Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789

Aileler evde neden köpek istemez ki ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    bir bildikleri var demek ki...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hakakinan
    yazacagın cevaba ayırdıgın vaktı yazdıgımı anlamaya ayırdıysaydın emınım ortak bır yol bulurduk.Bır daha okursan Dın degıstırenlere daır bır kelam yoktur.Lafım bu tarz cumlelerı kullananlaradır.50 senedır devam ve bırturlu orta yol bulunamayan tartısmalar sonucunda taraflar ya sen kemalıstsın musluman degılsın der yada dıgerı cıkar senın yuzunde dınımden sogudum ,dınımı degıstırecegım dıye bır laf eder.Malesef tarıhımız boyle tartısmalarla doludur.Bu tartısmalar (kelamlar gunumuze kadar gelmıstır)Kusura bakma bunun ıslamda'kı hosgoru ıle alakası yoktur.Bu tamamen kısılerın din'e bakıs acısıyla alakalıdır.İslamın tek dogrusunu kur'andır(Hadi herkes hadisleri kabul etmıyor ,hadislerin dogru olmayacagını varsayalım)taraflar bunu bılmedıgı gıbı ıstedıgı yonde sekıllendırmeye calısmaktadır.O yuzden'de sakat bır laftır dedım.Bır dın'e mensup olmak nasıl bırseydır ?heralde partı yada takım tutmaktan farklı degıl'mı?Ya bu partının ıdeolojısı yada tutumu celısıyor ,bana uymuyor ben degıstırırım partımı dıyebılırsın degıl'mı?Pekı dın konusunda aynı'mı?Ya bun dın bana gore degıl demek yerıne , ya bu adam dını bılmıyor ben dın degıstırecegım demek ne kadar mantıklıdır?Sana gore karsı tarafın yanlıs oldugu kanısına varsan da neden bu dusuncenı savunamak yerıne bu tarz bır cumle ıle kacmayı tercıh edersın?.Bunun nedenı malesef dini konuda yetersız kalmamız.Dını ogrenmek için arapca bilmene gerek yok.Yeterki iste hatta diger kutsal kıtaplarıda okuyun.Üşenmeyip başlığı bir okursan "dindar köpek" , "köpeğim senden daha temiz " tarzı yazılar yazıldıgını goreceksın.Sımdı bu kafa yapısında olan bir adamla din konusunda nasıl konusulur,ortak yol bulunur?.Ayrıca kopek ıle ılgılı yorumumu da yazdım.Kopeklerım oldugu halde yatagıma yada kanepeye cıkarmıyorum cunku kopegın yada benım ruh ve beden saglıgı soz konusu ıse dogru olanı yapacagım.Tercihinizi petshop'a yuzlerce lıra verıp alacagınız bır kopekten degılde, barınaklarda olumu bekleyen hayvanlardan yana kullanın
    Hakanİnan ve Attalos bunu beğendiler.

djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    Adminler bu konuyu kapatmadıysa nedeni içeride köpek bakım ve besleme muahbbeti dönüyor sanmalarıdır.Ne bereketli topicmiş vesselam.
    nedenamaya ve bpk bunu beğendiler.
    Çoğunluğun yaptığı şey daima yanlıştır.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Gerçekten de çok bereketli bir topic olmuş
    İlk kedim 13 yaşlarında, yaşlılığında getirdiği ağır bir rahatsızlık sonucu bir gün evden çıktı ve dönemedi. ikinci kedim ise bir gece iş yerim çevresinde bulduğum avuç içi kadar bir yavruydu. Bir daha eve kedi almak istemememize rağmen tekerlek altlarında ezilmesine veya bir köpek tarafından parçalanmasına (malum genelde birbirlerini sevmezler) vicdanım elvermedi ve bakımını üstlendik. Şimdilerde 8 yaşında bir azman oldu. Renkleri ve ilk gece bahçede diğer ergin kedilerden dayak yemesi sebebiyle eve girdi ve bir daha çıkamadı Şu ana kadar bana masrafı 7.000 TL'nin üzerinde. Ona harcadığım kadar kendime para harcamıyorum. Fakat eve geldiğim zaman beni karşılaması, sevincini belli etmek için yerde taklalar atması günün yorgunluğunun bir kısmını alıyor ve yaramazlıklarını affettiriyor. Zararlarına gelince, çok ama çok uzun tüylü olduğu için yılda 2 sefer gibi tüyleri kesiliyor ve tüy sıkıntısından biraz olsun kurtuluyoruz. Kimi zaman sevincinden, kimi zamanda kızgınlığından divan köşelerini parçalaması ise maalesef bizce kabul görmüş bir kişilik davranışı haline geldi, nasıl olsa ağbisi zararları karşılıyor(bu ben oluyorum). Beni bir süre görmeyince hasretle gelip kucağıma oturup kendini sevdirmesi ne stres bırakıyor, ne kızgınlık, ne de yorgunluk.
    Çoğu zaman evden dışarı çıkınca sünnet diye sakal bırakmış insanların sümkürmeleriyle, yere balgam atmalarıyla karşılaşıyorum. Haa bunu sadece sakallılar yapmıyor tabii ki Yine bir grup insanımız sigara içip durak içlerinde beni dumana boğuyor, izmaritini ve hatta sigara paketini elinin içinde sıkıp yere atıyor. Daha yazılacak çok ama çok şey var. Bunları yapanlar eli kolu sağlam olup, düşünme yetisine sahip olanlar maalesef. Hayvanların düşünme yetileri olmadığı için yaptıkları yaramazlıkları onlara mal edemiyorum. Önceki sayfalardaki, hayvanların evi dağıtma videolarını ise kahkahalarla gülerek izledim, evde yalnız bırakılan hayvanlar yalnız bırakılmaktan dolayı girdikleri stresi ortaya koymuşlar. Bahçemde, biberonla yaşama bağladığım 5 adet kedi var ki şu an bir yaşlarındalar. Zaman zaman karşı komşumun dobermanını alır dolaştırırım ki hayvan stresini atsın. Çantamda bir kap içinde kuru mama bulundururum ki ihtiyacı olan sokak hayvanı gördüğümde karnını doyururum.
    Sonuç mu? Dışarda başkalarının pisliği içinde yaşayacağıma hayvanlarla yaşarım. (Lütfen tüm katılımcılar üstüne almasın )
    Bulent78, retox70 ve bpk bunu beğendiler.

