Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Pittbull um bana saldırdı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Pitpull ve rot sevmem nefret ederim. En güzel beslenilecek köpek Alman yada Belçika kurdudur
    MkD bunu beğendi.
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Kısa ve öz...
    1- Silahlardan nefret ederim.
    2- İnsanların aç-açıkta değilken avlanmasının anlamsızlığı hala anlamaybilmiş değilim. "Zevk için hayvan öldürmek de nedir kardeşim" diye sorarım.
    3- Kendi çapımda hayvanseverim, kaldı ki bir de kedim var evimde.

Buna rağmen, sahibiyle gezinen bir pitbull gördüğümde,
    1- Önce sahibinin gözü önünde pitbull'un kafasına sıkma.
    2- Sonra da sahibinin kafasına sıkma düşüncesini kafamdan atamıyorum.

Beslemeyin kardeşim, köpek mi kalmadı dünyada.

Not: Kendi düşen ağlamaz. Hiç üzülmedim düştüğün duruma.
    Ohhh. Rahatladım be!
    babaçi ve tr100a bunu beğendiler.

djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    Alıntı Karlıyollar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eminmisin dostum rottwailer sahibine çok düşkün bir köpektir ve rotun yanında sahibine bağıramassın bile sana saldırmaya başlar ve ben daha hiç duymadım rottun sahibine saldırdığını.
    Olayı sahibi veya başkasına saldırması değil, olay saldırması.. Kendi ağzınla söylüyorsun bağırırsan sahibine saldırır sana diye. Düşünsene rottwailerin var arkadaşın sana kızdı ve bağırdı istemdışı,köpeğin arkadaşına saldırdı. Ölümüne veya yaralanmasına neden olsa hiç vicdan azabı çekmez misin? Yoksa köpeğim sahibine sadıktır neden saldırdı acaba diye mi düşünüceksin? Bu cinsler çok tehlikeli besleyeceğinize birer silah alın en azından sonuçlarını önceden bilmiş olursunuz.
    Çoğunluğun yaptığı şey daima yanlıştır.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Daha önce yazığım bir yazı ;

Konu hakkında yaklaşık 1,5 saattir internette araştırma yapmaktaydım.
    Olabildiğince özetlemeye çalışacağım ama biraz uzun olursada lütfen okuyun, özellikle bu ırkı savunan arkadaşlarımın okumasını rica ediyorum.

Mesajımın sonunda bu ırkın yasak olduğunu ve ilgili kanun maddlelerini belirttim. Fakat diyelimki yasak değil, yinede besleyen arkadaşlara önce neden beslediklerini sormak istiyorum. Neden besliyorsun arkadaşım?

A ırkı bekçiliğiyle ünlüdür, evinin işyerinin güvenliği için beslersin.
    B ırkı avcılığıyla ünlüdür, avda kullanmak için beslersin.
    C ırkı çobanlığıyla ünlüdür, hayvanları gütmek için beslersin.
    D ırkı çocuklarla diyaloğu ile ünlüdür, evde çocuğa arkadaş olsun diye beslersin.
    E ırkı zekasıyla kolay eğitilebilirliğiyle ve itaatıyla ünlüdür, polis köpeği - engelli insanlara yardımcı olsun diye beslersin.

Fakat bu ırk tamamen Saldırmak , Dövüşmek , Parçalamak için üretilmiş bir ırktır arkadaşım, neden besliyorsun?

Dikkat ettyisen yaratılmış demiyorum , üretilmiş diyorum.

