Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Aileler evde neden köpek istemez ki ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Bir arkadaş temzilik açısından evde köpek beslenmez demiş,hatta fırçalamış, herkes kabullenmiş, eyvalah.

Bir arkadaş misafirler kokudan rahatsız olur demiş, herkes kabullenmiş, eyvalah.

Bir arkadaş hayvan hakları sebebi ile evde köpek beslenmez demiş, herkes kabullenmiş, eyvallah.

Bir arkadaş dini yönden evde hayvan beslenmez demiş, sen kimseyi zorlayamazsın diye ortalık ayağa kalkmış.

Her konuda fikrini bildiğini söylemek tavsiye oluyor da neden konuyu dinen yorumlayıp fikrini söyleyen kişi karşısındakini "zorlamış" oluyor işte bunu anlayamıyorum.

Diğer tüm fikirler klavye ile yazılmışta, birtek bu mu silah zoruyla dayatılmış?
    GaCCaLL bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    bu zamana kadar 2 köpek büyüttüm...
    birincisi canını teslim ettikten sonra 4 sene bekledim ve ikinciyi beslemeye başladım...
    hayvan özgürken çok daha mutlu...
    sürekli salarım kendi kafasına göre takılır...
    istediği zaman çişini istediği zaman kakasını yapar..
    hayvanın en tabi hakkıdır..
    lakin evde beslediğiniz bir hayvan daima size bağımlı olacaktır..
    çişi geldi çıkar, kakası geldi çıkar..
    şunu yap bunu yap..
    hayvanı evde beslemek o hayvana eziyet vermektir...
    yaratılışları gereği hayvanların sosyal kuralları yoktur...
    bir ev düzeni onların yaratılışına aykırı gelir...

---------- Post added at 19:01 ---------- Previous post was at 18:53 ----------

bazıları yine kapasitesince kelamlar etmeye çalışmış...
    cevap vereyim mi?
    ıı değmez diyor vicdanım...

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı boyraz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir arkadaş temzilik açısından evde köpek beslenmez demiş,hatta fırçalamış, herkes kabullenmiş, eyvalah.

Bir arkadaş misafirler kokudan rahatsız olur demiş, herkes kabullenmiş, eyvalah.

Bir arkadaş hayvan hakları sebebi ile evde köpek beslenmez demiş, herkes kabullenmiş, eyvallah.

Bir arkadaş dini yönden evde hayvan beslenmez demiş, sen kimseyi zorlayamazsın diye ortalık ayağa kalkmış.

Her konuda fikrini bildiğini söylemek tavsiye oluyor da neden konuyu dinen yorumlayıp fikrini söyleyen kişi karşısındakini "zorlamış" oluyor işte bunu anlayamıyorum.

Diğer tüm fikirler klavye ile yazılmışta, birtek bu mu silah zoruyla dayatılmış?
    Hocam ne güzel diyorsun.
    Temizlik, hayvan hakları, köpeğin kokusu vs...
    Peki bu yukarıdakilerle dini bir mi tutuyorsun acaba ?
    Bu tip konulara din siyaset karışmasın arkadaş.
    Arkadaş geçen gün başlık açmış. Canına kastetmiş başka bir aracın sürücüsü.
    Ama daha sonra polisin hakimin adaletsizliğinden bahsetmiş.
    Ben bu konuda siyasetin babasını karıştırırım. Karıştırdım. Banlanana kadar küfrettim. Siz de karıştırın...
    Yada başka bir arkadaş evrimle ilgili başlık açmış. Yine bu konuda dinin alasını tartışırım. Sizde yazın sonuna kadar.
    Ama adam gitmiş evde köpek beslemeyle ilgili başlık açmış, gelip bu konuda dini karıştırmak saçma ve bir o kadar gereksiz değil mi sence de ?
    glock ve ZIPPIRMAN bunu beğendiler.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Bana kalırsa o yönden de değerlendirilebilir. Ne yalan söyleyim konuyu okuduğumda ben de dini yönden değerlendirdim. Bu sadece dine kafa yormakla alakalı değil, ki o tarz bir adam da değilim, ama sadece bir bakış açısı. Mesela ben üniversitede öğrenci evinde kalırken evde köpek besledim. Öğrenci evi olup hem de bahçe katı olduğundan zorlanmadım, ama tek sorun dönem dönem yanıma gelip bir iki hafta kalan annemdi. Annem 5 vakit namaz kılar ve köpek tüyleri üstünde namaz kılması içime sinmedi açıkcası. Bu sebeple ben de odanın birisini kapattım ve köpeği de mutfakla birlikte o odaya girmemesi konusunda eğittim ve sorunu çözdüm.

