Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çok Fazla İçecek Tüketiyorum (alkol değil) Zararı Olur mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    ucuzluk diyarındasın vodka iç viski iç
    kola fanta mideye vucuda zararlı içlerindeki şeker miktarı başlı başına sıkıntı kaynagı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Okadar asitli ve alkollü sıvıyı içirek vücuduna zararlı maddeleri depolayacağına,su ve taze meyve suyu iç en azından sağlığına faydası olur detoks yapar.

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    verdiğin liste direk intihara teşebbüs...
    benden söylemesi...
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı trgy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin derdin yalnızlık ve can sıkıntısı, bence bunlara bir çare bul hocam farklı bir uğraş spor v.b bi aktiviteyle çözersin problemi.
    bence fıratı everelim
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bende günde 2.5 litre kolayı,gazozu,meyve suyunu aldıkça içerim.
    Benim yüzümden artık eve o tür içecekler almıyorlar
    Vücut çok fazla tatlı,sıvı istiyorsa bunu meyve çayları ile,ıhlamur bal,nane,limon karışımı,taze sıkılmış meyve suyu vb içeceklerle takviye etmeye çalışın.
    Mide belli bir süre sonra çok ciddi sıkıntılar çıkarabilir.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence fıratı everelim
    heheheheheh olum kadın baya çile çeker fırat yüzünden..........
    ferhatkars bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    1) SU gibin aziz ol.... 2) Geri Dönüşüm işinde iyi para var diyorlar...
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı turbocharge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani her şeyin fazlası zarar kaldı ki asitli içecekler zaten zararlı.İçlerinde en yararlı olan kendi ev yapımın olan limonata. Asıl onu soracağım ben, şu limonatanın tarifini versene nasıl yapıyosun merak ettim
    bugun bitti benim için asitli içecekler...şuan ki stogumu yavaş yavaş bitireyim
    ondan sonra baska içeceklere yöneleceğim ve daha az içeceğim...
    benim yaptıgım limonatayı en geç 3 gün içinde tüketmek lazım...yoksa bozuluyor...
    ama asıl limonata...
    1 bardak limon suyuna 1,5 bardak şeker katıp kaynatırsın ve 1 gün bekletirsin...
    sonra bu bir bardak limonatadan en az 5 bardak limonata olur...
    limonun yanında mandalina da eklersen şekerli oldugu i
    çin daha şeker ilave edersin daha değişik bir tadı olur...
    bu şekilde yaparsan ister içerde ister dısarda 5 ayda dursa bir sorun olmaz...ama içine su katmayacaksın...
    içeceğin zaman aynı rakı-votka-viski içer gibi biraz limonata ve gerisini su ilave edeceksin...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:39 ----------

[/COLOR]
    Alıntı alsonkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecen sene mide amelyati oldum olmadan once dokor sonuclara bakti midende ufak yaralar var bunlarin delinmeye kadar yolu var dedi o zamanlar gunde en az 4-5 sise soda ve yaninda ictigim diger asitli icecekler ayri ayrica bence daha buyuk bi zarari o kadar sekerli icecek yagli yiyecek cok kilo yapar sonra daha pisman olursun
    acayip hiperaktifim...günde 6 km yol yürüyorum...işe gidiş-geliş...çok istesem de kilo alamıyorum...
    bitti artık asitli içecekler ve fazlaları...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:41 ----------

Alıntı AguilaNegra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yap ne et içme. 5 yıldır mide problemi çekiyorum. 3 yıl önce reflü tanısı koyulmuştu gastrit 12 parmak bagırsagı ıle mıde arasında parçalanma ve ülser var. Ha unutmadan mide hastalıkları iyi tedavi edilmez ise gırtlak kanserine yol açabiliyor.
    2011 in ilk baharında bimlerde satılan le-mandylere sarmıstım...günde 1,5 litre içerdim...
    sonra asitli diye bıraktım meyve suyu içmeye başlamıstım...
    mayıs ayı gibi midemde bir ağrı basladı 3 ay çektim o agrıyı...ondan sonra bırakmıstım içmeyi...
    aradan 6 ay geçince kıbrısa gelince geri basladım...
    aynı agrı 2 ay önce gene oldu ama sadece 3-4 gun sürmüştü...
    size de geçmiş olsun abicim...

