Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Apple iPhone Uyguluması (İlk uygulamam)

Motovento
    REKLAM ALANI
    erreeen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R Tricolor
    Merhaba Arkadaşlar,

Bir süredir boş zamanlarımda ne yapsam acaba diye düşünürken, iPhone ile fazlasıyla haşır neşir olmam sebebiyle uygulama işine el atmaya karar verdim. Ufak bir araştırmadan sonra sadece Mac'te kullanılan Xcode adlı bir program ile bu işin yapıldığını öğrendim. Tabi Macbook'um da olması sebebiyle işler biraz daha kolaylaştı benim için. Sonrasında ufak bir analiz yaptıktan sonra acaba ne yapabilirim diye, biraz eskilere giderek, küçükken kağıt üzerinde oynadığımız, oynarken de bir o kadar eğlendiğimiz (içindeki zıpır olaylardan ötürü) kim, kiminle, nerede, ne zaman, ne yaptı, kim gördü, ne dedi oyununu iPhone uyarlayarak ilk uygulamamı hazırladım ve bugün itibari ile yayına girdi. Öncelikle belirtmek isterim ki Apple her zamanki gibi bedava hiç bir işlem yaptırmıyor. Dolayısıyla 99$ a yıllık paket aldım. Bu sebeple ilk uygulamamı da 0.99$ dan satışa sundum.

Bu uygulama ilk uygulamam olması sebebiyle bazı acemiliklerle karşılaştım tabiki de. 1.0 sürümünde logo istediğimden farklı ve uygulamayı telefona indirdiğinizde uygulamanın ismi de yanlış. Ancak bugün hemen 1.1 sürümünü hazırladım ve Apple'a gönderdim. Şu an için uygulamanın çalışmasına engel bir durum yok ancak uygulama ismi ve logosu 4-5 içinde yayınlanacak olan sürüm lie son halini alacaktır.

Sizlerden ricam iPhonu olanlar, destek vermek isteyenler, arada arkadaşlarıyla eğlenmek isteyenler tüm ülkelerdeki AppStore'lardan indirebilirler. İndirdikten sonra 5 yıldız vermenizi ve yorum yapmanızı rica eder, hepinize teşekkür ederim.

Saygılarımla.

AppStore,da 'KimKiminle' diye aratırsanız direk karşınıza çıkacaktır.

Burda da linki mevcut.

http://itunes.apple.com/us/app/kimki...517789790?mt=8

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Okur_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    kardesim inshallah basarili olursun. indirmedim ama kisisel gorusum, online ounanabilen bir sey olsaydi daha iyi olurdun sanki.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    hayırlı olsun... bunu bi hobi olarak yaptıysanız sorun yok ancak bir junior progamlamacı olarak (hemde bayağı bi junior ) maddi açıdan pek bir getirisi olacağını sanmıyorum... Android programlama üzerinde uğraşsanız daha iyi olurdu bence. Hem daha yaygın, hem ücretsiz...
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    CBR 250R Tricolor
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun... bunu bi hobi olarak yaptıysanız sorun yok ancak bir junior progamlamacı olarak (hemde bayağı bi junior ) maddi açıdan pek bir getirisi olacağını sanmıyorum... Android programlama üzerinde uğraşsanız daha iyi olurdu bence. Hem daha yaygın, hem ücretsiz...
    Aslında hobi olarak yapıyorum. En azından kısa vadede para kazanmak gibi bir fikrim yok Zaten IOS'ta AppStore'dan para kazanmak oldukça zor. Ancak şirketlere falan uygulama yaparak para kaznılabilir. Google arattığınızda çıkan siteler 3-4 bin TL ye uygulama yapıyorlar. Belki ilerde 3-4 bin TL değil ama 300 500 TL lik daha basit ama iş görecek uygulamalar yaparım şirketlere falan Niye Android değil dersen de, bir Apple delisiyim denebilir (iPhone,iPad,Macbook Pro,Apple TV sahibiyim ). IOS uygulama için Mac gerekiyor. Android de hiç kullanmadım. Burada öyle canım sıkılıp işime yarayacak uygulamalar da yazabilirim. Önerilerin için teşekkür ederim.