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aquarist4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten de çok bereketli bir topic olmuş
    İlk kedim 13 yaşlarında, yaşlılığında getirdiği ağır bir rahatsızlık sonucu bir gün evden çıktı ve dönemedi. ikinci kedim ise bir gece iş yerim çevresinde bulduğum avuç içi kadar bir yavruydu. Bir daha eve kedi almak istemememize rağmen tekerlek altlarında ezilmesine veya bir köpek tarafından parçalanmasına (malum genelde birbirlerini sevmezler) vicdanım elvermedi ve bakımını üstlendik. Şimdilerde 8 yaşında bir azman oldu. Renkleri ve ilk gece bahçede diğer ergin kedilerden dayak yemesi sebebiyle eve girdi ve bir daha çıkamadı Şu ana kadar bana masrafı 7.000 TL'nin üzerinde. Ona harcadığım kadar kendime para harcamıyorum. Fakat eve geldiğim zaman beni karşılaması, sevincini belli etmek için yerde taklalar atması günün yorgunluğunun bir kısmını alıyor ve yaramazlıklarını affettiriyor. Zararlarına gelince, çok ama çok uzun tüylü olduğu için yılda 2 sefer gibi tüyleri kesiliyor ve tüy sıkıntısından biraz olsun kurtuluyoruz. Kimi zaman sevincinden, kimi zamanda kızgınlığından divan köşelerini parçalaması ise maalesef bizce kabul görmüş bir kişilik davranışı haline geldi, nasıl olsa ağbisi zararları karşılıyor(bu ben oluyorum). Beni bir süre görmeyince hasretle gelip kucağıma oturup kendini sevdirmesi ne stres bırakıyor, ne kızgınlık, ne de yorgunluk.
    Çoğu zaman evden dışarı çıkınca sünnet diye sakal bırakmış insanların sümkürmeleriyle, yere balgam atmalarıyla karşılaşıyorum. Haa bunu sadece sakallılar yapmıyor tabii ki Yine bir grup insanımız sigara içip durak içlerinde beni dumana boğuyor, izmaritini ve hatta sigara paketini elinin içinde sıkıp yere atıyor. Daha yazılacak çok ama çok şey var. Bunları yapanlar eli kolu sağlam olup, düşünme yetisine sahip olanlar maalesef. Hayvanların düşünme yetileri olmadığı için yaptıkları yaramazlıkları onlara mal edemiyorum. Önceki sayfalardaki, hayvanların evi dağıtma videolarını ise kahkahalarla gülerek izledim, evde yalnız bırakılan hayvanlar yalnız bırakılmaktan dolayı girdikleri stresi ortaya koymuşlar. Bahçemde, biberonla yaşama bağladığım 5 adet kedi var ki şu an bir yaşlarındalar. Zaman zaman karşı komşumun dobermanını alır dolaştırırım ki hayvan stresini atsın. Çantamda bir kap içinde kuru mama bulundururum ki ihtiyacı olan sokak hayvanı gördüğümde karnını doyururum.
    Sonuç mu? Dışarda başkalarının pisliği içinde yaşayacağıma hayvanlarla yaşarım. (Lütfen tüm katılımcılar üstüne almasın )
    Hocam harikasın,bende şehirler arası seyahatlerimde arababagajında kuru mama bulundururdum 8 -10 kg lik.Anadolu da çok aç hayvan olurdu karda kışta..ilk kedimi 1993 de sokakta yavruyken buldum,veterinere götürdüm yağan yağmurdan dolayı üşütmüş yaşamaz dedi ve tam 16 yıl sonra annemin kucağında son nefesini verdi..Bir tane yavrusu oldu onuda geçen ay 15 yaşında kaybettik.şu anda evimde 2 tane kedimvar bir tanesi korsan tek gözünü kargalar oymuştu öbür gözüde yaralıydı ve elmacık kemikleri kırıktı.tek gözünü kurtardık şu anda 6 yaşında ve düz duvara tırmanan bir afacan)ama yaramaz değil ,diğer kedim şizo 3 yaşında ,oda annesi ölen 4 yavrudan biriydi 3 tanesine yuva buldum bu afacana bulamadım ve bende kaldı
    hiç nankörlük görmedim,hep sevgi ve sahiplenme gördüm bu hayvanlardan.bir çok insandanda temizler.
    Hakanİnan ve Bulent78 bunu beğendiler.
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    http://www.haber365.com/Haber/Birinc...pek_Parcaladi/

doğal ortamından uzaklaştırılan, genleriyle oynanan hayvanlar ve insan neslinin kendi eliyle kendi sonunu hazırlaması...

barex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konuyu evde köpek beslemekten, dine getiren tek millet bizizdir heralde.
    Evde köpek besleyen adam belki çok yalnız, kimsesi yok; belki görme engelli, arkadaş oluyordur köpeği ona. Günahkar mı diyelim şimdi bu insanlara?
    Müslümanlık akıl dinidir, uzun yıllar köpek besleyen biri olarak söyleyebilirim ki insan oğlundan daha vefakardır, insana yaşam enerjisi verir.
    Hz Muhammed'i Hira mağarasında kurtardığı inanılan bir örümcek değil de köpek olsaydı eğer olaya aynı gözle bakabilecek miydik?
    Sosyal mesaj: Allah'ın yarattığı en güzel varlıklardan ilk üç sırada yer aldığını tahmin ettiğim köpek kardeşlerimizi bu kadar hor görmeyelim.
    h.k.216 bunu beğendi.