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    İçecek iyidir ama gazsız ve alkolsüz olduğu müddet. Meyvesuyu, doğal limonata bende çok tüketirim. Enerji içeceğini de fazla içme etkisi geçtikten sonra aşırı yorgunluk yapıyor hiçbirşey yapmasan bile.
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

Motosikleti
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tedavi ihtimali olmayan tür kanserlerden olan pankreas ve mide kanserinin en büyük sebeblerinden birisi gazlı şekerli içeçeklerdir,sağlığınla ve geleceğinle oynuyorsun google da söylediklerimi bir araştır istersen
    artık bıraktım abi asitli içecekleri...meyve suyuda olsa en fazla 2 bardak içeceğim...
    saygılar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:50 ----------

Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ferhatcım aşırı sıvı tüketim ihtiyacı şeker hastalığının belirtilerindendir lütfen bir doktora görün .

Sevgilerimle
    teşekkürler abi...
    bir kaç sorunum daha var...bunu da ekleyip patronumla bir görüşeceğim...saygılar abi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:52 ----------

şampanya diyince kusasım geldi hacı o gün kötüsüde değildi aslnda o o kadar para verdik kardeşim hiç içilmezmi yaw hiç kola ile traş olmadımda yarım litre suyla komple traş olup suyun arttığı günleri bilirim yokluk o derece...
    :Hacı bana kalırsa gazlı içecekleri bıraaaaaaakkk doğal içecege yönel he arada biir votkacık içersin gayri napan be memedaliiiiii
    bıraktım hacı artık...sadece böyle mangal felan yaparken 1-2 bardak kola içerim...
    ama artık içmeyecegım...ortam olursa 1-2 duble malı götürürüm...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:54 ----------

Alıntı avciceyhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar gazlı içecekten sonra reflü olma olasılığın çok yüksek
    bu arada sodayada yönelme günde 2 şişe içiyodum zararını çok gördüm
    geçen sene 3 ay mide ağrısı çekmiştim...aynı agrıyı 2 ay önce de 4-5 gun gene çektim...
    artık bıraktım kola gazoz vs...
    bugun baska bırısıne söyledım...o soda da içme dedi...az önce alış-verişden geldım...içeceğe dair hiç bir şey almadım...teşekkürler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:57 ----------

Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konu hakkında şunu söyleyebilirim ki fabrikasyon içecekler (kola fanta gazoz meyve suyu) normalden fazla tüketildiğinde alkolden bile daha zararlı. Nasıl mı?

Alkol vücuda alındıkdan sonra en geç 6-12saatte tamamen vücuttan atılırken. Kola fanta gibi gazlı içecekler bol miktarda şeker içerdiğinden vücut ihtiyaç fazlası şekeri depo eder. Depo edilen şekerde siz spor yapıp yakmadıkça (spordan kastım hareketli yaşam) vücudun muhtelif yerlerinde ve karaciğerde depo edilir. Yani kısaca vücuttan atılması alkole göre daha zordur

Tabii birde işin mide boyutu var. Sürekli asitli içecek tüketmek reflü, mide ülseri gibi hastalıklarada neden olur.

Başka bir boyutuda asitli içeceklerin bağımlılık boyutudur. İçerdikleri mısır şurubu ve kafein gibi vücut uyaranları sizin hiç aklınızda yokken kola içmeye zorlayacaktır

Peki çôzümü nedir?
    Herşeyin fazlası zarar olduğundan akşamları çerez kola vs. Içmek yerine kendinizı dışarı atarak farklı meşgaleler bulabilir yada evde meşgul olacağınız ve size abur cubur yemek için fırsat bırakmayacak bir hobi edinebilirsiniz (misal bir müzik aleti çalmayı öğrenebilirsiniz). Yada mesele sadece serinlemekse her akşam soğuk duş alabilirsiniz.

