Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

hurdalıkları gezermisiniz ? :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    tüm gönül dostlarını saygı ve sevgiyle selamlıyorum , konu başlığı ne kadar yerindedir ona siz karar verin lakin paylaşmak istediğim asıl konuınun içeriği hurdalıklarla alakalı olsada , kendi adıma gördüğüm faydaları sizlerle paylaşmak istiyorum
    zaman zaman çoğumuz hurdalıklara bir şekilde gideriz yada gitmek zorunda kalabiliriz , bu bazen arabamızın değerli, pahalı bir parçası bozulduğunda alacak gücümüz olmadığı içindir veya evdeki beyaz eşyamıza , herhangi vs. ev aletinin piyasada parçasını bulamadığımızda yada türlü sebeplerden , hepimiz gitmediysek bile çoğumuz hurdalık denince , akla ne geldiğini kestiremez ,çünki hurdalık hepsinin genel adıdır.

ondan dolayı ne zaman karşımıza ihtiyacımız olan neyin çıkacağını hiç bir zaman kestiremezsiniz , hele birde benim gibi azıcık, eliniz anahtar tutuyorsa , ve kendine ait takım taklavatı olupta az birazda elinden bir işler geliyorsa buralara gidip gelmek size büyük ihtimalle alışkanlık yapacaktır , işi biliyorsanız bunun faydalarını görürsünüz , tabi bu arada hurdalıktan alınacak şeyler var alınmayacak şeyler var o tarafı tamamen kişinin kendine kalmış bir durumdur .

çok zengin olmak yada fakir olmakla bir alakası yoktur , fakat şahsım adına varlığın ve yokluğun ne demekolduğunu bildiğim için buralara sıkça gider gelir ve faydası olması düşüncesiylede sizlerle paylaşırım ki , şu an olduğu gibi bilenlere zaten sorun yok ama bilmeyen arkadaşlarım için bu küçük ,pıratik bilgileri paylaşmakta fayda görüyorum

resimlere geçerken aynı zamanda küçük faydalı bilgiler hayatınızın bir çok alanında işinize yarayabilir buyrun resimler.....

elinizin altındaki tv-DVD-VSD scart kablolarını atmayın dış plastik kaplamasını parçalayıp en üstteki resimdeki gibi, yeni nesil motosikletlerinizde herhangi bir elektirik aksesuarı yada extra ışık,led vs. bağlatacağınız zaman motorunuzun elektirik tesisatında kesme zedeleme, yapmaya gerek kalmadan , elektirik hattından elektirik almaya ve yarın bir gün sistemi iptal ettiğinizde tekrar bu küçük soketleri söküp atarsınız tesisatınızın orjinalliği bozulmaz garantiden çıkmaz .

bilgisayarınızdan çıkan , yanmış yada bozulmuş power suply- güç kaynaklarını atmayın kabloları 12 wolt elektirik taşımaya çok müsait olup , üzerinde tüm renklerinin oluşu ve kaliteli kablo oluşlarından dolayı ,hem tesisatınızdaki kablolarla aynı (rengi rengine ) bağlantı yapmanız mümkün olacak hemde kaliteli bir kablo kullanmış olacaksınız , boyları çok uzun olmayabilir ama 12 wolt elektirik köprü geçişlerinde , gereksinim duyulan herhangi kablo,düğme vs. montaşlarında işinizi çok güzel görecektir .

AC 220 volt elektirik akımları için müsaittir genellikle elektirikli ani su ısıtıcılarında, çamaşır makinalarında aklınıza gelebilecek bir çok ev aletlerinde bulunurlar . herhangi bir dolap kapağında açtığınızda otomatik yanan bir lamba yapabilirsiniz, yapı itibari ile sağlam ve boyut olarak müsaittirler, hayal gücünüzü zorlayın 220 woltun olduğu her yerde kullanılabilir, hatta 12 woltta bile

bu düzenek ihlas su ısıtıcılarının açma kapama düğmesidir ve genellikle bu tarz su ısıtıcıları 7000 wat gibi yüksek akım çektikleri için genelde en çok bozulan ve ısıdan dolayı eriyerek işlevini görmez hale gelen parçadır , insanlar merak edip içini açıp bakmadıkları için şohbeni komple çöpe atar yada hurdaya verirler , aslında bu parçayı değiştirmek için tamirci olmaya gerek yoktur , bir yıldız yada düz tornavidayla aletin içi açılıp parça değiştirilebilir çok kolaydır
    suyu hızlı ısıttıkları için bir çok insanın kullanım alanına girdiği için faydası olacağını düşündüm

öte yandan bu gibi ısıtıcılar 2 yerden arıza verirler ya bu resmini koyduğum yerden yanar erirler, yada hazne içindeki rezistanslar zamanla susuz çalıştırıldığı için kopmuştur , bunun için bile hurdalıklara bakabilirsiniz şayet toplamaya kalksam 3-4 tane çalışır hale getirebilirdim ama üşeniyorum ve yeni fiyatları 150 liradan fazladır .150 lira neden cebimizde kalmasın ?

hız yada devir kontrol butonu, yanlışım varsa düzeltin pek çok kişinin işine yaramayacak bir parça olsada 12 wolt akımla çalışan elektirikli motorları mevcut hız kontrol devresiyle hızlandırıp yavaşlatmak için kullanılabilir , size kalmış pek kimsenin işine yaramaz

hem dc akımda hemde ac akımda çalışırlar çok hassas çalışma pirensipleri vardır motosikletinizin top casesinin içine led yada vb. aydınlatma çektiğinizde bu düğmeleri kullanabilirsiniz , hem üzerinde montajlamak için mevcut yer bulunur hemde çok kibar ve abes durmayan yapıları vardır , genelde çamaşır makinalarında , elektirikli mutfak el aletlerinde bulunurlar, yapacaklarınızda sınır yok elbette size kalmış

bozulan elektirikli ev aletlerinizdeki bu düğmeler hayatınızın farklı alanlarında karşınıza çıkması muhtemel açma kapama anahtarlarıdır ac akımında çalışanları 12 woltta kullanabilirsiniz fakat 12 wolt için üretilmiş olanları 220 woltta kullanmanız önermem , bu düğmelerin bir çok modeli vardır ihtiyacınız olanını motosikletinizde far lambası vs. alanlarda kullanmanız işinize çok yarar

yukardakileri söylemeye gerek duymuyorum ama ihtiyacım olduğunda bir fişe 4-5 lira vermektense hurdalıktaki ayak altında gecenleri yankeski ile kablolarından ayırıp bir kenarıya attım zira kablolar bakır olduğu için onlara ayreten ücretli , ekmek istemez su istemez hepsi sağlam ve çalışır vaziyette ,ve emin olun zibille , ayak altında hibe olup gidiyorlar, bir yere aydınlatma, atölyenize, sokağınıza, bahçenizi ,veya ışıklandırma gerekecek tüm dış mekanlarda kullanılır , neden dış mekan ? malum hijyen kuralları tabi temizlerseniz evdede kullanabilirsiniz sürekli lazım olan malzemeler .

bu soketler 12 wolt içim uygun ve arabanızda yada motosikletinizde çekeceğiniz elektirik kablosunu 2 parçaya ayırmanız gerektiği durumlarda yapılan işin kalitesini ve kullanışlığını arttırabilir .

klamensleri her alanda kullanabilirsiniz sağlam ve kullanışlı iş çıkarırlar, köprü ve atlamalarda kablo trefiğini asgari düzene indirirler ne zaman lazım olacağını tabiki bilemezsiniz .

12 wolt ile çalışan fanlardır , genellikle bilgisayarlarımızda sıkça görmeye alışık olduğumuz bu fanlar bilgisayarımızda kolay kolay bozulmazlar ,lakin eğer fanınızda yavaş dönme , zorlanma, hada hiç dönmeme gibi bir durum oluşursa öncelikle , zamanla içine almış olduğu tozu pisliği temizleyerek , arkasındaki etikedi kaldırıp ortasındaki küçün göbek milinden içeriye wd 40 yada çok az miktarda firen hidroliği damlatırsanız fanınızın tekrar çalıştığını büyük ihtimalle göreceksiniz , sıkça yaşanan bir durumdur , zamanla sargıların arasına giren toz motorun dönmesini engelleyerek firenaj yapar ve motoru kitler .

içine elektirik kablosunu çeken elektirikli süpürgelerinizi bozulduğunda atmayın , lakin bozulan elektirik süpürgesini eskiciye vereceğiniz zaman içindeki kabloyu koparıp almak kimsenin aklına gelmez fakat 4-5 mt lik bir ara elektirik taşıma kablosu yapabilirsiniz , hepimiz evlerimizde kullanırız , kabloları kalitelidir , ve aynı boyutlarda hazır 3 lü priz ve fiş ,+ kablo almaya kalktığınızda en az 15-20 liradır .

yaşadığımız tüm mekanlarda kullanıyoruz ne zaman , atacağı ve yanacağı belli olmayan sigortalar yeri geldiğinde çok önem kazanırlar , hurdacılar pek kıymet vermezler ayak altında ziyan olup gideceğine , bir komşuma lazım olur birinin işini görürü mantığıyla aldım , çoğu zaman tesisat çekerken bana da lazım olur kalitesine göre adet fiyatları 8 lira ile 20 lira arsında değişiyor , yalnız bozulanın yerine takacağınız sigortanın güç değerleri aynı olmalıdır dikkat edin , 32 amper bozulmuş sigortanın yerine 16 amperlik bir sigorta takarsanız en ufak zorlamada zırt pırt atacaktır canınızı sıkmasın

koridorlarda harekete duyarlı yanan aydınlatma 220 wolt tavan lambalarının sensörüdür , çabuk bozuldukları için komple aydınlatma kasası ile beraber çöpe atılırlar bana denk gelenler sağlam çıktı ben takım dolabımın içine ampul koyarak kullanmayı yeğledim takım dolabımın kapısını her açtığımda karanlık ortamda düğme aramak zorunda kalmıyorum tabi buda hayal güzünüzle sınırlı

florosanlar hurdaya atılmış bir reklam panosunun üzerinde son anda kırıp dökecekleri sırada kendim söktüm , hepsi sağlam ve yanıyor , gereken yerlerde kullanılabilir

işte şimdi burada durmak lazım bu kabloyu her yerde bulamazsınız dış kabuk itibari ile kauçuk kalitesi çok güzel olan ve bir sürü alanda kullanılabilecek olan özelliklede , araç ve motosikletlerinize elektirik tesisatı, led ışık aydınlatması vb. bir sürü tamir bakım alanında kullanabileceğiniz hakikaten gördüğümde gözlerimin parladığı bir materyal, detaylar alt resimlerde

istendiğinde ortasından ayırmak sureti ile 4 lü, 6 lı, yada daha fazla sayılarda kablo tesisatı çekerken gerçekten 10 numara kaliteli , yapıya sahip kablolar, otomotiv sektörü bu tarz kablo ve yöntem kullansaydı asla aracınızda kısa devre vs. oluşmazdı , oldukça kaliteli bir dış yapıya sahip ve bir o kadarda esnek ve estetik içimndeki kablolar çok kaliteli , maket bıçağıyla dış kabuğunu zor kestim , 12 -24 wolt araçlarda her alanda kullanılır , nerelerde kullanılır diye sormayın oda bana kalsın

çoğumuza yeter bilginize

motor kısmını ayrı,alt haznesini ayrı ve emme hortumunu başka bir makinadan topladığım elektirik süpürgesi görünüşüne aldanmayın it gibi çalışıyor sadece biraz temizleyerek atölyemde kullanmayı düşünüyorum malum bazı köşelere süpürge girmiyor hatta tüm atölyeyi bununla temizlerim , tabi biraz sağını solunu mazotla temizlemem gerekiyor üzerine motor yağı dökülmüş , kalkıpta evdeki makinayı mı kullanayım el insah hatun topa tutar beni

yine kendi atölyem için malzemecimden tadarik ettim (hurdacı) televizyon yada müzik çalar ve bilimum üzerine konabilecek her şeyi koyabilirim , yakında yatağımıda atölyeye taşımayı düşünüyorum

değişik boylarda ve ölçülerde dönerli tekerlekler çalışma sehbası yada profilden bir dolap yaptığımda belki altlarına lazım olur

mutfak aspiratörü atölyem basık olduğu için yaptığım kaynak dumanı uzun süre içeriden çıkmıyordu bu yukardaki A noktasında içerideki dumanı B noktasına yani kapıya itiyor

bu yukardakide B noktasında bulunan ana fan açtığımda bir kaç dakikada zehirli kaynak dumanını dışarıya tahliye ediyor , bir yandan içerideki havayı dışarıya atarken kapıyı açık bıraktığımda ,içeriye kuvvetli temiz hava girişi sağlıyor , piyasada bulmanız zor fakat hurdalıktaki bulabilirseniz klimaların fanıdır , ve yensini almya kalktığınızda ,fiyatları biraz acıtır ufak bir revizyonla işe yarar hale geldi , hava tahliyesi etmek istediğiniz mekan varsa nerelere bakacağınızı artık biliyorsunuz

buda atölyem için yine tadarikçimden tedarik ettiğim misafir koltuğumdur gelenler bilirler çok rahattır alttaki döner tekerlerinde bozukluk ve eksik olanlar vardı başka bozuk bir sandalyeden operasyon yaparak tamamladım , dedimya 90 -100 lira verip böyle bir sandalyeyi atölyede kullanmak akıllıcamı sizce ? misafirlerim rafat ediyor hiç olmazsa

bu yukardekide güç kaynağı bilgisayarınızda yada herhangi bir ev aletinizde tani su ısıtıcısı ,çamaşır nakinası, ocak vs. değil ufak tefek alatleri bayağı bir müddet kesintiden sonra idare eden güç kaynağı ,

yalnız şu konuda bir şey söylemeliyim bozuldu diye sandığınız güç kaynaklarınızı atmayın , işlerinde bildiğimiz 12 wol 7 amper ile çalışan akü mevcut genellikle akülerin ömrünü doldurmasından dolayı iş görmemesi yüzünden çöpe atılmakta , içine aküyü takmak motorunuza aküyü bağlamak kadar kolay , genelde bu yüzden çöpe atılıyor ve bu topladığım 3 . güç kaynağı hepside aynı sorundan dolayı gözden çıkarılmış ,

bu arada bir fikir daha verebilirim motosikletinizdeki enerji ile bir matkap, yada herhangi küçük çaplı bir elektitikli ev aletini çalıştırabilirsiniz nede olsa buda bir nevi konvertör görevi görüyor , ama benden duymuş olmayın

bir gün baumaxta gezerken böyle bir şeye gereksinim duydum , fakat başkada bir şeyler aldığım için o an itibari ile önemsemedim , taşlama yaparken hakikaten kulaklar için gerekli bir alet , 50 liraydı , iyikide önemsememişim

benim markettimde (hurdacı) gezerken almayacaktım ama ayağıma tkıldı

çalışma ortamım dışarıdan pek ışık almaması sebebi ile ince lehim işlerinde zorluk çekiyordum , piyasadakiler dandik dundik çin mallarıyla kaynıyor parasında değilim lakin çok kalitelisini muhitimde bulamadım

baktım bir köşecikten beni çağırıyor irfan gelll bak burdayım . elim ayağım oldu çok işe yarıyor

bu yavrucağa aldanmayın dedesi gibi duran elektirikli süpürgelere kafa tutuyor atöyyem için fazla temiz ve lükx onu arabamı temizlemek gibi emellerimde kullanacağım , küçük, ve güçlü , bu tarz elektirikli süpürgeleri sevmiyordum çünki içlerindeki toz hazneleri kağıt oldukları için sürekli , yedek toz torbası almak sıkıntı oluyordu heleki içini açınca ne göreyim , torba orjinal bez ve dolduğunda altındaki kpçayı çıkarıp boşaltarak tekrar yerine takıyorsunuz , açma kapama düğmesi sorunluydu halloldu sadece yerleri temizleyen geniş ağız kollu parşası yok ama böylede zaten iş görüyor sizce kaç para yapar ? 3 lira

eeeeee irfan yeter artık dediğinizi duyar gibiyim tamam yahuuu başka yok var ama yok

umarım faydalı bilgiler verebilmişimdir başka paylaşımlarda buluşmak üzre bu arada irfancım senin hurdalık nirde diye sormayın sölemem

allah tekerinize taş gözünüze yaş değdirmesin deyiii son noktayı koyuyorum

yrum yazan yazmayan gönül dostlarına teşekkür...
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Teknoloji içerisinde evden okula okuldan eve büyüdüm. Özendim şimdi size...
    piyanist_irf bunu beğendi.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    çok güzel eline sağlık irfan abi atölyeninde bi genel olarak resimlerini çekip koysaydın merak ettim şimdi
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel eline sağlık irfan abi atölyeninde bi genel olarak resimlerini çekip koysaydın merak ettim şimdi

http://www.motosiklet.net/forum/moto...f-klasigi.html

http://www.motosiklet.net/forum/etki...yaretimiz.html

şu an resim çekemem ama bu konularda var teşekkür ederim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yok
    Hurdalık neresi?

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Güzel bilgiler için teşekkürler.

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Mac Gyver gibi adamsın vesselam...
    piyanist_irf ve eray_uluyazı bunu beğendiler.
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    bir irfan klasiği....tebrikler...

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    bizim burda öyle hurdalık yok ama pazar günleri bit pazarı olurdu kartalda şimdi onuda kaldırdılar nerde allah bilir..orlardan çok saat almiştim zamaninda şimdi olsa gene alıp satardım hobi niyetine :D
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    irfan mutfak aspiratörü de bana lazım...... benim için al buluşunca yada bu tarafa geldiğinde alırım senden...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    Arada bir giderim en son motoruma egzos arayışı içindeydim Bir kaç yerden fiyat aldım kromajsız düz çift boru için 100 tl fiyat verdiler Ve hurdacıma gittim kumpasla ölçe ölçe kromajlı boru aldım 2 metre 10 lira Oksijen kaynağına 10 lira
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

cezerye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    Babam her pazar sabahı kahvaltıdan önce(!) gider... Yerde de somon bulsa affetmez:D
    piyanist_irf ve eray_uluyazı bunu beğendiler.
    Wanna see my Bannnnnnnkai?!?!!!

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    cezo sen yaşıyoın mu kız? hoş geldin
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    bende bu adam motorun arkasina niye romork yapti diye dusunuyordum..artik dusunmuyorum.....
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    işte geri dönüşümün kralı helal olsun sana.
    hurdalıklarda motosiklet hurdasıda varsa yaşadınız. konjektör, CDI, flaşor, sinyal lambaları, farlar ve binbir çeşit ampüller var.
    fren maneti, debriyaj maneti, jant çemberi telleri göbeyi, ayaklıklar. falan filan kaçmaz arkadaşlar bulunca dalın. ben ençok honda hero gibi japonların sigorta kutusunu seviyorum buldum mu mutlaka atarım cebime.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    mek gayvır senin yanında halt etmiş abi büyüksün..
    benim de bozulmuş bir güç kaynağım var...

cezerye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cezo sen yaşıyoın mu kız? hoş geldin
    Töbe de, elinle alnına vur, 3 kere zıpla, gümbürtüyle düş (ama bi kere düş).
    özcan1980 bunu beğendi.
    Wanna see my Bannnnnnnkai?!?!!!

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Alıntı cezerye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Töbe de, elinle alnına vur, 3 kere zıpla, gümbürtüyle düş (ama bi kere düş).
    MT onaylı, %100 çalışıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:35 ----------

Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://img849.imageshack.us/img849/7926/img250r.jpg

klamensleri her alanda kullanabilirsiniz sağlam ve kullanışlı iş çıkarırlar, köprü ve atlamalarda kablo trefiğini asgari düzene indirirler ne zaman lazım olacağını tabiki bilemezsiniz .

http://img163.imageshack.us/img163/5427/img264g.jpg

nerelerde kullanılır diye sormayın oda bana kalsın
    Bursa'dan Gölyazı'ya giderken yarı yolda debriyaj telim kopmuştu,tam manetin ucundaki topuzdan.Gölyaz'ya kadar grubun arkasından debiyajsız gitmiştim.Mola yerinde jikle telini söküp debriyaja takmayı düşünürken takım çantamdaki klemens gözüme çarptı bi an.İçini çıkartıp kopan debriyaj telinin ucuna sıkıp yerine yerleştirdim,Bursa'ya kadar idare etse yeter diye düşünüyordum,hakikaten görevini iyi yaptı.O gün Pazar olduğundan parçacı kapalıydı daha sonra da unuttum o şekilde 2 ay kadar kullandıktan sonra parçacının önünden geçerken aklıma geldi de yeni tel alıp değiştirmiştim. :D

Abi kocaman yazıyor orada asansör kablosu diye Ayrıca tavan vinçlerinin kedi gruplarında da kullanılır
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Avrupa yakasında otururken bi ara çok dadanmıştım hurdacılara, monitör hariç bir pc toplamışlığım bile var

Fakat tok gözlü hurdacı bulmak zor buralarda, kilosunu bir tl den aldığı yarım kilo etmeyen birşey gözünüze kestirirsiniz elinize alıp sorduğunuzda 10 tl den açar kapıyı 5 ten aşşağı vermez

En son hurda bir pc kasası üzerindeki floppy yi alayım lazım olur diye "usta şunu sökeyim kaç para istersin" dediğimde "iki onluk at yeter" cevabını aldığımdan beri hurdacılarla arama mesafe koydum

Sıfırı 3-4 dolar olan bir floppy ha, floppy nin ne olduğunu bilmeyen gençler olabilirşimdi

Fakat son zamanlarda kendime el yapımı bir kuluçka makinesi yapmak için hurdacıları yine dolaşmaya başladım. Cumartesi bir buzdolabı aldım 20 tl ye

220 volt kontaktör röle termostat ve oto cam silecek motoru lazım ama çeşidi bol bir hurdacı bulamadım
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irfan mutfak aspiratörü de bana lazım...... benim için al buluşunca yada bu tarafa geldiğinde alırım senden...
    olmuş bil hazır ederim ramazan

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:53 ----------

Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupa yakasında otururken bi ara çok dadanmıştım hurdacılara, monitör hariç bir pc toplamışlığım bile var

Fakat tok gözlü hurdacı bulmak zor buralarda, kilosunu bir tl den aldığı yarım kilo etmeyen birşey gözünüze kestirirsiniz elinize alıp sorduğunuzda 10 tl den açar kapıyı 5 ten aşşağı vermez

En son hurda bir pc kasası üzerindeki floppy yi alayım lazım olur diye "usta şunu sökeyim kaç para istersin" dediğimde "iki onluk at yeter" cevabını aldığımdan beri hurdacılarla arama mesafe koydum

Sıfırı 3-4 dolar olan bir floppy ha, floppy nin ne olduğunu bilmeyen gençler olabilirşimdi

Fakat son zamanlarda kendime el yapımı bir kuluçka makinesi yapmak için hurdacıları yine dolaşmaya başladım. Cumartesi bir buzdolabı aldım 20 tl ye

220 volt kontaktör röle termostat ve oto cam silecek motoru lazım ama çeşidi bol bir hurdacı bulamadım

sana aynen katılıyorum , çoğu olaya farklı gözle bakıp , konu hakkında maddi manevi bilgileri olmadığı için kendi cehaletlerinden 5 lira edecek bir flopy sürücüsüne 20 gayme isterler neden ? bilgisayarlar kıymetlidir pahalıdır ya !!! bilmezki para eden yeri anakartı ,işlemcisi harddiski vs. sidir

fakat hakikaten acayıp fırsatçıdırlar insanı uyus ederler sonrada kızarsınız aynen senin düşündüğün gibi gitmekten soğursunuz

fakat bu aşamada benim durumum birazcık farklı , bahsettiğim hurdalık kendi muhitimde olduğu için , sahibi ve diğerleriyle uyum içindeyim, el arabalarıyla gezenlerden tutun depo sahibine kadar, beni çok severler arabalarını tamir ederim, depo sahibinin pires makinalarını onarırım, en son güvenlik kamerası ve 4 adet kamera sistemi kurdum depoya aynı sistemi 1500 liraya sormuşlar kurulumda dahil

ben 800 liraya malettim onlara yani sevdiğin kadar sevilirsin meselesi , ben onları üzmüyorum onlarda beni

öte yandan kuluçka makinası için buradan buzdolabı nakli zor olabilir ama senin için bunları tedarik edebilirim şayet halen ihtiyaç duyuyorsan 12 wolt silgi motoru elimde fazlalık var ihtiyacın varsa , geleceksen 3 haziranda yuvacıkta veririm ama seni uzaklarda biliyorum yanlışım varsa düzelt , kıyağımıda unutma

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:02 ----------

Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte geri dönüşümün kralı helal olsun sana.
    hurdalıklarda motosiklet hurdasıda varsa yaşadınız. konjektör, CDI, flaşor, sinyal lambaları, farlar ve binbir çeşit ampüller var.
    fren maneti, debriyaj maneti, jant çemberi telleri göbeyi, ayaklıklar. falan filan kaçmaz arkadaşlar bulunca dalın. ben ençok honda hero gibi japonların sigorta kutusunu seviyorum buldum mu mutlaka atarım cebime.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...hurdaligi.html daha önceden konusunu açmıştım ama

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)