmiştir özellikle büyük şehirdlerde. Hatta bazılara sadece mama satışı yapmamaktadır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Len sercan,
    kuş kuş kuş
    iyi olmuş senin kuş iyileşmiş uçmuş
    uçmuşta suriye karasularında bizim uçağa bile çarpmış
    bizim uçağın düşmesine sebebiyet vermiş haaa
    bak demedi deme senden bilecekler pis ERGEN ekoncu seni yaaa

platipus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    arkadaş ne kadar boş insan varmış şu forumda ya! ne dediğinizin farkında mısınız siz? ön yargılı davranmak, bir iki yamuk yüzünden koskoca meslek camiasına saydırmak ne kadar terbiyesizce bir durumdur yahu. daha bir sürü şey söylerdim ama seviyeyi düşürmeyeyim, sizler yeterince düşürmüşsünüz zaten.

öncelikle bir veteriner hekim olarak söylüyorum; her veteriner her hayvandan anlamak zorunda değil. bunu en küçük beyinlilerinizn bile tahmin edebiliyor olması lazım. ikincisi o paragöz dediğiniz kliniklere yolda bulduğu her hayvanı sırf vicdanını rahatlatmak için getirip atan binlerce insan geliyor. veteriner kliniği orası, bir işletme. para ve ekmek kazandıran bir yer. gidin bir yaralı dilenciyi özel hastaneye götürün bakalım sizi özel güvenlikçileri ne yapıyor? az akıllı olun yahu! çatır çatır vergi ödediğiniz belediyelerin barınakları bakar öyle hayvanlara. gidin onlardan hesap sorun! ha ücretine razıysanız ve hekim de anlıyorsa ancak o zaman özel klinik bakar.
    yok veterinerler para için yaparmış yok kuş küçük gelmiş ayıp be ayıp! siz bedava çalışıyorsunuz zaten, babanızın hayrına.

motorkafa kardeşim eminim iyi niyetinden yapmışsın, eline yüreğine sağlık ama herkes senin gibi değil işte. çoğu sahipsiz hayvan bulan insan özel kliniğe götürüp bedava tedavi ettirip kahraman olmaya çalıştığı için meslektaşım ister istemez size de önyargılı yaklaşmış. bu bir hata da olsa cezaya tabi değil. ben olsam müdahale etmesem bile muayene ederdim. ayrıca sigortaya ödettirme mevzuu biraz karışık. her halükarda sen parasını öder sonra faturayla sigortaya başvurursun. alabilir misin bilmem. ama onca yıl okumuş emek harcamış veteriner emeğinin karşılığını almak zorunda. alamayacağını düşünürse de bakmaz olur biter.

şimdiden söyleyim bana cevap yetiştirmek isteyen empatiden yoksun sığırlar varsa tedavilerini hayrıma yaparım!!!

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    israilden suriyeli muhaliflere ilaç ve yardım desteği varmış, bizdeki kamplarda israilli doktorlar gönüllü çalışıyorlarmış
    çok seviyorlar canım bu arapları, özellikle müslüman olanlarını (!)
    aaaa bak kuş geçiyor

Motosikleti
    CBF150
    Çok güzel bir cevap olmuş üniversite bitirmiş Veteriner Hekim ünvanını almış birine çok yakışmış cevabınız hele son satırda son noktayı koymuşsunuz.

şimdiden söyleyim bana cevap yetiştirmek isteyen empatiden yoksun sığırlar varsa tedavilerini hayrıma yaparım!!!

Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    Çok güzel bir cevap olmuş üniversite bitirmiş Veteriner Hekim ünvanını almış birine çok yakışmış cevabınız hele son satırda son noktayı koymuşsunuz.

pardon? yukarıda yazanlardan üniversite mezunu yok mu acaba? hepiniz zır cahilsiniz mi demek lazım? bu mudur cevabın? kaç veteriner tanıyorsun? sen savunsaydın da görseydik. mama satışı yapıyorlar demişsin? ne biliyorsun bu meslek hakkında?
    süs hayvanlarına bakıyorlar bunlar baytar falan diye atıp tutmak kolay değil mi?

yeri geldi mi çok güzel demogoji yapıyorsunuz? süs hayvanı dediğin de bir can değil mi. ona bakmak yasak mı? atın tutun, cevap gelince "sana yakışmaz".