Bilmeyenler vardır belki, bu ırk İngilizler tarafından köpek dövüşlerinin serbest olduğu zamanlarda üretilmiştir. Dövüşlerde diğer köpek türlerinin hiç şansı olmaması sebebiyle sonradan yasaklamak istemişlersede köpeğin ünü ve kendisi her yere yayıldığı için başarılı olamamışlar. *1

Yani bazı arkadaşlarımız "köpeklerin suçu yok, bütün olay sahibinde ve eğitiminde" diyorlar, kısmen haklılar. Fakat bende sorarım o zaman "fıtratında saldırmak,dövüşmek ve hırçınlık olan bir canlıyı neden evcilleştirmeye, uslandırmaya çalışıp insan içine çıkarıyorsun?" Neden canlının yaratılışına (üretilişine mi demeliydim) karşı geliyorsun.

Kaldı ki "sorun köpekde değil sahibinde, eğitiminde" diyen sen, köpek eğitimine ne kadar vakıf birisin? Bu konu ile ilgili bir eğitimin bir kariyerin var mı? Hayatını bu işe adamış ve konu hakkında uzman olan birisinin yetiştirdiği pitbull bile yeri geldiğinde birilerine saldırabiliyor ise sen kendine nasıl bu kadar güvenebilirsin.

Hayvanın genlerinde dengesizlik var çünkü, elbetteki aklı başında eğitilmiş bir sürü pitbull cinsi var çocuklarla oynayan, sevimli ve zararsız. Fakat yinede her an dengesizleşip birilerine saldırma ihtimali var bu türün.

Onun işi bu çünkü, içinden gelen bu. Neden böyle olduğunu da merak edenler üretilme aşamalarını ne için ve nasıl üretildiklerini okusunlar.

İstisnalar hariç karşı çıkan hemen hemen hepimiz hayvansever insanlarız, ve hatta bir çoğumuz köpek besleyen veya zamanında beslemiş veyahut beslemek için can atan (ben) kişileriz.

Fakat mantık çerçevesinde bu ırk ve benzeri saldırgan ırkların yasaklanması ve üretilmemesi taraftarıyız. Zaten Ülkemizde olduğu gibi dünyanın bir çok yerinde bu ve benzeri ırklar yasaktır.

Bazı gelişmiş toplumlarda hem hayvanın hem sahibinin bazı testlere tabi tutularak çeşitli sınıflarda sertifika verilerek beslenmesine izin veriliyor.

Mesela (tamamen benzetmedir)
    * Tasmalı Gezebilir
    * Tasmalı ve ağızlıklı gezebilir
    * Kalabalık bölgelerde tasmalı ve ağızlıklı bile gezemez

Gibi...Tabii ki çok yüksek vergilerle.

Şimdi gerçek şu dur ki yukarıda bahsettiğim testler filan bizim ülkemizde henüz olamaz. Çünkü ilgilenmemiz gereken daha önemli konular var. Doğal olarak bu ve bezneri saldırgan hayvanların nasıl insanların eline geçebileceğini kontrol edemeyeceğimiz için bir çok dünya ülkesi gibi direk yasaklamak zorundayız.

Lütfen bana "sahip, eğitim, ama" gibi kelimler içeren cümleler kurmayın.

İyi o zaman "silahlarda tehlikeli ama sahibi iyi niyetli ise zararsızdır" diyelim ve silah satın alım ve kullanımını yasalarla belirlemeyelim. İsteyen herkes silah sahibi olsun.

Hatta patlayıcı bulundurma ve taşımayıda bu kapsama alalım, isteyen beline TNT kalıpları bağlayıp dolaşsın şehirde. "Ne yapıyorsun kardeşim ya patlarsa" diyenlere "ben bilinçli bir sahibim kokrma patlamaz" desin.

Bakın çok daha güzel bir örnek vereceğim ;

Silah ruhsatı almak için başvurduğumda neler yapıldığını sayacağım.

* Daha önce basit dahi olsa bir suç işleyip işlemediğime
    * Gözlerimin sağlam olup olmadığına
    * Kulaklarımın iyi duyup duymadığına
    * Ellerimin titremediğine ve bir sakatlığım olmadığına
    * En önemlisi Psikolojik olarak bir sorunum olup olmadığına bakıldı.

