Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Aileler evde neden köpek istemez ki ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    bpk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dünya tatlısı bir köpeğim var ama bir türlü aileme kabul ettiremedim . Evde ne küçük çocuk var nede zarar verebileceği bir şey . Zaten benim odamda duruyor . Değil salona götürmek odadan çıkartmıyorum bile ve daha 7 haftalık mini mini bir şey yani . Annemle kapıştık çok kötü yarın akşam o köpek bu evden gidecek dedi ne yapmalıyım hiç bilmiyorum
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    carsvegas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yenisi bekleniyor
    Anne haklı beyler...
    Ra_Messu bunu beğendi.
    Yaratan rabbinin ismi ile oku!

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Şuanda sana tatlı görünen o hayvan 5-6 ay sonra ev içersinde inanılmaz bir koku salacak eve gelen misafirler bu ne koku diyecekler sen fark etmesen bile çünki köpekler doğası gereği Kokarlar ve o koku hakketen dışardan gelen bir misafir için çekilmez olabiliyor ayrıca ev ortamında hiç bir köpek huzurlu olamıyor o yüzden en güzeli bahçeli bir evde dışarda tasma takmadan bakmaktır eğer böyle şansınız yoksa baka bilicek kişi veya kuruluşlara verin Anne'niz haklı
    Ra_Messu bunu beğendi.
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

Alıntı AzRaİL42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuanda sana tatlı görünen o hayvan 5-6 ay sonra ev içersinde inanılmaz bir koku salacak eve gelen misafirler bu ne koku diyecekler sen fark etmesen bile çünki köpekler doğası gereği Kokarlar ve o koku hakketen dışardan gelen bir misafir için çekilmez olabiliyor ayrıca ev ortamında hiç bir köpek huzurlu olamıyor o yüzden en güzeli bahçeli bir evde dışarda tasma takmadan bakmaktır eğer böyle şansınız yoksa baka bilicek kişi veya kuruluşlara verin Anne'niz haklı
    Haziran ayına kadar evde kalması lazım daha çok küçük olduğu için bahçeye koyamıyorum yoksa kulübesi bile hazır yani 3 aylık olmasını beklemeliyim bahçeye koyabilmek için ama sevgili anneciğimi nasıl ikna edeceğim hiç bilmiyorum
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    kıl,tüy,mikrop, pire,kene, köpek çişi,kakası, köpek maması kokusu, kırılan dökülen vs. Vs. Vs. Bence köpek bahçede bakılmalı. Evde köpekmi beslenir yav? Atalarınızdan böylemı gördünüz? O medeni denilen avrupadan kapma özenti. Yok çok tatlıymış, yok çok şekermiş miş muş.
    scooterist bunu beğendi.

ingilizce çalış ne köpeği

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kıl,tüy,mikrop, pire,kene, köpek çişi,kakası, köpek maması kokusu, kırılan dökülen vs. Vs. Vs. Bence köpek bahçede bakılmalı. Evde köpekmi beslenir yav? Atalarınızdan böylemı gördünüz? O medeni denilen avrupadan kapma özenti. Yok çok tatlıymış, yok çok şekermiş miş muş.
    Dostum haklısın zaten ama yavru daha bahsettiğim köpek . Atalarımızdan biz çok şey gördük . İnsanlığı mesela . Hangi insanın yüreği el verir sokakta gecenin soğuğunda nereye kıvrılacağını bilmeyen daha 7 haftalık bir yavruyu bahçede bırakmaya ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:46 ----------

Alıntı o da olur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ingilizce çalış ne köpeği
    Aynı anda hem türkçe hem ingilizce öğreniyor zaten sayemde
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ben çok köpek besledim büyüttüm. Ama eve hiç sokmadım. Köpeğe dışarda etrafı güzelce çevrili,kaçamayacağı bi şekilde, içerden dışarı,dışardanda içeri bi şey giremeyeceği şekilde tel örgü, tahta,ahşap vs. Çevir. Küçük bi kulube koy içine. Kulübenin içinede eski kazak, yün yumak vs koy. Orda bak. Malum kış ayında değiliz. Kar yok don yok. Aşısını yaptır, kimliğini çıkart. Daha ne diyeyimki? Ben şahsen ne tür köpek olursa olsun evime sokmam. Dışarda ayrı. Orda can ciğer gibiyizdir. Sevgiler.

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben çok köpek besledim büyüttüm. Ama eve hiç sokmadım. Köpeğe dışarda etrafı güzelce çevrili,kaçamayacağı bi şekilde, içerden dışarı,dışardanda içeri bi şey giremeyeceği şekilde tel örgü, tahta,ahşap vs. Çevir. Küçük bi kulube koy içine. Kulübenin içinede eski kazak, yün yumak vs koy. Orda bak. Malum kış ayında değiliz. Kar yok don yok. Aşısını yaptır, kimliğini çıkart. Daha ne diyeyimki? Ben şahsen ne tür köpek olursa olsun evime sokmam. Dışarda ayrı. Orda can ciğer gibiyizdir. Sevgiler.
    Haklı olabilirsin ama benim gönlüm el vermiyor işte daha çok küçük çünkü artı olarak beslediğin köpekler hakkında bilgi almak isterim sevgiler bizden efenim
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    batuhan daha yeni safkan k9 büyütüyorum...
    bana geldiğinde sütten yeni kesilmişti ve kışa doğruydu..
    buna rağmen eve sokmadım...
    güzelce barınak yapıp, altını battaniye vb. şeylerle besledim...
    köpek gayet sağlıklı...
    yarın öbürgün dışarı koyduğun da inan çok zorluk çekersin, nasıl alıştırırsan öyle gider...
    en güzeli bir an evvel tek ve dışarda kalmaya alışmasıdır...
    Ra_Messu bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı bpk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklı olabilirsin ama benim gönlüm el vermiyor işte daha çok küçük çünkü artı olarak beslediğin köpekler hakkında bilgi almak isterim sevgiler bizden efenim
    O zaman sen bilirsin arkadaşım. 14 yıl yaşayan bi avcı kırması köpeğim vardı. Adı tomi yaşlanınca kulakları duymaz oldu araba çarptı öldü :( ikincisi hakiki kangal. Küçücük geldi elime. Eniştem vermişti 2 aylık falandı. 1.5 yıl sonra geri istemişti. 70 kg yu geçmişti. Çok istemeyerekte olsa üzülerek verdim geri. Adını gene tomi koymuştum. Şimdi iş yerimde benimle kanka 5 tane k - 9 var. Maço,tina,paşa,dj, cincır. Hepsi kankam olur. Ama eve sokmak bana ters yav. Terier falanda olsa.

Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    batuhan daha yeni safkan k9 büyütüyorum...
    bana geldiğinde sütten yeni kesilmişti ve kışa doğruydu..
    buna rağmen eve sokmadım...
    güzelce barınak yapıp, altını battaniye vb. şeylerle besledim...
    köpek gayet sağlıklı...
    yarın öbürgün dışarı koyduğun da inan çok zorluk çekersin, nasıl alıştırırsan öyle gider...
    en güzeli bir an evvel tek ve dışarda kalmaya alışmasıdır...
    O zaman anne hükümlerine boyun eğeceğiz demek oluyor bu Bilgilerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim yardımcı olan herkese
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok zor bir durum! allah kolaylık versin...
    yalnız şunu unutma ki henüz erken, güvenli bir yer bulabilirsen teslim et köpeği,
    aksi halde aileni ikna etsen bile bir köpeğin ömrü ortalama 15 yıl! bunun ağır bir sorumluluğu var.
    Merhametin ve sevginden dolayı taktir ediyorum seni!
    bpk bunu beğendi.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Dinimiz geregincede Köpek evde beslenmemeli bence
    Attalos bunu beğendi.
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    yamaha mt 03
    dostum, cidden zor bir durum. bahçede yeri hazır diyorsun, anneyi hayvan biraz büyünce orada yaşıyacağına ikna etmeye çalış bence. bizimkilerde kesinlikle karşıydı ama ben bir gün eve bi fransız bulldog getirmiştim ve bi şekilde kandırmıştım şöyle bir durumda var, eger bir tek sen ilgileniyorsan (bizde böyleydi) ne kadar seversen sev evde cidden zor oluyor bi sure sonra. heleki 7 sene sonra kanser olup hergun eriyişini gormek çok çok daha zor :(
    bpk bunu beğendi.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dinimiz geregincede Köpek evde beslenmemeli bence
    Bari bu konuya din siyaset girmesin bee !

+ Ben sıçamıyorum
    - %50de olduğun için sıçamıyorsun, %50de olsan patır patır sıçarsın.

+ Benzine zam geldi
    - Sırf sen agnostiksin diye %10 geliyor, eğer xxx e inansan bak nasıl %50 gömecekler hepimiz rahatlıyacaz

Bu ne la !

Hacı ikna edersin illa bi şekilde bişey olmaz.
    Hiç olmadı evin terası vardır oraya çıkar orda besle

---------- Post added at 09:30 ---------- Previous post was at 09:27 ----------

Oooo ben kaçırdım görmedim. Bahçede yer varsa daha niye kasıyosun yahu. ısındı havalar merak etme
    glock ve pikachu bunu beğendiler.
    Motosikletli Kaplumbağa...

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacı ikna edersin illa bi şekilde bişey olmaz.
    Hiç olmadı evin terası vardır oraya çıkar orda besle [COLOR="Silver"]
    hee hacı bütün evler amerikan evleri ya terası var garajı var falan...bisikletle gazeteci çocuk gazeteyi getirir bahçeye fırlatır biz de kızarız uzağa fırlattı diye..
    glock, MotorKafa ve bpk bunu beğendiler.

