Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kardeşim İçin Lise seçimi Yardım!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Selam MT ailesi kardeşim 8. sınıfa gidiyor seneye liseye gidecek ama biz hangi liseye gitmesi hakkında kararsız kaldık
    Bu sene sbsden 400 alsa oyp 371 çıkıyor (aldığı puanlar 380-400 arası) Teknik meslek lisesine giderse Elektrik,Muhasebe veya Bilgisayar bunlardan birini seçicek yada anadolu lisesine gidecek sizce Anadolu lisesinemi gitmeli yoksa Teknik meslek liselerinemi ?
    Yardımlarını bekliyorum
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    gelecek vaadediyosa kafası basıyosa anadolu lisesine yolla...yoksa teknik liseye yolla mesleği elinde olur..gerçi onlar için de üniversite kolaylığı geldi sanırım..puan işlerine kafam basmıyo..bizden sonra çok değişmiş...

Motosikleti
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gelecek vaadediyosa kafası basıyosa anadolu lisesine yolla...yoksa teknik liseye yolla mesleği elinde olur..gerçi onlar için de üniversite kolaylığı geldi sanırım..puan işlerine kafam basmıyo..bizden sonra çok değişmiş...
    Şuan teknik liseler içinde kat sayı kalkmış galiba yani kaç puan alırsan onla giriyor diye biliyorum

fireblade1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aldığı puanlara bakılırsa anadolu lisesi en iyisi.üniversite sınavlarına da iyi biçimde hazırlıyolar anadolu liselerinde.kardeşine şimdiden başarılar
    Here I'm,on the road again.... ultrAslan

AguilaNegra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anadolu lisesini ısrarla seçmenizi tavsiye ediyorum her anlamda geleceği daha açık olur kafasınıda kullandıgı takdirde tabiki
    Müsait bir yerde öleceğim.

KAYA28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    QM250
    teknik lise seçsin işsiz kalmaz geleceği olur. özellikle makine diyorum. ama 1 mayısta çalışır.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Ben Meslek lisesindeyim

3 senedir lise 3 e gidiyorum bölümüm Makine Dalım (Makine Bakım Onarım)
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Ben anadolu teknik lise mezunuyum. Eğer ilerde 4 yıllık bölüm düşünüyorsa teknik liseyi aklına bile getirmesin.. Sabah 8 de okul başlar akşam 5 te biter. Daha geçen sene mezun oldum. Anadolu lisesine giderse sınavlara çalışçak zamanı kalır hemde dersleri daha iyi öğrenir. Teknik liselerde matematik fizik gibi dersler formaliteymiş gibi veriliyor. Kendin üstün zekalı olursan anca anlarsın.. Yosa anlamadan geçersin. O yüzden eğer imkanı varsa en iyi anadolu lisesine gitsin. Derslerde zorlanırsa çalışsın ki LYS dede üniversitedede zorluk çekmez.. Bizim gibi 2 yıllığa gitmez..
    *İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

*Ön sezilerini dikkate almayı öğren.Bir gün hayatını kurtarabilir.

ImShoT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HALKBUS
    Lise ye giderken de böyle çalışkan olursa kesinlik le anadolu lisesine falan gönderin.
    Meslek lisesine gereken önem verilmiyor ne sınava hazırlık ne başka birşey .
    Biz sadece ameleyiz... Öyle görüyorlar hocalar dedi bunu .
    Kesinlikle meslek lisesine yollamayın ben bilgisayar bölümü okuyorum son senem.
    Lanet ettim bu lise bölümünü şeçtim için.
    Güzelce gitsin anadolu lisesine 400 puan falan alsın ygs lys derken hopp mühendis
    Domino'sPizza

KAYA28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    QM250
    4 yıllık iktisat - muhasebe - dış ticaret - lojistik - işletme vs. (mühendislik,mimarlık,tıp,öğretmenlik) harici bi bölüm okumak boş....

Abi eğer ki çok çalışkansa ve meslek eğitimini üniversitede almaya niyetliyse anadolu lisesine gönderin.Ben 435'le İstanbul'da bir anadolu lisesine girdim,şu anda 11.sınıftayım ve şimdiki aklım olsa iletişim mesleğe giderdim.Anadolu liselerini bitiriyorlar,genel liselerin hepsini anadolu lisesi yapmaya çalışıyorlar.Bu durumda fen-meslek-anadolu olacak liseler en fazla 10 yıl sonra.Yabancı dil eğitimi saat fazlalığı vs. düşününce daha iyi ancak zaten şu saatten sonra istediği yerde öğrenir yabancı dil.Hocalar sınavla geliyor,mevcutları diğer liselerin neredeyse yarısı; haliyle diğer lisedekilerden daha iyi eğitim veriliyor ancak eğer meslek lisesi iyiyse ve ya üniversiteye çok gönlü yoksa meslek lisesi tercih etsin.Kat sayı vs. kalkıyor,asıl amaç liselerin alt yapılarını uygun hale getirip ABD'de olduğu gibi liselerin tamamını mesleki eğitim veren kurumlar haline getirmeye çalışıyorlar.Evet buna daha çok var ancak sonuçta geçiş dönemindeyiz.Oradaki anadolu lisesi iyi değilse hiç bulaşmayın ama tabi meslek lisesi daha kötüyse bu durumda tek yol anadolu lisesi.
    Think Green!