aquarist4

kediyi hayatına adapte etmek'mi ?Kedinin hayatına adapte olmak'mı?Yılda iki kere tüylerini keserek o hayvanı depresyona soktuğunu biliyorsun değil'mi?Kesmesen bir dert heryer kıl olacak,o kılları yutacaksın birde sokağa çıkan bir kediyse parazit taşıması muhtemel.Kediyle anlaşın orta yolu bulun

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    peygamber veya evliya tam hatırlamıyorum allaha dua etmiş. Allahım seni misafir etmek, ağırlamak istiyorum diye. Allah ta kabul etmiş tamam gelececeğim kulum ziyaret isteğini kabul etmiş. Zat hazırlık yapmıs. Yiyecekler, içecekler vs. Bu arada uyuz bi köpek gelmiş yanına. Zayıf çelimsiz, hasta. Zat bu köpeği kovmuş. Allah gelecek ziyaretime kalabalık etme, görünùyü bozma diye. Bekle bekle yok. Gene dua etmiş zat. Allahım gelecektin gelmedin okadarda hazırlık yaptım diye. Allah ta demişki: ben geldim kulum ama sen beni kovaladın. Zat haşa ben sizi görmedim allah: hani o uyuz,aç köpeği kovaladınya, ona misafir gibi davransaydın, karnını doyursaydın beni ziyadesiyle ağırlıyacaktın ama sen beni kovdun. Adam ah vah etmiş ama nafile. Bunu biyerde okumuştum. Bi başka okuduğumun konusuda şuydu: herkesin itip kaktığı bi köpek varmış uyuz hastalıklı falan. Zatın biri alıp tedavitetmiş karnını doyurmuş sırf bu vesile ile evliya mertebesine ermiş.
    Buda dini köpek konusuna alet edenlere kapak olsun. Ama evin içinde değil, bahçede beslemek lazım geldiğini hala idda ederim kör veya sakat değilse.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

şunuda ekleyeyim dinimiz lanet domuz hariç yasak koymuşmu? Her hayvan beslemenin adabı vardır,yöntemi vardır.

SessizGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki address
    Pislik kil vs ondan istemez bizim kiler

ben de günlerdir başlığı görüyorum, boyuna ilk sayfada. ne gonuşuyo la bunnar dedim... meğer olay turkishmusic.org'daki sezen aksu tartışmasına dönmüş. bu arada yazdıklarınızı okudum ve size laflar hazırladım. siz haksızsınız olm!

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Konuyu bu kadar dağıttığınız için tebrik ediyorum
    Batuhan hala istiyor musun kardeşim, evde köpek beslemeyi

bpk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla bu sabah beni yalayarak uyandırdı dün gecede uyurken üstüne doğru yatmışım sanırım küs gibiydi bana
    retox70 bunu beğendi.
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Greyhorse arkadaşım, yazdıklarında bir yere kadar haklısın. Köpek beslerken efendi sen olursun. Kedi beslerken ise çoğu zaman sana farkettirmeden efendi o olur. Bunu ilk kedimden beri biliyorum zaten. Ama yine buna ben izin veriyorum. Sen bir kedinin ıspanak yiyeceğini biliyor musun,peki ya bakla? Önemli olan bunları nasıl yedireceğini bilmen. Tüylerini kestirmeme atıfta bulunmuşsun,anladım ki yazımı okurken atladığın bir yer olmuş. " ikinci kedim ise bir gece iş yerim çevresinde bulduğum avuç içi kadar bir yavruydu. " yazmıştım. Ben sadece hayatını sürdürmesine vesile oldum. Hayatımı onunla paylaşırken paramı daha da önemlisi geri gelmeyecek zamanımı harcıyorum, tabii o da bir parça fedakarlık gösterecek. Hem bu ilk traş stresini attıktan sonra hoşuna bile gitmeye başladı. Benimkinin adı kedi, görüntüsü tam bir aslan yavrusudur. Maalesef bir çok köpekten daha fazla saldırgandır ki sinirlendirdiğin zaman kulaklarını kısar, vücudunun giysiden açıkta kalan kısmını hedef alarak saldırır. Bu saldırıda pençeleriyle birlikte dişlerini mükemmel şekilde kullanır. Kaçarsan arkandan saldırıya devam eder ve kovalar, karşılık verirsen bir yere saklanır ve yakınından geçerken sana aynen karşılı verir, kincidir. Sen şimdi "bu nasıl kedi, ben olsam sokağa atardım", vs. diyebilirsin. Çevremdeki çoğu kişi aynı şeyleri söylüyor. Ben bir sorumluluk aldım. Vicdani bir akit imzaladım. Bu akit ikimizden biri öldüğü zaman geçersiz olur. Ben dostumu karşılıksız seviyorum. Dostlar birbirleri için fedakarlıkta bulunur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:23 ----------

