Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

TSK : Eşcinsel değil nevrotiksin...

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    http://www.ensonhaber.com/tsk-escins...012-04-27.html

TSK: Eşcinsel değil nevrotiksin

Eşcinsel olduğunu söyleyerek çürük raporu isteyen gence teşhis konuldu: Nevrotik kişilik. Askerliğe elverişlidir.
    27.04.2012 - 08:48

Eşcinsel olduğunu söyleyerek çürük raporu isteyen gence teşhis konuldu: Nevrotik kişilik. Askerliğe elverişlidir. Komando olamaz.

ASKERLİĞE ELVERİŞLİ KOMANDO OLAMAZ

Radikal'den Elif İnce'nin haberine göre Erkan Altay, eşcinselliği 'psikoseksüel bozukluk' olarak nitelendiren Türk Silahlı Kuvvetleri'ni (TSK) eşcinsel olduğuna bir türlü ikna edemedi. Haydarpaşa GATA, Altay'a 'Nevrotik kişilik' tanısı koydu, "Askerliğe elverişli, komando olmaya elverişsiz" olduğuna karar verdi. Altay, "İnanılmaz bir psikolojik işkenceyle ve yıldırma politikası ile karşı karşıyayım" dedi.

"AİLENLE GEL"

Serbest gazetecilik yapan 25 yaşındaki Altay, yaklaşık 1.5ay önce eşcinsel olduğunu beyan etmek ve 'çürük raporu' almak için askerlik şubesine başvurdu. Sırasıyla Kasımpaşa, Gümüşsuyu ve Haydarpaşa GATA'ya (Gülhane Askeri Tıp Akademisi) sevk edildi. GATA'da gerekli görüşmeleri ve psikolojik testleri tamamlandıktan sonra kendisinden 'aile görüşmesi' istendi.

Altay, ailesine açık olmadığını ve görüşmeye gelmelerinin mümkün olmayacağını belirtmesine rağmen doktorların "Bir şey olmaz, gelişimini sormamız lazım" dediğini ve kararı verecek olan kurula çıkması için 24 Nisan'a randevu verildiğini söyledi.

KURUL TOPLANTISINDA CİNSEL HAYAT SORUSU

Altay, geçen salı girdiği kurul toplantısını şöyle anlattı: "Önce bir doktorla görüştüm. Ona KAOS GL muhabiri olduğumu söyledim, zaten 6 yıldır eşcinselliğe dair yazdığım onlarca haber ve söyleşimi yanımda getirmiştim.Üniversite bitirme tezimin bile eşcinselliğin haberlerde ele alınışı üzerine olduğunu anlattım. Doktor, kendisinin de eşcinsellik hakkında tez hazırlayacağını, bunun yeterli olmadığını söyledi. İlk kez ne zaman ilişkiye girdiğim, 'bayanlarla' olup olmadığım gibi sorular sordu. Kadınlarla hiç ilişkiye girmediğimi söyledim. Askere gitmek istememe nedenimi sordu, eşcinselliğimi saklama baskısı altında kalmak istemediğimi, diğerleri tarafından rahatsız edileceğimi düşündüğümü açık bir dille belirttim."

"EŞCİNSELLİK HASTALIKTIR"

Altay bundan sonra kurul aşamasının geldiğini söyledi: "Sonra 6-7 kişilik bir kurulun önüne çıktım. 'Eşcinselliğini anlat' diye başladılar. Yaptığım çalışmalardan bahsettim. Aliye Kavaf'ın 'Eşcinsellik hastalıktır' beyanına karşı Mehmet Sevigen'in soru önergesi verme sürecinde destek olduğumu belirtim. 'Sence hastalık değil mi?' dediler. 'Değil' dedim. 'Biz burada hastalıkları değerlendiriyoruz' dediler. Ben de, 'Prosedür gereği hastalık demeniz gerekiyor olabilir, ama ben hastalık olmadığını biliyorum' dedim. Sanırım hasta olduğumu söylememi istediler."

