Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kota Sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Arkadaşlar kafayı yemek üzereyim kafamı dağlara taşlara vurmak istiyorum lanet olsun bir aralar sınırsız netim vardı artık oda yok 4gb kotalı netim var hiç youtubeden video izlemiyorum şarkı indirmiyorum sadece internette geziniyorum kota geçen ay 5 gb oldu bu ayda daha ilk günden daha sabah baktım 33 mb di sonra kapattım pcyi akşam girdim biraz durdum sonra birdaha baktım 177 mb pc kendi kendine birşeymi güncelliyor acaba ? yardım edin lütfen
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Windows otomatik güncelleştirmeleri kapatın.Virüs koruyucunuzda muhtemlen kendini güncelliyordur.Başlangıçta açılan tüm programlarınızı gözden geçirin,onlarda kendini güncelliyor olabilir ayrıca kullanmakta olduğunuz programlarıda...

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    hocam kablosuz modemse girip çıkan falan varmı dkikat et, şifresini falan değiştir.
    artık eskisi gibi değil, eskiden siteler bu kadar yüklü değildi. bi siteyi girerdin en fazla 500kb falan yüklerdi. şimdi bi siteye giriyorum
    hele hele haber siteleri falan. heryer resim fotoğraf videolu reklamlar falan 1 mb den aşağı site pek kalmadı artık.
    youtube dada en azından orta kalitede 3-4 dk lik bi videoda 20-30 mbyi buluyor. 4 gb sizi bayabi zorlayaaktır dikkat etmeniz gerek.
    20

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    ttnet ise onların kota şeysi belli saatlerde güncelleniyor. misal şimdi yaptığın download yarın sabah gözükecektir.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Arkadaşın dediği gibi,başkalarıda kullanıyor olabilir,şifrelemeniz wpa 2 olsun,onu yaparken şifreyide değiştirin bunlarla önüne geçersiniz hırsızlığın.wep ise kırması çok kolay.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Otomatik güncellemeleri ve Başlangışta çalışan programları kapatın, videoların çözünürlüğüne dikkat edin(320,480,720P gibi).
    Mesela kota sorunum yok ama telefonun, PC'deki arayüz programı 160Mb'lık yeni yazılımı indirmiş. Böyle bir durum da olabilir...
    112ciyiz

TTNET 4 saatte bir güncelliyor kota verilerini.Ama kablosuz kullanıyorsanız değiştirin şifrenizi belki kaçak kullanan vardır,kapattım demişsiniz bilgisayar kapalıyken güncelleme yapmaz yani çok kısa süre sonra baktıysanız güncellemeden dolayı artmamıştır...
    Think Green!

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    peki arkadaşlar bizim wlan şifresi kırıldı diyelim. Hangi cihazla, hangi sitelere girilmis bunu görebilirmiyiz,bulabilirmiyiz?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki arkadaşlar bizim wlan şifresi kırıldı diyelim. Hangi cihazla, hangi sitelere girilmis bunu görebilirmiyiz,bulabilirmiyiz?
    Sıradan modemlerle göremezsiniz. Bu iş için sürekli çalışan bir bilgisayar ayırıp adsl çıkışıyla kablosuz ağ arasına bu bilgisayarı yerleştirip bütün internet trafiğini hem gözetleyebilirsiniz hem de yönetebilirsiniz kafanıza göre engel koyabilirsiniz.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam cihazla değilde, hani her modemin wlan şifresini belirlediğiniz sayfa vardır modemin yönetim sayfası. airties modemler için falan tarayıcıya 192.168.2.1
    falan yazarız. her marka modeminde sayfa IPsi farklıdır. Buradan bakabilirsiniz oradan wlan istemci listesinden falan kimlerin bağlandığını görebilirsiniz.
    20

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    teşekürler arkadaşlar.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Bi ara Vınn kullanıyordum 4 Cb sarkı fln dinlemiyordum geziyordum 15 günde bitiyordu bazen asınca 150-200 tl geliyordu Sinirlendim gittim Uydu nete gectim Sınırsız 1 Mgbt+Modem+Tv si var 30 Tl ödüyorum indirmeler yavas oluyor ama cok memnunum
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Arkadaşlar 2ay öncesine kadar hiç geçmiyordu kotam nisan ve mayıs aylarında interneti aynı kullanmama rağmen deli gibi geçiyor.Ayrıca bizim burda wlandan pek giren olacağını sanmıyorum ama yinede şifreledim wifiyi virüs programı ve windowsuda kapattım

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Sadece şarkı indirip video izlemekle kotadan yemez normal nette gezinirken bile kotanızdan yer o resimler o görseller arttıkça kotayıda dahada cok yer

Misal motosiklet.net sayfasını her yenilediğinizde kotadan yer misal facebook sayfasında gezinirken her yeni sekmede de kotadan yer bir şey indirmiyorsunuz ama bi şey indirmesenizde kotadan yer yani

Uydunete geçin TTnetin 4 gb kotalı ile hızı aynı ama uydunetin farkı sınırsız olması
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Motosikleti
    Mondial 100 KH
    kanmiz en güzelini söylemiş bende 10 mbps 40 gb kotalı internet var aylık 49 lira bilerek sınırsız bağlattırmadım günlük yaklaşık 1gb veya 1.5 gb kulanıyorum tavsiyem kablotv(uydunet)
    Ahmet Altin

Motosikleti
    Bende uydu nete geçiçem çok uygun ama kanmix_x arkadaşım ben motorsiklet net forum sayfasını yenilesem bile kaç mb kota yer ki ?? 1mb anca belki daha azdır

Motosikleti
    Mondial 100 KH
    ey dsl diye bir tane kota proğramı var ordan takip edebilirsin güzel ve güvenilir bir proğram
    Ahmet Altin

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Alıntı Karlıyollar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende uydu nete geçiçem çok uygun ama kanmix_x arkadaşım ben motorsiklet net forum sayfasını yenilesem bile kaç mb kota yer ki ?? 1mb anca belki daha azdır
    Her sayfa yenilediğinde yeni sekmede site açtığında kotandan yiyecektir az gibi gelebilir ama ay sonuna kadar baya koto yiyor

Bende de TTnet 4 gb kotalı vardı 69 tl geliyordu fatura aynı hızda uydunete geçtim ama sınırsız 36 tl geliyor gümbür gümbür indiriyorum her istediğimi

Bende hiç bir şey indirmiyordum izlemiyordum peki nerden yiyor bu kota farkettim ki sitelerde gezinirken bile kotadan fena yiyor indirmediğim halde

Youtuye girerken kotadan yer bi video izlerken kota sayacı fırlar

Misal bir resim sitesine girerken kota sayacı fırlar indirmediğin halde . indirirsen gene fırlar
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Motosikleti
    Alıntı kanmix_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her sayfa yenilediğinde yeni sekmede site açtığında kotandan yiyecektir az gibi gelebilir ama ay sonuna kadar baya koto yiyor

Bende de TTnet 4 gb kotalı vardı 69 tl geliyordu fatura aynı hızda uydunete geçtim ama sınırsız 36 tl geliyor gümbür gümbür indiriyorum her istediğimi

Bende hiç bir şey indirmiyordum izlemiyordum peki nerden yiyor bu kota farkettim ki sitelerde gezinirken bile kotadan fena yiyor indirmediğim halde

Youtuye girerken kotadan yer bi video izlerken kota sayacı fırlar

Misal bir resim sitesine girerken kota sayacı fırlar indirmediğin halde . indirirsen gene fırlar
    Hımm uydunet sınırsız 1mb 29 tl galiba seninki 2mb

Motosikleti
    Mondial 100 KH
    10 mbps 40 gb kotalı al hayatını yaşa 10'nu vermek zorundalar bana 12 geliyor:D
    Ahmet Altin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)