Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

hurdalıkları gezermisiniz ? :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    VIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R- Afrika twin 1000L
    Dostum atıl malzemeleri farklı ihtiyaçlara uygun dönüştürüp değerlendirebilmek gerçek bir yetenek; aslında tvlerde saçma sapan yarışma proğramları yerine bu tarz yetenekleri yarıştıran programlar yapılsa bence daha güzel olurdu. Hem sanada sms le oy atardık
    piyanist_irf bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı Olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O ben değilim abi, Olcan-Olcay farklı kişileriz Benden önce rastlayıp yazmazsa en kısa zamanda Yuvacık'a gidip gitmeyeceğini öğrenip, gerekirse adresini veririm ama
    ulen arkadaş sıkça buralarda görünmediğiniz için kırmızı isimlerinize dikkatli bakmıyorum olcan -olcay sıyırdım kayışları zaten affedin hakkat yahu olcan ve olcay farklı demi yavvvv

geçenlerde 29 nisan da ki açtığım gezi resim paylaşım topiğinide 29 ekim diye açmıştım sonra farkettilerki 29 ekim maskara olduk alperi aradımda düzeltti sağolsun hem bu arada siz nerdesiniz bakayım ? görünmüyorsunuz heeeççç
    bak sitede kasmalar var takıntılar var, kablolar kopmuş iletişim kuramıyoruz , ön tekerlerin havaları inik , kumanda kolu bakım istiyor , rot balans ayarı lazım kaporta çürüyecek , radyötör kaçak yapıyor hareret yapacaz ulen burda

.... bari suç bastırayım

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:40 ----------

Alıntı VIA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum atıl malzemeleri farklı ihtiyaçlara uygun dönüştürüp değerlendirebilmek gerçek bir yetenek; aslında tvlerde saçma sapan yarışma proğramları yerine bu tarz yetenekleri yarıştıran programlar yapılsa bence daha güzel olurdu. Hem sanada sms le oy atardık
    eksik olma hocam sağol varol tv lerde adam gibi bir şeyler çıkıyorsa onlarda kablolu paralı yayınlarda o da bizde yok bizim kanallarda malum kim kimi fişfişlemiş tencere dibim kara seninki bendfen kara , kaynanasını nerde kesmiş, dünürüne nerde kaymış vs. vs. ruh halimizi bozuyorlar , düzeltecekleri yerde..... uzun zamandır tv izlemiyorum izleyeceğimde yok

ama fikir çok güzel aklına sağlık
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    yahu irfan bizim burda bi hurdacılar sitesi var, bazen sıfırından fazla fiyat çekiyolar. tutturabildiğine. terkedecem bu içanadoluyu arkadaş, bi acayip ticaret yapıyolar burda.

ben de severim bit pazarıymış, hurdacılarmış, herşeybimilyoncuymuş.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    İrfan süper adamsın.Aynı şehirde yaşıyo olsaydık atölyeni sık sık ziyaret edip çayını içmeyi çok isterdim.Aynı babama benziyosun.Başta yazdığın gibi bu işin parayla ilgisi yok.Babamın daireleri dükkanları , bir sürü kira geliri var ama en sevdiği hobisi hurdalıklarda eşelenmek.Hurdacıyla o kadar samimi olmuş ki benim düğünümde küçük altın takmıştı

Bu güne kadar hurdalıktan bir sürü cihaz alıp tamir etmişliği var.Tost makinesi , elektrikli süpürge , saat , ütü ..... bunlardan bazıları.Atölyesi de yok.Evin ortasını sofra bezini yayar tamiratını yapar.Her gün annemle kavga.Bazen konu komşunun ev aletlerini tamir eder.Elinden hiçbişey kaçmaz.Hepsini yapar.Dedem de böyleymiş.Milletin dikiş makinelerini , ev eşyalarını tamir etmekte üstüne yokmuş.Babadan oğula geçmiş.

Benim uzmanlığım daha çok bilgisayar konusunda.Mekanik veya elektronik konusunda bugüne kadar kendimi hiç geliştiremedim ancak bilgisayar programlama konusunda çok iyiyim.Hayalimde bir proje var ancak bugüne kadar hayata geçiremedim.Bilgisayarın serial portundan çıkış alıp servo motorlar kullanarak x,y,z koordinatlarında hareket edebilen bir cnc tarzı tezgah yapmak istiyorum.Mesela autocad programında çizdiğim 3 boyutlu bi nesneyi kendi yazacağım programla bu tezgaha aktarıp x,y,z, koordinatlarında hareket eden bir matkap ucuyla , alçıdan bir kalıba işleyebilmeyi istiyorum.Belki aynı şehirde yaşıyo olsaydık senin mekanik ve elektronik bilginle benim bilgisayar bilgimi birleştirip böyle bir projeye imza atabilirdik.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Hurdalıktan korkmam soğuk havada motor kullanmaktan korktuğum kadar... Ama gidip gezmişliğimde yoktur henüz.
    #sürenadam

Motosikleti
    Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan süper adamsın.Aynı şehirde yaşıyo olsaydık atölyeni sık sık ziyaret edip çayını içmeyi çok isterdim.Aynı babama benziyosun.Başta yazdığın gibi bu işin parayla ilgisi yok.Babamın daireleri dükkanları , bir sürü kira geliri var ama en sevdiği hobisi hurdalıklarda eşelenmek.Hurdacıyla o kadar samimi olmuş ki benim düğünümde küçük altın takmıştı

Bu güne kadar hurdalıktan bir sürü cihaz alıp tamir etmişliği var.Tost makinesi , elektrikli süpürge , saat , ütü ..... bunlardan bazıları.Atölyesi de yok.Evin ortasını sofra bezini yayar tamiratını yapar.Her gün annemle kavga.Bazen konu komşunun ev aletlerini tamir eder.Elinden hiçbişey kaçmaz.Hepsini yapar.Dedem de böyleymiş.Milletin dikiş makinelerini , ev eşyalarını tamir etmekte üstüne yokmuş.Babadan oğula geçmiş.

Benim uzmanlığım daha çok bilgisayar konusunda.Mekanik veya elektronik konusunda bugüne kadar kendimi hiç geliştiremedim ancak bilgisayar programlama konusunda çok iyiyim.Hayalimde bir proje var ancak bugüne kadar hayata geçiremedim.Bilgisayarın serial portundan çıkış alıp servo motorlar kullanarak x,y,z koordinatlarında hareket edebilen bir cnc tarzı tezgah yapmak istiyorum.Mesela autocad programında çizdiğim 3 boyutlu bi nesneyi kendi yazacağım programla bu tezgaha aktarıp x,y,z, koordinatlarında hareket eden bir matkap ucuyla , alçıdan bir kalıba işleyebilmeyi istiyorum.Belki aynı şehirde yaşıyo olsaydık senin mekanik ve elektronik bilginle benim bilgisayar bilgimi birleştirip böyle bir projeye imza atabilirdik.

teşekkür ederim sağol programlamadan anlıyorsan benimde eksiğim elektironik programlama mesela ikimiz bir araya gelseydik 35 bin liralık bir alet var gerekli ekippanla bu aletten yapardık memleket neresi profilinde göremedim ama uzak diyorsan uzaktır

her zaman beklerim yinede

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    motoambulans,moto hızır acil gibi projeler üzerinde çalışıyormuşsun ağam Bu kadar hurdanın kerameti nire acep
    Seni boşladık bu ara bi ara gelemde balığa kaçalım...heeee pampiş

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    ustam konuyu açmışsın buradan da hatırlatma oldu bak linki de verilmiş oldun. ama orası hurdalık değilki. cennet cennet hem ordaki motorlar prese girmemiş.
    burada trafikten mal mudurluğune oradan prese sonra hurdacıya geçiyor. burada kurtula bilenler hep küçük parçalar oluyor. gidon maşa amatisörler kafadan parçalanıyor. senin hurdalık gibi bir yer denk getirsem benim oğlana bir mini kros yapardım alışsın kerata şimdiden. 100cc veya altı bir motor taktım mı yeterdi kerataya.
    bakarsın bir gün yolum oraya düşer. denize hasret balık gibi dalarım kimse çıkaramaz beni oradan.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    irfan abi burda hurdalık,murdalık yok yav ama benim garaj hurdalığı aratmaz. ne ararsan var. Elektrikli süpürge, bikaç şohben, ampüller, amfi,ekolayzer, aparlör,kolonlar,karburatörler,akla gelmeyecek binbir çeşit malzeme. Dedemin aldığı fıransız marka su soğutmalı, gaz benzinli,150 kg ağırlığında çalışır vaziyette tekne motoru bile var. 1955 te almış dedem. Şanzumanı bile çalışıyo. Sevgiler abi.

Motosikleti
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustam konuyu açmışsın buradan da hatırlatma oldu bak linki de verilmiş oldun. ama orası hurdalık değilki. cennet cennet hem ordaki motorlar prese girmemiş.
    burada trafikten mal mudurluğune oradan prese sonra hurdacıya geçiyor. burada kurtula bilenler hep küçük parçalar oluyor. gidon maşa amatisörler kafadan parçalanıyor. senin hurdalık gibi bir yer denk getirsem benim oğlana bir mini kros yapardım alışsın kerata şimdiden. 100cc veya altı bir motor taktım mı yeterdi kerataya.
    bakarsın bir gün yolum oraya düşer. denize hasret balık gibi dalarım kimse çıkaramaz beni oradan.
    en müsait zamanda beklerim hocam hurda denizinde boğulmayasın diye can simidi atarım sana

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:09 ----------

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irfan abi burda hurdalık,murdalık yok yav ama benim garaj hurdalığı aratmaz. ne ararsan var. Elektrikli süpürge, bikaç şohben, ampüller, amfi,ekolayzer, aparlör,kolonlar,karburatörler,akla gelmeyecek binbir çeşit malzeme. Dedemin aldığı fıransız marka su soğutmalı, gaz benzinli,150 kg ağırlığında çalışır vaziyette tekne motoru bile var. 1955 te almış dedem. Şanzumanı bile çalışıyo. Sevgiler abi.
    ademcim o zaman sen şu garajının yerini gizli tutsan iyi olur kokuyu alırsam afffetmem bak dimedi dime

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:11 ----------

Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoambulans,moto hızır acil gibi projeler üzerinde çalışıyormuşsun ağam Bu kadar hurdanın kerameti nire acep
    Seni boşladık bu ara bi ara gelemde balığa kaçalım...heeee pampiş
    uyyyyiiiyyy ağzından bal damlar pamığım ne zaman ne zaman ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:13 ----------

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu irfan bizim burda bi hurdacılar sitesi var, bazen sıfırından fazla fiyat çekiyolar. tutturabildiğine. terkedecem bu içanadoluyu arkadaş, bi acayip ticaret yapıyolar burda.

kuvvet macunum mirim ,,,, seni şöyle alayım izmite doğru , rahat bi sandalye bul kendine ses çıkarma

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    irfan abi ozelden tlfnunu yazsana, rehberim silindi de.

Motosikleti
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hurdalıktan korkmam soğuk havada motor kullanmaktan korktuğum kadar... Ama gidip gezmişliğimde yoktur henüz.
    eğer angaranın hurdalıkları bizim kuvvetmira (fatihin) dediği gibiyse hiç gezme dostum iyicene soğursun bidaha istesende gitmessin
    GaCCaLL bunu beğendi.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ankarada esnaf biraz garip gerçekten. Daha doğrusu garip olan esnafın sayısı biraz fazla. Abidik gubidik fiyat çektiklerinde de biz suçlu oluyoruz, "İçanadolu ağzı ile konuşamıyorsunuz, ondan böyle oluyor" diye hor görülüyoruz bazı Gonyalı arkadaşlar tarafından
    #sürenadam

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Ankarada esnaf biraz garip gerçekten. Daha doğrusu garip olan esnafın sayısı biraz fazla. Abidik gubidik fiyat çektiklerinde de biz suçlu oluyoruz, "İçanadolu ağzı ile konuşamıyorsunuz, ondan böyle oluyor" diye hor görülüyoruz bazı Gonyalı arkadaşlar tarafından
    ziya alışverişte

picture hosting
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    DR-Zurna 400

(bak epeydir bu surat ifadelerini kullanmıyordum, Allah da seni güldürsün abi )
    #sürenadam

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Sağolsun daha dün konuştuk burdan bugün bahsettiğimiz motor geldi kargoyla

Eyvallah abi, Allah razı olsun.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolsun daha dün konuştuk burdan bugün bahsettiğimiz motor geldi kargoyla

Eyvallah abi, Allah razı olsun.
    sorun değil olcaycım küçük şeyleri kafana takma yeterki iş görülsün ve maddi manevi elimden gelen yapabileceğim bir şey olsun iş görecek olmasına çok sevindim , allah cümlemizden razı olsun

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250

Aynen bende bayılırım ama irfan abinin motosiklet hurdalığı topacını gördükten sonra bir gazla bizde ankaradakini aramıştım ama havamızı almıştık...

Zaten gidilip gezilecek bi yerde değil gezdik gördük geldik pişman olduk, yaktığımız benzine acıdık....

(bak epeydir bu surat ifadelerini kullanmıyordum, Allah da seni güldürsün abi )

Bak bak bak...Fatih abi lökkedenek vermiş cevabı
    ANGARAJ

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)