Diyeceğim o ki, bu detayları düşünmek için aşırı dinci, yobaz ve hatta hatta dindar olmak bile şart değil. Din ile iç içe yaşıyoruz, inanmak inanmamak uygulamak savsaklamak kişinin kendisine kalmış, ama dini ve inananları yok saymakla bir yere varılmaz. Bir konuyu dini açıdan değerlendirmek ile örneğin sosyal açıdan değerlendirmek arasında fark olmaması gerektiğini düşünüyorum çünkü o da hayatın bir parçası.

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    3 tane japon balığım var...hayvan beslemek güzel bişiy..arkadaş..

nedenamaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "aileler evde neden kopek istemez ki"yi arıyordum nereye geldim
    MotorKafa bunu beğendi.
    Dur, dinle. Hep konuşursan hiç bir şey duyamazsın.
    http://www.inciswf.com/korkuttunpic.swf

Motosikleti
    FZ6
    8-9 haftalık bi husky almıştım ve aynı derdi yaşadım , 3 hafta dayanabildim ...

hatta arkadaşlarımla eve çıkmayı bile düşündüm , göndermeye kıyamıyodum... annemin inadı üstün geldi gitti yavrucak

(lütfen huskylere acıyorum sıcak memlekette bakılır mı edilirmi tarzı muhabbetlere girmeyin ^_^ kaldığı 3 hafta sürede 24 saat boyunca klima kapanmadı )

eğer köpeğinizin sorumluluğunu üstleneceğinize annenizi ikna ederseniz izin verecektir bunu bir anne ve hayvan sever biri olarak söylüyorum
    bpk, ZIPPIRMAN ve ImShoT bunu beğendiler.

Aileden önce kendinizden emin misiniz bu konuda?Kendinize güveniyor musunuz?Bende hayvan fobisi var kediden kuşa her hayvandan abartılı düzeyde korkuyorum ancak köpeklerden ne kadar korkarsam korkayım onlara karşı inanılmaz bir sempati besliyorum.Psikologa gittim ve psikolog aileme bir köpek alın onunla yaşamayı öğrensin vs. dedi,ben de zaten çok ama çok istiyordum beslemeyi fakat annemler almadılar,kapalı alanda olmaz dediler.

Şimdi şöyle,kapalı alan olayı eğer evin diğer sakinleri problem çıkarmazsa ve hayvan hiperaktif değilse çok büyük bir sorun değil.Sonuçta hepimiz apartmanlarda,bahçesiz evlerde yaşıyoruz ve insanlar binalarda hayvan görmeye alışmak zorundalar.Ancak bu konuda zamanında çok ciddi araştırma yapan birisi olarak şunu söyleyeyim; bir köpek beslemek gibi düşünmeyin de bir canlıyı himayeniz altına almak gibi düşünün.