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Evde kopek gayet de beslenir, ben eve kopek sokmam dersiniz anlarim, saygi duyarim, o sizin tercihinizdir, ama kendi fikrinizi tek dogruymus gibi, kanunmus gibi eve kopek sokulmaz arkadas, evde kopek beslenmez arkadas diye insanlara yaymaya kalkisirsaniz orda size durr derim. Bunun kopek sevgisiyle falan da alakasi yok, kimisi evde bakar, kimisi bahcede bakar, kimisi ahirda bakar. Imkanin varsa, tabii ki bahcede yasamasi daha iyi olacaktir, ama bunun birincil sebebi, evi kirletmemesi degil kopegin yasaminin bahcede daha kolay olmasidir, en basitinden butun gun evde kalmak zorunda olan kopekler gibi ihtiyacini gidermek icin sizin eve gelmenizi beklemek zorunda kalmayacaktir, bu da hayvanin bosaltim sisteminin, bobreklerinin zorlanmamasi demektir. Evde bakacaksaniz kopege daha fazla zaman ayirmalisiniz, dis cikarma doneminde onune ne gelirse kemirme egilimindedir cunku disleri feci sekilde kasinmaktadir,evde biraktiginizda agzina ne gelirse kemirecektir, bunun disinda tabii tuvalet egitimini alana kadar, evi de pisletecektir. Genel olarak terrier irklari haric her kopek irki yil boyunca tuy doker ancak yilda iki kez yogun sekilde tuy dokerler, likbahar ve sonbahar mevsimlerine denk gelir, bu da evde heryerin tuy olmasi anlamina gelecektir. Bunlari bilip de onleminizi alirsaniz ve kopeginize yeteri kadar zaman ayirirsaniz evde terrierden kangala kadar her turlu irki rahatlikla besleyebilirsiniz. Genel inanisin aksine buyuk irklar, kucuk ve orta boy irklarin aksine daha az hareketlidirler. Yine de cinsi ne olursa olsun, ister sokak kopegi ister ufak bir terrier ister kangal, evde bakilacaksa yeteri kadar zaman ayirilip kopegin enerjisinin bosaltilmasi sarttir, yoksa evi dagitma, kemirme, havlama, uluma vb. birsuru sorunla karsilasirsiniz, kopek egiticilerinin bir lafi vardir " yorgun kopek mutlu kopektir" derler, bu cok dogrudur. Eger hayatini bahcede gecirecekse eve cok fazla alismamasi iyi olur, mumkun oldugunca kucuk yasta bahceye alistirilmalidir, cunku ne kadar buyurse, alismasi da o kadar zor olacaktir. Kac yasindasiniz bilmiyorum ama, alip da 3-5 ay sonra annem istemedi ya da cok tuy dokuyordu gibi sudan sebeplerle kopekten vazgecmeyecekseniz alin, bunun ne kadar buyuk bir sorumluluk oldugunun farkindaysaniz alin, kopek cogu acidan cocuk gibidir, surekli ilgilenmeniz gerekir. Yine uzerine basa basa soyluyorum, bu sorumlulugu kaldirabilecekseniz bu yukun altina girin, yoksa hic baslamayin bile. Butun bunlari dusunup tartip halen evet ben kopege bakabilirim diyorsaniz, hayatinizin bundan sonra eskisi gibi olmayacagini rahatlikla soyleyebilirim, bu da tipki motor virusu gibidir, bir kere bu virusu aldiysaniz bir daha hayatiniz boyunca kurtulamazsiniz, ama bugun ama yarin yine en azindan bir kopek sahibi olacaksiniz demektir. Hayat kopeklerle cok daha guzel emin olun. Umarim bugun olmasa da siz de ilerde bir kopek sahibi olursunuz, o zaman ne demek istedigimi cok daha iyi anlayacaksiniz.
    Dinimizce evde kopek beslenmemeli lafina ise diyecek hicbirsey bulamiyorum, elle tutulur, biraz olsun mantikli olan hicbir tarafi yok.
    MotorKafa, ZIPPIRMAN, nobly ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    1992 de evimize aldığımız köpeğimiz 2010 yılında yaşlılıktan öldü. O yüzden biraz tecrübe sahibiyim.
    Olumsuzluklar:
    1) Tüy... Evin arabanın her tarafı çıkmayan tüy kaplanır.
    2) Koku: Eve giren birisi kokuyu hemen alır. Köpek beslenen ev kokar.
    3) Çiş: En terbiyeli köpek bile alışana kadar eve tuvaletini yapar. Alışsa bile çok sıkışırsa salar.
    4) Havlama : Mutlaka rahatsız olacak bir komşu çıkar. Bir şey diyemezsiniz. Bu yüzden 3 ev değiştiren arkadaşım var.

Attalos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba KB150-25
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dinimizce evde kopek beslenmemeli lafina ise diyecek hicbirsey bulamiyorum, elle tutulur, biraz olsun mantikli olan hicbir tarafi yok.
    Efendimizin "temizlik imandan gelir" hadisleri elle tutulur bir sebep olabilirmi acaba ?
    -unnamed- ve Hakanİnan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)