Bunlar bürokratik birer işlem olarak kağıt üzerinde yapılmadı, her bölümün doktoru tarafında özellikle psikiyatr kısmı çok büyük ciddiyetle yapıldı.

Şimdi sorarım size;

Kendi kendine çalışmayan, patlamayan, kendi kendine karar veremeyen, kızmayan, sinirlenmeyen bir demir parçasına bile sahip olabilmem için bunların yapılması gerekliyken.

Kendi kendine karar verebilen, kızan, sinirlenen, saldıran ve istediğinde öldürebilen bir şeyin
    (köpek yada canlı olarak düşünmeyin) birileri tarafından serbestce sahiplenilmesini ve sokaklarda dolaştırabilmesini hayvan haklarına ve hayvan sevgisine bağlamak sizce nasıl bir anlayıştır.

Yukarıda saydığım zorluklar ile kişinin alabilirliğine uzmanlar tarafından karar verilen silahı, kişinin toplum içinde göstermesi dahi yasakken.

Buluğ çağında güce tapan bir çocuğun yada ezik egoları yüzünden bu canavarı bir güç göstergesi olarak parklarda sahilerde gezdiren ahmakların *2 bu hayvanları beslemesine nasıl göz yumabiliriz?

Bu yasağı çiğneyip suç işleyecek kadar çok mu seviyorsun bu köpeği?

O zaman suçu göze alıp kaçak yollardan bir tane edinirsin ve bunu toplumdan gizli olarak çiftliğinde, villanda, bahçende beslersin. Ama insan içine çıkaramazsın. Buna ne kanuni nede vicdanı olarak hakkın yok.

Bu köpek cinsi ile ilgili bir internet sitesinin forumundan bir örnek:

Konu Başlığı :

Adana pitbull saldırısı

Adana'da pitbull dehşeti

Adana'da annesi ile birlikte gittiği parktan evlerine dönerken cadde ortasında Pitbul cinsi bir köpeğin saldırısına uğrayan 7 yaşındaki çocuğun bacağı parçalandı

ADANA
    23.03.2009 12:08:27
    BöyLe Sorumsuz CahiL insanLarın yüzünden KöpekLerimizi qezdiremez OLduk.
    Kardeş köpeğin sahipleri arkadaşımız..istersen tavrını sitede olsun biraz düşür Smile dediğin gibi kötü bir durum ama işte napabılırsın cocuk ustune dogru kosunca köpek saldırmıs..

geçmiş olsun diliyorum 2 tarafada
    cok afedersınız ama bazen o pi.ler diyim köpeğin ıssırması için elinden gelen cabayı gösteriyor kıskırtıyor sonrada pitbull ısssırdı
    kışkırtırsan ıssırır tabı
    tabı
    yanı adam kasıtlı bir şey yapmamıs git saldır dememiş cocuk üstüne koşmus
    biraz dikkatsiz davranmiş olabilir yada bir an bosluguna gelmis olabilir yada saldıracagını düşünmemiş olabilir
    önemli olan bundan sonra pitbulları daha dikkatli gezdirmek ve eğitmek birilerini suclamakla bir yere varılmaz BENCE
    Bunun gibi örnekler çok var, sen kendinden yola çıkıp bu türü savunabilirsin. Ama ne yazık ki bu türü sahiplenenlerin genel profiline bakıldığında hiç iç açıcı bir durum yok.

Bilmeyenler için yazalım;

5199 sayılı hayvanları koruma kanununun 14. maddesinin L bendi şu şekildedir:

"pitbull terrier, japanese tosa gibi tehlike arz eden hayvanları üretmek; sahiplendirilmesini, ülkemize girişini, satışını ve reklamını yapmak; takas etmek, sergilemek ve hediye etmek." yasaktır.

Anı kanunun 1. maddesinde ise ;
    "bu kanunun 14 üncü maddesinin (l) bendinde belirtilen hayvanlardan, yurda bu kanunun yürürlüğe girdiği tarihten önce sokulmuş olanların sahipleri; üç ay içerisinde hayvan koruma kurullarına bildirimde bulunarak bunları kayıt altına aldırmak; altı ay içerisinde kısırlaştırarak kısırlaştırıldıklarına ilişkin belgeleri il hayvan koruma kurullarına teslim etmek zorundadırlar."

Yani "besliyorum, üretiyorum, satıyorum" diyen üyelerimiz eğer bu kanun çıktıktan sonra (2004) bu eylemleri gerçekleştirdiler ise veyahut kanun çıkmadan önce bu hayvana sahip olduklarından dolayı 1. madde de belirtildiği gibi hayvanlarını kayıt altına alıp kısırlaştırmadılar ise cezaya tabii olduklarını unutmamaları gerekir.

2007 yılında kesilen ceza tutarının 3290 YTL olduğunu okudum az önce. Her yılbaşı ceza ve harçlara zam yapıldığına göre şu an bu cezanın 4.000 TL civarında olduğunu söyleyebiliriz.

Bu başlığa yazdığınız mesajlar, birisi şikayetci olursa savcılık tarafından suç duyurusu olarak kabul edilebilir. Yetkili merciler yasal çerçevede bizden üyenin bilgilerini istediklerinde vermek zorunda olduğumuzu tahmin edersiniz sanırım.

Notlar:

*1 : Üretilmiş derken hayalinizde laboratuarda çalışan çılgın bilim adamı tiplemesi gelmesin, istenilen özelliğe ulaşmak için farklı ırkların çaprazlama yoluyla çiftleştirilip istenmeyen karakterdeki yavrular elenerek diğerlerini istedikleri özellikte elde edene kadar çaprazlamaya devam edip ırkın saflaştırılması ile devam eden bir süreçtir. İnternette daa detaylı bilgiler mevcut.

*2: Besleyenlere değil, insan içinde sahilde parkda gezdirenlere ahmak dedim.
    Shrieker, -unnamed- ve scooterist bunu beğendiler.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

10SuzAsLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar-200NS
    öncelikle geçmiş olsun ucuz atlatmıssınız köpek konusuna gelincede pitbullar sinirli hayvanlar ufakken bi köpek ısırdı beni o yüzden piskolojik olarak danmı nedense köpeklerden nefret ederim onlara zarar verdm onlar bana uzak ben onlara uzak olayım yeter.
    Şu Motorsikletine atlayıp da, keyifle çıkıp arada bir tırstığın uzun yol var ya, işte o “hayatın ta kendisi”, yollarda karşılaştıkların da onun içinden geçirdiğin “insanlar” aslında. Hayat bildiğin yol, sonu da varman gereken yere varıyor aslında...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    pitbull şakaya gelmeyecek zararlar veebilir insana o yüzden beslemek sakıncalı
    bende 2 tane köpek besliyorum biri ing pointer biri de golden bekçilik için pasif kalıyorlar ama idare ediyorlar
    sen bence o köpeği uyut gitsin
    babaçi ve gs500inanc bunu beğendiler.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Herkes fazlasıyla önyargılı bu işler televizyonda gazetede,gösterilenlerle sonuca varılacak işler değil.Senelerce 10larca köpek ürettik,eğittim,tanımadığım cins yok diyebilrim chihuahua dan puga ,kangaldan,alman kurduna elimden geçmemiş köpek yok diyebilrim(sadece köpekler değil kedi,kuş her tür.)Aynı zamanda pet shop ve çiftliğimiz vardı.Hayvanlar sahiplerine göre şekilleniyorlar.Tamam ırkların baskın özellikleri var ama pitbull ların bilinmeyen bir özelliği oyun oynayarak sevilerek yetiştirildiklerinde golden kadar oyuncu olabiliyorlar.Bu konuya şöyle örnek verilebilir(anladığımız dilden):hyo gt 250r güzel bir motordur işi bilen insanların elinde mükemmel performans alınır ama gazlı,gösteriş peşinde tiplerin çoğunluğu yüzünden sorunlu bir motor olarak gösterilir.Bu konuda sayfalarca konuşabilir ve herkese cevap verebilirim(boş cevaplar değil,yaşadığım gördüğüm örnekler üzerinden) ama bu tartışmanın sonuca varmayağını biliyorum.