Alıntı Okur_tr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardesim inshallah basarili olursun. indirmedim ama kisisel gorusum, online ounanabilen bir sey olsaydi daha iyi olurdun sanki.
    Teşekkür ederim, henüz yeni başladığım için online olan uygulamalar daha kapsamlı, yani o kısma henüz giriş yapmadım belki ileride online uygulamalar da çıkar ortaya

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    badava olaydı keşke iyiydi... 5 yıldızı verirdik

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    100 kişiyi buldun mu maliyeti çıkarıyon yani! Iphone'um olsaydı yüklerdim, yurdum programcılarına destek vermek gerek, başarılar dilerim..
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    CBR 250R Tricolor
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    badava olaydı keşke iyiydi... 5 yıldızı verirdik
    Böyle giderse biraz hit alması açısından bedava yapacağım Teşekkür ederim

Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 kişiyi buldun mu maliyeti çıkarıyon yani! Iphone'um olsaydı yüklerdim, yurdum programcılarına destek vermek gerek, başarılar dilerim..
    Aslında 100 kişiyi bulsan bile çıkaramıyorsun :D Apple %30unu alıyor. Teşekkür ederim düşünmen yeter O kadar abuk subuk uygulama var ki ülkemde özellikle sex içerikli uygulamalar, 4, 5 $ dan gidiyor. Herhalde 1.8 TL lerine kıyabilirler dedim ama şimdilik bir hareketlenme yok

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı erreeen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle giderse biraz hit alması açısından bedava yapacağım Teşekkür ederim

Aslında 100 kişiyi bulsan bile çıkaramıyorsun :D Apple %30unu alıyor. Teşekkür ederim düşünmen yeter O kadar abuk subuk uygulama var ki ülkemde özellikle sex içerikli uygulamalar, 4, 5 $ dan gidiyor. Herhalde 1.8 TL lerine kıyabilirler dedim ama şimdilik bir hareketlenme yok
    öyle insanlar var ki aklı şeyinde diye tabir ettiğimiz onun için 4-5 dolara gidiyor adamın arabasına benzin koyacak parası yok böyle şeylere para verir. inşallah başarılı olursun arkadaşım iphoneum olsa emin ol destek vermek için indirirdim.
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

Motosikleti
    CBR 250R Tricolor
    FREE ÜCRETSİZ yaptım. Lütfen indirin, 5 yıldır verin yorum yapın

Not: Acemilik sebebi ile sadece IOS 5.1 ayarlamışım. Şimdilik altı indiremiyor. v 1.2 ile IOS 3 e düşüreceğim, şimdilik sadece 5.1 ler indirebilir.

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    İndirildi. Yorum yapıldı ve 5 yıldız verildi.
    erreeen bunu beğendi.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    n 8 için bişeyler yokmu?

Motosikleti
    CBR 250R Tricolor
    Alıntı Arda_Karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İndirildi. Yorum yapıldı ve 5 yıldız verildi.
    İlginiz için teşekkür ederim

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    n 8 için bişeyler yokmu?
    Maalesef şimdilik sadece IOS Çok acemiyim zaten

serdar60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    ayfon ne la

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı erreeen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    FREE ÜCRETSİZ yaptım. Lütfen indirin, 5 yıldır verin yorum yapın

Not: Acemilik sebebi ile sadece IOS 5.1 ayarlamışım. Şimdilik altı indiremiyor. v 1.2 ile IOS 3 e düşüreceğim, şimdilik sadece 5.1 ler indirebilir.
    3.6.1 sürümlü ipod'uma indireceğim, tabiki sen sürüm optimizasyonlarını yaptığında...
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    oyun inidirldi. Fakat yıldız başına 0.99 $ alırım
    erreeen bunu beğendi.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Motosikleti
    CBR 250R Tricolor
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oyun inidirldi. Fakat yıldız başına 0.99 $ alırım
    Teşekkür ederim ilginize Bugün aklıma gelmedi değil, dedim arkadaşa uygulamayı -0.99 $ yapim her satın alanın hesabına geçsin diye :D ama öyle bir seçenek yok maalesef :D
    Raphae1 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250R Tricolor
    Arkadaşlar bugün 37 kişi indirmiş gözlerim yaşarıyor unutmayın FREE,BELEŞ,BEDAVA. Bu forumda eski mesajlarımızı düzenleyemediğimiz için değiştiremiyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler