Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kart ücretini geri istedi banka intikam aldı!

Motovento
    REKLAM ALANI
    lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Sakarya Karasu'da esnaflık yapan Seyfettin Ayar, 60 liralık banka kartı aidatına itiraz etmesinin ardından kendisine gelen icra kararı ile şoke oldu.

Karasu Tüketici Hakem Heyeti tarafından kart ücretinin iadesine verilen kararın ardından banka tarafından dava edilen Ayar’dan mahkeme masrafları ile birlikte 600 TL isteniyor.

Sakarya'nın Karasu ilçesinde esnaflık yapan Seyfettin Ayar, bir bankadan aldığı kredi kartının yıllık 60 lira olan aidatının iadesi için Karasu Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurdu. Tüketici Hakem Heyeti, aidatın iadesi yönünde karar verdi. Ancak banka karara itiraz etti. Karasu Asliye Hukuk Mahkemesi, bankanın itirazı ile hakem heyetinin kararını iptal etti. Banka da Ayar’dan mahkeme masrafları ile birlikte 600 TL istedi. Yargıtay’a itiraz süresi içinde karara itiraz etmeyen Ayar’a icra gönderildi.

Seyfettin Ayar, Yargıtay’a itiraz süresi konusunda kendisine uyarıda bulunulmadığını öne sürdü. Parayı ödeyip karşı dava açacağını belirten Ayar, “Başbakan’dan Banka Genel Müdürlüğüne, Karasu Tüketici Hakem Heyeti’ne kadar kimseye hakkımı helal etmiyorum. Başbakanımız 10 yıldır iktidarda, ancak bu konuyla ilgili net bir kanun çıkarmadı.

Bir mahkeme ‘kart aidatı alınabilir’ diyor, bir diğeri ‘alınamaz’ diyor. Banka genel müdürlüğüne de hakkımı aradığım için beni cezalandırdığından dolayı hakkımı helal etmiyorum. Karasu Hakem Heyeti’ne de beni bu zor duruma düşürdükleri ve gerekli yolu bana göstermediklerinden dolayı hakkımı helal etmiyorum.” diye konuştu.

Kaynak: Milliyet
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Allah bu bankaların eline düşürmesin kimseyi,adamlar işi çok iyi biliyor..

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Başbakanın da çok şeyinde adamın hakkını helal etmemesi.. Neyse..

Bu bankalar gerçekten kanser hastalığı gibi.
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Abicim sen hakkını helal etsen ne olur etmesen ne olur atı alan üsküdarı geçmiş,hala ona helal etmiyorum buna helal etmiyorum,hakla hukukla iş yürümez bu ülkede,keşke geç kalmasaydın süreçte de bu uyanık geçinen andavaları ters düz edeydin,sağlık olsun ne denir,çarpıklık çok sistemde,demek bizde bankadan istesek bu paraları 1 ay sonra icra kağıdı gönderirler,uğraiımı gidip gelmemiz zaman ve para kaybımız da cabası.
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    kart aidatı almayan bankalar var,onlarla çalışın.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Bankanın değil de banka avukatının işi. Kendi vekalet ücretini de ekleyip işleme koymuş. Adamcağız da itiraz etmeyince kesinleşmiş.
    Bankanın intikamı değil de avukatın açgözlülüğü.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bankalar resmen devlet ile ortaklasa calisiyor, kredi kartlari yasasi diye bir sey yok. Millete bol kepce kart dagitiyorlar, sirf kart isletim ucreti icin. 800 TL maas alan adama aylik 1200 tl odeme li kredi veriyorlar. TV reklamlarinda her 3 reklamdan biri bankalarin. Adam helal etmiyor da , neden cani acidiginda gozu acilmis? Biz senelerdir bas bas bagiriyoruz, vatandasin agzina siciyor bu sistem diye. Her sey gostermelik.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    lan her ay haber çıkar kredi kartı sahiplerine müjde yargıdan alınamayacağı yönünde karar çıktı diye...dalga mı geçiyonuz anasını satayım...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)