Motosikleti
    Valla Mühendis olmak istiyor.Ama onda üniversite kazanmassam gibi bir kaygı var bizim buradaki meslek liseleri kötü serseriler var anadolu lisesi daha iyi görünüyor galiba

alosyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    klx250
    geçen yıllar 386 puanı olan oğlum için çok araştırdım.amma velakin anadolu diyonuzda 420 den aşağı istesede gidemez sanırım.
    bizimkide anadolu teknik liseye gitti bilgisayar okuyor öğrenci çokluğundan günü ikiye bölmüşler ya saba 05 te çıkıp 12 eve geilyor yada öğle gidip gece eve geliniyor.anadoluda ise gün içi.ama benim bildiğim teknik liseler tembel liseleri eğitimi çok kötü çok kalabalıklar.oralardan sadece diploma alınırsa şanstır.üniversite kazanmak hayal gibi...moraliniz bozulmasın ama bu bir yarış mealesef.iyi bir eğitim 450 puanın üstünde alan okullarda var
    Allah rahmandır rahimdir, ama arpa ekene buğday vermez

Emodog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DL-1000 V-STROM
    Teknik lise mağduru olarak(son sınıftayım) kardeşime eğer kafa basarsa ki 400 alıyormuş rahat basar anadolu lisesine girsin kafası ve kafanız rahat olsun.Ama litfen dal olarak terciğini ona bırakın ben zorla sayısal okumaya çalışıyorum olmuyor mesela babam hala zorluyor ama yapıcak birşey yok.
    Sür gari

Motosikleti
    Kardeşim İngilizceyi çok çabuk öğrenebiliyor yani kelimeleri çabuk ezberleyebiliyor sayısalı iyi ama çok iyi değil orta derece sözel dersleride güzel Anadolu lisesini seçmesi daha iyi olacak galiba bizim buradaki meslek liselerindeki tipler kötü zaten 6. sınıfta 403 almıştı 7. sınıfta yattı 317 aldı şuan pişman bu sene dershaneyede gidiyor işte 384-420 civarında puanlar alıyor.7.sınıfta çalışsaydı şuan daha iyi liselere gidebilirdi.
    Arkadaşlar birde iyi bir üni için YGS'den ne kadar puan almak gereklidir ?

Hocam puan bazlı düşünme,sıralamadır önemli olan.Senin kardeşinin zamanında 2 milyona yakın aday girecek sınava,istediği bölüm yüksekse ilk 30 bin -40 bin civarı ama asıl önemli olan LYS,YGS'de 30 olup da LYS'de çok iyi yapar ve ilk 10 bine girebilirse aşağı yukarı istediği yere girer, tabi Boğaziçi falan istemiyorsa.Ancak daha kafadan 4 sene var.İkili sınav sistemi de oturmadan kaldırılır.
    Eğer dediğin gibi meslek liseleri çok kötüyse hiç bulaşmayın,okul falan hikaye olabilir sonra.Bir de şimdiden uyarayım,çocuğu fen seçmesi için zorlamayın,içinden geleni seçsin.Beni zamanında zorladılar ve sonuç çok hoş değil.
    Shrieker bunu beğendi.
    Think Green!

Motosikleti
    Alıntı BurakTas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam puan bazlı düşünme,sıralamadır önemli olan.Senin kardeşinin zamanında 2 milyona yakın aday girecek sınava,istediği bölüm yüksekse ilk 30 bin -40 bin civarı ama asıl önemli olan LYS,YGS'de 30 olup da LYS'de çok iyi yapar ve ilk 10 bine girebilirse aşağı yukarı istediği yere girer, tabi Boğaziçi falan istemiyorsa.Ancak daha kafadan 4 sene var.İkili sınav sistemi de oturmadan kaldırılır.
    Eğer dediğin gibi meslek liseleri çok kötüyse hiç bulaşmayın,okul falan hikaye olabilir sonra.Bir de şimdiden uyarayım,çocuğu fen seçmesi için zorlamayın,içinden geleni seçsin.Beni zamanında zorladılar ve sonuç çok hoş değil.
    Valla zaten ticaret meslek nasıl bilmiyorum ama normal meslek lisesinin %90ı erkek bunlarda hiç iyi tip değiller en iyisi anadolu lisesi dershaneye falan gidip çalışıp kazanır İnşallah

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Meslek lisesi / Anadolu lisesi gibi bir tercih yapmak zorunda kalmadım hiç (Anadolu lisesi mezunuyum). Ancak üstteki arkadaşın dediği gibi kesinlikle sayısal/sözel/ ea seçmesi için lisede herhangi bir baskı yapmayın çocuğa. Yeteneklerine en uygunu hangisiyse onu seçmesine yardımcı olun. Ben sayısal okudum, iyi sayılabilecek bir üniversitenin bir mühendislik bölümüne de girdim ama sonuç iç açıcı değil.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meslek lisesi / Anadolu lisesi gibi bir tercih yapmak zorunda kalmadım hiç (Anadolu lisesi mezunuyum). Ancak üstteki arkadaşın dediği gibi kesinlikle sayısal/sözel/ ea seçmesi için lisede herhangi bir baskı yapmayın çocuğa. Yeteneklerine en uygunu hangisiyse onu seçmesine yardımcı olun. Ben sayısal okudum, iyi sayılabilecek bir üniversitenin bir mühendislik bölümüne de girdim ama sonuç iç açıcı değil.
    Abi şöyle bir durum var fen ingilizce türkçe (Inkılap idare eder) bu dersler iyi Matematikte zorlanıyor biraz hele geometri bölümünü pek anlamıyor bu durumda en yatkın bölüm hangisi olur acaba ?
    İngilizceyi çok çabuk öğreniyor.

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    üniversite okumasını istiyorsanız anadolu lisesine gönderin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)