Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Şişme Yatak Hakkında.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Verebileceğim tek tavsiye, yatağı çadırın içine soktuktan sonra şişirmen gerektiğin.
    aynen.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam zaten hatun dırdırından kaçıyoruz.
    Dur başımıza iş açma
    Onun da şişmeleri var yahu. Ağzı var dili yok işte.
    Ama dikkat et, üfürerek şişirilenlerden alma, bütün enerjin üflemeye gider, sonrasına takatin kalmaz valla
    lycantrophic, tr100a, potasyum ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Hem çok yer kaplar hemde kurması kaldırması mesakatli arkadaşlar solemis ben size kaliteli şişme mat alın derim dağcılık malzemesi satan yerlerden oldukça rahatlar birde yastık tamam.
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

ben real de görmüştüm galiba o da intex markaydı ama üstü komple kumaş kaplıydı kolay patlayacak cinsinden değildi...kalite duruyordu...
    kabaca şekil şemal kararı verdikten sonra satan bir yerden elle yoklama yap iyice içine sinsin...dahili pompa olanını bence alma harici bir pompa
    bul başlıklarını ayarlarsın çok zor olmaz...eğer yoksa bir çakmak çıkışı...uygun voltajda pompa bulamazsan bir elektrikçilere danış bir kaç parçayla
    motor kullanımına uygun hale getirebilirler...veya ayrı bir düzenekle,motoru çalıştırdıktan sonra pompanın fişini şuraya tak benzeri özel bir çözüm
    üretebilirsen süper olur...seyahat harici söker ağırlıkta yaptırmazsın...motorun lastiklerede kullanırsın...
    ------------------------------------------------------------------------
    şimdi aklıma geldi birde şişme koltuk al...
    https://www.sismekoltuk.com/default....=10&urun=33314
    başka ürünlerde var incelersin...şimdiden hayırlı olsun...kazasız belasız yolculuklar...

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Ben bu yaz sonu carrafourdan aldım çift kişilik el pomlası ile şişeninden. Daha kampta kullanmak nasip olmadı ama evde deneme amaçlı şişirdim yattım üzerinde gayet rahat geldi.. bir gün boyuncada "acaba patlakmı" diye şişik durdu inmedi. Tek kişilik olanı motosiklette taşımak için ideal ama çift kişilik ağır ve büyük kalıyor biraz ama o da bir şekilde taşınır.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    bende tecrübelerime dayanarak bir şeyler yazayım.

altına müşamba sersenizde çok engebeli düzeylerde patlıyor. o yüzden biz doğa gezilerine çıkarken yanımıza küçük bir tırmık alıyoruz topcase sığacak büyüklükte. koymadan önce altını tırmıklıyoruz. o zaman çok sağlıklı ve çok çok rahat oluyor uyku tulumlarına nazaran.
    ve şişirme konusunda ; ilk başta intexin pompasını almıştık şişirmek tam bir eziyet oldu. bunun yanında indirmek çok daha eziyet oluyor yatak karnımın üstünde iki büklüm oluyordum indirebilmek için.

sonra bilgisayarcı olmam ve elimde çok fazla aküsü ölmüş güç kaynağı bulunmasından doılayı kafayı kullandım. güç kaynaklarının bazıları fişe takmadan kesinlikle çalışmaz, bazıları elektrik almadan da aküden start alabilir. ikinci tipte bir güç kaynadığının içindeki her devreyi düğmesine kadar söktüm. ön düğmeyi uzatıp direksiyonda kafa grenajının içine sabitledim. devre top case içinde kapalı bir demir kutu içine aldık ( demir kutu içi süngerle izolasyonlu yalıtım için ). ve priz çıkışını topcase altına verdik. çok birşey beklememek lazım motor sönmüşken yarım saat gidiyor sonra ayak marşına kalıyorum. ancak vakumlu 220 volt yatak pompasıyla 2 3 yatak şişirebiliyoruz. hareket halinde telefonlarımızı şarj ediyoruz. gayette kullanışlı oldu. bu sistemi tavsiye ederim

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir ara sürekli kamp yapan biri olarak bende bir iki şey döktüreyim.

1- Elektrikle çalışan pompa kesinlikle almayın. Elektrik kamp yaparken nimet , zor bulunur.
    2- Otomobille kampa çıkıp otomobil sürekli yanınızda duracaksa çakmaklıkla çalışan pompa alabilirsiniz. Ama arabada yatın daha iyi
    3- Pilli pompalar fena değil alınabilir. Ama yine en sağlıklısı ayak gücü. En sağlamı. Çok da uzun sürmez.