(Belki yazmışsınızdır ancak ben görmedim hangi tür olduğunu belki de sokak köpeğidir.)Minyatür köpek ise o hayvancağızlar zaten dışarıda yaşayamazlar onların yaşam alanları evlerdir,fakat bu büyük köpeklerin evde yaşayamayacağı anlamına da gelmez,nitekim çok fazla tanıdığım var evinde sorunsuzca büyük köpek besleyen ve duyduğum/gördüğüm insanlar var bahçeli eve geçmek zorunda kalan.Bir tanıdığım Rotwailer besliyordu.Köpek için apartman dairesinden villaya geçmişti çünkü köpek evin içinde yapamıyordu,çok rahatsızdı(mış).Öncelikle bu konuya dikkat edin,sonuçta sizin hiç bir canlıya zarar vermeye hakkınız yok.Diğer bir husus,bahçede de olsa eve alırsanız köpeği,zamanla kalıcı olan koku ve pislik durumu ile karşılaşabilirsiniz.Her köpek yapar demiyorum ancak ev eşyalarına zarar verme potansiyelleri var ve kendileri çok temiz olsa da mamaları koku yapabilir,bu yüzden köpeği suçlamaya hakkınız hiç bir zaman olmayacak.Komşu faktörünü biliyorsunuz,ona hiç girmeyeyim.Siz ne kadar eğitim verirseniz verin eğer köpeğin karakterinde varsa saldırgan olabilir,size alıştıkça sizi kendi ailenizden dahi kıskanacaktır.Bir şekilde enerjisini atması gerekecek ve bu çok büyük bir sorumluluk gerektirir,o köpeği her gün dışarı çıkarmalısınız;bu onun en doğal hakkı.Bir de köpek çok duygusal olabilir(bu da cinse göre değil köpeğin karakterine göre değişir) sürekli ilgi ister ve ilgisiz kalırsa onu üzmüş olursunuz ki buna da hakkınız yok.

Şimdi bunlar kötü yönleri,muhtemelen çoğaltılabilinir de ama iyi yönlerine de değinmek gerekiyor.

Söylediğim gibi köpek değil bir canlı,bir arkadaş ediniyorsunuz.Bu her zaman yanınızda vefakar birisinin olacağı anlamına gelir.Çünkü köpek kesinlikle nankör bir hayvan değildir.Siz ona hak ettiği gibi davranırsanız o sizi üzmez,hatta belki sizinle birlikte üzülür.Bir köpekle dost olursanız yalnız kalmazsınız.Bir köpeğe baktığınızda kendinizi sorumlu hissedersiniz ki bu sizi mutlu etmek için başlı başına bir sebeptir.Burası da daha uzar gider,köpek sahibi ya da deneyimli arkadaşlar her iki tarafa da daha sağlıklı yorum yapacaklardır.

Tekrarlıyorum,ben beslemedim ancak ciddi anlamda beslemeyi düşündüğüm zaman oldu ve elimden geldiği kadar araştırdım.Din konusunda ise,ben okuldaki hocasına sormuştum o da "köpeğin girdiği eve melekler girmez,evin bereketi kaçar" demişti.Ben sadece kendi çevremdeki köpek besleyen insanların yeterince mutlu olduğunu söyleyeyim daha fazla konuşmayayım.

Umarım yanlış bir karar vermezsiniz,ancak olumsuz olacak ise kararınız acele edin; keza o köpek size alışırsa ve ya siz ona alışırsanız,her şey çok daha zor olacaktır.
    bpk bunu beğendi.
    Think Green!

Biz 2012 yılında bile hala böyle şeylere kafa patlayacaksak vay halimize...

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Ortaya İmanlı köpek olursa sakınca yok çıkıyo.
    Ben evde köpek beslemeği doğru bulmuyorum, ha besleyen olursa saygı duyarım.Din konusunda bu forum tam bir panayır.Bu da herkesin yarım yamalak din bilgisinden kaynaklanıyor (bende dahil).Okuyan nesil uhud, bedir, hendekten başka bişey bilmez.Alaylı kuran kursunda ki hocanın sözünden çıkmaz.Müslüman geçinen ülkede her türlü günah fazlasıyla herkes tarafından yapılır ancak iş lafa gelince herkes katıksız müslüman.

Attalos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba KB150-25
    susayım dedim ama dayanamadım.
    forumda birkaç tane adam var, onlar ne dersen herkes peşinden sürükleniyor. laf olsun diye konuşuyorsunuz. iyice terbiyesizleştiniz, imanlı köpek ne demek kardeşim. açık açık dinimize hakarette bulunuyorsunuz.
    adamın birisi kendini ifade edemeyince söze "la" diye başlar,
    birisi fikirlerimi söyleyince senin doğrun senin dinin bizim değil demeye getirir,
    birisi imanlı köpek olursa sorun yok diye saçmalar,
    farklı dinden, dinsiz, imansız, kafir, gavur herşey olabilirsiniz unutmayın ki müslüman ülkesinde yaşıyorsunuz, benim ülkemde yaşıyorsunuz.
    ERROR88 bunu beğendi.