Sadece o köpeği uyutmayın lütfen ve ya başka saçma çözümler üretmeyin.Başta bu sorumluluğu aldıysanız ne olursa olsun sonuna kadar taşımalısınız.
    motocycleboyreigns bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    öncelikle geçmiş olsun.

kendine hiç sordun mu acaba bu köpegi beslerken neden pitbul diye

eger bu soruyu kendi kendine sorduysan ve mantıklı bir cevabı kendi kendine verdiysen sonucu dogrusu çok merak ediyorum.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

platipus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes fazlasıyla önyargılı bu işler televizyonda gazetede,gösterilenlerle sonuca varılacak işler değil.Senelerce 10larca köpek ürettik,eğittim,tanımadığım cins yok diyebilrim chihuahua dan puga ,kangaldan,alman kurduna elimden geçmemiş köpek yok diyebilrim(sadece köpekler değil kedi,kuş her tür.)Aynı zamanda pet shop ve çiftliğimiz vardı.Hayvanlar sahiplerine göre şekilleniyorlar.Tamam ırkların baskın özellikleri var ama pitbull ların bilinmeyen bir özelliği oyun oynayarak sevilerek yetiştirildiklerinde golden kadar oyuncu olabiliyorlar.Bu konuya şöyle örnek verilebilir(anladığımız dilden):hyo gt 250r güzel bir motordur işi bilen insanların elinde mükemmel performans alınır ama gazlı,gösteriş peşinde tiplerin çoğunluğu yüzünden sorunlu bir motor olarak gösterilir.Bu konuda sayfalarca konuşabilir ve herkese cevap verebilirim(boş cevaplar değil,yaşadığım gördüğüm örnekler üzerinden) ama bu tartışmanın sonuca varmayağını biliyorum.

Sadece o köpeği uyutmayın lütfen ve ya başka saçma çözümler üretmeyin.Başta bu sorumluluğu aldıysanız ne olursa olsun sonuna kadar taşımalısınız.
    herkes gene önyargıları ve fikirleriye döktürmüş. köpek sahibine göre şekillenir. pain arkadaşım bu konuda çok örnek görmüş, köpek davranış bilimini az çok öğrenmiş bir veteriner hekim olarak sana katılıyorum. ama gel gör ki ön yargılar o kadar güçlü ki gel de yık. sahipleri değil pitbullar günah keçisi. zaten köpeğin önüne bir haftalık yem koyduğunu iddia eden birisinin pitbull yetiştirmesi bu kadar olur. her neyse gene sinirlendim.
    motocycleboyreigns bunu beğendi.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Hayan severlikle alaksı olmayan , çoğunlukla ego ve yetersizlikleri kapatan ,bastıran bir araç olarak beslenen ve garip bir şekilde onu gezdirenle benzer karakter özellikler gösteren garip bir hayvan .
    Özellikle o hayvanı istemendeki gerçek neden neydi mesela . Samimi bir cevabın varmı ? Varsa çok merak ediyorum. Neden pitbull?
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Bu konuda söyleyecek çok şeyim var aslında amma velakin dermanım yok ,

kısaca ;

Bende uzun yıllar İngiliz Staffordshire Bull Terrier besledim , köpekler sahibi bildiği kişinin tüm karakterini kopyalar , tembel biri ise o da tüm gün yatar uyur , neşeli biriyse tam bir oyuncu olur , dengesiz ise dengesizleşir , vs.