4- Yatak çok kalın ve büyük olmasa iyi , hem şişirme hem yer açısından.
    5- Yatağın üzerindeki maddenin terletmemesi lazım. Çünkü sabah çadır içinde birkaç kilo veriliyor zaten.

Ben şişme mat diye birşey bilmiyordum. Uzun süre sünger mat kullandım. Tavsiye etmem sırt ağrısından hareket edemezsin...
    Ama şişme matlar bu iş için en güzel seçenek. Taşıması kolay , şişirmesi kolay , az yer kaplıyor.
    3.5mm- 5mm gibi değişiyor. Tek dezavantajı fiyatları çok yüksek. 45-130tl arası.

Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    Alıntı ygk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende tecrübelerime dayanarak bir şeyler yazayım.

altına müşamba sersenizde çok engebeli düzeylerde patlıyor. o yüzden biz doğa gezilerine çıkarken yanımıza küçük bir tırmık alıyoruz topcase sığacak büyüklükte. koymadan önce altını tırmıklıyoruz. o zaman çok sağlıklı ve çok çok rahat oluyor uyku tulumlarına nazaran.
    ve şişirme konusunda ; ilk başta intexin pompasını almıştık şişirmek tam bir eziyet oldu. bunun yanında indirmek çok daha eziyet oluyor yatak karnımın üstünde iki büklüm oluyordum indirebilmek için.

sonra bilgisayarcı olmam ve elimde çok fazla aküsü ölmüş güç kaynağı bulunmasından doılayı kafayı kullandım. güç kaynaklarının bazıları fişe takmadan kesinlikle çalışmaz, bazıları elektrik almadan da aküden start alabilir. ikinci tipte bir güç kaynadığının içindeki her devreyi düğmesine kadar söktüm. ön düğmeyi uzatıp direksiyonda kafa grenajının içine sabitledim. devre top case içinde kapalı bir demir kutu içine aldık ( demir kutu içi süngerle izolasyonlu yalıtım için ). ve priz çıkışını topcase altına verdik. çok birşey beklememek lazım motor sönmüşken yarım saat gidiyor sonra ayak marşına kalıyorum. ancak vakumlu 220 volt yatak pompasıyla 2 3 yatak şişirebiliyoruz. hareket halinde telefonlarımızı şarj ediyoruz. gayette kullanışlı oldu. bu sistemi tavsiye ederim
    Beyin Bedava
    http://www.google.com.tr/imgres?um=1...9,r:2,s:0,i:67
    Çoğunluğun yaptığı şey daima yanlıştır.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sinancığım,sencere katılıyorum.bende de hem tek kişilik,hem çift kişilik olanı var ve kullanıyorum kamplarda.kampa gidergitmez şişirdiğinde,gece yatma zamanı geldiğinde bir bakıyorsun havası azalmış.aslında bu delik yada patlak olduğundan değil,gündüz/gece ısı farkından dolayı hafif bir inme olabiliyor.
    yorgunluktan sonra son derece rahat geliyor.
    pompa bendede var,şişirip indirebilenden (12 V).bütün motorlarıma 12 V çakmak girişi muhakkak yaptırırım.
    AYNEN KATILIYORUM.
    sinancım, motora çakmaklık girişi yaptırmanın maliyeti 20-30 tl yi geçmez.
    ama yol boyunca, navigasyon, cep telefonu, yatak şişirmesi, uygun dönüştürücü ile laptop, vs şarj edebiliyorsun.

bendeki motorsuz, sade sistem. ama tekzende istersen normal fişli, istersen de çakmalıklı pompalar gördüm.

65 tl civarıydı yanılmıyorsam....
    el pompamda var, onu mutlaka yanında taşımalısın. arıza durumu karşına her an çıkabilir....
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    35 lira 35
    hemide çift fonksiyonlu Sinanın
    önden emiyor
    arkadan veriyor.vışşşşş

http://www.hepsiburada.com/Liste/int...egoryId=367176

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Adaşım en kral sistem eksozla şişirmedir. Yıllardır daha pratiğine raslamadım. Yanında bi parça horum taşıman yeterli. Bağla eksoza ver gazı 10 dakkaya hazır yatak hemde sıcacık
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Cevap veren herkese sonsuz teşekkürler.

Sencer abi ;
    Çakmaklıktan ziyade, ekstra pompa taşımaktan yırtmanın peşindeyim açıkçası.
    Malum bagaj fakiriyiz

Şu resimdeki ürüne pompa entegre edilmiş.