Alkolü masum göstermiyorum elbette alkolde vücuda çok zararlı ancak herşey dozunda güzel
    çok fazla hareketliyim...iş arkadaslarımda yerimde duramadıgımdan şikayetçiler...
    ayrıca günde 6 km yol yürüyorum...işe gidiş-geliş....
    şimdi bisiklet aldım onunla gidip geliyorumda...
    ayrıca sabahları uykum açılsın ve iyi kahvaltı yapayım diye bahcede 10-15 dakika açma-germe-ısınma hareketleri yapıyorum...
    ayrıca da çok fazla zayıfım...
    dun bır plan yaptım...
    akşamları yemekden sonra bisiklete atlayıp 2 km uzakda bir çeşme var...yanıma 2-3 tane pet şişe alıp ordan su getireceğim...
    akşamları hep evde vakit geçirmemden ben de şikayetçiydim...
    bundan sonra daha iyi olacak...zamanımı işden sonra evde değilde...başka aktivitelere de ayıracagım...
    teşekkürler abicim...saygılar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:02 ----------

Alıntı luthier76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar içecek ve yanında götürülen ıvır zıvır, baya bir kilo sebebidir sanırm...
    aşırı derece zayıfım abi...
    25 yaşındayım...178 cm boy...61 kg...
    her sabah 10-15 dakika uykum açılsın ve iyi kahvaltı yapayım dıye spor yaparım...
    günde 6 km işe gidiş-geliş yürürüm...
    geçen pazar günü 30 km e yakın bisiklet kullandım...
    söylemesi ayıp hala totoşum ağrıyor...bisikletim pek konforlu değil sanırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:15 ----------

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    içecekler konusunda bütün bildiklerini unut
    bir şişe soda, yarısı kadar meyve suyu, üzerine de 1 limonu sıkıp karıştıyorsun ve bu içeceği soğuk içiyorsun
    made in tyger
    ben sodadan da vazgeçtim abi...
    onu da içmeyeceğim...
    zaten limonum bitti abi...agaçda son bir tane bırakmıştım...bugun oda kendi düşmüş...

yesewi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    Dün Ahmet Maranki'yi dinlediğim kadarıyla meyve sularındaki şeker ve koladaki asiti vücuttan atabilmek için 36 bardak ALKALİSU içmek gerekiyormuş.... adı üzerinde asit ve karbondioksit... hatta bir yarışmada kola içerken adam ölmüştü asitten... en güzeli meyve suyunu sıkıp içmek ve su içmek yada bitki çayları içmek...
    Ne Adamlar gördüm Altında Motor Yok. Ne Motorlar Gördüm Üzerinde Adam Yok.....

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    hacı senin sorunun bekarlık kendini gazlı içeceklere vermişsin evlen kafan rahat olsun fazla enerjinde kaybolur
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Basina gelebilceklerin farkinda degilsin.

Bende bu hastalik var http://en.wikipedia.org/wiki/Gastroe...reflux_disease
    Turkce si nedir bilmiyorum Amerika da iken basima geldi ve burda doktor teshis koydu.

Mide kapagi tam kapanmiyor, mide asidi yemek boruna zarar veriyor.
    Gogus agrisi diye gittim megerse yemek borusu tahris olmus.
    Limon
    Portakal
    vb yemem yada bunlarin icinde bulundugu meyve suyunu icmem yasak

Kola
    Enerji icecegi
    Sigara
    Alkol
    Cay
    Patates
    Domates
    Tursu
    kahve yada icinde kafein bulunan bisey
    ...
    bunlarin hepsi yasak, daha bu liste cok uzun aklima gelenler bunlar.

Alkol zaten kullanmazdim cok nadir 40 yilda bir belki.
    Sigara simdi birakmaya calisiyorum.
    Doyana kadar yemek yemek yasak, doymadan durmak zorundasin.
    Mideni tam doldurmak yasak, uyumadan 3 saat once yedin yedin yemedin o da yasak.
    Tedavisi yok, ya bunlari yapiyosun yada devamli gogus agrisi ve mide yanmasi yasiyorsun.
    Eger aciya dayanikliysanda kusma oluyor, gecenin bi vakti uyurken agzinda son yedigin yemek peydahlaniyor.
    Su bile gaz yapiyor desem yeridir.