Burada herkes din uzerıne kelam edıyor'da unutulan bırsey var ;Herhangı bır dın'e mensup olanlar ıcın soyluyorum.Kişi dindar'sa din hayatın her alanında vardır.Cunku din sadece kabir hayatına dair izler barındırmaz .Başklarının yonledırmesıyle degılde ,dogrudan kaynaktan faydalanılırsa ahir hayatında anlayana bır kılavuz , bır yoldur.
    djan ve boyraz bunu beğendiler.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı Attalos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    farklı dinden, dinsiz, imansız, kafir, gavur herşey olabilirsiniz unutmayın ki müslüman ülkesinde yaşıyorsunuz, benim ülkemde yaşıyorsunuz.
    Müslüman ülkesi, hristiyan ülkesi, ateist ülkesi diye birşey yoktur.
    Ülkede o dine, o inanca mensup kişiler çoğunluktadır sadece.
    kole301 bunu beğendi.
    Motosikletli Kaplumbağa...

djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada herkes din uzerıne kelam edıyor'da unutulan bırsey var ;Herhangı bır dın'e mensup olanlar ıcın soyluyorum.Kişi dindar'sa din hayatın her alanında vardır.Cunku din sadece kabir hayatına dair izler barındırmaz .Başklarının yonledırmesıyle degılde ,dogrudan kaynaktan faydalanılırsa ahir hayatında anlayana bır kılavuz , bır yoldur.

Saygılar..
    Çoğunluğun yaptığı şey daima yanlıştır.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Eve pisler çok basit.
    www.erkakurye.com

djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    Girmeyeceğim diyorum ama,Şu an kendi düşüncelerinizi birbirinize empoze etmeye çalışıyorsunuz,ister istemez. İkiniz de savunduğunuz şeylerde sonuna kadar haklısınız ama ikinizde farklı şeylerden bahsediyorsunuz ve eminim 120 sn. kuralı olmassa bu topic 2 haneli sayfalara akıp gitmişti. Yüzyüze olsanız mükemmel bir münazara olurdu ama farklı makamlardan okuduğunuz için frekanslar tutmaz burada ne kadar uğraşırsanız uğraşın
    Size üniversite döneminde uzun süre emek verdiğim bir STK'nın sloganını söyleyim.

Herkes farklı herkes eşit.

Bu cümleyi düşünüp konuşursak kimseyi kırmamış oluruz.
    Çoğunluğun yaptığı şey daima yanlıştır.

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müslüman ülkesi, hristiyan ülkesi, ateist ülkesi diye birşey yoktur.
    Ülkede o dine, o inanca mensup kişiler çoğunluktadır sadece.
    inanmıyorum ya!!! MotorKafa, niye cevap veriyosun!!!! muhattap olma!
    bilmeyene bilgi vermek zorunda değilsin, merak eden açıp tarih kitaplarına baksın.
    bu ülkenin, topraklarının tarihine...
    h.k.216 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Alıntı Attalos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim ülkemde yaşıyorsunuz.
    Zırrrrrrrrttttt....
    bukadar yazmışsınya arkadaşım
    boşa gitmesin dedim..
    namazını kıl
    başka ne yaptın bu ülke için?
    bukadar cahilce konuşmayın yahu ayıptır bana göre
    günah olmalı size göre
    ............
    nedenamaya bunu beğendi.

nedenamaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zırrrrrrrrttttt....
    bukadar yazmışsınya arkadaşım
    boşa gitmesin dedim..
    namazını kıl
    başka ne yaptın bu ülke için?
    bukadar cahilce konuşmayın yahu ayıptır bana göre
    günah olmalı size göre
    ............
    zıırttttttt
    alemsin abi ya
    Dur, dinle. Hep konuşursan hiç bir şey duyamazsın.
    http://www.inciswf.com/korkuttunpic.swf

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)