Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Boili Yapalım ( Sazan için özel yem ) Resimli.

Motovento
    REKLAM ALANI
    K_R_A_L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS
    Çok canım sıkıldığında kontağı çevirip 2 tanede olta alıp baraj gölünün yukarı taraflarına geziye gidiyorum.Malum 1 Haziranda yani yarın sabah av yasağı kalkıyor.Hazırlık yaparken aklıma geldi resim çekip foruma yollayim dedim.Arada kaçamak yapanların işine yarar.Neyse malzemeleri yazayıp konuya geçeyim.

Yarım kilo mısır unu,

Yarım kilo buğday unu,

200 gr irmik

1 avuç mısır unu nişastası.

2 küçük paket vanilin.

4 yumurta

Eski küçük tencere

Ameliyat eldiveni ( yumurta kokusu için : )

Ve operasyon başlar. Mısır unu,buğday unu,irmik.

Karıştırıyoruz...

Diğer malzemeleri ekleyip yumurtaları kırıyoruz..

İyice yoğuralım..

Hamurumuzu avuç içi kadar parçalara bölüyoruz.Sonra kullanacağımız kadarını resimde görüldüğü gibi uzatıyoruz.

Uzattığımız hamurları göz kararı kesiyoruz.Küçük olmasın ama büyükde olmamalı.

Kestiğimiz parçaları unlayıp yuvarlayalım...

Suyumuz kaynadıktan sonra yuvarladığımız hamurları içine atıp kaynatalım.Kaynama süresi 10 & 15 dakika.

Kaynama bittikten sonra hemen sudan çıkarıyoruz.

Gazete kağıdının üzerine koyup 1 gün kurumasını nemini yitirmesini bekliyoruz.Kalan hamurlarıda poşet veya jelatine sarıp havasını alıp saklıyoruz.
    Resimdeki 70 adet boilimiz hazır...

Normalde mısır küspesi ve kırmızı gıda boyasıda katılması lazım.Ben onları karışıma eklemiyorum.
    esirci bunu beğendi.
    Belki dünya için önemli olmayabilirsin ama,Biri için dünyalar kadar önemlisin!!! 151 RS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    ben balık tutmaya gittiğimde hep çekirge yakalıyorum abi...
    gittiğimde ilk 30-40 dakıka bayagı bir çekirge yakalarım...
    bacaklarını kopartırım...yoksa suya batmıyor
    şuana kadar kaç defa balık tuttum hatırlamıyorum ama hepsınde de çekirge ile yakalamısımdır...

VIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R- Afrika twin 1000L
    Eline sağlık diyelim iştah açıcı bişeye benziyor Aslında diğer küçük balıklar tarafından oltadan kolay alınamadığından sazanda kullandığım en favori yem solucandır. Peki bu boili denen aperatifin suya dayanımı nasıl ? Çabuk çözülmüyordur ve oltadan kolay kurtulmuyordur umarım. Bu hafta sonu bizde balıkta olacağız, size bolşans dilerim.

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Karışım oldukça güzel hemen hemen bizim buradaki karışımımızın aynısı sadece ilave olarak teneke peynirlerin suyunu karışıma ilave ediyoruz(market tanıdığınız varsa isteyebilirsiniz)peynir suyu sazanı oldukça cezbediyor ve yemin daha uzun süre şeklini korumasına yardımcı oluyor.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

Motosikleti
    151 RS
    Teşekkürler.Dayanımı iğneye geçirirken zorlayacak kadar ama sert değil plastikimsi,suda çabuk erimiyor.Aslında bu iğneye takılmıyor iğnenin üstüne pop-up yapıp atıyorsun,biraz üşendirici olduğundan ben iğnenin arkasına geçirip atıyorum.Sizede bol şans.

Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karışım oldukça güzel hemen hemen bizim buradaki karışımımızın aynısı sadece ilave olarak teneke peynirlerin suyunu karışıma ilave ediyoruz(market tanıdığınız varsa isteyebilirsiniz)peynir suyu sazanı oldukça cezbediyor ve yemin daha uzun süre şeklini korumasına yardımcı oluyor.
    Peynir altı suyunu duymuştum.Ekşimiş yoğurt ve asidi bitmiş bira ile yapılan tariflerde vardı.
    Belki dünya için önemli olmayabilirsin ama,Biri için dünyalar kadar önemlisin!!! 151 RS

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne şanslı balıklar yav yakalanmak için özel sipariş yem istiyorlar. hayatımda bir defa nasıl bir zevk diye denedim tabi aatıığım tüm ekmekleri balıkalr yedi ama oltama bir tanesi takılmadı.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Balik yakalamak icin boyle bir formule kafa yoran zihniyete ancak yuh artik denir ama ben sapka cikariyorum.
    Valla bravo ne diyeyim.

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    balıktan pek anlamam ama aklımın kıyısında dursun belki bir gün lazım olur. paylaşım için teşekkürler.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gülmeyin ama, boğazına düşkün adamım ben son 2 resmi görünce canım cezerye çekti be biraz renkli olsa aynı cezerye
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

Motosikleti
    YZF125R
    Dostum tavuk göğsüle kuru üzüm denedinmi hiç,tavuk göğsünü solçan şeklinde parçalara ayırıosun sonra yay gibi takıosun oltaya s şeklinde en sonunada kuru üzüm tak ben yamula barajına giderm hep kayserideki,kolum büyüklüğünde yakalarım hep en küçük balığım bileğimden dirseğime kadardır.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Eline saglik , canim cikti yaw tadi nasil denedinmi

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla benimde canım çekti Sonra kendi kendime espiri yaptım sazanmısın olum diye
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    dusunsene ustune samisakli yogurt, biberli tereyagini kaynar kaynar dokuceksin offf anam off

Hic tatli suda balik tutmadim, sirf bu yuzden ahmetN yi ziyarete gidicem.

Motosikleti
    151 RS
    Alıntı yzf125remre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum tavuk göğsüle kuru üzüm denedinmi hiç,tavuk göğsünü solçan şeklinde parçalara ayırıosun sonra yay gibi takıosun oltaya s şeklinde en sonunada kuru üzüm tak ben yamula barajına giderm hep kayserideki,kolum büyüklüğünde yakalarım hep en küçük balığım bileğimden dirseğime kadardır.
    İğneye canlı yem takmıyorum onun için bende tavuk göğüsü takıyorum levrek için.Tavuk göğüsünü kurt şeklinde kesmek iyi fikirmiş yapıcam bunu

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Denedim. Tadı şekerli iç lastik gibi.çok kötü ;)

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Elle tutun benim gibi, çok daha zevkli
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bende buna benzer yapıyorum ama peynir suyu ilave ettiğim oluyor.. hatta birinde az kaynamış tavuk suyuda ilave ettim....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    bu karşımı bizde yiyebiliyormuyuz hocamm içinde her şey var maşallah ulen ne şanslı sazanlar yauuu

şaka bi tarafa peynir suyu , yumurta, mısır unu , hepsinden aynen dediğin gibi defalarca yapmışlığım ve balık tutma uğruna yem yapmaya hazırladığım paralarla balıkçıya gidip balık alabilirdim ciddiyim

fakat hemen yanıbaşımda olta sallamış elemanların resmen sarı renkte boncukla kocaman sazanları çektiklerini gördükten sonra (evet bayağı bildiğimiz misket büyüklüğünde ortası delik sarı renkte boncuk ) o günden sonra bu yem işlerini bıraktım ne yemler ne karşımlar hazırladım ?

meğersem işin sırrı boncuktaymış yada bizim barajın sazanları harbi çok sazanmış ağızlarının tadını bilmeyen kertoroşlar ......
    K_R_A_L bunu beğendi.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    meradaki balıkların neye alışkın olduğuna göre değişir yem olayı,zamanında (13 yıl önce) ömerlide ekşimiş buğdayı toprak ile kar topu şekline getirip oltayı atabileceğimiz noktalara atarak yemleme yapardık.iğneye ise konserve mısır'ı bir ters bir düz takarak (suda parlaması için) 7 kg lık aynalı sazan almışlığım var.yakın geçmişte gittiğimizde yanlış balık salımı yüzünden israil sazanı deilen bir balık tüm barajı istila etmiş duruma gelmiş.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    sazan yakalamak bu kadar zor ve zahmetliyse niye her lafa atlayana sazan gibi atladın denir.

neyse balık işi hastalıktır. bir yakalandın mı kurtulamazsın.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    71 dene var orda
    ben eskiden balığa gideriken börtü böcük kullanırdım, hamurişi seven balığı sevmezidim
    K_R_A_L bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)