Valla tavsiyem yediklerine ictiklerine dikkat et, saglik elden gidince insan anliyor degerini.
    Cok susuyorsan su ic.
    Zaten boyle devam edersen benim gibi olursun icmeye cesaret edebilcegin tek seyde su olur.
    çok geçmiş olsun abi...
    gecen sene bende 3 ay mide agrısı çekmiştim...
    sizin hastalıgınıza burda reflü diyorlar...
    sırt üstü yattıgınızda mide asidi yemek borusuna çıkıyormus ve tahrişe neden oluyormus...
    aynı hastalıgı çeken bir arkadasım daha var...
    genelde yüz üstü yatmayı öneriyorlar...
    çok teşekkürler abicim...artık içmeyecegım gazlı asitli içecekler...
    domates- patates yiyebilirim dimi...şimdi patates-domates-biber kızartıyorum da

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:27 ----------

Alıntı trgy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin derdin yalnızlık ve can sıkıntısı, bence bunlara bir çare bul hocam farklı bir uğraş spor v.b bi aktiviteyle çözersin problemi.
    evet aynen öyle abicim...
    bu kadar içecek tüketmeye 2 ocakda kktc ye gelince başladım...
    ankarada ikende içiyordumda...2011 mayıs ayında midemden rahatsızlanınca bırakmıstım...
    5 aydır tek başıma kalıyorum....evimin oldugu sokakda hep yaşlı-emekli dedeler ebeler var...onlarla nasıl bire komşu ilişkilerinde bulunayımki...sadece günaydın-iyi günler-iyi akşamlar...bazende nasılsınız...

en önemlisi motosikletim yok...olsaydı işden sonra sağa sola gider gezer öyle zaman geçirirdim...
    motosikletim olsa illaki başka motorcu arkadaşlar edinirim...onlarla zaman geçirir yemeyi içmeyi unuturdum...
    şimdilik bisiklet ile turlamalara devam....

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:05 ----------

Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir bardak kola içince:
    1. İlk 10 dakikada: Kanınıza hemen 10 çay kaşığı kadar şeker girer. Bu normal günlük dozun 100 katı kadardır. Bulantınızın olmamasının nedeni içinde bulunan ’fosforik asiddir’.

2. İlk 20 dakikada: Kan şekeriniz aşırı şekilde yükselir. Bunun sonucu pankreasınızda aşırı derecede insülin salgılanır ve kan şekerinin fazlası karaciğerde yağ olarak depolanmaya başlar.

3. 40 dakika içinde: Kafeinin tamamı dolaşıma girmiş olur. Kan basıncı yükselir, karaciğerden daha fazla şeker yapılarak kana geçer ve kan şekeri tekrar yükselir.

4. 45 dakika içinde: Beyinde dopamin yapımı artar, mutluluk hissi başlar (eroinin etkisine benzer bir etki meydana gelir.)

5. 60 dakika içinde: Ani açlık hissi oluşur.

6. Tekrar kolaya ve tatlılara saldırısınız.

7. Bu kısır döngü devam ettiği süre karaciğer ve göbek yağlanması artar, vücudun tüm hücrelerinde LEPTİN ve İNSÜLİN DİRENCİ gelişir.

8. Şişmanlık hastalığını başlatmıştır ve bütün dejeneratif hastalıkların nedenidir.

kola ve gazlı meşrubatlar, sadece kafeinle bağımlılık yapmaz. içeriğinde bulunan yüksek orandaki şeker de vücuda hem psikolojik hem de fizyolojik olarak bağışıklık yapar...
    uzun süreli yüksek oranda gazlı meşrubat tüketiminin sonu ne yazık ki böbrek iflası, şeker hastalığı (pankreas iflası), asit erozyonuna bağlı diş parçalanması, gırtlak ve mide rahatsızlıklaı (ülser, reflü, v.b.), yüksek mide asidinden dolayı görevini yapmakta zorlanan ince bağırsaklar, kemik erimesi, ayrıca kola özütünün bilmediğimiz gizli etkileri...

ben kola içmiyorum. mecbur kalırsam (kıramazsam) pet bardakla yarım bardak fanta ya da mümkünse fanta da değil gazoz içiyorum ve ardından 1 bardak su içiyorum.
    Atalarımız boşa dememiş:
    "Olmaya sıhhat cihanda ayran gibi şurubat, Gerekmez muhtavası belirsiz herhangi bir meşrubat"

ayrıca, çok meşur bir enerji içececeğinin (marka vermeyeceğim, akla ilk gelen marka işte anlayın) satış/pazarlama departmanında çalışan arkadaşlar istedikleri kadar içebilme haklarına sahipler. ancak, "ayda 1 tane bile içmiyorum, sadece ben değil burda çalışan kimse içmiyor" dedi.