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:00 ----------

ne güze ya, hiçbir şey bilmediğiniz bir meslek hakkında atıp tutabiliyorsunuz hep beraber.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    İnsanlar veterinerlik nedir bilmeden nasıl bu kadar cahilce bu mesleğe saldırabiliyo anlamak mümkün değil.Hepimiz tıp fakültesi çok zor diye biliriz.Ancak tıp fakültelerinde sadece insan vücudu ele alınıp incelenir.Buna rağmen bir sürü dala ayrılır.Kulak burun boğaz , noroloji , iç hastalıkları , cart curt ......Peki dünya üzerinde kaç çeşit hayvan olduğunu tahmin edebiliyo musunuz?Peki en az insan vücudu kadar karmaşık yapıya sahip olan bütün bu hayvan çeşitlerinin anatomilerini öğrenmek , tedavi edebilmek ne kadar zordur.Bu meslek hakkında atıp tutmadan önce bunu bi düşünün.

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    ben halı hazırda üniversite öğrencisiyim kabul görür mü kriterlerinize
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı platipus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş ne kadar boş insan varmış şu forumda ya! ne dediğinizin farkında mısınız siz? ön yargılı davranmak, bir iki yamuk yüzünden koskoca meslek camiasına saydırmak ne kadar terbiyesizce bir durumdur yahu. daha bir sürü şey söylerdim ama seviyeyi düşürmeyeyim, sizler yeterince düşürmüşsünüz zaten.

öncelikle bir veteriner hekim olarak söylüyorum; her veteriner her hayvandan anlamak zorunda değil. bunu en küçük beyinlilerinizn bile tahmin edebiliyor olması lazım. ikincisi o paragöz dediğiniz kliniklere yolda bulduğu her hayvanı sırf vicdanını rahatlatmak için getirip atan binlerce insan geliyor. veteriner kliniği orası, bir işletme. para ve ekmek kazandıran bir yer. gidin bir yaralı dilenciyi özel hastaneye götürün bakalım sizi özel güvenlikçileri ne yapıyor? az akıllı olun yahu! çatır çatır vergi ödediğiniz belediyelerin barınakları bakar öyle hayvanlara. gidin onlardan hesap sorun! ha ücretine razıysanız ve hekim de anlıyorsa ancak o zaman özel klinik bakar.
    yok veterinerler para için yaparmış yok kuş küçük gelmiş ayıp be ayıp! siz bedava çalışıyorsunuz zaten, babanızın hayrına.

motorkafa kardeşim eminim iyi niyetinden yapmışsın, eline yüreğine sağlık ama herkes senin gibi değil işte. çoğu sahipsiz hayvan bulan insan özel kliniğe götürüp bedava tedavi ettirip kahraman olmaya çalıştığı için meslektaşım ister istemez size de önyargılı yaklaşmış. bu bir hata da olsa cezaya tabi değil. ben olsam müdahale etmesem bile muayene ederdim. ayrıca sigortaya ödettirme mevzuu biraz karışık. her halükarda sen parasını öder sonra faturayla sigortaya başvurursun. alabilir misin bilmem. ama onca yıl okumuş emek harcamış veteriner emeğinin karşılığını almak zorunda. alamayacağını düşünürse de bakmaz olur biter.

Hocam ilk önce yazdıklarını tepkiyle okdum da, sonradan yumuşadım.
    Bir kaç mesaj öncede yazmıştım. "Büyük baş veterineri", " küçükbaş veterineri " gibi birşey görmediğim için, kuşa bakmıyoruz demesi ilginç geldi.
    En azından veterinerlerinde farklı uzmanlık alanları olduğunu öğrenmiş olduk
    Ama yine de dediğin gibi, vicdanen en azından kırığı çıkığı varmı yokmu diye bakmalıydı. Sonuçta diğer veterinerde aynısını yaptı ve 5 kuruş istemedi.
    Neyse birazdan konu patlar burada
    Ben cevap için teşekkür ettim kaçıyorum

Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    aslında yazacak o kadar çok şey var ki bu konularda, hani yazmaktan da çekinmem uzun uzun yazarım. ama gel gör ki okuyacak veya okuduğunu anlayabilecek insan sayısı sınırlı. gene de birşeyler yazacağım:

bir veteriner fakültesini bitirmek, o ünvana hakkıyla sahip olabilmek ve ömür boyu meslek etiğine bağlı, dürüst, çalışkan olabilmek bu ülkede çok zordur. fakülteye girmek çok kolay ama çıkmak çok zordur. çoğu insan da birinci senede bırakır zaten. ha bitirdiniz ne oldu? bitirdiğinizde özel klinik olarak çalışırsanız aç kalmak pahasına da olsa ilk zamanlar her gelen hayvana bakarsınız. herkesi mutlu etmeye çalışır, her kaybettiğiniz hayvana deliler gibi üzülürsünüz. ama bütün bu fedakarlıklarınızın karşılığı olarak gitgide dibe batarsınız. herkes hayvanseverdir ama kimse sizi sevmez. emeğinizin hakkını istediğinizde hayvan sevmeyen kasap olursunuz. ya hayrına batana kadar devam edersiniz ya da "hayvansever" olduğunu iddia eden insan öbeklerine göğüs gerer kendinize bazı prensipler oluşturursunuz.

ben hayvanları ve mesleğimi hep çok sevdim. kliniğimi açtığımda bu durum hep benim aleyhime oldu. ne kadar çabalarsam çabalayım karşılığını alamadım. en sonunda sadece ve sadece çok zor durumda olanlara kanaat getirdiklerime veya çocukların getirdiği hayvanları tedavi etmeye başladım.çocukların hayvanları sevmesi benim için her şeyden önemliydi ve onları hayal kırıklığına uğratmamak adına en zorlu-masraflı vakaları bile geri çevirmedim. ama diğerlerini de muayene etmeden bırakmadım hiç. kimseyi kapıdan kovmadım. bütün bunlara rağmen gene de ekonomik olarak çok zorlandım. ya biraz daha tüccar yönünüzü öne çıkaracak ve "hayvan sevmeyen" veteriner olacaktım ya da bırakacaktım. ben de bıraktım. ama en çok zoruma giden yapmaya çalıştığım onca şey arada sırada hakkımı istemeye çalıştığım zamanlar domino taşı gibi yıkılıyordu. bir anda kasap oluyordum. ha insanların fikirleri hayvanlardan önemli değil elbette ama bazen insan başa çıkamıyor işte. hele de geçindirmek zorunda olduğunuz aileniz, maaşını ödemek zorunda olduğunuz çalışanınız, kiranız, verginiz olduğunda size hayvanlara acıdıkları kadar acımıyor kimse.

sadede gelecek olursak dışarısı kurtlar sofrası. bir sürü insan sırf vicdanlarını rahatlatmak için hayvanları kullanıyor. getirip veterinere bırakıyor. bir kişi de ya veteriner bu ay elektrik faturanı ben ödeyim vicdanım rahatlasın demiyor. o nedenle klinisyen meslektaşlarıma ( elbette vardır vicdansızları) saldırmadan evvel bunları düşünün bir.

yukarıdaki cümleye gelirsek "şimdiden söyleyim bana cevap yetiştirmek isteyen empatiden yoksun sığırlar varsa tedavilerini hayrıma yaparım!!!" bugüne kadar mesleğimle dalga geçenlere içtenlikle armağanım olsun. diğerleri de üstüne alınmasın bir zahmet.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:25 ----------

Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hocam ilk önce yazdıklarını tepkiyle okdum da, sonradan yumuşadım.
    Bir kaç mesaj öncede yazmıştım. "Büyük baş veterineri", " küçükbaş veterineri " gibi birşey görmediğim için, kuşa bakmıyoruz demesi ilginç geldi.
    En azından veterinerlerinde farklı uzmanlık alanları olduğunu öğrenmiş olduk
    Ama yine de dediğin gibi, vicdanen en azından kırığı çıkığı varmı yokmu diye bakmalıydı. Sonuçta diğer veterinerde aynısını yaptı ve 5 kuruş istemedi.
    Neyse birazdan konu patlar burada
    Ben cevap için teşekkür ettim kaçıyorum
    e anlamadığım şey de bu işte. kardeşim o diğer veterinerin iyi niyetini niye yazmıyorsun? sen hiç bir doktora ücretsiz muayene ettirebildin mi kendini?
    biri bir bok yemiş öbürü bedava muayene etmiş. sen konuyu açınca buradaki bütün sülünler veterinerlere saydırmaya başlamış. bu sana iyilik yapan diğer veterinere saygısızlık değil mi? en azından onu savunun. gir bir veterinere odanın belirlediği bir muayene ücreti tablosuna bak, adam muayene edip senden kaç para almamış, sana nasıl bir iyilik yapmış?
    ama yok onlar görmezden gelinir her zaman değil mi? ben buna kızıyorum işte.
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    e anlamadığım şey de bu işte. kardeşim o diğer veterinerin iyi niyetini niye yazmıyorsun? sen hiç bir doktora ücretsiz muayene ettirebildin mi kendini?
    biri bir bok yemiş öbürü bedava muayene etmiş. sen konuyu açınca buradaki bütün sülünler veterinerlere saydırmaya başlamış. bu sana iyilik yapan diğer veterinere saygısızlık değil mi? en azından onu savunun. gir bir veterinere odanın belirlediği bir muayene ücreti tablosuna bak, adam muayene edip senden kaç para almamış, sana nasıl bir iyilik yapmış?
    Yazdım ya abi ilk mesajda
    " Gösterdim veterinere, " kırığı çıkığı yok sahile bırak yeter " dedi " yazmıştım.
    ...ki zaten dikkat ettiysen kesin bir kanıya varmadan kimseye çamur atmadım

Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdım ya abi ilk mesajda
    " Gösterdim veterinere, " kırığı çıkığı yok sahile bırak yeter " dedi " yazmıştım.
    ...ki zaten dikkat ettiysen kesin bir kanıya varmadan kimseye çamur atmadım
    motorkafa kardeşim ben de senin nezdinde diğerlerine saldırıyorum zaten sen zaten o kadar uğraşmışsın ve nedenleri anlamaya çalışıyorsun farkındayım. benim derdim "klavye hayvanseverleriyle".
    konuyu açmışsın o kadar saldırmış millet zaten senin yüzünden

Motosikleti
    CBF150
    aslında yazacak o kadar çok şey var ki bu konularda, hani yazmaktan da çekinmem uzun uzun yazarım. ama gel gör ki okuyacak veya okuduğunu anlayabilecek insan sayısı sınırlı. gene de birşeyler yazacağım:

bir veteriner fakültesini bitirmek, o ünvana hakkıyla sahip olabilmek ve ömür boyu meslek etiğine bağlı, dürüst, çalışkan olabilmek bu ülkede çok zordur. fakülteye girmek çok kolay ama çıkmak çok zordur. çoğu insan da birinci senede bırakır zaten. ha bitirdiniz ne oldu? bitirdiğinizde özel klinik olarak çalışırsanız aç kalmak pahasına da olsa ilk zamanlar her gelen hayvana bakarsınız. herkesi mutlu etmeye çalışır, her kaybettiğiniz hayvana deliler gibi üzülürsünüz. ama bütün bu fedakarlıklarınızın karşılığı olarak gitgide dibe batarsınız. herkes hayvanseverdir ama kimse sizi sevmez. emeğinizin hakkını istediğinizde hayvan sevmeyen kasap olursunuz. ya hayrına batana kadar devam edersiniz ya da "hayvansever" olduğunu iddia eden insan öbeklerine göğüs gerer kendinize bazı prensipler oluşturursunuz.

