Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Açıklise konusunda bilgisi olan varmı ??

Motovento
    REKLAM ALANI
    onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Merhaba beyler. Birkaç sorunum var. Ne kadar araştırdıysam bunlara kesin yanıt bulamadım.

Öncelikle sorunum nedir. 19 yaşındayım. seneye yani 2013 senesinde askere gitmem gerek. Ama gitmemeliyim, çünkü PolisMeslekYüksekOkuluna gidebilmeyi hedefliyorum. Bu sebeble tecil falan ettirip sınavıma çalışmam ve sınava girmem gerekli.

Açıköğretim lisesinden 192 kredi ile mezun olunabiliyor. Şuanda bende 100 kredi mevcut. Her sınavdan 25-26 kredi yapıyorum. Bir senede 3 Sınav hakkımız var.

1-Ben seneye YGS zamanında, muhtemelen 160 civarı bir kredi sahibi olacağım. Sınava girebilirmiyim ? Sınavı kazanırsam da açık bi üniversiteye gitme şansım var mı biraz eksik kredi ile mezun olamadan ??

2- Baktık lise bitmedi. En azından askerlik şubesine gidip ben 2013 ün 4. döneminde gitmek istiyorum desem kabul ederler mi ?

Lütfen olabildiğince detaylı verin bana, kafam müthiş karışık. Bi şekilde tecil hakkı edinmeliyim... teşekkür ederim.
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bak özelden mesaj attım numaramı ararsan bazı konularda yardımcı olurum
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    başka internetten arayanlar için bende yazayım ;

1 ygsye istediğin zaman girebilir, kazanabilir ve tercih yapabilirsin. ancak üniversite kaydında lise diploması isteyecekleri için üniversiteye gidemezsin.

2 evet tecil ettirebilirsin. ancak askeri şubeye gidip ben gitmek istiyorum diyerek değil, aol dan alacağın öğrenci belgesi ile tecil ettirebilirsin.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    mesleki açık öğretim lisesine gidersen o zaman istediğin kadar tecil ettirirsin...
    meslek bölümü oldugu için genelde hafta sonları ilgili okula yüzyüze eğitim almaya gidiyorsun...
    ben de şuan mesleki açık öğretim lisesindeyim...
    bizim sınıftaki bi çok çaylak bu yüzden tecil ettirdiler...
    zaten okul müdürü her sene başında diyor...askerliği gelenler beni görsün tecil ettirelim diye...
    gerçi sen şimdi meslek bölümüne geçiş yapsan 0 dan yani lise 1 den başlaman lazım olacak...

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    192 toplam 80 küsürde alan kredisi toplamalısın vede ortak ve alan derslerini bitirmelisin zorunlu dersler bölümündeki derslerden seçmeye önem göster krediyi toplasanda derslerin bitmezse mezun olamazsın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)