Bilmeden araştırmadan köpek beslenemez , genetik özellikleri , genel ihtiyaçları , büyüme süreci , beslenmesi , sağlığı , vb. tüm konular araştırılıp öğrenilmelidir.
    Hiçbir havyan su ve yemek verilerek beslenemez fakat yurdum insanı , sadece su ve yal ile bu tip marjinal hayvanları besleyebileceğiniz sanar ,
    Evet bu cins köpeklerin küçük boyutlarının altında kocaman hırsları , güçlü çeneleri , inanılmaz cesaretleri , acıya karşı bağımlılıkları gibi öne çıkan özellikleri vardır.
    Cahil cuhelanın elinde heba olan bir çok hayvandan bazıları da bu cinslerdir , itaat edecekleri bir sahipleri yoksa doğa kanunu geçerlidir.

Aksi taktirde özellikle Staffordshire Bull Terrier itaatkar , oyuncu ve evcimen bir cinstir.

Kimseye ben besledim bir pok olmazı empoze etmek istemiyorum , sadece bu köpeklerin kabahatinin aslında sahiplerinden kaynaklandığını vurgulamak isterim.

Örneğin : Bu cinlerin hafızaları sizleri oldukça şaşırtacaktır , henüz bebekken gidin ve ona küçük bir zarar verin bir sene sonra tekrar yanına gittiğinizde sizi hatırlayıp tavrını belli edecektir.

Konuyu açan arkadaşta sahiplenmenin sadece su , yemek ve yatacak yer temin etmek olduğunu sandığından ,
    bir hafta boyunca yanlız bıraktığında ve iyi bir sahip olamadığındaki itaatsizliğin nasıl souçları olacağını bilmediğinden bu durumla karşılaştı ve hala farkında değil ki pitbullum bana saldırdı demekte.
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Hayvana da aslında hak vermek gerek aslında. Bir hafta boyunca kulübede zincirli kalması bir çeşit işkence. Daha öncesinden de böyle uzun süreler bağlı kalıyor olması muhtemel. Sonuçta o da bir canlı; biz insan olarak aynı odada bikaç saat kapalı kalsak kafayı yeriz hayvan ne yapsın o halde? Her canlı düzenli, günlük ilgilenilmek ister; herkes de hayvan beslememeli; bunun yükünü taşıyabilecek insanlar yapmalı. Bence köpeğin cinsi başka bişey olsaydı da saldırabilirdi; cinsiyle çok ilgili bir durum değil gibi.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Alıntı djan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olayı sahibi veya başkasına saldırması değil, olay saldırması.. Kendi ağzınla söylüyorsun bağırırsan sahibine saldırır sana diye. Düşünsene rottwailerin var arkadaşın sana kızdı ve bağırdı istemdışı,köpeğin arkadaşına saldırdı. Ölümüne veya yaralanmasına neden olsa hiç vicdan azabı çekmez misin? Yoksa köpeğim sahibine sadıktır neden saldırdı acaba diye mi düşünüceksin? Bu cinsler çok tehlikeli besleyeceğinize birer silah alın en azından sonuçlarını önceden bilmiş olursunuz.
    Saldım çayıra mevlam kayıra demiyeceksin dostum önlemini güvenliğini alacaksın motorsiklettte nasılsa hayvan beslemedede öyle herhalde rottu yanında kimse tasmasız gezdirmez.Benim anlatmak istediğim rott sahibine saldırmaz.Bende şuan 2 yaşında erkek rott var ve ben yavru iken aldım onu o zamandır besliyorum kimseyede saldırmadı saldırmayada kalkmadı çünkü güvenliğimi aldım ve iyi yetiştirdim köpeği hırçın yetiştirmedim.
    Not:Djan üstüne alınma sakın haa genel olarak söylüyorum.
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    geçmiş olsun iyi ki sana saldırmış, en azından başkasına saldırsaydı vicdan azabı çekecektin..ki pitbull beslediğine göre ne kadar vicdan sahibi olduğun tartışılır...daha çok şey söylemek isterdim ama yazıya dökmeye gerek yok...