ben hayvanları ve mesleğimi hep çok sevdim. kliniğimi açtığımda bu durum hep benim aleyhime oldu. ne kadar çabalarsam çabalayım karşılığını alamadım. en sonunda sadece ve sadece çok zor durumda olanlara kanaat getirdiklerime veya çocukların getirdiği hayvanları tedavi etmeye başladım.çocukların hayvanları sevmesi benim için her şeyden önemliydi ve onları hayal kırıklığına uğratmamak adına en zorlu-masraflı vakaları bile geri çevirmedim. ama diğerlerini de muayene etmeden bırakmadım hiç. kimseyi kapıdan kovmadım. bütün bunlara rağmen gene de ekonomik olarak çok zorlandım. ya biraz daha tüccar yönünüzü öne çıkaracak ve "hayvan sevmeyen" veteriner olacaktım ya da bırakacaktım. ben de bıraktım. ama en çok zoruma giden yapmaya çalıştığım onca şey arada sırada hakkımı istemeye çalıştığım zamanlar domino taşı gibi yıkılıyordu. bir anda kasap oluyordum. ha insanların fikirleri hayvanlardan önemli değil elbette ama bazen insan başa çıkamıyor işte. hele de geçindirmek zorunda olduğunuz aileniz, maaşını ödemek zorunda olduğunuz çalışanınız, kiranız, verginiz olduğunda size hayvanlara acıdıkları kadar acımıyor kimse.

sadede gelecek olursak dışarısı kurtlar sofrası. bir sürü insan sırf vicdanlarını rahatlatmak için hayvanları kullanıyor. getirip veterinere bırakıyor. bir kişi de ya veteriner bu ay elektrik faturanı ben ödeyim vicdanım rahatlasın demiyor. o nedenle klinisyen meslektaşlarıma ( elbette vardır vicdansızları) saldırmadan evvel bunları düşünün bir.

yukarıdaki cümleye gelirsek "şimdiden söyleyim bana cevap yetiştirmek isteyen empatiden yoksun sığırlar varsa tedavilerini hayrıma yaparım!!!" bugüne kadar mesleğimle dalga geçenlere içtenlikle armağanım olsun. diğerleri de üstüne alınmasın bir zahmet.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:25 ----------

Hocam bu ne seviyesizliktir.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    bu makarna kafa motorkafa nın her konusunda kavga çıkıyor
    dövelim...
    MotorKafa bunu beğendi.

Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    Hocam bu ne seviyesizliktir.
    o kadar hayvanları sev, veterinerlere demediğini bırakma, birisi sülün deyince seviye eleştirisi yap.
    ironik oldu biraz ercüment bey.
    hayvanları seviyorsan sülün gibi güzel bir kuşun ismini kullandım diye seviye eleştirisi yapmak, hele de üniversite mezunu birisini eleştirmek olmuyor.
    ben olsam vardır bir bildiği ne de olsa üniversite mezunu adam derdim.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Ben gec kalmisim konuya.. Evet her veteriner her hayvanin tedavisini bilmek zorunda degildir ama en azindan her veteriner muayene etmeye insani vicdan yuzunden mecburdur.. Dostum sen nasil yolun ortasinda durup o kusu veterinere goturmeye kendini mecbur hissediyorsan o veteriner arkadasda en azindan muayenesini yapmaya mecburdur.. Diger goturdugun veterinerde yapilmasi gerekeni yapmis zaten..

Ama burda asil buyuk alkis senindir dostum.. Bir kopek sahibi hayvansever olarak sana kendi adima tesekkur ederim..
    MotorKafa bunu beğendi.
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    yukarıda değinmemişim ama bu yaralı hayvanlar açısından önemli bir konudur. hayvansever arkadaşlarımıza da kılavuz olmasını umarak yazıyorum buraya:
    bizden sürekli vergi alan sevimli belediyelerimizin barınakları vardır. o barınaklar da belediyeden gelen ödenekler sayesinde sahipsiz sokak hayvanlarına bakarlar. onlara eğer kendi hayvanını beleş tedavi ettirmek isteyen uyanık biri olmadığınızı ispatlayabilirseniz (ki halkımız bunun da suyunu çıkarmıştır) getirdiğiniz hayvana bakmak zorundadır. eğer o barınağın veterineri bakmazsa gelin hep beraber saldıralım, demediğimizi bırakmayalım.
    gördüğünüz gibi bu işin de altında derin dövlet var. ama biz ne yapıyoruz?az akıl yürütüp veya araştırıp belediyelere gitmek yerine ekmeğinin peşinde olan veterinere saldırıyoruz. neymiş efendim? bedava neden bakmıyormuş vicdansız. valla cebinizdeki parayı sömüren belediyelerden daha vicdansız değiller benden söylemesi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)