NEVROTİK ASKERE ELVERİŞLİ

Eline tutuşturulan kararda 'nevrotik, askere elverişli' ifadesini görünce şoke olduğunu anlatıyor Altay: "Benimle birlikte gelen eşcinsellerden birine daha elverişlidir kararı çıktı. Belki de yeteri kadar kadınsı değilim diye zorla yollamaya çalışıyorlar." Hastaneden ise raporla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

"ŞEHİR ŞEHİR GEZMEM GEREKEBİLİR"

Erkan Altay, askerlik şubesine itirazda bulunmuş, şimdi yeni bir hastaneye sevk edilmeyi bekliyor. LAMBDA'nın Avukatı Fırat Söyle, "İkinci hastane 'Askerliğe elverişli değil' raporu verse bile üçüncü hastaneden bu kararın onaylatılması gerekiyor. İstanbul'da sadece Haydarpaşa GATA bu değerlendirmeleri yapıyor, bu yüzden ikinci ve üçüncü raporları almak üzere Bursa, Gölcük veya Gelibolu'ya gitmesi istenebilir. Ankara GATA'ya da sevk edilebilir" dedi.

"Şehir şehir gezmem gerekecek. İnanılmaz bir psikolojik işkence ve yıldırma politikası ile karşı karşıyayım" diyen Altay ise önümüzdeki hafta Ankara Askeri Yüksek İdare Mahkemesi'nde işlemin iptali davası açmayı planlıyor.

.....

haberi şimdi okudum sizlerle paylaşmak istedim...Ordunun gencleri zorla askere almasını hazmedemeyen bir birey olarak durumdan rahatsız oldum...bu kişi bir kurul önünde neden askerlik yapamayacağının hesabını vermekle bence mükelef değil...askere gitmemek bir lütuf olmamalı...

ha kim gitsin derseniz suni bir savaş oyunu oynandığına inandığım güneydoğu sendromuna kurban edilen şehitlerimizin yakınlarının yüreği yanmaya ocaklar sönmeye devam edecek...bunların hesabını siz yıldızlı paşalardan asla soramasamda ve savunma harcamalarıyla milletimizin sırtında bir kambur olan Türk Silahlı Kuvvetlerini buradan kınıyorum...

beni seve seve 18 ay Angarada yedirip içirip besleyen anlamsız işler yaptıran bu devlete bu sisteme yaptığım vazife haram olsun...sistemi sorgulayın..sistemin insanları neden harcadığını TC hükümetlerinin vatandaşına halkına yaptıkları zulmü zorgulayın...neden Amerika ve İsrailin amaclarına hizmet ettiğimizi biraz düşünün...

en basit örnek...çok yakın zamanda ülkemiz topraklarındaki İsrail heronlarını savaş uçaklarımızın düşüremeyişini bu acziyeti bu refleksin nedenini düşünün...
    erro, BurakTas, ertanos ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Muhendis45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache, TDM 850
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.ensonhaber.com/tsk-escins...012-04-27.html

TSK: Eşcinsel değil nevrotiksin

Eşcinsel olduğunu söyleyerek çürük raporu isteyen gence teşhis konuldu: Nevrotik kişilik. Askerliğe elverişlidir.
    27.04.2012 - 08:48

Eşcinsel olduğunu söyleyerek çürük raporu isteyen gence teşhis konuldu: Nevrotik kişilik. Askerliğe elverişlidir. Komando olamaz.

ASKERLİĞE ELVERİŞLİ KOMANDO OLAMAZ

Radikal'den Elif İnce'nin haberine göre Erkan Altay, eşcinselliği 'psikoseksüel bozukluk' olarak nitelendiren Türk Silahlı Kuvvetleri'ni (TSK) eşcinsel olduğuna bir türlü ikna edemedi. Haydarpaşa GATA, Altay'a 'Nevrotik kişilik' tanısı koydu, "Askerliğe elverişli, komando olmaya elverişsiz" olduğuna karar verdi. Altay, "İnanılmaz bir psikolojik işkenceyle ve yıldırma politikası ile karşı karşıyayım" dedi.

"AİLENLE GEL"

Serbest gazetecilik yapan 25 yaşındaki Altay, yaklaşık 1.5ay önce eşcinsel olduğunu beyan etmek ve 'çürük raporu' almak için askerlik şubesine başvurdu. Sırasıyla Kasımpaşa, Gümüşsuyu ve Haydarpaşa GATA'ya (Gülhane Askeri Tıp Akademisi) sevk edildi. GATA'da gerekli görüşmeleri ve psikolojik testleri tamamlandıktan sonra kendisinden 'aile görüşmesi' istendi.

Altay, ailesine açık olmadığını ve görüşmeye gelmelerinin mümkün olmayacağını belirtmesine rağmen doktorların "Bir şey olmaz, gelişimini sormamız lazım" dediğini ve kararı verecek olan kurula çıkması için 24 Nisan'a randevu verildiğini söyledi.

KURUL TOPLANTISINDA CİNSEL HAYAT SORUSU

Altay, geçen salı girdiği kurul toplantısını şöyle anlattı: "Önce bir doktorla görüştüm. Ona KAOS GL muhabiri olduğumu söyledim, zaten 6 yıldır eşcinselliğe dair yazdığım onlarca haber ve söyleşimi yanımda getirmiştim.Üniversite bitirme tezimin bile eşcinselliğin haberlerde ele alınışı üzerine olduğunu anlattım. Doktor, kendisinin de eşcinsellik hakkında tez hazırlayacağını, bunun yeterli olmadığını söyledi. İlk kez ne zaman ilişkiye girdiğim, 'bayanlarla' olup olmadığım gibi sorular sordu. Kadınlarla hiç ilişkiye girmediğimi söyledim. Askere gitmek istememe nedenimi sordu, eşcinselliğimi saklama baskısı altında kalmak istemediğimi, diğerleri tarafından rahatsız edileceğimi düşündüğümü açık bir dille belirttim."

"EŞCİNSELLİK HASTALIKTIR"

Altay bundan sonra kurul aşamasının geldiğini söyledi: "Sonra 6-7 kişilik bir kurulun önüne çıktım. 'Eşcinselliğini anlat' diye başladılar. Yaptığım çalışmalardan bahsettim. Aliye Kavaf'ın 'Eşcinsellik hastalıktır' beyanına karşı Mehmet Sevigen'in soru önergesi verme sürecinde destek olduğumu belirtim. 'Sence hastalık değil mi?' dediler. 'Değil' dedim. 'Biz burada hastalıkları değerlendiriyoruz' dediler. Ben de, 'Prosedür gereği hastalık demeniz gerekiyor olabilir, ama ben hastalık olmadığını biliyorum' dedim. Sanırım hasta olduğumu söylememi istediler."

NEVROTİK ASKERE ELVERİŞLİ

Eline tutuşturulan kararda 'nevrotik, askere elverişli' ifadesini görünce şoke olduğunu anlatıyor Altay: "Benimle birlikte gelen eşcinsellerden birine daha elverişlidir kararı çıktı. Belki de yeteri kadar kadınsı değilim diye zorla yollamaya çalışıyorlar." Hastaneden ise raporla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

"ŞEHİR ŞEHİR GEZMEM GEREKEBİLİR"

Erkan Altay, askerlik şubesine itirazda bulunmuş, şimdi yeni bir hastaneye sevk edilmeyi bekliyor. LAMBDA'nın Avukatı Fırat Söyle, "İkinci hastane 'Askerliğe elverişli değil' raporu verse bile üçüncü hastaneden bu kararın onaylatılması gerekiyor. İstanbul'da sadece Haydarpaşa GATA bu değerlendirmeleri yapıyor, bu yüzden ikinci ve üçüncü raporları almak üzere Bursa, Gölcük veya Gelibolu'ya gitmesi istenebilir. Ankara GATA'ya da sevk edilebilir" dedi.

"Şehir şehir gezmem gerekecek. İnanılmaz bir psikolojik işkence ve yıldırma politikası ile karşı karşıyayım" diyen Altay ise önümüzdeki hafta Ankara Askeri Yüksek İdare Mahkemesi'nde işlemin iptali davası açmayı planlıyor.

.....

haberi şimdi okudum sizlerle paylaşmak istedim...Ordunun gencleri zorla askere almasını hazmedemeyen bir birey olarak durumdan rahatsız oldum...bu kişi bir kurul önünde neden askerlik yapamayacağının hesabını vermekle bence mükelef değil...askere gitmemek bir lütuf olmamalı...

ha kim gitsin derseniz suni bir savaş oyunu oynandığına inandığım güneydoğu sendromuna kurban edilen şehitlerimizin yakınlarının yüreği yanmaya ocaklar sönmeye devam edecek...bunların hesabını siz yıldızlı paşalardan asla soramasamda ve savunma harcamalarıyla milletimizin sırtında bir kambur olan Türk Silahlı Kuvvetlerini buradan kınıyorum...