günde 1 taneden fazla içilen enerji içeceğinin de kalp krizi riskine sebep olduğunu biliyor muydunuz
    aynı yazıyı sosyal bir sitede ambulans clup diye bır grupda okumustum...
    onu okudukdan sonra burda baslık açtım...
    artık ben de kola fanta vs içmeyecegım...
    içtiğim enerji de öyle aham şaham bir marka değil...charger diye bir şey...
    onu da içmeyecegım...zaten bi ton enerjim var....atacak yer arıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dikkat et kendine gurbet ellerde, cırcır mırcır olmayasın.
    her zamanki gibi kola içerim geçer abi...acı leblebi de yerim...
    http://www.uludagsozluk.com/k/c%C4%B1rc%C4%B1r-olmak/

Alıntı RiDeR_2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kola fanta mideye vucuda zararlı içlerindeki şeker miktarı başlı başına sıkıntı kaynagı
    viskiye tövbe ettim abi...
    70lik jim-beam ın yarısını bir oturusta içtim...o günden beri kokusunu duysam kaçacak delik arıyorum...
    vodka içiyorum da...yanlız başıma olmuyor yahu...
    dolapda 100 lük absolute var...1,5 aydır bitmedi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:19 ----------

Alıntı RiDeR_2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    viskiye tövbe ettim abi...
    70lik jim-beam ın yarısını bir oturusta içtim...o günden beri kokusunu duysam kaçacak delik arıyorum...
    vodka içiyorum da...yanlız başıma olmuyor yahu...
    dolapda 100 lük absolute var...1,5 aydır bitmedi...

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benden sana bi arkadaş tavsiyesi arada bir içtiklerinin çöplerini de at ki baskın yapmasınlar çöp ev diye ;)
    Ninja

Motosikleti
    bence fıratı everelim
    evermeyin diyen mi var olum...
    ben her zaman hazırım..bulun hatunu, masrafları karşılayın...havada karada evlenirim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:37 ----------

Alıntı beyazit60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçecek iyidir ama gazsız ve alkolsüz olduğu müddet. Meyvesuyu, doğal limonata bende çok tüketirim. Enerji içeceğini de fazla içme etkisi geçtikten sonra aşırı yorgunluk yapıyor hiçbirşey yapmasan bile.
    şuanki stogumu bitirdikden sonra bir daha gazlı asitli içecekleri içmeyecegım...arada sırada gene içerimde...her gun her hafta değil...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:39 ----------

hacı senin sorunun bekarlık kendini gazlı içeceklere vermişsin evlen kafan rahat olsun fazla enerjinde kaybolur
    kafa nasıl olacak bilmiyorum ki... dırdırı ne yapacaz...birşey tıkamak lazım
    fazla enerji işini cumartesi günü hallediyoruz...sende çatla

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bana kalırsa gazlı içecekler de aşırı tüketildiğinde alkolün aşırı tüketimi kadar zararlı. Kısa sürede 1 litre ve üzerinde kola tükettiğim zamanlar idrar yollarımda ciddi anlamda yanma hissediyorum.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Lan ne işin var kıprısta... Gene kafayı yarmayasın sondajın anahtarıyla....

Aman dikkat et.. Mide lazım sana... Kafayı da kolla...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lan ne işin var kıprısta... Gene kafayı yarmayasın sondajın anahtarıyla....

Aman dikkat et.. Mide lazım sana... Kafayı da kolla...
    bu seferki makinanın anahtarı yok...yağ basınclı sistem...kumanda kolu ile yönlendiriyorum...
    daha hızlı ve pratik oluyor abi... ayrıca kaskımı da takıyorum...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu seferki makinanın anahtarı yok...yağ basınclı sistem...kumanda kolu ile yönlendiriyorum...
    daha hızlı ve pratik oluyor abi... ayrıca kaskımı da takıyorum...
    http://imagezilla.net/thumbs/82792DSC02863_tn.jpg
    Kask değil o....
    Miğfer o miğfer....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yok
    Bende cips alırdım, yoğurt+nane+isot veya pul biber karıştırır bandıra bandıra yerdim yanındada kola ama yüzücülere yasak otla besleniyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)