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    sik kafasina bence. kopek istiyosan git adam gibi bi kopek al. anlamiyorum gercekten kaplan falan beslesen oda saldirmaz seni sever sevdirir ama manyak bir gununde seni yiyebilir ne farki var pitbull beslemenin.
    git timsah falan al yada garanti yer seni.

neyse buyuk gecmis olsun. oldur gitsin sana bugun bunu yapan yarin baskasina ne yapar bunu dusun.

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Alıntı aytacaksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sik kafasina bence. kopek istiyosan git adam gibi bi kopek al. anlamiyorum gercekten kaplan falan beslesen oda saldirmaz seni sever sevdirir ama manyak bir gununde seni yiyebilir ne farki var pitbull beslemenin.
    git timsah falan al yada garanti yer seni.

neyse buyuk gecmis olsun. oldur gitsin sana bugun bunu yapan yarin baskasina ne yapar bunu dusun.
    Kafasına sıkmak ilkel bir davranış olur arkadaşların dediği gibi bir barınağa falan bıraksın ama sakın sokağa bırakma.
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

Rocknrolla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K100 rt Mondia Drift
    Yorumlara bak arkadaş yahu, köpek sanki marstan geldi adem oğlunun hiçmi suçu yok ?
    Neyse nerde kalmıştık.. tez vurun kellesini
    Ben jack'in kalın bağırsağıyım..

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Öncelikle geçmiş olsun arkadaşım...sen bir an önce o köpekle bağlarını kopar,sakın sahiplenmeyi,tekrar iletişim kurup arayı yapmaya çalışma...bunlar huyunu suyunu terketmezler..Pitbull bir tarafa diğer tüm türler bir tarafa...köpek bile değil o yaratıklar Dağdan yabani kurdu yakala ehlileştirip,eğitebilirsin,seni tanır,sınırlarını bilir..ama pitbull gözü döndümü sahip mahip kimseyi tanımaz..

Daha önce bir çok köpek besleyip eğittik,Anadolu çoban köpeği,Alman kurdu,Kangal....
    Şuan 2 yaşında kocaman bir kangalımız var,okadar sevimli okadar yakışıklı bir hayvancıkki,yerde yatarken sarıl uzan üzerine sen onu severken oda seni seviyor yalıyor kokluyor,oynaşıyor...insan evladı gibi bir şey;sevildiğini,ilgi gördüğünü anlayıpta buna karşılık veren çok ender cins köpek türleri vardır..
    Hangi tür köpek olursa olsun isterse en azman vahşi türler olsun bu yaşıma kadar hiçbir köpekten korkmadım,en sert köpeklerle bile 1 kaç dakikada yakınlık kurarak aradaki gerilimi dostluğa çevirmişliğim vardır...
    Ama pitbull gördüğümde bırakın empati kurup yakınlaşmayı,taban kuvvet uzaklaşırım yanından...Tipi bidefa ofsaytt hayvanın asosyal hayvanlar,saldırganlar,azdığı zaman affetmez öldürmeden koparmadan bırakmaz...

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Rocknrolla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlara bak arkadaş yahu, köpek sanki marstan geldi adem oğlunun hiçmi suçu yok ?
    Neyse nerde kalmıştık.. tez vurun kellesini
    bigün sana saldırırsa gelip burda suçunu anlatırsın bizlere...biz de sana yükleniriz o zaman...mantığa bak arkadaş ya...

Rocknrolla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K100 rt Mondia Drift
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bigün sana saldırırsa gelip burda suçunu anlatırsın bizlere...biz de sana yükleniriz o zaman...mantığa bak arkadaş ya...
    Bir gün bana saldırırsa ilk sana anlatıcam errocum
    Ben jack'in kalın bağırsağıyım..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)