beni seve seve 18 ay Angarada yedirip içirip besleyen anlamsız işler yaptıran bu devlete bu sisteme yaptığım vazife haram olsun...sistemi sorgulayın..sistemin insanları neden harcadığını TC hükümetlerinin vatandaşına halkına yaptıkları zulmü zorgulayın...neden Amerika ve İsrailin amaclarına hizmet ettiğimizi biraz düşünün...

en basit örnek...çok yakın zamanda ülkemiz topraklarındaki İsrail heronlarını savaş uçaklarımızın düşüremeyişini bu acziyeti bu refleksin nedenini düşünün...
    TSK zorla gönderecek adamı askere. Asker ocağına gitsin de akıllansın. Amerikan filmlerindeki hapishanelere gönderilmediğine dua etsin. Askerlikten de bu denli kaçılmaz ki arkadaş. Bu benim fikrimdir benimsemeyen aksini iddaa edebilir, saygı duyarım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:55 ----------

Ayrıca söylediklerine bilfiil katılmakla birlikte aksini de düşünüyorum aynı zamanda. Bende askere gittim komutanlara hizmet ettim durdum. Kesinlikle tasvip etmiyorum fakat askere giden adamın hal ve hareketlerinde (20 yaşında olanlardan bahsediyorum, henüz kişilikleri tam oturmamış) bir nebze de olsun düzelme oluyor. Bence gidilmeli ve bu arkadaşta gönderilmeli.
    Ölümüne gidelim dedinde benzin mi yok dedik

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Psikolojik baskıda yaparlar, fotoğrafta isterler, parmakta atarlar.
    Bu ülkede özgür yaşayamazsın arkadaş. Özgür yaşıyorum diyorsan da kendini kandırıyorsun.
    Gitsin anasını satayım. Göndersinler adamı zorla askere.
    O da orda bütün komutanları sıradan geçirip gelsin !
    yashukawa ve eray_uluyazı bunu beğendiler.
    Motosikletli Kaplumbağa...

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    pandastar, nerden buluyon la böle haberleri.. nevrotik mevrotik ne iş haa... hayırdır ganga..
    motodriftt bunu beğendi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    askerde gomtana hallenmenin cezası ne olur merak ettim birden...

askerliğe karşı olduğum halde geçerli bir bahane olduğunu düşünmüyorum eşcinsel olmanın..düşünüyorum beni yüzlerce hatunun içine salıveriyolar..uu beybi bi hareketlenme oldu bende

http://www.omercakir.com/wp-content/...ldu-bende_.jpg
    eray_uluyazı, ertanos ve Ahmet N. bunu beğendiler.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    eee bu genç cesaret edip kendini afişe etmiş.
    var mı başka babayiğit?

bu arada sen ne ima etmeye açlışyon kanka? iş felan da aradığını söylüyon... ne iş
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    askerde gomtana hallenmenin cezası ne olur merak ettim birden...

askerliğe karşı olduğum halde geçerli bir bahane olduğunu düşünmüyorum eşcinsel olmanın..düşünüyorum beni yüzlerce hatunun içine salıveriyolar..uu beybi bi hareketlenme oldu bende

http://www.omercakir.com/wp-content/...ldu-bende_.jpg
    ahauhauhuahau çok iyi yaaa
    aslında madene yolluyolar farkında değil
    düşünseneze tabur komutanının habercisi oluyomuş (eşcinsel yaaa bakımlıdır)
    askerlik anılarını dinlemek isterdim
    ahuahauhauhauhau yaaa hala gülüyorum yaaaa
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haftanın "Konudışı"sı
    112ciyiz

djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    Her ne kadar da kendilerine çok üzülsem ve her ne kadar yanlış birşey olduğunu düşünsem de eşcinsellerin bu askerlik konusunda inanılmaz derecede zorluk yaşadığını geçenlerde bir yerde okudum. Midem bulandı,kızdım,sövdüm. Adamlar pembe tezkere almak için nelere katlanıyorlar. Fotograf falan muhabbeti belki bilirsiniz. TSK'ya da hak veriyorum burada kolaylaştırsalar askerlikten yırtmak için nicesi böyle başvuracak ileride. Yani bu konu iki ucu sivri değnek,nereye çekersen oraya gider. Benim youvarlaam bu gadar hadi hayırlı işler.
    Çoğunluğun yaptığı şey daima yanlıştır.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pandastar, nerden buluyon la böle haberleri.. nevrotik mevrotik ne iş haa... hayırdır ganga..
    kanka bizim pandastar 1 ayda çok değişmiş çok
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    şimdiden yazayım bı konu kilitlenip silinir, tartışmalar bu boyutta kalmaz

bu vatanı korumak zorunda olanlar sadece fakir fukaranın evlatlarımı, sen gitme o gitme şu gitmesin ne olacak, kim çarpışacak terörler, kim bekleyecek sınırları ...

