Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

hurdalıkları gezermisiniz ? :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    çok güzel bilgiler teşekkürler abi
    piyanist_irf bunu beğendi.
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı cezerye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Babam her pazar sabahı kahvaltıdan önce(!) gider... Yerde de somon bulsa affetmez:D
    somun civata kutularımı çekmek aklıma gelmedi af buyurun babanızda sıyırtıkmış benim gibi ama insanda böyle arızalar iyidir değerlendirmek güzel bir his ve iş görür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:11 ----------

Alıntı özcan1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT onaylı, %100 çalışıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:35 ----------

Bursa'dan Gölyazı'ya giderken yarı yolda debriyaj telim kopmuştu,tam manetin ucundaki topuzdan.Gölyaz'ya kadar grubun arkasından debiyajsız gitmiştim.Mola yerinde jikle telini söküp debriyaja takmayı düşünürken takım çantamdaki klemens gözüme çarptı bi an.İçini çıkartıp kopan debriyaj telinin ucuna sıkıp yerine yerleştirdim,Bursa'ya kadar idare etse yeter diye düşünüyordum,hakikaten görevini iyi yaptı.O gün Pazar olduğundan parçacı kapalıydı daha sonra da unuttum o şekilde 2 ay kadar kullandıktan sonra parçacının önünden geçerken aklıma geldi de yeni tel alıp değiştirmiştim. :D

Abi kocaman yazıyor orada asansör kablosu diye Ayrıca tavan vinçlerinin kedi gruplarında da kullanılır
    aynen özcancım yeri ve zamanı geldiğinde hakikaten piyasada bulmak zor değil lakin öyle parça parça bulabilirmiyiz tartışılır o asansör kablolarına mest oldum ciddiyim çok kaliteli işler yapılır özelliklede motosiklet ve arabalarımıza
    eray_uluyazı bunu beğendi.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    ellerine sağlık,yapan kişi sen olunca pek şaşırmıyorum artık
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    özellikle şunuda belirtmeliyim arkadaşlar aklıma gelmişken , hurdalıklardan almayı düşündüğünüz parça hakkında bilgi sahibi olmanız çok önemli , bazen ihtiyacınız olduğu için gidersiniz , ve size malı satar lakin başka bir zamanda sıfır fiyatının aldığınız üründen daha ucuz olduğunu görmenizde muhtemeldir , yani araştırmanız menfaatinizedir

tecrübeyle sabittir

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:19 ----------

Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ellerine sağlık,yapan kişi sen olunca pek şaşırmıyorum artık
    estağfurullah önercim iyisin inşallah teşekkürler.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Irfan zabita geliyo kardes topla tezgahi :p
    eray_uluyazı ve piyanist_irf bunu beğendiler.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buzdolabı nakli zor olabilir ama senin için bunları tedarik edebilirim şayet halen ihtiyaç duyuyorsan 12 wolt silgi motoru elimde fazlalık var ihtiyacın varsa , geleceksen 3 haziranda yuvacıkta veririm ama seni uzaklarda biliyorum yanlışım varsa düzelt , kıyağımıda unutma
    Buzdolabını hallettim sağolasın

Ama silgi motoru valla süper makbule geçer

Yuvacığa kadar bekleyemem kargola sana zahmet diyecektim ki takvime baktım bu haftaymış be

Orada görüşürüz inşallah ama ta oralara getirmene zahmet etmenede gerek yok kargoya vermek senin için zor değilse yolla gelsin
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buzdolabını hallettim sağolasın

Ama silgi motoru valla süper makbule geçer

Yuvacığa kadar bekleyemem kargola sana zahmet diyecektim ki takvime baktım bu haftaymış be

