Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yurt Dışında Okumak

Motovento
    REKLAM ALANI
    harun1077 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SUPER8// Yamaha XJ6N'e Kasııyor.
    merhaba arkadaşlar,
    Yurt Dışında okumak istiyorum, ABD veya Avustralya olabilir. , Üniversiteyi dışarda okusam nasıl olur, ne yapılır, ne gerekir, nasıl bir hayat bekliyor bilmiyorum. Maddi durum ne olması gerek. eğitim düzeyi nasıldır. Dışardan bakınca çok iyi görünüyo, kulağa hoş geliyor fln. Çok çalışkan biri de değilim. Masraflar ne kadar olur? merak ettiklerim bunlar. vs vs.
    Bilgisayar la aram çok iyi. Bilgisayar bölümü okusam, bir şirket, otellerde felan çalışssam.
    Derdimi anlamışsınızdır Kısacası şartlar nedir? Büyüklerimden onu öğrenmek istiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Güncel.
    Şöyle fikir edineyim dedim. Ses yok.

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum eger Turkiye de maddi durumun cok cok cok iyi degilse Amerika can sikici olur.
    Hem okul hem is cekilecek dert degil burda, bide yasal olarak calisip para kazanamazsin.
    Yasa disi caliscaksin, yakalanirsan ayikla pirincin tasini bi daha almazlar amerika ya, senin yas gecmis olur zaten Turkiye ye donunce direk alirlar askere.
    Ogrenci vizesi ile yasal bi ise girip maas almak imkansiz gibi bisey anca okulda calisabilirsin onun icinde yok agzinla kus tutucan yok 10 dil konuscan falan alcagin maas saati 8 dolar haftada 10 saat.
    Diyecegim o dur ki paran yoksa kendini rezil etme burda, bari bildigin bi dilde memlekette egitim al.
    Illa ne kadar tutar diyorsan yillik 30,000$, sadece yasam masraflari rahat tutar.
    30,000$ yillik odeme imkanin yoksa sikinti.Tabi okul parasi da var bide, benim simdi transfer olmak istedigim okul sadece yillik 50,000$.
    Bilmem anlatabildim mi.
    Tabi ben anca California ve New York hakkinda konusuyorum, Amerika icleri daha ucuzdur.

Ingilizcen yoksa tavsiye etmem eger varsa buyuk bi avantajin olur.
    Ingilizce var midan kastim duz lise ingilizcesi degil yani oturup biriyle konusabilir misin?
    Okullar TOEFL yada IELTS falan ister bu sinavlardan belirli bi notu almadan hic bi okula giremezsin.
    We are many...

Motosikleti
    Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum eger Turkiye de maddi durumun cok cok cok iyi degilse Amerika can sikici olur.
    Hem okul hem is cekilecek dert degil burda, bide yasal olarak calisip para kazanamazsin.
    Yasa disi caliscaksin, yakalanirsan ayikla pirincin tasini bi daha almazlar amerika ya, senin yas gecmis olur zaten Turkiye ye donunce direk alirlar askere.
    Ogrenci vizesi ile yasal bi ise girip maas almak imkansiz gibi bisey anca okulda calisabilirsin onun icinde yok agzinla kus tutucan yok 10 dil konuscan falan alcagin maas saati 8 dolar haftada 10 saat.
    Diyecegim o dur ki paran yoksa kendini rezil etme burda, bari bildigin bi dilde memlekette egitim al.
    Illa ne kadar tutar diyorsan yillik 30,000$, sadece yasam masraflari rahat tutar.
    30,000$ yillik odeme imkanin yoksa sikinti.Tabi okul parasi da var bide, benim simdi transfer olmak istedigim okul sadece yillik 50,000$.
    Bilmem anlatabildim mi.
    Tabi ben anca California ve New York hakkinda konusuyorum, Amerika icleri daha ucuzdur.

Ingilizcen yoksa tavsiye etmem eger varsa buyuk bi avantajin olur.
    Ingilizce var midan kastim duz lise ingilizcesi degil yani oturup biriyle konusabilir misin?
    Okullar TOEFL yada IELTS falan ister bu sinavlardan belirli bi notu almadan hic bi okula giremezsin.
    Teşşekürler hocam, hiç kasmaya gerek yok o zaman. Benimki heves de, Peki burda bitirsem üniversiteyi orda iş bulabilirmiyim.

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    bende yeltenmiştim ve gittim bir ara. ingiltere almanya gibi yerler çok pahalı olur.
    amerika da ise çok iyi para kazanırsın ve yaşam çok ucuz, bir tek evler pahalı. ancak çok sürünürsün. ben havuzda cankurtaran olarak haftada 250$ a çalışmıştım; haftalık masrafım 100 dolar değildi. sonra çok afedersiniz bir terbiyesiz havuza sıçtı(evet bildiğimiz sıçtı ), benden kaldırmamı istediler, bende kovsanız kaldırmam dedim ve kovuldum :D

yalnız ilk gidişte san açok para lazım olacak. vize için noter işlemlerine git gellere 2000 3000 dolar gidecek ve sigorta için 10.000€ gibi bir miktarı bankaya atıp bloke etmeni isteyecekler. oraya gidince kalkmak üzere.

gitmeden çok sıkıntı çekersin, ayrıca gideceğin ünileri iyi araştır bazılarının türkiye denkliği yok aç kalırsın. çalışkanlık mevzusundada yine afedersin ama eşşek gibi çalışman gerekir. burda hocam tek alttan ders sizinki dediğimizde birazcık cicilik yaparak geçiyoruz sınıfı, orda hocam tek alttan sizinki dersen öylemi değip diğer hocalarla konuşur o dersleride zayıflatır gavatlar. iyi çalışmak gerekiyor

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam ingilizcen iyi olucak bi kere, ise almazlar falan diye degil hadi isi aldin konusamiyinca foyan ortaya cikar.
    Tek engel bu olur.

Burda benim bi kac arkadasim var, mesela bi tane var Bogazici mezunu bilgisayar muh. adam gelmis hemen isi bulmus 2 yildir calisiyor.
    Akilli adam burda is bulur o konuda Turkiye den iyi, alacagin maasta daha iyi olur Turkiye den.
    Ama dedigim gibi o senin ilerdeki yeteneklerine bagli.

Tavsiyem burda master yapman olur, Turkiye de iyi bi universiteye girersen burda guzel bi okuldan master yaparsan guzel bi kariyer yapabilirsin.
    We are many...

Motosikleti
    Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ingilizcen iyi olucak bi kere, ise almazlar falan diye degil hadi isi aldin konusamiyinca foyan ortaya cikar.
    Tek engel bu olur.

Burda benim bi kac arkadasim var, mesela bi tane var Bogazici mezunu bilgisayar muh. adam gelmis hemen isi bulmus 2 yildir calisiyor.
    Akilli adam burda is bulur o konuda Turkiye den iyi, alacagin maasta daha iyi olur Turkiye den.
    Ama dedigim gibi o senin ilerdeki yeteneklerine bagli.

Tavsiyem burda master yapman olur, Turkiye de iyi bi universiteye girersen burda guzel bi okuldan master yaparsan guzel bi kariyer yapabilirsin.
    Teşşekürler çok faydalı oldu, Burda iyi bir üniversiteye girmek lazım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)