Alıntı aquarist4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Greyhorse arkadaşım, yazdıklarında bir yere kadar haklısın. Köpek beslerken efendi sen olursun. Kedi beslerken ise çoğu zaman sana farkettirmeden efendi o olur. Bunu ilk kedimden beri biliyorum zaten. Ama yine buna ben izin veriyorum. Sen bir kedinin ıspanak yiyeceğini biliyor musun,peki ya bakla? Önemli olan bunları nasıl yedireceğini bilmen. Tüylerini kestirmeme atıfta bulunmuşsun,anladım ki yazımı okurken atladığın bir yer olmuş. " ikinci kedim ise bir gece iş yerim çevresinde bulduğum avuç içi kadar bir yavruydu. " yazmıştım. Ben sadece hayatını sürdürmesine vesile oldum. Hayatımı onunla paylaşırken paramı daha da önemlisi geri gelmeyecek zamanımı harcıyorum, tabii o da bir parça fedakarlık gösterecek. Hem bu ilk traş stresini attıktan sonra hoşuna bile gitmeye başladı. Benimkinin adı kedi, görüntüsü tam bir aslan yavrusudur. Maalesef bir çok köpekten daha fazla saldırgandır ki sinirlendirdiğin zaman kulaklarını kısar, vücudunun giysiden açıkta kalan kısmını hedef alarak saldırır. Bu saldırıda pençeleriyle birlikte dişlerini mükemmel şekilde kullanır. Kaçarsan arkandan saldırıya devam eder ve kovalar, karşılık verirsen bir yere saklanır ve yakınından geçerken sana aynen karşılı verir, kincidir. Sen şimdi "bu nasıl kedi, ben olsam sokağa atardım", vs. diyebilirsin. Çevremdeki çoğu kişi aynı şeyleri söylüyor. Ben bir sorumluluk aldım. Vicdani bir akit imzaladım. Bu akit ikimizden biri öldüğü zaman geçersiz olur. Ben dostumu karşılıksız seviyorum. Dostlar birbirleri için fedakarlıkta bulunur.
    Şunu da belirtmeliyim ki henüz kendi evimde oturmadığım, anneannem ve annemle aynı evi paylaştığım, misafirleri gelip gittiği ve kediminde sıcaklarda çok bunalması sebebiyle tüyleri kesiliyor. Bu eve onlar rahatsızlık duydukları için klima alamıyorum. Kendi evimde (bekar olduğum ve bana ihtiyaçları olduğu için onlardan ayrılamıyorum) 2 adet klima var ve her yer parke. Orda tüy kestirme derdimde yok. Kimseyi zorla davet etmiyorum. İsteyen gelir. Bilmem anlatabildim mi? Yine tekrar ediyorum ki "insan olduklarının farkında olmayanlarla yaşayacağıma, insanların beraber yaşamak istemedikleri hayvanlarla yaşarım". "Herkese" saygılar..

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)