Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Uzun yol (İstanbul-Çanakkale-İzmir-Belki Antalya)

Motovento
    REKLAM ALANI
    scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Yaz geldi. Tatile girince uzun zamandır aklımda olan seyahat planını tekrar gözden geçirdim.

Bu pazar 1 hafta kadar yurtdışına çıkıp 15 inden sonra en geç bir hafta içerisinde
    aşağıda rotasını çıkardığım güzergahları takip ederek sırasıyla İstanbul, gelibolu, çanakkale
    oradan izmir ve bodrum a geçmeyi düşünüyorum. Zaman sorunum yok yolculuktan
    keyif alırsam rotayı uzatıp antalyaya kadar inebilirim.
    Başlangıçtan itibaren zorunlu olmadıkça sahil yolundan ayrılmayı düşünmüyorum.
    Şİmdi siz sevgili arkadaşlarımdan isteğim işaretli güzergahta konaklama yapabileceğim
    çok pahalı olmayan kamp-otel-pansiyon vb. yerlerle ilgili (veya yol ve sürüşle de olabilir.)
    Nerede kaldınız? kaça kaldınız? Beğendiğiniz veya hiç uğrama dediğiniz yerler?
    Yola tek başıma çıkıyorum.Kamp ve çadır malzemelerim olacak zorunlu olmadıkça(Duş vb..)
    otelde veya pansiyonda kalmayı düşünmüyorum. Şİmdi den Teşekkürler...

http://imageshack.us/photo/my-images/51/adsz1np.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/220/adsz2cl.jpg/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Şu anda bahsettiğin rotayı gerçekleştiriyorum hatta bu mesajı Fethiye'den yazıyorum. Antalya'dan sonra Ankara üzerinden dönmeyi düşünüyorum. Ben de kamp yapıyorum ama bugün değişiklik yapıp pansiyonda kaldım. Kamp alanlarında duş falan oluyor zaten yani istemedikçe kamp alanı harici bir yere ihtiyacın yok ama bazı yerlerde kamp alanı yok ya da iyi değil. Sen hangi noktalarda konaklamak istediğini yazarsan yardımcı olmaya çalışırım. Ama Kuşadası'na gitmeyi düşünüyorsan sahildeki Önder Camping'e gir, hatta girişte Cengiz abi burada mı diye sor, oradaysa forumdan olduğunu söyleyip selam vermeden geçme. Bodrum'da kalmanı da pek tavsiye etmem. Zaten kamp alanı yok, sahilde varmış bakmadım bile çok kötü diyorlar. Güvercinlik'te var ama çok tavsiye edilebilecek bir yer değil. Oteller de haddinden fazla para istiyor. Kamp alanı bulamayınca bir iki otel sorayım dedim, pansiyon kıvamında otelimsiler 100-120 TL fiyat çekti. Ayvalık Cunda adasında Ada Camping var. Güzel yer kendi plajı falan var tavsiye ederim ama bir kamp alanı için fazla para istiyorlar. Tek gece çadır, kahvaltı ve bir meşrubat için 50 TL ödedim. Sadece çadır 25 TL sanıyorum.

Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu anda bahsettiğin rotayı gerçekleştiriyorum hatta bu mesajı Fethiye'den yazıyorum. Antalya'dan sonra Ankara üzerinden dönmeyi düşünüyorum. Ben de kamp yapıyorum ama bugün değişiklik yapıp pansiyonda kaldım. Kamp alanlarında duş falan oluyor zaten yani istemedikçe kamp alanı harici bir yere ihtiyacın yok ama bazı yerlerde kamp alanı yok ya da iyi değil. Sen hangi noktalarda konaklamak istediğini yazarsan yardımcı olmaya çalışırım. Ama Kuşadası'na gitmeyi düşünüyorsan sahildeki Önder Camping'e gir, hatta girişte Cengiz abi burada mı diye sor, oradaysa forumdan olduğunu söyleyip selam vermeden geçme. Bodrum'da kalmanı da pek tavsiye etmem. Zaten kamp alanı yok, sahilde varmış bakmadım bile çok kötü diyorlar. Güvercinlik'te var ama çok tavsiye edilebilecek bir yer değil. Oteller de haddinden fazla para istiyor. Kamp alanı bulamayınca bir iki otel sorayım dedim, pansiyon kıvamında otelimsiler 100-120 TL fiyat çekti. Ayvalık Cunda adasında Ada Camping var. Güzel yer kendi plajı falan var tavsiye ederim ama bir kamp alanı için fazla para istiyorlar. Tek gece çadır, kahvaltı ve bir meşrubat için 50 TL ödedim. Sadece çadır 25 TL sanıyorum.
    Teşekkür ederim bilgiler için. Not alıyorum inan baya önemli bilgiler bunlar benim için. Sanada iyi tatiller dilerim..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Sağol. Bu arada Fethiye'de kamp alanı olarak, Ölüdeniz'de sahil kenarında bir kaç yer var. Fena görünmüyorlar ama biraz fazla dolu gibiydi, hepsini girip dolaşmadım ama güzel gölge yer kalmamış gibi durduğuna, otel/pansiyonlar da ucuz olunca bu gece pansiyonda kalayım dedim. Kamp alanı güzel olunca, çadırı kurup sökmeye üşenmezsen kamp daha güzel bence. Bodrum'da da kalmanı tavsiye etmem dedim ama gece orada olmanı tavsiye ederim.
    scooboy bunu beğendi.

APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    sözü edilen cengiz abi ben oluyorum ne zaman gelirsen beklerim
    Slayerrr, eray_uluyazı ve scooboy bunu beğendiler.
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Bodrum'da bitez-ortaköy 'de kamp yapabilirsin kumsalı çok güzeldir.Turgut reis'tede kalabiliirsin,ister kamp ister daire kiralayabilirsin günü birlik.
    Çanakkale üzeri gitmeyi düşünüyorsanız Gökçe adaya ugramanızı ve en az 2 gün adayı dolaşmanızı tavsiye ederim.her yer kamp alanı ve ücretsiz (kamplar'da duş ve tuwalet mevcut ) deniz harika yeme-içme fiyatları istanbul'la aynı,pansiyon oda fiyatları 20 tl den başlıyor apart evler 50 tl den başlıyor.hava sıcak ama nem yok kesinlikle terlemiyorsunuz.eceabat-kabatepeden Gökçe adaya 3 saat arayla arabalı vapur seferleri var motosiklet ücreti 6-9 tl arası.
    tatil'den yeni dönmüş birisi olarak,güzel tatiller
    scooboy bunu beğendi.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

FreeSoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200i Evo
    Merhaba.Geçen sene aynı rotada çeşmeye kadar gidip gelmiştim.Çok güzel bir gezi oldu.Pişman olduğum tek yer Şarköy oldu.Uçmakdereyi de göreyim diye oyalanınca mecburen ilk gece konaklamasını orda yapmıştım.Hem çok pahalı hem de gerçekten tam bir hayal kırıklığı.Bir de çok zor yer bulmuştum.Ertesi gün Geliboluya gidince keşke burda kalsaymışım dedim.Yol boyunca şarköy hariç plansız rezervasyonsuz gitmeme rağmen ortalama 30 tl gibi bir rakama oda+kahvaltı kaldım.Linkden inceleyebilirsin umarım senin için de keyifli olur

http://www.motosiklet.net/forum/etki...ml#post2441501
    scooboy bunu beğendi.

Motosikleti
    Piaggio Carnaby 200 - Honda Wave 110i
    Bir de küçük tavsiye...

Öğretmenevlerini es geçme.. Eskiden sivil almıyorlardı ama artık kabul ediyorlar.. temiz, nezih ve güvenilir olur.. Yalnız fiyatlar bölgesel olarak değişir, internetten bakabilirsin.. bazılarının otoparkı falan da var, aleti nereye bıraksam ne etsem derdin olmaz veya özel otopark aramak zorunda kalmazsın..

Aklında bulunsun diye dedim, karar elbette sana kalmış.. Bir keresinde öğretmenevi olayı bana ilaç gibi gelmişti, ordan biliyorum.. Tabii bu da ayrı bir hikaye :-)
    scooboy bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Yorum ve bilgiler için teşekkür ederim.
    sevgili freesoul ben geliboluya kadar dinlenmeler dışında konaklamak için durmayı
    düşünmüyorum zaten amacım Geliboluda çanakkalede en az 1-2 gün kalmak
    Kuşadasına yıllar önce öğrenciyken bisikletle gitmiştim sizin kampta bile kalmış olabilirim
    Cengiz bey geldiğimde görüşürüz.
    Arjantinli69 gökçeada kesinlikle uğramayı düşündüğüm bi yer. saol.
    Ozzycan öğretmenevlerini boş bulabilirsem kalırım heralde (Bende öğretmenim bu arada)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler