Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Dikkat! Paranız 10 dakikada uçabilir...

Motovento
    REKLAM ALANI
    ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Yeni protokolle birlikte hesabınızdaki para 10 dakikada buharlaşabilir

SGK'ya borcu olanlar dikkat! İmzalanan protokol doğrultusunda hesabınızdaki para 10 dakikada buharlaşabilir.

Sosyal Güvenlik Kurumu ile Adalet Bakanlığı protokol imzaladı. Artık SGK'ya borçlu olanların banka hesaplarındaki paralara 10 dakikada haciz konulacak.

Bugün'ün haberine göre kağıt ortamındaki yazışmalarla en erken bir haftada biten icra ve hacizler artık dakikalar içinde tamamlanacak. Prim borçları için otomatik icra sistemine geçen SGK, elektronik haciz uygulaması da başlatacak.

12.4 MİLYON LİRAIK TAHSİL

Adalet Bakanlığı ile imzalanan protokol sayesinde, SGK'ya borçlu olan kişilerin haciz işlemleri 10 dakikada sonuçlanacak. Elektronik haciz sistemiyle SGK, yaklaşık 12.4 milyon liralık alacağını tahsil edecek.

100 BİNDEN FAZLA KİŞİ ÜZÜLECEK

Elektronik haciz sistemi, borçlu işverenler ve Bağ-Kur'lular başta olmak üzere 100 binden fazla vatandaşı üzecek. SGK'ya borcu olanların banka hesaplarındaki paralar 10 dakikada buharlaşabilecek.

İşte Sadettin Orhan'ın kaleminden yeni protokolün detayları

10 DAKİKADA İCRALIKSINIZ

Bildiğiniz gibi Türkiye tarihinin en kapsamlı borç yapılandırması geçtiğimiz yıl gerçekleşti.

Devlet, vergi ve sigorta primi başta olmak üzere pek çok alacağı için vatandaşla uzlaştı. Açıkçası, bu uzlaşmaya yanaşmayan borçlular için sıkı bir takibin başlayacağını bekliyorduk.

Zira ekonomi yönetimi borcunu yapılandırmayanın canına okuruz anlamına gelen mesajlar veriyordu. İşte bu mesajı uygulamaya dönük ilk adımları Sosyal Güvenlik Kurumu attı.

Prim borçları için otomatik icra sistemine geçen SGK, şimdi de elektronik haciz uygulamasını başlatıyor.

PROTOKOL TAMAM

Elektronik haciz için SGK ile Adalet Bakanlığı bir protokol imzaladı. Protokole göre SGK'ya borçlu olan kişilerin haciz işlemleri, resmi yazışmalar ve bürokratik süreçlere gerek kalmadan 10 dakika içinde sonuçlandırılabilecek.

Daha önce kağıt ortamında yapılan yazışmalarla en erken bir haftada bitirilebilen icra ve haciz işlemleri, bundan sonra dakikalar içinde tamamlanacak. Ayrıca elektronik haciz uygulamasıyla SGK'nın 12,4 milyon TL tasarruf sağlayacağı tahmin ediliyor.

PARANIZ BUHARLAŞIRSA

Yeni sistem SGK için hem zamandan hem de paradan tasarruf sağlarken, prim tahsilat oranını da artırmış olacak. Fakat elektronik haciz sistemi, borçlu işverenler ve Bağ-Kur'lular başta olmak üzere SGK'ya borcu olan 100 binden fazla vatandaşı üzeceğe benziyor. Biz şimdiden uyarmış olalım. Hesabınıza yatırdığınız paranın 10 dakika içinde buharlaştığını görürseniz, aklınıza ilk önce SGK'ya olan borcunuz gelsin.

KAYNAK

Önemli olduğunu düşünerek paylaşıma açtım, bilgilendirme amaçlıdır.
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    paralar artık yastık altı desene.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iş halkdan haraç pardon para tahsil etmeye gelince kafaları nasılda basıyor jet hızıyla çözümler buluyor birde adam gibi aldıkları paranın hakkını verseler ya...
    kymco agility 50 5700km >> honda cbx 250 2100km >> honda cb 125 ..?
    Demirden korksak motora binmezdik..

barex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aklıma, The Pursuit of Happyness (Umudunu Kaybetme) filmi geldi.

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Ses etme me le yeter.Sonra bu sürüyü kim ziegler.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Borcumuz var mı yok mu nereden öğreniriz? (internetten)
    www.motorumla.net

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 CC
    olanı alır

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Hiç bişey yapamazlar çünkü 5-6 banka hesabım var hiç birinde para yok

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Sıkıyosa Alır

Ben çalışıcam biriktircem bankaya para atıcam o paraya sonradan gelip adamın biri icrayla benim haberim olmadan borç yüzünden benim hesabıma el koyup para alacak ha ?

Adamı yerler yerrrrrr valla yok öyle bedavadan çorbaya kaşık sokmak devlet bubaaa k.bakmada bu mileti daha fazla sömüremiyeceksin artık...

O Kadar biliyolarsa yapsınlar bakalım o 100 bin kişiği sokağa dökülüp ne kadar kaldırım taşı varsa söküyor mu sökmüyor mu görürrüz öyle ya siz icra koyarsanız o 100 bin kişide size koyarrr devlet babaa ;)
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    devlet zorla sigorta yapıp 500 küsur lira borç çıkardı, şimdide benden habersiz alıcakmı şimfdi. vay anasını yahu, ne günlere kaldık.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Hangi para? Ne parasi???

serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    İyice parasız kaldılar tabii. Nasıl para toplarız diye kara kara düşünüyorlar.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Borcumuz var mı yok mu nereden öğreniriz? (internetten)
    e devlet şifreniz varsa türkiye.gov.tr den bakabilirsiniz
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Esnafların da vergi borcu olduğunda bir miktar parası bloke oluyordu sanırım. Bu da ona benzer bir uygulama.
    112ciyiz

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    paralar artık yastık altı desene.
    En iyi banka yastık altıdır her zaman.

---------- Post added at 10:08 ---------- Previous post was at 10:06 ----------

Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Esnafların da vergi borcu olduğunda bir miktar parası bloke oluyordu sanırım. Bu da ona benzer bir uygulama.
    '' Devlet, vergi ve sigorta primi başta olmak üzere pek çok alacağı için vatandaşla uzlaştı. Açıkçası, bu uzlaşmaya yanaşmayan borçlular için sıkı bir takibin başlayacağını bekliyorduk. ''
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    Bana göre sanki uygulamanın çıkış mantığı doğru aslında... çalışanın sigorta primlerini yatırmayan hayırsız işverenler gibi tipleri köşeye sıkıştırmak için gibi adımlar diye düşünüyorum bunları. lakin çok anlamam

Tabi çıkış mantığı doğru gibi dedim. pratikteki uygulamasını bilemem.. işin uzmanı değilim :D

Lakin, devlet, devlete borcu olanın zaten banka hesaplarını dondurup, parasını bloke edip, işine geliyorsa haczedebiliyor zaten...

Benim 1 - 2 yıl önde hiç bilmediğim 100 liralık vergi borcum için hesaplarım bloke edilmişti... Bankalar blokeyi koyan konusunda hiç yardımcı olmayınca, turkiye.gov.tr den haciz davasını bularak çözebilmiştim...

bu konu biraz sıkıntılı aslında... 100 lira için binlerce lira paranız bloke olabiliyor.

Ancak bu ülkenin çok namuslu işverenlerinin devlete ve çalışanlarına borçlarını aylarca sallamaması gerektiğini de gerekiyorsa canı yanarak öğrenmeli bence...

Bir çok gördüğüm firmada, maaşlar ya her ay geç ödeniyor, ya bir iki aydır ödenmiyor... çalışanın maaşını ödemeyen adam, çalışanın sgk primini nasıl öder o var... devlete olan borcunu nasıl öder o başka konu....

Bilmiyorum da, bence devlet bu konuda birşeyler yapıp bu kayıtsız ve umursamaz düzeni değiştirmeli...

lakin bu yaptıkları bu amaca eninde sonunda hizmet eder mi bilemedim...
    !?

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana göre sanki uygulamanın çıkış mantığı doğru aslında......

.....bu ülkenin çok namuslu işverenlerinin devlete ve çalışanlarına borçlarını aylarca sallamaması gerektiğini de gerekiyorsa canı yanarak öğrenmeli bence...

Bir çok gördüğüm firmada, maaşlar ya her ay geç ödeniyor, ya bir iki aydır ödenmiyor... çalışanın maaşını ödemeyen adam, çalışanın sgk primini nasıl öder o var... devlete olan borcunu nasıl öder o başka konu........
    işverenleri düdüklesinler. bu konuda sana katılıyorum. ama zaten sgk primini yatıramayan işçilerin birikmişi yok ki haczetsinler... ya da kaçının var? olanın da ya düğünü bilmem nesi var ya da başka bişey için dişinden tırnağından artırıp biriktiriyor. e onu da arakladı mı bu millet kendini keser....
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    CBF 250 i sattık 600f te sıra :)
    içim acıyo vallaha asgari ücrete zammın hemen ardından benzine 10 günde 3 kere zamn elektirik dogal gaz zam verdiği zammı yine geri aldılar Allahım biz bu dünyayı kaybettik ahireti kazandırmayı nasip et.

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    Para zaten uçuyor havada bir kaç tane kapanın cebinde kalıyor onada maaş deniyor...
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    sormak istediğim bir şey var...
    benim sigorta çıkışım ankara da 14 kasım...
    şuan kktc deyim...
    2 ocakdan beri de sigortam yatıyor...
    suan ankaradaki sgk benim burda sgk lı oldugumu biliyor mu....
    ya bana da 6 aydır sgk nız yok diyip borç cıkartırlarsa...
    bankada bir miktar param var...o parayı da alırlar mı acaba...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)