İçinden 2 metre uzunluğunda bi kablo çıkıyor, 220 W güç ile yatagı şişirebiliyorum.
    Şimdi bu entegre pompalı ürünü aynı sistemle 12 W ile şişirmenin derdindeyim ki, zor gibi görünüyor.
    Son çare olarak çakmaklık soketini motora monte edip, Gürol abinin tavsiye ettiği pompaya bi bakacağım.
    Çünkü entegre çakmak soketli yatak bulamayacagim anlaşıldı.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    sinan, şu 12 voltu 220 volta çeviren zamazingolar var, 70 tl civarı.

http://www.ticaretgroup.com/asp/show...p?product=Y-91

ama entegre pompa alma, bozuluyor. harici al
    bozulursa ynisini alırsın

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:25 ----------

sinan, şu 12 voltu 220 volta çeviren zamazingolar var, 70 tl civarı.

http://www.ticaretgroup.com/asp/show...p?product=Y-91

ama entegre pompa alma, bozuluyor. harici al
    bozulursa ynisini alırsın
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Bendeki yatağın yanında 4 adet büyük pille çalışan pompası hediye çıkmıştı. 220 ile çalışan model yerine bu şekil pille çalışan pompa kamp yapacağınız yerde sizi elektriğe mahkum etmez. Ben 4 tane de yedek pil taşıyorum. Pil bitme sıkıntısını da bu şekilde çözüyorum.

nedenamaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şişme dediler geldim
    tüh yanlış gelmişim
    Dur, dinle. Hep konuşursan hiç bir şey duyamazsın.
    http://www.inciswf.com/korkuttunpic.swf

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    En temizi düz zemin üzerine kalın bir mat,üzerine yatak örtüsü sonrası ince bir pike veya üzerine uyku tulumu,oh miss sicacık

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bendekinin ustune kedi cikmisti , ,mutluluktan tirnaklarini cikarip patilerini kivirmaya basladiginda artik olan oldu 30 dk sonra yerde yatiyordum

Ama cok terletiyor bastan diyim.

Askerde buna benzer bir sey kullaniyorduk , alisinca cok rahat geliyor.

Hava yatagini ne kadar sisirir isen sisir senin agirligin ile belden cokme yapiyor, sabah feci bir bel agrisi ile uyaniyorsun.

Kampet yataklar yada yerde uyku tulumu ve mat uzerine uyumak aslinda cok daha konforlu ve saglikli.
    ZIPPIRMAN bunu beğendi.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

smao - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR

Sencer abi ;
    Malum bagaj fakiriyiz

http://img62.imageshack.us/img62/315...likpillien.jpg

İçinden 2 metre uzunluğunda bi kablo çıkıyor, 220 W güç ile yatagı şişirebiliyorum.
    Şimdi bu entegre pompalı ürünü aynı sistemle 12 W ile şişirmenin derdindeyim ki, zor gibi görünüyor.
    Son çare olarak çakmaklık soketini motora monte edip, Gürol abinin tavsiye ettiği pompaya bi bakacağım.

Bende aynısından var 2 kişilik, yatan kişilerin kilolarının birbirine yakın olması lazım yoksa bir taraf hafiften çöküyor . Tombik olanın tarafına hafif bir eğim oluyor ama tavsiyem 2 tane tek kişilik almaktır hem yükseklik daha az hem manuel(kampta manuel daha kullanışlı olur) şişirmesi var ben ağızla 5-10 dk da şişiriyorum pompası olursa 2 dk. Hem de toplam ağırlığı 3 kilogram. Ayrıca beklediğimden sağlam çıktı ranzadan tek ayağımın üzerinde yatağa düştüm, hiç bir şey olmadı hem bana hem yatağa. Çok kullandığım için bir tavsiye daha vermeden olmaz elektrik sistemlerinden uzak olanları tercih ederseniz deniz yatağı olarak kullanılabilir kullanma kılavuzunda kullanmayın diyor ama tuzlu sudan sonra yıkanırsa ve taşa ota gelmezse bir şey olmaz.
    Yarın bugünden daha usta olmalıyım.

bence bu şişmeden daha iyi üstünede bir uyku tulumu tamamdır...çok pratik görünüyor...yalnız...ayaklarına çadıra
    zarar vermesin diye yayvan tarzda plastik takoz istiyor galiba...

Forumdan Uzaklaştırıldı

Sencer abi ;
    Malum bagaj fakiriyiz

http://img62.imageshack.us/img62/315...likpillien.jpg

Üstad sana anlattığım yatak bunun aynısı.Bir yıldan fazladır kullanıyoruz ve çok memnunuz.En fazla 15 dakikada tamamen şişiyor,iki kişilik bizimkisi.Misafirler çok memnun kalmıştı.Şişerken en fazla elektrikli süpürge kadar ses çıkarıyor.hepsiburada.com dan almıştık.Ama açıkça yazayım havasını indirdikten sonra umduğumdan çok daha ağırdı,yuh dedim.Uyduruk değil,bildiğin kaliteli ve kalın tabakalı.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)