Orada görüşürüz inşallah ama ta oralara getirmene zahmet etmenede gerek yok kargoya vermek senin için zor değilse yolla gelsin
    silgi motoru nasıl bir şey olsun ? şöyle kuvvetlice rediktörlü kamyon silgi motorumu yoksa bildiğimiz tofaşların rediktörlü motorlarındanmı 3-4 tane var elimde zamanında jimmy jib için edinmiştim dur resimlerini çekip paylaşayım ona göre bakarsın

ayrıca yuvacığa getirmek srun olmaz benim için bagaj hacmim 400 lt römorklu geleceğim

tam olarak ucuna herhangi bir aparat vs nasıl bir sistem yapacağını anlatırsan hazır yapıp yollayayım yada getireyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:18 ----------

silgi motoru nasıl bir şey olsun ? şöyle kuvvetlice rediktörlü kamyon silgi motorumu yoksa bildiğimiz tofaşların rediktörlü motorlarındanmı 3-4 tane var elimde zamanında jimmy jib için edinmiştim dur resimlerini çekip paylaşayım ona göre bakarsın

ayrıca yuvacığa getirmek srun olmaz benim için bagaj hacmim 400 lt römorklu geleceğim

tam olarak ucuna herhangi bir aparat vs nasıl bir sistem yapacağını anlatırsan hazır yapıp yollayayım yada getireyim

olcaycım bu aşağıdaki motorlardan hangisi işini görür 3 numara hem ufak hemde 1 dakikada 10 devir yapmaktadır lakin dış muhafazası kırıldı ama motoru çalışıyor sıkıntı yok silgi motorlarından daha yavaş devirlidir ve 15 kg mı kaldıracak gücü var yani şöyle söyleyeyim pense ile motoru çalıştırdığında milden tutarak durduramıyorsun

sanırım yumurtaları çevirmek için böyle bir motora ihtiyacın var ben pek anlamam ama işini görecekse lazım olacaksa, kayış kasnak sistemiyle motor hızlarıyla oynayabilirsin ve resimlediğim aparatları piyasada bulmak sıkıntıydı benim için lazım olacaksa onlardanda getirebilirim yada gönderirirm sorun yok

mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)
    İrfan abim neler yapmışsın ya sen yine döktürmüşsün teşekkürler bizi aydınlattığın için.

Motosikleti
    Alıntı mehmet_gemli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan abim neler yapmışsın ya sen yine döktürmüşsün teşekkürler bizi aydınlattığın için.
    bir şeymi yapmışım memedim rica ederim kardeşim ne dimek
    mehmet_gemli bunu beğendi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    İrfan ilgin için sağol senin ora cennetmiş ya

Dediğin motor aslında işimi görür ama yapısı itibari ile silgi motorlarının montajı daha kolay sanki?
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan ilgin için sağol senin ora cennetmiş ya

Dediğin motor aslında işimi görür ama yapısı itibari ile silgi motorlarının montajı daha kolay sanki?
    yapacağın düzeneği sen daha iyi bildiğin için bir şey söyleyemiyorum , fakat söylediğin gibi o ufak olan rediktörlü motorun montajı seni daha fazla uğraştırır ona bir aparat yapman icab eder yada bir parça işini hangisi görecekse yollayayım sorun yok ,

maddiyatttan yana herhangi bir düşüncen olmasın sıkıntı yok , bizde para pul geçmez helede mt varsa işin içinde

bluebird64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 '07,YBR125 ESD '11,Agility City 125 '11
    Kardeş sen de benim kafadansın ama benim yerim dar...
    Helal olsun bu zevkinden hiç vazgeçme, sevdiğin işi yap..
    Deniz, güneş, martı çığlığı ve yosun kokusu yoksa yaşam da yoktur...

Motosikleti
    Alıntı bluebird64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş sen de benim kafadansın ama benim yerim dar...
    Helal olsun bu zevkinden hiç vazgeçme, sevdiğin işi yap..

benim takımlarım evimin misafir odasında duruyordu dersem şaka gibi gelecek sonra aklıma kömürlük geldi odunları çuvallayıp dışarı bahçeye attım ve kömürlüğü atölyeye çevirdim bence iyi düşün bir kömürlüktemi yok
    teşekkür ederim sağol varol.
    bluebird64 bunu beğendi.

esirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650 K7+Ramzey 200 cross
    İrfan kardeşim senin beş sene sonraki durumunu merak ediyorum da,sağlık sıhhat içinde görürüz inşallah.
    Kendine iyi bak.

Motosikleti
    Alıntı esirci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan kardeşim senin beş sene sonraki durumunu merak ediyorum da,sağlık sıhhat içinde görürüz inşallah.
    Kendine iyi bak.

sağol ilhan abicim
    inşallah 2 yıl sonra düzceye havadan iniş yapacağım THK VE rabbim sağlık sıhhat İZİN verirse

esirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650 K7+Ramzey 200 cross
    inşallah 2 yıl sonra düzceye havadan iniş yapacağım rabbim sağlık sıhhat verirse
    Sen yaparsın valla,önceden haber verde karşılama töreni hazırlayalım.)

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Kendine iyi bak.

esirci bunu beğendi.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    Sen yaparsın valla,önceden haber verde karşılama töreni hazırlayalım.)
    Aslında biliyormusun ilhan abicim , dereyi görmeden paçaları sıvamak istemiyorum ama ben paçaları uzun zamanlar öncesinden sıvadığım için hazırlıklıyım , kuşlar gibi özgürce uçmak belkide bir çok insanın hayalleri arasındadır , benimde öyleydi , biliyorum yuhhh diyen insanlar olacak , hadi ordan bee deyip kafa bulanlar, dalga geçenler,küçümseyenler, olacak , yapamasın o işler mühendis ve ayrodinamik işidir sen git kendi başına kumda oyna diyenler olacak , sen fırıncı adamsın ne işin olur uçmakla onunla bununla diyecekler, meraklı komşularım şaşkın şaşkın benle dalga geçip gülecekler ,lan irfan bu uçarmı diyecekler, ama uçacak uçuracağım ve bu işe gönülden inanıyorum , ilk önce 10 da 1 boyutlarından küçük modelini yapacağım , eğitim ,denge,yapısal bütünlüğü ve dinamiği ile alakalı verileri topladıktan sonra gerçek boyutlarda olanına başlayacağım tabi uzaktan radyo kumandalı bir sistem olacak aşağıdan kendim kontrol edeceğim ,

lakin içimdeki ateşi hırsı anlatmaya kelime dağarcığım elvermiyor , ben mucit filan değilim ama yurtdışından binlerce euroya keklik gibi para sayıp aldığımız bir aleti yapma kararını 10 gün öncesinden verdim ve şu an itibari ile uzunca bir yolum var önümde , sadece sizlerden moral ve manevi destek istiyorum ,

biliyorum elimde teknik alet edavat eksiklerim var inşallah onlarıda tamamlayacağım , bir helikopter yada jet uçağı tabiki yapamam bir helikopterin yapımında kaç bin kişinin emeğinin olduğunu, hangi teknolojinin kullanıldığını , kaça malolduğu hakkında fikriniz varmı ? biliyormusunuz ?

ama yaşadığım coğrafyayı çoğumuzun görmek isteyipte göremediği bir açıdan gökyüzünde 1000 metreden izlemenin değerine paha biçilebilirmi ,?

bu konuyla alakalı ciddi şekilde adapazarında bir uçuş kursuna bu gün yarın kaydoluyorum artık allah sonumu hayır etsin , gelişmeleri olumsuzlukları burada hep beraber mercek altına alırız kimseye söylemek istemiyordum kısacası (uzun ince bir yoldayım gideceğim gündüz gece )

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:39 ----------

olcaycım özelden adresini ver yada yuvacığa getireyim motorunu

şu yerli otoyuda sen yap bari...sen el atmazsan kimsenin bi şey yapacağı yok zati....
    ----------------------------------------------
    helal olsun irfan...tebrik ediyorum....

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    olcaycım özelden adresini ver yada yuvacığa getireyim motorunu
    O ben değilim abi, Olcan-Olcay farklı kişileriz Benden önce rastlayıp yazmazsa en kısa zamanda Yuvacık'a gidip gitmeyeceğini öğrenip, gerekirse adresini veririm ama
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)