ben üniversitede akademisyen olarak ağrı patnos ve tunceli ovacıkta terörün içine gönüllü atlamışım, didimde torpille plajda askerlik yapan arkadaşlarımda oldu, illa ki herkes o görevi yapacak, en azından bu topraklarda ikamet ediyorsa ...

eğer ki isteyen gelsin ya da profesyonel ordu kurduk denirse tamam, şahısların aldıkları kararlara saygı gösterilir, ancak hergün şehit verildiği için bu toplum böyle şeyleri kaldıramaz, herkes aklını başına alsın ...

zaten asker madara edildi, böyle haberlerle iyice rezil edilmeye çalışıyor, örnek alınan medeni ülkelerde hergün teröre kurban veriliyor mu siz ondan bahsedin, onların şartları farklı, vicdani red kararı alınabilsin ...

eşcinselmiş, ... (burada okkalı bir küfür ediyorum) ...
    motodriftt, İLYAS41 ve Attalos bunu beğendiler.
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    bence askere alınmamalı. Askerleri baştan çıkarırsa noolcek? Düşünün bakalım bu eşcinselle iki kişi gece nöbete çıkıyosunuz? Çekilir çile değil.
    Yav metehan abi nerden buluyon böyle şeyleri? bu konu çok tartışılır. Belkide kapanır.

Rocknrolla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K100 rt Mondia Drift
    Alsınlar tabi, çeşit olur fenamı
    Ben jack'in kalın bağırsağıyım..

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı Rocknrolla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alsınlar tabi, çeşit olur fenamı
    abazaların işine gelir tabii

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    zenne isimli bir film var,bu konuyla ilgili
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    doğru demişler her önüne ben eşcinselim askere almayın dese ne olacak kanıtlaması lazım biz enayimiz en verimli çağımızda gittik askere
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Hem eşitlik isterler,hem de askere gitmemek için kıvırırlar.

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Olum elalemin eşcinseline avukatlık yapmak sanamı kaldı...Gel görki dinimizce lanetlenmiş,aşağılanmış bir yaşam biçimi olan bu durumu açtığın konuya giriş olarak seçmişsin ve sonucuda acaip bir şekilde sisteme dayandırıp vatandaşa yapılan hakszılıklardan bahsetmişsin.
    Ben,sen,o,diğeri askerliğini nasıl paşa paşa yaptıysa o kıytırık düzenbazda yapacak...Yok başım ağrıyor yok kıçım acıyor yok g..tm kaşınıyor diyerek yan yatıp çamura batmaya gerek yok bence....sistem bu kardeşim,işleyişi,kuralları,yöntemleri ortada..yapsın tayyep emmim bi kanun profeşinil askerliğe geçelim,ne şiş yansın ne kebap...
    Seni kınıyorum kanka eşcinselden bize ne yaaa..Bide askerlikten kaçma planlarını taaa üniv.de iken öngörüp yapmaya başlamış,master tezi,ilgili araştırmalar felan,gelsin papucuma anlatsın .olmasın kardeşim eşcinsel falan,yaradılışına ve erkeklik fıtratına uygun davranıp uygun yaşasın,devletmi,sistemmi söyledi ona git sınırlarda gezin,eşcinsel ol diye...ortalık karınca sürüsü gibi hatun kayanarken alacaksın polis jopunu kıstıracaksın köşede ne eşcinsellik kalır neden trvstilik bu ***
    İLYAS41 bunu beğendi.

reis007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ara verdik , yaza kısmet...
    nevrotik deyince aklıma hadisenin şu şarkı geldi.hem mezoist hem bilmem ne hemrrrotiksin

Ben sessiz kalma hakkımı kullanıyorum..içimden gelen sesler iyi şeyler söylemiyor.Takalarla karadenize açılıp atalım denize derim bu i.....leri.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)